Ne kadar sürede hamile kaldınız ? Herkes yazabilir mi?

simca12

Mutlucuk
Kayıtlı Üye
23 Mart 2009
1.310
597
Merhaba,

Öncelikle herkese kolay bir doğum diliyorum,sağlıkla doğsun bebişleriniz,AMİNNN:)

Bebek yapmaya karar vermek tamam da,hemen kalınılsa keşke..

Sizler de son adet tarihinize göre ne zaman hamile kalmayı başardınız ? :KK9:

Teşekkürler:KK16:

ben ilkinde 6.ayımda ikincisinde 5.ayımda kaldım şimdide 4aydır korunmuyoruz ama henüz bişey yok :KK43:(

biz bebek yapmaya karar verdikten bir bucuk yil sonra kaldim dusukle sonuclandi dusukten 7 ay sonra tekrar hamileyim cok sukur yumurtalarim biraz yavas calisiyo 35 gunde falan olurum adet onun etkisi oldu sanirim

evlendiğim ay 3 aylık koruma iğnesi yaptırdım.etkisi 18 ay sürüyormuş ki öyle de oldu,19.ayda hamile kaldım.

Walla ben tam 3 yillik evliyim bnm anca oldu suanda 7 haftalik hamileyim. Ama ilk iki sene ha olur diye doktorlara gtmedim .snr bigun kahverengi lekelenmem oldu 12gun
Boyunca mcburen gttm ve pkolu oldugumu ogrendm .esimde de varikosel var. Ve snraki ay klomen tedavisi gordm guzel sonuclar vrdm ama olmadi. Snr doktorum hsg cekil ddi korkudn cekilemedm tam 5 ay snr cekildm o arada sogan ve incir kuru denedm olmadi. ve hsg sonucu tek tupum kapali cikti. ve bska doktora gttm oda bna klomen folik asit ve ecopirin dye hap vrdi. Ve o ay dha yumrta takibi qorurken hamile kalmisim. Sukurler olsn ki . Rbbme cok dua ettm bebek dualari okudum kuran okudum hacet namazlari kildm dualrini okudum. Rbbm nasip etti sonunda...İns her isteyene versin.

Son düzenleme:
bende kızıma düşünmeye başladığımız 2.ayda hamile kaldım.şimdi ikinciyi istiyorum ama 15 aydır olmuyor hsg de çekildim Dr.lar bir şey yok diyor ama olmuyor klomeninde yararı olmadı preseed inde ....bende bıraktım bu süreçte kilo aldım önce onları vermem lazım...

Tabi kimi hemen,kimi aylar sonra ama o uğraşlar değmiş ne güzel,genelde benim duyduğum bir durum var,eğer bayanlar konuya çok takılırsa daha geç kalınıyormuş,stres çok etkiliyomuş,3 tanıdığımda artık amaaan nolursa olsun diyip konuyu bıraktıklarında hamile kaldılar.Hatta birisi de tüp bebek görüşmesine başlamak üzereydi,doktorla görüşmüştü bile..Başka arkadaşım balayında kaldı,onlardan önce evlenen diğer arkadaş 1 yıl sonra kaldı..
Bu konuya herkes yazar inşallah,yolun başında olanlara,ya da yolun ortası,sonunda olanlara ne güzel umut verir,belki sizin yazdıgınız süreçten geçip pes etmek üzere olan,çok üzülenler yeniden güçlenicek..Düşüncesi bile güzel..
Kadın istesin yeter ki,helal size,o kadar uğraşıp vazgeçmemek,üzüntülere dayanmak kolay değil,Allah herkese hayırlısıyla nasip etsin..

2 yıllık evlilik sonrasında 3. ayımda hamile kaldım , Evlilik süremi yazmamın sebebi ise belli süre korunduktan sonra öyle pat diye olmuyor
hamile kalma düşüncesinden önce kendinize mutlaka 6 ay süre verin 6 ay içinde olmaz ise doktora gitmeyi düşünün çünkü doktorlar için 1 yıla kadar çok normal geliyor :KK49:

Not: Nacizane tavsiye. :KK54:

Ben hemen hamile kaldım canım.allah isteyen herkese sağlıklı ve hayırlı evlat nasip etsin

3 ay önce adetim 15 gün geçikti. ben kendimi hamile sanıyordum. kutu kutu hamilelik testi aldım o ay. hep tek çizgi hep tek çizgi. halbuki biz o ay denemedik bile. 15.gün testlere inanmayıp ilk defa doktora gittim. bebek yok dedi. dünya başıma yıkıldı. ağlamaktan şişti gözlerim. akşam eşim geldi. bi kıyametde o zaman koptu. "sen ne zaman denedin de bebek olmadı" diye.
aslında haklıydı denememiştik hiç.
ama 15günlük maceradan sonra ben bebek istiyormuşum onu kesin anladım.
ve sonraki aya hamileyim

Maalesef bu konuda herkes şanslı olamıyor.Biz 3 yıllık evliyiz.
2 yılı geçkin bir süredir de korunmuyoruz ama hiç hamile kalamadım.
2 defa aşılama yaptırdım ama kısmet olmadı.umarım sen şanslılardansındır.:KK14:

3 ay önce adetim 15 gün geçikti. ben kendimi hamile sanıyordum. kutu kutu hamilelik testi aldım o ay. hep tek çizgi hep tek çizgi. halbuki biz o ay denemedik bile. 15.gün testlere inanmayıp ilk defa doktora gittim. bebek yok dedi. dünya başıma yıkıldı. ağlamaktan şişti gözlerim. akşam eşim geldi. bi kıyametde o zaman koptu. "sen ne zaman denedin de bebek olmadı" diye.
aslında haklıydı denememiştik hiç.
ama 15günlük maceradan sonra ben bebek istiyormuşum onu kesin anladım.
ve sonraki aya hamileyim

Ne güzel olmuş ama sonu,bayıldım:KK76: maşallah size

Merhaba,

Öncelikle herkese kolay bir doğum diliyorum,sağlıkla doğsun bebişleriniz,AMİNNN:)

Bebek yapmaya karar vermek tamam da,hemen kalınılsa keşke..

Sizler de son adet tarihinize göre ne zaman hamile kalmayı başardınız

ben 3tane düşük ve bir tane de normal olmak üzere 4tane hamilelik geçirdim hepsi de korumayi bıraktıggm ay kaldım şu an 4. hamileym 33haftdayim

X