ALES 2013 Sonbahar

evet galiba öyle. ben çok stres yapıyorum. oda ters tepiyo... kendimi fazla kaptırıyorum, dizi izlerken dışarı çıkarken bile ders çalışmadığım için vicdan azabı duyuyorum :) biri beni durdursun :) sizin çalışmalar ne durumda nasıl gidiyo?

Selam herkese,

Bende ALES sınavına gireceğim, kısmetse. Temelden matematik için bende Antremanlarla Matematik kitabından çalışıyorum, sıfırdan anlatıyor, çok yararlı güzel bir kitap tavsiye ederim.

Herkese kolay gelsin..

Kızlar benim sözelim çok kötü bir kaç kitap evinin yaprak testi konu anlatımlı kitabını aldım ama hala sözel netim çok düşük siz hangi yayınları önerirsiniz. Zaten havalarda soğumaya başladı iyice depresyona girdim. Çalışan arkadaşlarıma iyi çalışmalar diliyorum.

Selam bende bu arada deneme çözüyorum kendi çapımda:KK8: Tez de var yds de var paramparçayım:KK52:

Evet burayı biraz ihmal etmişim :)

Çalışmalar nasıl arkadaşlar?

çalışmalar pek gitmiyor :) ucukgenclık in dediği gibi havalardan mıdır nedir erkenden mayışıyorum hiç ders çalışamıyorum bu ara :KK43:

çalışmalar pek gitmiyor :) ucukgenclık in dediği gibi havalardan mıdır nedir erkenden mayışıyorum hiç ders çalışamıyorum bu ara :KK43:[/QUOT

Bende de durum aynı lacri. Oturduğum yerde saatlerce oturabiliyorum, üşüyorum ve mayışıyorm. Araya bir de bayram gircek şimdi, nerden baksan bir hafta on gün kitap yüzü görmeyeceğim. Yazarken bile uykum geldi :KK43:

Bende de durum aynı lacri. Oturduğum yerde saatlerce oturabiliyorum, üşüyorum ve mayışıyorm. Araya bir de bayram gircek şimdi, nerden baksan bir hafta on gün kitap yüzü görmeyeceğim. Yazarken bile uykum geldi :KK43:[/QUOTE]

böyle gidersek halimiz fena :) zaman daralıyor bari bayrama kadar tempoyu tuttursak da bayramda mola vermeye yüzümüz olsa :KK70:

Arkadaşlar Merhaba,

Günlerce araştırarak aldığım Yargı 2014 Ales Konu Anlatımlı Hazırlık kitabı beni hayal kırıklığına uğrattı. 2012 baskılı kitabın sadece kapağını değiştirip 2014 diye baskıya almışlar. Üstelik üstüne bir de son sınava göre güncellenmiş diye kocaman yazmışlar. 2013 ilkbahar döneminde Yargı Yayınevi tatildeydi galiba.

Hiç yakıştıramadım, Kpss vs kitaplarını alırken dikkat edin. İyi çalışmalar

$Ales Yargı Yayınevi.jpg

Arkadaşlar Merhaba,

Günlerce araştırarak aldığım Yargı 2014 Ales Konu Anlatımlı Hazırlık kitabı beni hayal kırıklığına uğrattı. 2012 baskılı kitabın sadece kapağını değiştirip 2014 diye baskıya almışlar. Üstelik üstüne bir de son sınava göre güncellenmiş diye kocaman yazmışlar. 2013 ilkbahar döneminde Yargı Yayınevi tatildeydi galiba.

Eki Görüntüle 825363

Canım ben de çıkmış sorularını aldım 2006-2013 yazıyor fakat 2008den başlıyor... Bu formasyon olayını fırsat bilip hemen yalan yanlıs baskıya girmişler...

Canım ben de çıkmış sorularını aldım 2006-2013 yazıyor fakat 2008den başlıyor... Bu formasyon olayını fırsat bilip hemen yalan yanlıs baskıya girmişler...

Koskoca yayınevi canım ya, hiç yakıştıramadım. Neyse böyle böyle müşteri kaybediyorlar işte, bir kereye mahsus kazanırlar ancak paramızı. Bundan sonra öneri değil uyarı yaparız biz de insanlara.

Mrb 2013 sonbahar döneminde ales e girecek olanlar var mı aranızda? ilk baharda ki sınavdan 63 aldım en az 75 almam gerekiyo,80-85 alanların bunu nasıl başardığını merak ediyorum doğrusu ben zamanı hiç iyi kullanamıyorum:KK43:
bunu püf noktası süre tutarak soru çözmek galiba ama çoğu deneme ales soruları gibi değil daha kısa daha basit gibi sanki en iyisi çıkmış soruları çözmek
vereceğiniz önerileri yada püf noktalarını bekliyorum ben sayısalcıyım bu arada.sınava çalışmaya yeni başladım.fikir alışverişi yaparak birbirimize yardımcı olabiliriz.mesela günde kaç soru çözüyoruz kaç saat çalışıyoruz burda paylaşalım lütfen

ALES ten 90 ı gören birisi olarak ilk tavsiyem önce bir konu tekrarı yap ama fazla da ayrıntılara takılma işin mantığını anlamaya çalış gerekli formülleri ezberle. Ben sadece 1 haftada bu puanı aldım ki şu sayede; sınava bir hafta yada biraz daha fazla zaman vardı. Bütün çıkmış soruları aldım daha doğrusu kitapçık halinde. Her bir sınavı verilen zaman ölçüsünde uyguladım ki eğer değişmediyse 3 saatti. Yani günde neredeyse 2 tane sınav yaptım ki bu 6 saat eder. Bir süre sonra beynim almıyordu ama yılmadım. Bu sayede nerede eksiklerim olduğunu ve nerede yanlışlarım olduğunu gördüm ki hızlanmam da bu bana çok yardımcı oldu. Ayrıca başka bir tavsiyemde çıkmış sorular dışında yayınevlerinin yaptığı deneme sınavlarına da güvenme. İlk zamanlar bir kaç tanesini çözdüğümde 45 dakika fazlam ve 95 in üzerinde puanım gelmişti. Bu işte bir iş olduğunu düşündüm sonuçta herkes bu sınavın zor olmasından değil ama sürenin yetmemesinden bahsediyordu ama bende artıyordu bile. Bende ales in önceki sınavlarını çözmeye karar verdim ve gerçeği o zaman gördüm gerçekten de süre yetmiyormuş! Yayınevlerinde çıkan deneme sınavları bir hiçmiş. Diyeceğim budur işte. Benim altyapım sağlamdı matematikte ve türkçede hep çok iyiydim ama sen eğer öyle olmadığını düşünüyorsan konu tekrarından sonra bu dediğimi yap, sonuçta yapılamayacak birşey değil kararlı olmak yetiyor sorular desen hiç zor değil düşük puan alanlarda soruları çözemeyeceğinden değil zamanı yetiştiremediklerinden düşük alıyorlar zaten. O yüzden önce kendine güven. Ben 2012 Sonbaharda aldım bu puanı inşallah 2013 Sonbahar da gireceklerde yüksek puanları görürler ama biraz gayret göstermeyi unutmayın stres de yapmayın başarının en büyük düşmanıdır stres evet çok konuştum diyeceklerim bu kadar herkese bu sınavda başarılar :) Bir de şunu söylemeliyim ki ben işçi-havuz problemlerinde çok kötüydüm ki mat1 de problemler önemlidir biliyorsunuz, bunu da internetten konu anlatımlarını buldum izledim soru çözümleri de vardı onları da izledim ve hiç soru kaçırmadım daha sonra. Yani demem o ki internetten de konu anlatımlarına bakın matematikte onlarda çok işe yarıyor ve insan hiç yapamadığı bir soruyu çözmeye başlayınca ayrı bir şevklenmiyor azimleniyor bu da naçizane bir örneğimdi :KK9:

ALES ten 90 ı gören birisi olarak ilk tavsiyem önce bir konu tekrarı yap ama fazla da ayrıntılara takılma işin mantığını anlamaya çalış gerekli formülleri ezberle. Ben sadece 1 haftada bu puanı aldım ki şu sayede; sınava bir hafta yada biraz daha fazla zaman vardı. Bütün çıkmış soruları aldım daha doğrusu kitapçık halinde. Her bir sınavı verilen zaman ölçüsünde uyguladım ki eğer değişmediyse 3 saatti. Yani günde neredeyse 2 tane sınav yaptım ki bu 6 saat eder. Bir süre sonra beynim almıyordu ama yılmadım. Bu sayede nerede eksiklerim olduğunu ve nerede yanlışlarım olduğunu gördüm ki hızlanmam da bu bana çok yardımcı oldu. Ayrıca başka bir tavsiyemde çıkmış sorular dışında yayınevlerinin yaptığı deneme sınavlarına da güvenme. İlk zamanlar bir kaç tanesini çözdüğümde 45 dakika fazlam ve 95 in üzerinde puanım gelmişti. Bu işte bir iş olduğunu düşündüm sonuçta herkes bu sınavın zor olmasından değil ama sürenin yetmemesinden bahsediyordu ama bende artıyordu bile. Bende ales in önceki sınavlarını çözmeye karar verdim ve gerçeği o zaman gördüm gerçekten de süre yetmiyormuş! Yayınevlerinde çıkan deneme sınavları bir hiçmiş. Diyeceğim budur işte. Benim altyapım sağlamdı matematikte ve türkçede hep çok iyiydim ama sen eğer öyle olmadığını düşünüyorsan konu tekrarından sonra bu dediğimi yap, sonuçta yapılamayacak birşey değil kararlı olmak yetiyor sorular desen hiç zor değil düşük puan alanlarda soruları çözemeyeceğinden değil zamanı yetiştiremediklerinden düşük alıyorlar zaten. O yüzden önce kendine güven. Ben 2012 Sonbaharda aldım bu puanı inşallah 2013 Sonbahar da gireceklerde yüksek puanları görürler ama biraz gayret göstermeyi unutmayın stres de yapmayın başarının en büyük düşmanıdır stres evet çok konuştum diyeceklerim bu kadar herkese bu sınavda başarılar :) Bir de şunu söylemeliyim ki ben işçi-havuz problemlerinde çok kötüydüm ki mat1 de problemler önemlidir biliyorsunuz, bunu da internetten konu anlatımlarını buldum izledim soru çözümleri de vardı onları da izledim ve hiç soru kaçırmadım daha sonra. Yani demem o ki internetten de konu anlatımlarına bakın matematikte onlarda çok işe yarıyor ve insan hiç yapamadığı bir soruyu çözmeye başlayınca ayrı bir şevklenmiyor azimleniyor bu da naçizane bir örneğimdi :KK9:

ben matematikçiyim ben o kadar alamadım. 82.4 te kaldım. Tabi ben öylesine girdim sistemi bile bilmeden hem de. Sınavda bi baktım 4 test var. Allah allah neyi çözücem diye katsayılara bakarak karar vermiştim hahahah :KK53::KK53::KK53::KK53::KK53: Şimdi daha bilinçliyim. Benim sıkıntım türkçede yavaşladım. sözel1 den sadece 20 tane çözmüştüm. Zaman yetmemişti. Bu sefer sıkı hazırlanıyorum. 90 üstü almalıyım.

ben matematikçiyim ben o kadar alamadım. 82.4 te kaldım. Tabi ben öylesine girdim sistemi bile bilmeden hem de. Sınavda bi baktım 4 test var. Allah allah neyi çözücem diye katsayılara bakarak karar vermiştim hahahah :KK53::KK53::KK53::KK53::KK53: Şimdi daha bilinçliyim. Benim sıkıntım türkçede yavaşladım. sözel1 den sadece 20 tane çözmüştüm. Zaman yetmemişti. Bu sefer sıkı hazırlanıyorum. 90 üstü almalıyım.

Buna rağmen güzel puan çekmişsin canım hem nereleri çözeceğinide öğrenmişsin çalışıyormuşsunda, çalıştıktan sonra 90 ve üzeri niçin olmasın ki, Türkçeye yoğunlaşıp bol soru çöz hızlan gerisi gelir zaten, bu sınavda da inşallah hayal ettiğin puanı alırsın :KK9:

Koskoca yayınevi canım ya, hiç yakıştıramadım. Neyse böyle böyle müşteri kaybediyorlar işte, bir kereye mahsus kazanırlar ancak paramızı. Bundan sonra öneri değil uyarı yaparız biz de insanlara.

bende hiç yakıştıramadım. birde en çok isim yapan yayınevi yani...

Arkadaşlar Merhaba,

Eki Görüntüle 825363

çoğu kitap ta karşılaştım bu duruma:KK31:

Arkadaşlar Merhaba,

Eki Görüntüle 825363

bende hiç yakıştıramadım ya soru bankasını aldım üzerinde dediğin gibi 2014 yazıyo eve bi geldim 2013 le aynı gittim değiştirdim

tşkler tavsiyelerin için inş bende 90 ı görürüm bu sınavda.)benim alt yapım çok iyi değil ama konu anlatımlı bi kitap alıp güzelce çalıştım çoğu konuya hakimim,analitik geometri hiç bilmiyorum sence bu eksiklik önemli mi?
çıkmış soruların yarısını süre tutarak çözdüm diğer yarısını yani kalan denemeleri ssınava az bi süre kala çözcem.ben şöyle ayarladım;ilk bir saat 15 dk say1 diğer 1 saat 15dk say2 yarım saatimi de sözele ayırdım,yarım saatte 40 sözel çözüyürom ama sınavda stres yaparsam berbat ederim çok heycanlı bi insanım çünjkü:KK43:

X