2014 KPSS B grubu (GK-GY) düzenli çalışma ve dertleşme topiği. Buyrun kızlar :)

Merhaba arkadaşlar
Son on gündür doğru dürüst ders çalışamadım çok yoğundum fırsat bulamadım bir türlü
Bitirdiğim konuları
Tarih osm. Kültür ve uygarlık
Coğrafya nüfus ve yerleşme
Tarihten artık çalışma stilimi değiştirdim önce videosuna izliyorum sonra çalışıyorum çok daha etkili oluyor
Benim gibi dersaneye gitmeyenlere ve tarih özürlülere tavsiye olunur:KK51:

Arkadaşlar önceden de yazmıştım aranıza yeni katıldım diye. Yorumları okudum hep zaman şikayeti. Ancak istendiğinde gerçekten oluyor. Mesela ben öğrenciyim kamu yönetimi son sınıf. Tez yazmam gerek bu sene. Tez dışında daha 6 tane de dersim var okulda. Bunun dışında çarşamba ve cuma kursa gidiyorum. Yeni yazıldım yeni başladık kpss b grubu için. Ayrıca cumartesi pazar salı ve perşembeleri de spora gidiyorum 2 saat salonda kalıyorum. Geldiğimde dinlenme ve yemek de 2 saat haftanın 4 günü 4 saat gidiyor spora. Haftanın 2 günü de 4-5 saat kursa gidiyor. Her gün okula da gidiyorum. Diyeceğim şu ki herkes yoğun. Bunlar bizim sorumluluklarımız ve yapmak zorundayız hepsini. Ama inanın bu çalışmamıza engel değil. Mesela kendinize bir düzen oturtun. Ben sabah 7 civarı o gün tatil de olsa kalkıp 8e kadar kahvaltımı yaparım. 8 de başlarm çalışmaya. Bir de alarm kurun înanın daha iyi oluyor. Alarm olmadığında amaannn daha 8.30 olmş daha ne kadar çalışcam ki diyor insan. Ama 9a alarmı kurduğunuzda tamam daha yarım saat çalışmaya deam diyoruz :) 1 saat çalışma yarım saat ara bir saat çalışma yarım saat ara tekrar bir saat çalışma sonra 2 saat ara veriyorum. Ve bir haftamı sadece tarihten bir konu e matematikten bir konuya ayırıyorum. Mesela bu hafta tarihten islamiyet öncesi türk devletlerini kursa gitmeden önce bir kez okudum. Sonra kursta dinledim. Başka bir gün kurs defterini temize geçerken tekrar ettim. Başka bir gün muratın öğretmen ders notları kitabından okudum aynı konuyu. Bugün de uzmanın konu anlatım kitabından okudum aynı konuyu. Ayrıca murat konu anlatım kitabındaki soruları çözdüm. Bugün de uzmandan çözdüm. Geriye murat ve uzman soru bankasından çözmek kaldı onu da bu cuma ders öncesine kadar bitireceğim. Yani 25 ekimden bugüne kadar bu konuyu ben 5 defa tekrar etmiş oldum ve üstüne bir sürü soru çözdüm. Marematiğe de aynı şeyi yapıyorum. Bu arada benm matematik konularım bitmişti baştan tekrar çalışıyorum ve hiç bilmiyormuş gbi tekrar ede ede hem konu anlatımdan hem soru bankalarından ilerliyorum. Mesela dün 165 tane matematik sorusu çözdüm sadece temel kavramlara ayırdım bu haftamı. Tabi vize haftamız da geldi bizim 4 kasımda vizeler başlıyor ve derslerm öyle yoğun ve ağır ki... Bunları tek tek yazdım belki bir umut olur örnek olur yardımcı olur diye. Bir şeyleri biz yapmıyoruz. Yoksa inanın boş kalan yarım saati bile nimet sayıp çalışırız.

Ben geldiimm.:KK55:
Haftasonunu multi-yoğun geçirmiş biri olarak isyan etmek üzereyim.:KK52: Tüm arkadaşlarım aralarında anlaşıp "2013'ün sonbaharında evlenelim" demişler sanırım.:KK1: Bu hafta da çok yakın bir arkadaşımın düğünü vardı. Her anında yardımcı olabilmek için cuma kına, pazar düğün olmak üzere onunla ilgilendim. Dün de bir kaç test çözmek dışında sürekli yattım, öyle bir yorulmuşum ki, hala yorgunluğumu atamadım üzerimden. Ama bugün biraz silkelenip kendime gelmem lazım.
Vatandaşlık ve coğrafyadan yeni konulara çalışıp tarih tekrarı yapacağım.

Bu kadar yoğun olmama ve çalışamıyor olmama rağmen içimde çok büyük bir umut var kızlar. Hissediyorum, bu topiğin büyük çoğunluğu atanacak inşallah.:KK16::KK16:

Arkadaşlar önceden de yazmıştım aranıza yeni katıldım diye. Yorumları okudum hep zaman şikayeti. Ancak istendiğinde gerçekten oluyor. Mesela ben öğrenciyim kamu yönetimi son sınıf. Tez yazmam gerek bu sene. Tez dışında daha 6 tane de dersim var okulda. Bunun dışında çarşamba ve cuma kursa gidiyorum. Yeni yazıldım yeni başladık kpss b grubu için. Ayrıca cumartesi pazar salı ve perşembeleri de spora gidiyorum 2 saat salonda kalıyorum. Geldiğimde dinlenme ve yemek de 2 saat haftanın 4 günü 4 saat gidiyor spora. Haftanın 2 günü de 4-5 saat kursa gidiyor. Her gün okula da gidiyorum. Diyeceğim şu ki herkes yoğun. Bunlar bizim sorumluluklarımız ve yapmak zorundayız hepsini. Ama inanın bu çalışmamıza engel değil. Mesela kendinize bir düzen oturtun. Ben sabah 7 civarı o gün tatil de olsa kalkıp 8e kadar kahvaltımı yaparım. 8 de başlarm çalışmaya. Bir de alarm kurun înanın daha iyi oluyor. Alarm olmadığında amaannn daha 8.30 olmş daha ne kadar çalışcam ki diyor insan. Ama 9a alarmı kurduğunuzda tamam daha yarım saat çalışmaya deam diyoruz :) 1 saat çalışma yarım saat ara bir saat çalışma yarım saat ara tekrar bir saat çalışma sonra 2 saat ara veriyorum. Ve bir haftamı sadece tarihten bir konu e matematikten bir konuya ayırıyorum. Mesela bu hafta tarihten islamiyet öncesi türk devletlerini kursa gitmeden önce bir kez okudum. Sonra kursta dinledim. Başka bir gün kurs defterini temize geçerken tekrar ettim. Başka bir gün muratın öğretmen ders notları kitabından okudum aynı konuyu. Bugün de uzmanın konu anlatım kitabından okudum aynı konuyu. Ayrıca murat konu anlatım kitabındaki soruları çözdüm. Bugün de uzmandan çözdüm. Geriye murat ve uzman soru bankasından çözmek kaldı onu da bu cuma ders öncesine kadar bitireceğim. Yani 25 ekimden bugüne kadar bu konuyu ben 5 defa tekrar etmiş oldum ve üstüne bir sürü soru çözdüm. Marematiğe de aynı şeyi yapıyorum. Bu arada benm matematik konularım bitmişti baştan tekrar çalışıyorum ve hiç bilmiyormuş gbi tekrar ede ede hem konu anlatımdan hem soru bankalarından ilerliyorum. Mesela dün 165 tane matematik sorusu çözdüm sadece temel kavramlara ayırdım bu haftamı. Tabi vize haftamız da geldi bizim 4 kasımda vizeler başlıyor ve derslerm öyle yoğun ve ağır ki... Bunları tek tek yazdım belki bir umut olur örnek olur yardımcı olur diye. Bir şeyleri biz yapmıyoruz. Yoksa inanın boş kalan yarım saati bile nimet sayıp çalışırız.

canım öyle güzel yazmışsın ki gerçekten "yoğunum" diye isyan edişimden utandım. Çalışmak istedikten sonra vakit bir şekilde yaratılıyormuş, onu anladım yazdıklarından. Çalışma sistemin bana da örnek olacak. Teşekkür ederiz bizimle paylaştığın için.:KK16: İnşallah bu azmin karşılığını hayırlısıyla alırsın canım:KK16:

Merhaba arkadaşlar
Son on gündür doğru dürüst ders çalışamadım çok yoğundum fırsat bulamadım bir türlü
Bitirdiğim konuları
Tarih osm. Kültür ve uygarlık
Coğrafya nüfus ve yerleşme
Tarihten artık çalışma stilimi değiştirdim önce videosuna izliyorum sonra çalışıyorum çok daha etkili oluyor
Benim gibi dersaneye gitmeyenlere ve tarih özürlülere tavsiye olunur:KK51:

merhaba fatoscum.:KK16: Video dinlemeyle başladım ben de tarihe ama sonlara doğru uygulayamadım. Şimdi en baştan tekrar edeceğim zaman dinleyeceğim videoları. Hakan dede videolarını mı izliyorsun sen de?

Canım bu sorunun cevabını ben de çok merak ediyorum, sen cevap bulabildin mi bu soruna?:26: Ben de Allah nasip eder de atanırsam yüksek lisansı bitirene kadar ücretsiz izin alabilirim öyle bir şansımız varsa:KK31:

Merhaba canım hoşgeldin aramıza.:KK16: Amiin inşallah dediğin gibi olur.:KK16: Seninle de meslektaşız galiba canım.:13:

Bence konuları kpss kaynaklarından çalıştıktan sonra bol bol ales sorusu çözmek mantıklı canım. Arada kpss de çözeriz ama ales tarzı sorulara ağırlık vermek gerek, sözel ve sayısal mantıktan dolayı.:KK31:

Ekledim sibeliimm. Kolay gelsin.:KK16:

2-10 Kasım tarihleri arasında tatlım.

Ümitsizliğe kapılmak yok canım, burada hepimizin eksik olduğu ve yapamadığı dersler var ama onların üzerine yoğunlaşarak halletmeye çalışacağız inşallah. Bu sırada da yapabildiğimiz dersleri daha da ilerletip soru kaçırmamaya çalışacağız. Eğer matematikten özel ders veya kurs gibi destek alma şansın varsa onu da deneyebilirsin canım.

matematiğe eşimle çalışıyoruz öğretmen oda biraz bir temel otursa özel derste alacam ama olmuyor yinede devam ediyorum bukadar özürlü olamaz bi insan sanırım:)

Ben geldiimm.:KK55:
Haftasonunu multi-yoğun geçirmiş biri olarak isyan etmek üzereyim.:KK52: Tüm arkadaşlarım aralarında anlaşıp "2013'ün sonbaharında evlenelim" demişler sanırım.:KK1: Bu hafta da çok yakın bir arkadaşımın düğünü vardı. Her anında yardımcı olabilmek için cuma kına, pazar düğün olmak üzere onunla ilgilendim. Dün de bir kaç test çözmek dışında sürekli yattım, öyle bir yorulmuşum ki, hala yorgunluğumu atamadım üzerimden. Ama bugün biraz silkelenip kendime gelmem lazım.
Vatandaşlık ve coğrafyadan yeni konulara çalışıp tarih tekrarı yapacağım.

Bu kadar yoğun olmama ve çalışamıyor olmama rağmen içimde çok büyük bir umut var kızlar. Hissediyorum, bu topiğin büyük çoğunluğu atanacak inşallah.:KK16::KK16:

amin pamukşeker inşallah.
benimde geçen haftalarda arkadaşım evlendi bi yanım ona yardımcı olmak isterken diğer yanım ders çalışamamanın vicdan azabı içersindeydi.neyseki geçti o mutlu ben dersime devam:)

merhaba fatoscum.:KK16: Video dinlemeyle başladım ben de tarihe ama sonlara doğru uygulayamadım. Şimdi en baştan tekrar edeceğim zaman dinleyeceğim videoları. Hakan dede videolarını mı izliyorsun sen de?

bana sormamışsın ama görünce yazayım dedim canım ben 2012 de hakan dede videolarından izlemiştim gerçekten güzel anlatıyor.tarih temelim yoktu ve o hocayla temelimi attım.video izlerken elimde defter not alıyordum.tarihim süper olmadı çünkü yeterince soru çözmedim.ama temeli olmayan biri için iyi bir başlangıçtı.

pamukşekerim durum bildirirm yapmaya geldimmm :)))))) işlem yeteneği, temel kavramlar, sayı sistemi, bölme bölünebilme konularını bitirdim.... yarındaaaa çarpanlara ayırma obeb okeke geçerim artıkınnn :)çokk mutluyum ama biraz yavaşımmmmm :KK43: bu zamana kadar sadece matematikten 700 civarı soru çözdüm günden güne iyiyede gidiyorum ama mat sevmeyen benn deli gibi mat cözüyorum.... bu arada listeye eklersen sevinirim öle daha şevke gelirim :)))) buarada canım ben istanbuldanım herkese iyi çalışmalar...... görüşmek üzere hepciğinizi öpüyorum :)))
canım maşallah gayet iyi gidiyorsun, matematik sevmeyen biri kolay kolay konu ilerleyip 700 soru çözemez.:nazar: Sen bu konuda gayet iyi bir örneksin, listeye de ekledim tatlım, isimler tabloyu doldursun, motivasyonlarımız tavan yapsınn.:21:
Selam kızlar,

İlk sayfadaki listeye beni de ekler misiniz? İstanbul - ÇEKO -

Belki itici güç olur.

Cumartesi kursa başladım KPSS için ama gerçekten çok ama çok moralim bozuldu. Yanlış karar mı verdim bilemiyorum.

Matematik, coğrafya ve tarih dersleri vardı. üzerinden o kadar çok zaman geçmiş ki konular komple yabancı olmamakla birlikte unutulmuş hepsi. Çalışıp tekrar etmek gerekiyor.

Kurs dışında nerdeyse hiç zamanım yok ders çalışmaya sadece matematik çalışabilirim herhalde oda test çözümü olduğu için oğluma ders çalıştırırken bende çalışabilirim. Diğerleri ise dershanede gördüğümle kalacak çünkü bu yıl Üniversitede son senem ve vermem gereken 7 tane dersim var. Serviste de onlara çalışıyorum.:KK43::KK43::KK43:

Haftada 1 günümü dershanede geçiricem umarım yeterli olur.
Merhaba zelis'cim hoşgeldin aramıza, ismini tabloya ekledim, aramızda bol bol görmek isteriz seni de.:KK34:
Aslında dershanedeki derslerden önce o gün işleyeceğiniz konuya çalışsan, çok daha pekiştirici olur. Ben tüm derslerde dershaneden ileride gidiyorum, derste görünce de çok daha iyi anlamış oluyorum ve bir daha konu çalışmak yerine bol bol soru çözüyorum. Gerçi anlattığına göre pek vaktin yokmuş ama yatmadan önce bir yarım saat çalışsan bile kafidir. Artık bu süreçte uyku ve sosyal hayattan bol bol fire vermek durumundayız. İnşallah boş vakitlerini en güzel şekilde değerlendirebilirsin canım.

salı gunu kısmetse evıme donuyorum hala kayınvaldemlerdeyız...burda bıraz matematıge bakma ımkanım oldu matematıkde kumelerdeyım ıns burda bıtırıpte evıme gecerım artık konuları bıtırmek ıstıyorum test cozmek gecmek ıstıyorum sıkıldım konu calısmakdan sızde durumlar nedır kızlar....:KK34:
Bu aralar herkeste bir çalışamama durumu hakim sanırım canım, bende de durumlar aynı.:KK31: Sürekli bir şeyler çıkıyor, vakit nasıl geçiyor anlamıyorum. Ama bugünümü güzel değerlendircem inşalah. Sen de bugün dönüyormuşsun, döndükten sonra eski tempona dönersin inşallah.:13:
Ne zamandır gelemiyorum. Daha hala tam olarak kendimi verip çalışamıyorum ben :KK31: Akşamları işten gelince çok yorgun oluyorum malesef :KK31:

Büşracım benimde Cümlede Anlam ve İslamiyet Öncesi Türk tarihi bitti ekler misin listeye..
Ekledim tatlım.:KK16: Devamı da su gibi gelir inşallah.:nazar: Herkes çalışamamaktan şikayetçi malesef canım, ben de akşam geliyorum eve ama vicdanım rahat etmiyor, bir test de olsun çözüyorum ve konu tekrar yapıyorum. Önemli olan istikrarlı olup ipin ucunu kaçırmamak canım, az az olsa da her gün çalışmak gerek.
Ders çalışmalarında kolaylıklar dilerim canım, çalıştıkça yaz yine.:KK16:

Büşracım Merhaba,

Daha önce beni ekleyebilir misin demiştim ama hiç konu paylaşmadım :KK43: Utanarak yazıyorum.

Ben de Ales'i bir kenara ittim, Kpss'ye yoğunlaştım. Bu arada hiç aklımda yokken Konya İhtiyaç'a kayıt yaptırdım. (Çalıştığım için hafta içi akşam) Daha önce İhtiyaçın konu anlatımlı kitaplarını almıştım, dershane de verince onu kitapçıdan Pegem ile değiştirdim. Ayrıca yargı ve yediiklimden de bazı kitaplar var elimde.

Artık Hazırım :) Ve iş yoğunluğumu bitirdim, çalışmaya başladım.

Şimdi sevinçle yazıyorum;

Türkçe; Sözcükte Anlam
Matematik; Temel Kavramlar
Coğrafya; Türkiye'nin Coğrafi Konumu
Vatandaşlık; Temel Hukuk Kavramları

bitti. Beni de ekler misin Büşracım :)
Merhaba canımcım, maşallah hepsinden siftahı yapmışsın, gerisi çorap söküğü gibi gelir inşallah.:nazar:
Bu arada aynı dershaneye yazılmışız, ben istanbulda yazıldım gerçi ama aynı kaynaklardan çalışacağız, ben ihtiyaçtan çok memnunum canım, inşallah sen de memnun kalırsın.:KK34:

merhaba kızlar sayfa boş kalmış neler yapıyorsunuz yazmadan geçmeyin motivasyonumuz düşmesin:KK16:
Tatlım sorma valla, koşuşturmalı hayata hala adapte olamadım, zaman nasıl geçiyor anlamıyorum bile, buraya yazmaya vakit bile bulamıyorum. :KK50: Sen nasılsın, çalışamalar nasıl gidiyor.
kızlar kolay gelsin hepinize biten konuları yazmaya geldim dershane sayesinde ilerledim ama kendim ayrıca çalışamadım inşallah onaa da başlayacağım hala soru bankası almadım ayrıca dershane de vermedi pammukşeker sende ihtiyaçtasın soru bankalarınızı verdiler mi acaba merak ediyorum ? bize sadece konu anlatımı verildi. biten konuları ekliyorum.
türkçe : noktalama ve yazım kuralları
tarih : Osmanlı Devleti Kuruluş ve Yükselme Dönemi eklersen sevinirim büşracım..
malesef bu kadar dün çalışmaya başladım ama bitirmem gereken sorular bitsin hemen konu çalışacağım hatta dün 1 saatte tarihten 70 soru çözmüşüm neredeyse tamamı doğru 2-3 yanlışım çıktı inanamadım kendime hepinize iyi çalışmalar...
Canım patruskacım, ekledim konularını:nazar: Bize de konu anlatımlı kitapları bir de cep kitaplarını verdiler, daha soru bankası vermediler. Yaprak testler de daha gelmedi sanırım. Geçen yılınkileri veriyorlar. bu arada ihtiyacın bu yılki konu anlatımlarında hiç test yok resmen. 1 tane çözümlü test var sadece konu sonunda, bu durum pek hoşuma gitmese de konu anlatım kısımlarını sevdiğim için katlanıyorum.:KK1: Zaten soru bankası seti vermeyecekler sanırım canım, tüm derslerin bir arada olduğu soru bankası verecekler diye biliyorum.:KK31:
merhaba kızlar ben aranıza yeni katıldım 8 aylık evliyim kpss hazırlanmaya karar verdim burada birbirinizi çok güzel motive ettiğinizi gördüm üye oldum benide aranıza kabul edersiniz umarım ben lise mezunuyum liseden sonra çalısmaya basladım 5 yıl asistanlık yaptım ama evlendım burda ıs bulamıyorum kendimi kötü hissettim sanki birsey yapamıyormus işe yaramaz biri gibi o yüzden bu sene kpss giricem umarım yapabılırım
Merhaba canım hoşgeldin aramıza, lise kpss'sine gireceksin sanırım dimi? Çalıştıktan sonra kpss gerçekten çok rahat yapılabilecek bir sınav canım, 8 aylık evli olduğuna göre çocuk yoktur tahmin ediyorum, bu boş dönemlerini bol bol ders çalışarak değerlendirebilirsin. Çalıştıkça yaz ben de tablomuza eklerim.:KK16:
MERHABA HATUNLŞAR BENDE FEM DERSANESİNE BAŞLADIM ÖNLİSANS DÜZEYNDEN MATEMATİKTEN ÇOKDA MEMNUN KALMADIM AMA YAA ZATEN MATEMATİĞİM SIFIR :sssss
Hayırdır canım niye memnun kalmadın? Hocan iyi değilse sınıf falan değiştirerek başka hocadan dinleme şansın yok mu? Bu konuda dershaneyle birlike sana da çok iş düşüyor. Bol bol tekrar yapıp soru çözmen lazım. İnşallah halledebilirsin canım.
kızlar günde kaç soru çözüyorsunuz
çözdüğümüz soru sayılarından da tablo oluştursak mı acaba konular bitiyor artık
benim vatandaşlık kaldı elim gitmiyor nedense sevemedim şu dersi
coğrafya bitti çok şükür tarih bitti
yeni aldığım kitaplardan çalışıyrum şimdi
Canım aslında söylediğin fikir çok güzel ama ben buraya bile zor yetişiyorum yoğunluğumdan dolayı, o yüzden de kendimi suçlu hissediyorum. Ben o sorumluluğun altına girersem pek çıkamayabilirim ama çözdüğümüz soru sayısını eklemek çok mantıklı geldi bana. Tablo yapmak isteyen olursa ben de destek veririm.:KK34:

tarihten ilk konuyu bitirdim coğrafyadan da doğal afetler konusundayım
bugün de 4 gibi çalışmaya başlamayı düşünüyorum
pamukseker sen hangi konulardasın bana fikir olması açısından soruyorum

matematiğe eşimle çalışıyoruz öğretmen oda biraz bir temel otursa özel derste alacam ama olmuyor yinede devam ediyorum bukadar özürlü olamaz bi insan sanırım:)
Estağfurullah canım. Eşinin öğretmen olması senin için büyük avantaj. İnşallah halledeceksin matematiği. Ama öncelikle ön yargılarından kurtulman gerek. "Ben bu dersi halledeceğim" diyerek otur dersin başına ki korkuların öğrenmene engel olmasın.:KK34:
amin pamukşeker inşallah.
benimde geçen haftalarda arkadaşım evlendi bi yanım ona yardımcı olmak isterken diğer yanım ders çalışamamanın vicdan azabı içersindeydi.neyseki geçti o mutlu ben dersime devam:)

bana sormamışsın ama görünce yazayım dedim canım ben 2012 de hakan dede videolarından izlemiştim gerçekten güzel anlatıyor.tarih temelim yoktu ve o hocayla temelimi attım.video izlerken elimde defter not alıyordum.tarihim süper olmadı çünkü yeterince soru çözmedim.ama temeli olmayan biri için iyi bir başlangıçtı.

Ah ah sorma canım, düğün dernek bitmiyor ki, haftaya da 2 arkadaşımın düğünü var. Artık birinin kınasına birinin düğününe gideceğim mecbur. Anlayacağın haftaya haftasonum da yalan oldu.:KK31: Neyse artık kışa rahat ederim düğün dernek olmaz inşallah.:KK9:
Ben de hakan dedenin ilk 4-5 ünite videolarını izledim canım, bana matematiği sevdiren adam diyebilirim. Ama dershanedeki tarih hocamın da hakan dede'den aşağı kalır yanı yok:nazar:.:KK1: O yüzden tarihi bir kaç ay sonra tekrar etmeye başladığımda hakan dede'nin videolarından dinleyeceğim inşallah.

tarihten ilk konuyu bitirdim coğrafyadan da doğal afetler konusundayım
bugün de 4 gibi çalışmaya başlamayı düşünüyorum
pamukseker sen hangi konulardasın bana fikir olması açısından soruyorum

Canım ben tarihin konu çalışmasını baştan sona bitirdim. Ama benim tarihim çok kötü olduğu için bir alt yapı oluşturma açısından hızlı hızlı fazla soru çözmeden çalıştım. Şimdi tarihten soru çözme aşamasındayım, İlk 3 ünitenin soru çözümlerini yaptım elimdeki kaynaklardan.
Coğragfya'dan ilk 2 ünite bitti. Soru çözümlerini tamamladım. Bugün 3.ye çalışacağım inşallah. Ama 2. ünite tam anlamıyla oturdu diyemem çünkü dağlar,ovalar, platolar falan çok ezber.:KK50: Bol bol tekrar etmek ve soru çözmek lazım:KK31:
Vatandaşlıktan da daha ilk üniteyi bitirdim bugün vakit kalırsa 2. üniteye başlayacağım canım.
Matematik ve türkçede ise pek sıkıntım olmadığından boş kaldıkça soru çözüyorum.
Senin mat ve türkçe ne durumda tatlım?

Canım ben tarihin konu çalışmasını baştan sona bitirdim. Ama benim tarihim çok kötü olduğu için bir alt yapı oluşturma açısından hızlı hızlı fazla soru çözmeden çalıştım. Şimdi tarihten soru çözme aşamasındayım, İlk 3 ünitenin soru çözümlerini yaptım elimdeki kaynaklardan.
Coğragfya'dan ilk 2 ünite bitti. Soru çözümlerini tamamladım. Bugün 3.ye çalışacağım inşallah. Ama 2. ünite tam anlamıyla oturdu diyemem çünkü dağlar,ovalar, platolar falan çok ezber.:KK50: Bol bol tekrar etmek ve soru çözmek lazım:KK31:
Vatandaşlıktan da daha ilk üniteyi bitirdim bugün vakit kalırsa 2. üniteye başlayacağım canım.
Matematik ve türkçede ise pek sıkıntım olmadığından boş kaldıkça soru çözüyorum.
Senin mat ve türkçe ne durumda tatlım?

iyi bari çok geç kalmamışım sizlere göre:)ilk sayfada bitirilen konuları gördükçe hızlanmam gerektiğini düşündüm.
tarihten bütün konuları bitirdim ben(çağdaş türk ve dünya tarihi hariç) şu an çözeceğim konuyu tekrar edip sorularını çözeceğim.şu sinir bozucu coğrafya biterse tabi :)
matematikten konu çalışması yapmıyorum ama bol soru çözmem lazım bunun için ales kitabı aldım.türkçe de aynı şekilde ales kitabı aldım.önümüzdeki hafta günlük çalıştığım dersin dışında belirli miktarda türkçe ve matematik çözerek ilerlemeyi düşünüyorum.
vatandaşlık biraz bekleyebilir.

Merhaba kızlar kolay gelsin hepinize.
Ben bitirdiğim konuları yazamamıştım bi türlü, onları yazayım. Listeye baktım da herkes çok çabuk ilerlemiş
:KK55:
Matematikte olasılık hariç diğer konular bitti.
Vatandaşlık temel hukuk kavramları ve
tarih yine ilk konu, islamiyet öncesi türk tarihi bitti. Türkçeyi de bitirince yazarım tekrar.
Pamukşeker bu yoğunluğunda zahmet oluyo hep sana :KK6: Ama orada ismimizi görmek belki gaza getirir bizi biraz daha, şimdiden teşekkürler :116:

tarihten hakan dedenn videoları siinmiş baştan itibaren Osmanlı devleti kuruluşu videosu olanvarmı ?
yardımcı olursa sevinirimmmmm hemde çok

Merhaba canımcım, maşallah hepsinden siftahı yapmışsın, gerisi çorap söküğü gibi gelir inşallah.:nazar:
Bu arada aynı dershaneye yazılmışız, ben istanbulda yazıldım gerçi ama aynı kaynaklardan çalışacağız, ben ihtiyaçtan çok memnunum canım, inşallah sen de memnun kalırsın.:KK34:

e
Teşekkür ederim pamuk şekerim :)

Evet aynı dershaneye gidiyoruz,seçim sürecinde senin fikirlerin de geldi aklıma zaten. Ben de ihtiyacın kitaplarını çok sevdim sürekli onlardan çalışıyorum ama gerçekten soru sayısı çok az. Soru bankasından oluşan bir set daha almak lazım. Pegemin de seti var bende, onun konu sonundaki soruları ihtiyacın iki katı neredeyse.

Olsun yine de seviyorum ihtiyacı :)

Bu arada arkadaşlardan birisi yazmış çözdüğümüz soruları tablo yapalım diye ama bence de sen o işe hiç girme :) Ben zaten sana üzülüyorum bazen, sayfalarca ekliyorsun. Ekstra bir işte çalışmayan, sadece sınava hazırlanan bir arkadaştan yardım alabiliriz bu konuda. Ben gündüz çalışıyorum, yoksa ben de yapmak isterdim ama, akşam eve gittiğimde de tüm vaktimi çalışarak geçirmek istiyorum. Zamanı daha çok olan arkadaşlara duyurulur :)

selam kızlar
nasılsınız pamuk şeker bende sürekli giremediğim için kalkışamam ama şöyle birşey buldum evde kendim uyguluyrm:KK70:
kendim yazıyorum artık tarihten coğrafyadan ne kadar çözmüşüm diye
yaprak test se saymıyorum hepsi bitince toplam olarak hesaplarım böyle bana çalışma azmi geliyor
şu matematikle başım dertte
ya neden anlamıyorum neden yapamıyorum
sinirimden ağlıyorum resmen
ya bu kadar mı kalın kafalıyım
bende mi problem bulamadım
bazen süper anlıyorum tmm oldu bu ünite diyorum aradan 2 gün geçior soru çözmeye kalkınca yok hala kalıyorum öyle
soru bana bakıor ben soruya.
tarihten öğrenemediğim birkaç konu vardı onları tekrar ettim dün
şu eserleri fln çok karıştırıyorum
coğrafyadan dağlar ovalar karışıyor takıldıklarım bunlar
vatandaşlığa daha doğru düzgün el süremedim
aldığım uzaktan eğitimde hoca en basit konuları bile 1 saat anlatmış ruhumu daraltıyor bende kitap aldım ordan çalışıp sonra video izlicem.

kızlar bende Türkçe ve vatandaşlığa hiç başlamadım.Tarihten İslamiyet öncesi.matematikten karışık gidiyorum temel kavralar,üslü köklü,sayı kesir yaş hareket karışım problemleri bitti.cografyadan Türkiyenn coğrafi konumu bitti biraz acele yazıyorum karışık olmuş olabilir.benide listeye ekleyin lütfen bölüm çeko.bu arada ben bunları eski kitaplardan çalışıyorum bana bkonu anlatımlı kitap tavsiye edin lütfen

merhaba :KK16:
ben ankaradan, 2014 kpss gk gy içim hazırlanan bir arkeoloji mezunuyum :) dersaneye gidiyorum ama bir yandan sizlerle konuşmak, sizlerle çalışmak beni çook motive edecek eminim. birbirimize destek olalım istiyorum ve aranıza girmek istiyorum :)

Merhaba kızlar kolay gelsin hepinize.
Ben bitirdiğim konuları yazamamıştım bi türlü, onları yazayım. Listeye baktım da herkes çok çabuk ilerlemiş
:KK55:
Matematikte olasılık hariç diğer konular bitti.
Vatandaşlık temel hukuk kavramları ve
tarih yine ilk konu, islamiyet öncesi türk tarihi bitti. Türkçeyi de bitirince yazarım tekrar.
Pamukşeker bu yoğunluğunda zahmet oluyo hep sana :KK6: Ama orada ismimizi görmek belki gaza getirir bizi biraz daha, şimdiden teşekkürler :116:
Yok canım ne zahmeti, vaktim olduktan sonra ben burayla ilgilenmekten mutlululuk duyuyorum, ama giremeyince de kendimi suçlu hissediyorum işte. En yoğun zamanım böyle olsun inşallah.:KK61:
Matematikte maşallahın var canım.:nazar: Ben de hemen ekleyeyim tablomuza. Kolay gelsin tatlım.:KK16:

tarihten hakan dedenn videoları siinmiş baştan itibaren Osmanlı devleti kuruluşu videosu olanvarmı ?
yardımcı olursa sevinirimmmmm hemde çok
Canım ilk sayfaya eklemiştim video izleyebileceğimiz siteyi. kpsskazani diye bir siteydi sanırım. Ben bayadır izleyemiyorum video. Osmanlı devleti kuruluş videosu yok bende o yüzden. Ama o sitede vardı sanırım.:KK31:

e
Teşekkür ederim pamuk şekerim :)

Evet aynı dershaneye gidiyoruz,seçim sürecinde senin fikirlerin de geldi aklıma zaten. Ben de ihtiyacın kitaplarını çok sevdim sürekli onlardan çalışıyorum ama gerçekten soru sayısı çok az. Soru bankasından oluşan bir set daha almak lazım. Pegemin de seti var bende, onun konu sonundaki soruları ihtiyacın iki katı neredeyse.

Olsun yine de seviyorum ihtiyacı :)

Bu arada arkadaşlardan birisi yazmış çözdüğümüz soruları tablo yapalım diye ama bence de sen o işe hiç girme :) Ben zaten sana üzülüyorum bazen, sayfalarca ekliyorsun. Ekstra bir işte çalışmayan, sadece sınava hazırlanan bir arkadaştan yardım alabiliriz bu konuda. Ben gündüz çalışıyorum, yoksa ben de yapmak isterdim ama, akşam eve gittiğimde de tüm vaktimi çalışarak geçirmek istiyorum. Zamanı daha çok olan arkadaşlara duyurulur :)
Yok tatlım benim, hiç üzülme benim için. Ben gerçekten keyif alıyorum buraya yazarken. Yeter ki müsait olayım. O yüzden benim için edebileceğiniz en büyük dua vaktimin bereketlenmesi. :KK61:
İhtiyaç konusunda hemfikiriz canım. 2012 yayınları böyle değildi. Yeni konular eklenince sayfa tasarrufu yapmışlar sanırım.:KK1:
Dershanede derse girdin mi hiç gunescim?

selam kızlar
nasılsınız pamuk şeker bende sürekli giremediğim için kalkışamam ama şöyle birşey buldum evde kendim uyguluyrm:KK70:
kendim yazıyorum artık tarihten coğrafyadan ne kadar çözmüşüm diye
yaprak test se saymıyorum hepsi bitince toplam olarak hesaplarım böyle bana çalışma azmi geliyor
şu matematikle başım dertte
ya neden anlamıyorum neden yapamıyorum
sinirimden ağlıyorum resmen
ya bu kadar mı kalın kafalıyım
bende mi problem bulamadım
bazen süper anlıyorum tmm oldu bu ünite diyorum aradan 2 gün geçior soru çözmeye kalkınca yok hala kalıyorum öyle
soru bana bakıor ben soruya.
tarihten öğrenemediğim birkaç konu vardı onları tekrar ettim dün
şu eserleri fln çok karıştırıyorum
coğrafyadan dağlar ovalar karışıyor takıldıklarım bunlar
vatandaşlığa daha doğru düzgün el süremedim
aldığım uzaktan eğitimde hoca en basit konuları bile 1 saat anlatmış ruhumu daraltıyor bende kitap aldım ordan çalışıp sonra video izlicem.
Ben de senin sistemi uygulamaya başlayayım zeytincim. Soru çözmeye başlayınca düzenli çetele tutmak gerekiyor. Hem motive açısından hem de ne kadar ilerlediğini görebilmek için. Hatta ben yayın yayın not etmeyi düşünüyorum canım, senin elinde hangi kaynaklar var şu an, hangilerini tavsiye edersin? Kaynak alacağım yakın zamanda, o yüzden araştırma aşamasındayım da.:44:
Matematiği de konu aşamasındayken anlıyormuşsun, demek ki konu sonrası bol bol soru çözmen gerekiyor zeytincim. Matematik kolay kolay unutulmaz aslında. Soruları deftere yazarak çalışmanın faydalı olduğunu söylüyorlardı buradaki kızlar. Ezber yapma, mantığını kavramaya çalış. Yapamadığın sorular olursa buradan elimden geldiğince yardımcı olurum canım.

kızlar bende Türkçe ve vatandaşlığa hiç başlamadım.Tarihten İslamiyet öncesi.matematikten karışık gidiyorum temel kavralar,üslü köklü,sayı kesir yaş hareket karışım problemleri bitti.cografyadan Türkiyenn coğrafi konumu bitti biraz acele yazıyorum karışık olmuş olabilir.benide listeye ekleyin lütfen bölüm çeko.bu arada ben bunları eski kitaplardan çalışıyorum bana bkonu anlatımlı kitap tavsiye edin lütfen
Merhaba pembems. Bende ihtiyaç konu anlatımlı seti ve X yayıncılık ders notları var. İkisinden de çok memnunum. İhtiyaçtan konuyu çalışıp X yayıncılıktan konu tekrarı yapıyorum. Çünkü ihtiyaç ayrıntılı anlatmış, X yayıncılık da konu özeti gibi, çalışması çok zevkli. Tavsiye ederim ikisini de.
Tablomuza da ekliyorum hemen canım.:KK16:

X