ALES 2013 Sonbahar

evet galiba öyle. ben çok stres yapıyorum. oda ters tepiyo... kendimi fazla kaptırıyorum, dizi izlerken dışarı çıkarken bile ders çalışmadığım için vicdan azabı duyuyorum :) biri beni durdursun :) sizin çalışmalar ne durumda nasıl gidiyo?

aynen bende ders çalışmak dışında vicdan azabı duyuyorum erken uyuduğumda bile duyuyorum:)
bide benim dikkatim dağınık biraz soru çözerken kağıda resim karalıyorum arada bir:)ama zorluyorum kendimi işte

şaka maka nerdeyse bir ay kaldı. kendimi gaza getirmek için soru bankası falan almıştım ama bu ara tempom çook düşük.. her akşama bi bahane çıkıyo ders çalışmamı engelleyecek :) bayram tatilinde her gün bir deneme çözme hayalim var inş. gerçekleştiririm :)

ben hergün çalışıyorum az da olsa ama ne yapsam yetersiz geliyo bana ya kendime mi güvenemiyorum nedir

bende sayısalcıyım. benımde en az 70 almam lazm kasımdaki sınavdan :KK43:(( ilkbahardakınden 64 almıstm.. yarın ıhtıyac yayınını alacam calscam 1 ay durmak yok :)

selamlar bende haftada 3 4 gün deneme çözmeye çalışıyorum en fazla 80 almıştım çok daha fazlası lazım bana:KK31: süre sıkıntısı yaşıyorum 15 20 sözel kalıyor hep bakamıorum bu yüzden deneme ağırlık veriyorum son zamanlarda süre tutuyorum inşallah iyi olur:KK30::KK31:sayısalcıyım bu arada

Son düzenleme:
tşkler tavsiyelerin için inş bende 90 ı görürüm bu sınavda.)benim alt yapım çok iyi değil ama konu anlatımlı bi kitap alıp güzelce çalıştım çoğu konuya hakimim,analitik geometri hiç bilmiyorum sence bu eksiklik önemli mi?
çıkmış soruların yarısını süre tutarak çözdüm diğer yarısını yani kalan denemeleri ssınava az bi süre kala çözcem.ben şöyle ayarladım;ilk bir saat 15 dk say1 diğer 1 saat 15dk say2 yarım saatimi de sözele ayırdım,yarım saatte 40 sözel çözüyürom ama sınavda stres yaparsam berbat ederim çok heycanlı bi insanım çünjkü:KK43:

Analitikte bir kaç formül bilsen yeterli aslında çok zor sorular sorulmuyor ve genelde aynı tip sorular sınava girmeden önce biraz bakabilirsin bence konuya. Sanki say 1 için fazla ayırmışsın süreni çok sıkıntılı bir bölüm değildir say 1 bol soru çözersen daha da hızlanabilirsin, ben 45 50 dk falan ayırmıştım benim sorunum sözeldi sözelde biraz zaman harcıyordum zaten sözelden 12 yanlış gelince ve yanlış doğruyu götürünce çok daha yüksek çekebileceğim sınavdan ortalamamın daha altında çektim. Yani sıkıntın hangi bölümdeyse o bölüme daha fazla zaman ayır bence ama sorular üzerine de çok düşünüp zaman harcama tabi. Bir de heyecan yapma sakın evdeki denemelerin gibi düşün o an insan fazla heyecan yapmıyor aslında evdeki deneme sınavlarından bir farkı olmuyor sende böyle düşün bence :)

Analitikte bir kaç formül bilsen yeterli aslında çok zor sorular sorulmuyor ve genelde aynı tip sorular sınava girmeden önce biraz bakabilirsin bence konuya. Sanki say 1 için fazla ayırmışsın süreni çok sıkıntılı bir bölüm değildir say 1 bol soru çözersen daha da hızlanabilirsin, ben 45 50 dk falan ayırmıştım benim sorunum sözeldi sözelde biraz zaman harcıyordum zaten sözelden 12 yanlış gelince ve yanlış doğruyu götürünce çok daha yüksek çekebileceğim sınavdan ortalamamın daha altında çektim. Yani sıkıntın hangi bölümdeyse o bölüme daha fazla zaman ayır bence ama sorular üzerine de çok düşünüp zaman harcama tabi. Bir de heyecan yapma sakın evdeki denemelerin gibi düşün o an insan fazla heyecan yapmıyor aslında evdeki deneme sınavlarından bir farkı olmuyor sende böyle düşün bence :)

o sürede ancak çözerim diye düşündüm bide sayılcı olduğum için sözel kısımdan da ne çözersem kardır,formullere bakıcam analittikten umarım işime yarar sınavda,evt heyecanımı yenmeliyim:)

bence hergün düzenli bakıyorsan halledersin kendine güvenmelisin :)

inş hallederiz hepimiz:)

Bayramin son saatleri de olsa herkese iyi bayramlar :) ben yarginin denemelerinden cozdum 6-7 tane, 80-85 aliyorum ortalama. Sizce gercek sinavala kiyaslaninca yargi denemeleri daha mi kolay? Aleste kac alirim kestirmeye çalışıyorum

yargı kolay dıorlardı bende yedııklım den calısıyorum.. 3 konum kaldı bıttıkden sonra deneme yapacagım

Bayramin son saatleri de olsa herkese iyi bayramlar :) ben yarginin denemelerinden cozdum 6-7 tane, 80-85 aliyorum ortalama. Sizce gercek sinavala kiyaslaninca yargi denemeleri daha mi kolay? Aleste kac alirim kestirmeye çalışıyorum

Merhaba daha önceden girmişsiniz diye sormak istedim. Önce sayısalla mı yoksa sözelle mi başlamıştınız?
Benim say1 say2 ve söz1 yapmam gerekiyo, sayısal-sözel-sayısal şeklinde çözmek iyi olur mu yani :)

Merhaba daha önceden girmişsiniz diye sormak istedim. Önce sayısalla mı yoksa sözelle mi başlamıştınız?
Benim say1 say2 ve söz1 yapmam gerekiyo, sayısal-sözel-sayısal şeklinde çözmek iyi olur mu yani :)

Evet aslında olması gereken sayısal sözel sayısal şeklinde gitmek ama ben say1 say 2 sözel diye gittim çünkü en çok kendime güvendiğim alanlar onlardı ama yinede sayısal sözel sayısal en mantıklısı canım :)

Evet aslında olması gereken sayısal sözel sayısal şeklinde gitmek ama ben say1 say 2 sözel diye gittim çünkü en çok kendime güvendiğim alanlar onlardı ama yinede sayısal sözel sayısal en mantıklısı canım :)

Tamam o zaman teşekkürler :)

selam bayanlar..ben ales'e ilk defa gireceğim..yüksek lisans yapmayı düşündüğüm bölüm eşit ağırlıkda..aslında sözelciyim ama eşit ağırlıkta sözel 1 sayısal 1 sayısal 2 çözmem gerekiyormuş..şimdi anlamadığım sözel 2 den de çözsem bi faydası olmayacak mı?

selam bayanlar..ben ales'e ilk defa gireceğim..yüksek lisans yapmayı düşündüğüm bölüm eşit ağırlıkda..aslında sözelciyim ama eşit ağırlıkta sözel 1 sayısal 1 sayısal 2 çözmem gerekiyormuş..şimdi anlamadığım sözel 2 den de çözsem bi faydası olmayacak mı?

bir faydası olmuyor canım 0 ile çarpılıyor bildiğim kadarı

tüyaptan bi sürü deneme almama rağmen 1 tanesine bakabildim yds den sıra gelmiyor içim dışım ingilizce oldu bu ara tez de var offff:KK30: çıldırmak üzereyim üstüme gelmesinler:KK52:

X