bir anne bunu yapar mı?

4 günlük misafirlik döneminde kızının lokmalarını sayan bir anne ve siteminde sonuna kadar haklı bir evlat var bu konuda... Tek haksızlığı eşine durumu anlatması...
Anne ne demekti sahi?
Cocuğunun lokmalarını sayan mı? Kazandığı parayı hesap eden mı?
Kendine bu paradan pay biçen mi?
'Almak' yerine karşılıksız veren mi?
Anne ne demekti sahi?

Yemek koyulurken, 'bu kadar yeter' dedikten sonra mutlaka bir kaşık daha yemek koyan kişiye 'anne' denir. Ve o herşeye değerdir.
Bu sözler oğuz Atay'a ait.
Varın gerisini siz düşünün...

bence sen haklısınnnn annen haksız ben olsam annemde olsa birdaha yanına gitmem benm annem durumu olmadıgı halde nevarsa kendi evinde benm evime taşır bendende bişey talep etmezzz hatta kızarrr hediyebile alsammm o nasıl bir anneymiş insan evladınınn nasil yediğini içitiğini sözkonusu yapar ya bazı arkadaşlar ağır konuşmussn demiş bence iyi yapmışsın ama babana üzüldüm adamcağızda ikiarada kalmışş

haftalarca annemde kaldım bir ekmek bile almadım ama annemden tek bir laf duymadım şuan bile iftara annemdeyim ama o benim elimi asla cebime attırmaz fakat hamileyken çalışıyordum ve akşam yemeklerine ara ara kaynanama gidiyodum bi akşam yanlarında dedim eşime her akşam gelip yiyoruz annene pazar parası ver dedim kaynanamda hemen atıldı tabi ya dedi parayla geliyor bunlar sofraya ve orda yediklerim boğazıma düğümlendi anneler babalar öyle olmaz 1 yaşında kızım var boğazından lokma geçsin diye kırk takla atıyorum

Bende arkadaşa yüklenenleri anlayamadım.

Bence haklısın seninde dediğin gibi tek sorun eşine söylemiş olman, ilerde ne düşünür bilemeyiz çünkü.

Anneden anneye çok fark oluyor maalesef. Yapacak bişey yok sanırım onuda maddiyata düşkünlüğüyle kabul etmek lazım... :KK50:

Valla burada haklisin diyende cok olmus...ama kusura bakmayin bir annenin verdigi bir sefarlik sütün bile hakki ödenemezken annenizin sizden bekledigi bir alisverise cok büyük tepki vermissiniz...Hayir benim anlamadigim bir anne nasil karsilik bekler diye tepki verirken hemde bence cok sert, sizde ona bir alisverisi cok görmüssünüz...

ertesi günü ona söyle diyebilirdiniz.anne belki düsünemedim..benden böyle bir beklentiniz oldugunuda bilemedim....bundan sonra dikkat ederim..bu cok mu zor..

üstteki arkadaşım ben sizin dediğinizi yaptım ama kartımda 20 tl vardı sadece bunuda belirttim.tamam dedi onuda götürdüm yanımda ne isterse onu alsın diye.aldıkları 20 tl yi geçince kredi kartını çıkardım üstünü bununla ödeyebiliryim dedim kasiyere evet dedi arkada eşimin iş arkadaşları sırada beklerken annem bağırarak madem cebinde para yok neden alışverişe çıkıyosun diye bağırdı:)))kısacası konu sahibini tüm kalbimle destekliyorum ....ve benim cesaret edemediğim bişiy yapabildiği için kucaklıyorum

X