Büyüdüm Büyüdüm Bende Anne Oldum

Hogeldiniz kizlar.
Dunurume bak be ya.
DertsiZ o kaynini görmeden nefret ettim ya.
Ne Minibüsü baci,kamyon alın da kasada gitsin.hem yolda kantar varsa asiri yukten izin vermezler Ehu Ehu .
Ayrıca kendileri yetmezmis gibi bonusu ve hatta daha olacak gelini de hesap eden kb ya "hey yavrum tilki bu bidik"
aman voltajım atsan atılmıyor satsan satılmıyor işte. gelecek olan gelin tren vagonu gibi gezmeyi isteyecek mi bakalım hiç onu düşünen yok. dinsizin hakkından imansız gelirmiş öyle biri lazım onlara.

KiZlar ben işitme testine gidecektim gidemedim tabi.yarın dedi beyim.
Hala yemek yapacagım.
Halılar yıkanmaya gitmişti bugun gelecek.koltuklar yıkanacak dolaplar silinecek.is cok ama gayret yok.ne zaman yaparım bilmem.zaten Ramazan bana yorucu geliyor.yetisen isler kalıyor niye bilmiyorum.
Bayrama kadar bekleyip Bayram haftası yapmayı düşünüyorum .
Bayrama annem gelecek.1.5 yıl sonra kavuşacağız bakalım.2 haftadır da kardesim bende.allahtan o var.evde degil çalışıyor ama sahura kadar oturuyoruz .
ne güzel senin annen geliyormuş. bizimde 3 yıldır olduğu gibi ramazan bayramında kvler geliyormuş.her sene kadir gecesinde geliyorlardı bu yıl bayramdan 10 gün önce gelceklermiş. evde hizmetçi var nasıl olsa.84,85 yaşında annesi babası git onlarla bayramı geçir ne işin var burda dicemde diyemiyom işte.sabır sabır son 1 yıl az kaldı seneye bu tarihte gitmiş olucaz burdan.

O kadar şeker olacak gezmek nerde. Koca gün 4 kişi. Çok sıkıcı çok. Üstelik kaynana yani sanada gelen olur, evde otur bekle demi. Yok. Ilk bayram en son eşimin ananesine gittik. Akşam üstü. Içim hop oturuyor hop kakiyo. 31 yaşında evlendim. Bu kadar yıl her bayram kahvaltısını annemlerle yapmışım. Akşam yemeğine yetissem diyorum. Ablamlar bile gitmişler. Anane ne dese beğenirsiniz. Her bayram orda yerlermiş. Kendi kızı gelmiş, benim hakkım yok sanki. kalirmiyim ben orda. O an icim buz. Hala isinmadi:)Pipi meraklıları nolcak. Oğlanın altını almak için köşe bucak kaciyom:)

aman voltajım atsan atılmıyor satsan satılmıyor işte. gelecek olan gelin tren vagonu gibi gezmeyi isteyecek mi bakalım hiç onu düşünen yok. dinsizin hakkından imansız gelirmiş öyle biri lazım onlara.

ne güzel senin annen geliyormuş. bizimde 3 yıldır olduğu gibi ramazan bayramında kvler geliyormuş.her sene kadir gecesinde geliyorlardı bu yıl bayramdan 10 gün önce gelceklermiş. evde hizmetçi var nasıl olsa.84,85 yaşında annesi babası git onlarla bayramı geçir ne işin var burda dicemde diyemiyom işte.sabır sabır son 1 yıl az kaldı seneye bu tarihte gitmiş olucaz burdan.

Evet ya.
Ben evlendiğimden beri ikinci kez bayramda annemle olacağım .biri evlendiğim yıl biri de bu olacak.hep esimle tek tabanca(bu tabire uyuzum)
kızımı da görecek annem.4 aylık olmus oluyor o zamana.

Bence şükredin. Hep birliktesiniz. Benimki geçen bayram beni evde bıraktı kaynimin kucuk kızıyla her yeri ogluyla dolaştı bu kez yaparsa binip taksiye terk edicem orayı. Bekliyorum. .

O kadar şeker olacak gezmek nerde. Koca gün 4 kişi. Çok sıkıcı çok. Üstelik kaynana yani sanada gelen olur, evde otur bekle demi. Yok. Ilk bayram en son eşimin ananesine gittik. Akşam üstü. Içim hop oturuyor hop kakiyo. 31 yaşında evlendim. Bu kadar yıl her bayram kahvaltısını annemlerle yapmışım. Akşam yemeğine yetissem diyorum. Ablamlar bile gitmişler. Anane ne dese beğenirsiniz. Her bayram orda yerlermiş. Kendi kızı gelmiş, benim hakkım yok sanki. kalirmiyim ben orda. O an icim buz. Hala isinmadi:)Pipi meraklıları nolcak. Oğlanın altını almak için köşe bucak kaciyom:)

Daha bakıyor mu pipisine.
Pes yani.
Benim o taraf müdahale etse ağızlarını yırtarım valla.Benim evim olmus bir koy/kasaba.
Daha siz küçüksunuz :KK53:
Zamanla bebeyim❤❤❤

ooo bayram gerginliği başlamış
bizde haftasonu gidiyoruz
bayramı düşünmüyorumda, ilk kez ailelerin evinde kalacağız böyle uzun
neyse sıkılmaya vaktim olmaz heralde
malum tüm vaktimi oğlum alıyo.
ön koltuğa gelince hayatta vermemmmm
ilk arabamız benim üzerimeydi ona bile sinirlenmişti kp
neyseki yeni arabayı eşimin üstüne yaptık.
hiç görmediler daha yeniyi, görünce kesin sorar kimin üstüne diye...

bu arada memlekete gideceğiz iyi hoş da bebişimi nasıl yıkayacağım??
küveti hayatta sığmaz ya yenisini alacağız yada yada...
belki sizde alternatif bir fikir vardır.

Beni bayram gerginligi degilde kurban geriyor:KK43: kv le kb hacca gidecek1 ay gorumceyle kaynima dikkat edecez...evlendigimizden beri her kis kvler izine gider cocuklara biz bakariz ama bukadar uzun daha hic kalmamistim:KK43: birde benim dogumdan beri acayip saclarim dokuluyor avuc avuc normalmi bu?? Hemaglobin en son 6ydi ondan kaynaklanabilirmi?

Bursaya gittigimde abim bana bebeklik fotolarini cikardi ayni oglum. Bende istanbula gelince emrahin buyuk ablasina gittil herkes orada. Kime benziuor sohbetinde telden cikardim gosterdim fotoyu. Herkes aa ayni abin dedi. Kaynanamda kabul etti o an bir anlik gaflet:KK53: bir de dedi ki keske babana benzeseydi . Bende niye abim cirkin mi dEdim yook ama baban guzel adam agzi burnu yapilmis gb vs. Sonra bende bir yolunu buldum konuyu esimin ve kucuk gorumcemin annelerine kaynim ve buyuk gorumcemin babalarina benzedigini soyledim sonra da ekledim keske onlar da babalarina benzeseymis diye kahkahayi da patlattim. Sonra hemen babalarinin agzi burnu buyuk demesin mi adama karsi. Bende aaa sen kendi kocani begenmiyorsun heralde burnu kucuk babamin yakisikli adam( kayinbanamda gulumsuyor hosuna gitti) sonra ' asil senin burnun buyuk' dedim oldurucu vurusu yaptim yuzunu eksittti ben burnum uzun dedi he dogru evet uzun dedim . Beyse bu olaydan sonra daha konuyu acmaz diye artisleniyordum
Ertesi gun ona yemege gittik daha cocugu iceri almamla ' bebeci bu ayni babasi ayni ayni ' ses cikarmadim anladim ki hastalik artik sonra bir akrabalari geldi kucagina aldi ' bebeci ayni bebeci bu oglan' diyince ben ' yok emraha benzetiyorlar bana benzetemiyorlar dedim kapak oldu anlarsa :)

ooo bayram gerginliği başlamış
bizde haftasonu gidiyoruz
bayramı düşünmüyorumda, ilk kez ailelerin evinde kalacağız böyle uzun
neyse sıkılmaya vaktim olmaz heralde
malum tüm vaktimi oğlum alıyo.
ön koltuğa gelince hayatta vermemmmm
ilk arabamız benim üzerimeydi ona bile sinirlenmişti kp
neyseki yeni arabayı eşimin üstüne yaptık.
hiç görmediler daha yeniyi, görünce kesin sorar kimin üstüne diye...

bu arada memlekete gideceğiz iyi hoş da bebişimi nasıl yıkayacağım??
küveti hayatta sığmaz ya yenisini alacağız yada yada...
belki sizde alternatif bir fikir vardır.
Ben artik kocam dusa girdikten sonra cikmaya yakin havluyu kucagina seriyorum oglusu da kucagina veriyorum oyle yikiyorum daha guzel yikaniyor valla

Sanki tek basina yaptilar cocugu benim kvde her sefernde aaa burasi ayni hala aaa kafasi ayni amca aaa huyu ayni dede...bende en sonunda dedim:aman anasina benzemesinde kime benzesirze benzesin demi yakinda komsuya bike benzeteceniz dedim oyle kala kaldilar oazamandan beri pek bisey demiyor:) ama kizim kardesimin kopyasi ben biliorumya bana yeter hehe

Bu arada kocamla cok kotuyduk biz artik karsilikli tahammulumuz kalmamisti , abim geldi beni aldi bursaya goturdu 10 gun ayri kaldik esimle sonra beni almaya geldi tatil yaptik agva sile polonezkoy gezdik 3 gun oyle iyi geldi ki sanzimani toplladik yani firsatiniz varsa sizde uzaklasin iyi geliyor
Bir de bizim 7temmuzda ilk evlilik yildonumumuzdu sabah oglusa bakip iyi ki yapmisiz dedik yoksa bu sene hamile kalmak icin ugrasacaktik 1 sene kaybimiz olcakti simdi 3 aylik oglumuz oldu bu arada bol bol da gezdik yani bir tarafimiz eksilmedi. Onu veren yaradana binlerce sukur olsun:) aksaminda da oglumuzu alip silivriye gittik beraber kutladik gece eve donerken esim ' gecen sene bu saatlerde bu yoldan gelinlik damatlikla geciyorduk bu sene oglumuzla ' dedi ayy fena duygusallastik. Duygusallastigimizla kaldik zaten su spiral sayesinde o gunde kanamam vardi Uyuduk kardesimle :KK53:

Voltaj: pipisine baksa iyi sanki. Ben öpecek diye kaciriyorum. Bide ben oglani uyutmaya çalışırken başımızda durup kafasını oksamasi ve bi tarafta piss piss demesi yokmu. Allahım..

Temmuz bende eşimin kucağına veriyorum yikiyorum, sonra esim, en son ben:) artık ailecek yıkaniyoruz..

He bide kv tutturdu yikayalim diye. Hep annemde yikadim:)

Bu arada kocamla cok kotuyduk biz artik karsilikli tahammulumuz kalmamisti , abim geldi beni aldi bursaya goturdu 10 gun ayri kaldik esimle sonra beni almaya geldi tatil yaptik agva sile polonezkoy gezdik 3 gun oyle iyi geldi ki sanzimani toplladik yani firsatiniz varsa sizde uzaklasin iyi geliyor
Bir de bizim 7temmuzda ilk evlilik yildonumumuzdu sabah oglusa bakip iyi ki yapmisiz dedik yoksa bu sene hamile kalmak icin ugrasacaktik 1 sene kaybimiz olcakti simdi 3 aylik oglumuz oldu bu arada bol bol da gezdik yani bir tarafimiz eksilmedi. Onu veren yaradana binlerce sukur olsun:) aksaminda da oglumuzu alip silivriye gittik beraber kutladik gece eve donerken esim ' gecen sene bu saatlerde bu yoldan gelinlik damatlikla geciyorduk bu sene oglumuzla ' dedi ayy fena duygusallastik. Duygusallastigimizla kaldik zaten su spiral sayesinde o gunde kanamam vardi Uyuduk kardesimle :KK53:

Spiral trde kac para?? Burda 300euro ve bu aralar maddi baya skstik hala taktiramadim:KK43: izine gidersek belki orda taktiririm

Bizim yıkanma faslı uzun.
Esim oglumu yikiyor ben ona ustunu veriyorum ,ardından kızımı yikiyor voltaaaj buda bitti diyor havlulu bir artiz cikiyor ben kendim giycem diyor daha cikarken gecerken ayaklarim kuruuuu diyor😷ardından küçük kızımı beraber yıkıyoruz onu alıp çıkıyorum esim yıkanıyor tabi onu tutayım sende yıkan derse yıkanıyorum beyim bilir😌

voltajcım bu ara hep beyim bilir modundasın, hadi hayırlısı...

benimde aklımdan kucakta yıkamak geçiyodu. kendi evimiz olmadığından biraz zor olacak ama neyse.

oğlum doğduğundan beri ilk kez yalnız kalıyorum evde
yalnız değilim aslında minik erkeğim var
bu gece onunla yatacağız

ne kadar gayret ettiysem oğlumun karnını doyuramıyorum son günlerde
eskiden tek tük olurdu
şu aralar illaki bi öğünü mama oluyo
şu bebeği acıktığı zaman her koşulda bebeğini doyurabiilen annelerden olamadım ya...
en çok ona yanıyorum :KK14:

bebeğim4242 bende yakında kel kalacağım bacım.
evin her yeri benim saçlarım...
tutam tutam dökülüyor.
eskiden zeytinyağı kürü yapardım.
daha başlayamadım, bir de memlekete gidince zor biraz.

İlk konu kv :)) kizlar sizin de kv ler cocuk sizin tarafa benzedigi halde israrla ogluna benzedigini soyluyor mu ve bunu hastalik derecesine getiriyor mu :)) su benzetme mevzusundan tiksindim yeminle :KK53:

bunu benim hem kv hem annem yapıo esmerliği ve gözleri eşime diğer uzuvlar bana benziyor annem aynı eşin dediklerinde sinir oluyo sanki babasına benzemesi suç gibi:)))kv desanki çocukluk fotolarını görmemişiz gibi tombul yanaklarını benzetiyo sıska eşime komikler komik:))))

kızlar inanmıcaksınız ama bizim kankalığımız hala devam ediyor.
hamileykende kankaydık zaten.
oğlum yarın tam 3 aylık oluyor ve biz birbirimizi yiyoruz.
3 aydır, sarılmıyor, öpmüyor, yatağın bir ucunda yatıyor
bugün oğlum uyuyunca bende uyudum.
rüyamıydı neydi bilmiyorum ama yüzünü görmediğim bir ses bana evini sirke ile temizle dedi.:KK53:
yatak odasına giriyorum karnım ağrıyor, çıkıyorum ağrı kesiliyor.
vesvese mi yapıyorum ki ben...
eşim evden işe, işten eve gelmese dicem bişey var diye ama öyle birşeyde yok
ekmek almaya bile beraber gidiyoruz.

Inanırım canım bizimde devam.en son geçen sene asilamadan 4gün önceydi. Şimdi tarihe baktimda. En son geçen sene bugunmus:)
Bizimkide bütün gün yanımda. Buna rağmen:) seninkinin bahanesi var yine.
Gözü oyundan başka bişey gormuyo. Bu konu ile ilgili bi espri yapiym kendisine bakalım ne dicek.

X