2014 KPSS B grubu (GK-GY) düzenli çalışma ve dertleşme topiği. Buyrun kızlar :)

Kuzum hoşbuldum. Hele seni pek hoş buldum.:nazar: Matematiği doldurdun taşırdın maşallahhh:KK16: Diğer derslerin tamamında da en kısa sürede ismini görürüz umarım tatlım. Aşkın şevkin hiç azalmasın, artarak devam etsin ve bize de bulaşsın inşallah.:KK52:

Elektronik sınav olacağı kesinleşti mi yani canım?:26:

aminn saol canım :KK16: bu ay bitsin tarihle birlikte kısmetse sözellere de başlıycam :KK9:

elektronik sınav kesin değil şu an için canım, üzerinde çalışıyorlarmış daha öyle yazmışlar :KK34:

merhaba yasmin evde çalışacağım demissin evlimisin ,çalışıyormusun nasıl bi düzende çalışmayı düşünüyorsun merak ettim ben evliyim çalışmıyorum haftada 1-2 gün y.lisans için ayırıyorum ama evde hazırlanmaya kendime güvenemiyorum motivasyon açısından sen nasıl bi plan düzen izlemeyi düşünüyorsun ben hala dershaneyede yazılmadım kafam karışık biraz

merhaba canım ben üniversite son sınıf öğrencisiyim.Kpss b ye lisanstan gireceğim.Evde kendim halledebileceğimi düşünüyorum eğer çok zorlanırsam matematikte birebir bir kaç derste özel ders alabilirim.Haftaiçi okula gidip geleceğim işte hafta sonu bana ait.Her gün bir konu bitirmeyi planlıyorum bir de her gün paragraf en az 20 soru çözmeyi düşünüyorum.Ya ben ayrı dersleri bir arada yürütemiyorum.İlk matematik ve türkçeyi bitirip sonra tarihle coğrafyaya bakmayı düşünüyorum.Haftalık ve günlük plan yaptım ona göre ilerliyorum canım .
Günde 1 konu matematikten bir konu türkçeden bakıyorum.Önce elimdeki konu anlatımı kitaplardan matematiğe bakıp daha sonra internetten videolardan bakıyorum.Türkçeyi kendim bakıyorum.Şimdilik böyle tatllım :)

hoşbulduk tatlım. ben yokken de baya hareketliymiş, geçmişi oku oku bitiremedim.:KK1: Sen de gayet güzel gidiyorsun maşallah canım.:nazar: Matematiğin yarısı bitmiş bile. Evli ve çocuklu bayanların bu azmine hayranım.Sizi gördükçe ben de yakındığım meşguliyetlerimi bir kenara bırakıp şevkleniyorum.:KK8:

sağol canım:KK16::KK16:
gerçekten çook zor oluyor ama keşke bu kadan halledebilseydar geç kalmamişiz
işte bu geç kalmışlık varya o yüzden belki bu azim:KK50:
bide geçen burda okudum yorum yazmaya fırsatım olmadı
bir konu çalışıp bütün soruları bitirmekten bahsediyordu arkadaşlar
ben öyle yapmıyorum sadece konu bitirip sonundaki soruları çözüp yeni konuya çalışıyorum
dolayısıyla günde 2-3 konu bitiriyorum
benim türkçem ve matematiğim iyi genel yetenek yok
planımda mat ve türkçeyi bitirip bir daha hiç bakmadan soru çözmek eksiklerim olursa gözden geçiririm
sonrasında genel kültür çalışacam bol bol ancak pekiştirebilirim diye düşümnüyorum
bilmiyorum artık kafam çok karıştı acaba yanlışmı yapıyorum:KK31:

en az 250/500 arası çözülmeli çünkü konu ve soru birbirinden farklı bazen cevabından emin olsan bile yorum gerektiren sorular var iyice pekiştirip diğer konuya öyle geçilmeli bence. Hatta benim lisanstan 90 alan arkadaşım bir konuyu çalışıp peşine 3 gün aynı konudan soru çözerdi

yorumları okumadan bende bunu sormuştum ben hiç böyle yapmıyorum kafam çok karıştı şimdi
konuyu bitirip arkadaki testleri çözüyorum kitap bittikten sonra sürekli soru çözerim diyorum aynı şey olmazmıki ya :KK37:

yorumları okumadan bende bunu sormuştum ben hiç böyle yapmıyorum kafam çok karıştı şimdi
konuyu bitirip arkadaki testleri çözüyorum kitap bittikten sonra sürekli soru çözerim diyorum aynı şey olmazmıki ya :KK37:

hayır olmaz taze bilgiyi pekiştirmen daha kolay daha sonra unutma ihtimali yükseliyor o neydi bu neydi diye düşünüyosun :KK14:

Merhabaaa:KK42:
Beni de aranıza alır mısınız?
Uzun zamandır forumda gördüğüm en yararlı konulardan biri olmuş, öncelikle emeği geçen herkese teşekkürler:KK3:
Sayfa sayfa okudum, hırsınıza çalışma azminize hayran kaldım. Darısı başıma:KK34:
2009 mezunu bir mühendisim ve özel sektörde çalışıyorum.
89 ve 83 olmak üzere 2 kpss deneyimim var:KK5:

Ben de ilk etapta bu şekilde yapıyorum. Birkaç test çözüp bi sonraki konuya geçiyorum. Sonrasında zaten soru çözmeye odaklanacağım için böyle daha mantıklı geldi :KK17:

tabi herkesin anlama-akılda tutma şekli farklı senin öyle aklında kalıyorsa öyle yap ben daha iyi öğrenilmesi açısından söylüyorum:106:

benim mat iyiydi belkide ona güvendim ama yıllar oldu tabi genel kültürama 0 olduğu için kesinlikle bol soru çözerek çalışacam

Ben de ilk etapta bu şekilde yapıyorum. Birkaç test çözüp bi sonraki konuya geçiyorum. Sonrasında zaten soru çözmeye odaklanacağım için böyle daha mantıklı geldi :KK17:

işte benim amacımda buydu hemen matla türkçeyi bitirip üüstüne sürekli soru çözerim diye
genel kültüre yoğunlaşmak istiyorum

Ben müfettiş yardımcılığı sınavına gireceğim bu ay. A kadroda bize müfettiş, denetmen yardımcılığı, uzman yardımcılığı gibi kadrolar veriliyor. Bunlara başvururken genelde ingilizce katsayısı içeren puanlar isteniyor. p8,p7,p4,p6 şimdiye kadar gördüklerim. p3 zaten merkezi atamada çift yıl sınavıyla biliyorsun. Valla bize bir avuç kadro verdikleri için ben A kadroda da şansımı deniyorum.

sağol yazdıkların için haklısın bize bir avuç kadro veriyorlar sınavında başarılar

Uzun zamandır forumda gördüğüm en yararlı konulardan biri olmuş, öncelikle emeği geçen herkese teşekkürler:KK3:
Sayfa sayfa okudum, hırsınıza çalışma azminize hayran kaldım. Darısı başıma:KK34:

Hoşgeldin :KK55:

Basım agrıyor kızlar yahu...:KK5: Uyusam mı ikiye kadar soru çözsem mi bilemedim.

Dinleyelim sakinleselim Famous Blue Raincoat - Leonard Cohen - YouTube

:KK14:

merhaba ben de 2009 mezunu bil mühendisiyim, dikkatimi çekti puanların iyiymiş neden olmadı, mühendis kadrosu istediğin için olmadı, yoksa herkesin yazabildiği memurluk gelirdi bu puana

bu arada ben de bu sene azimli olanlardanım, başka çarem yok diye düşünüyorum ama işte gel gelelim 10 aylık bir oğlum var:emir_bebek:, nasıl olcak bilemiyorum, dershaneye yazıldım, ve evde çalışamayacağımı bildiğim için hafta içi her gün dershaneye gidip etüt odasında çalışmayı planlıyorum, çocuğa annem bakıcak, bakalım inşallah başarılı olurum gaz verin kızlar :KK37:

Valla allah herkese bol zihin acikligi versin.ben daha baslamadim sinav yaklasmadan da baslayamiyorum burasi beni gaza getirir belki ama nasil bir gaz lazim bana onu bilemedim . Bi el atin bana :-) yasta gecti gidiyo son 2 sansim kaldi. Baslamak icin ne yapmam lazim kizlar :'(

merhaba ben de 2009 mezunu bil mühendisiyim, dikkatimi çekti puanların iyiymiş neden olmadı, mühendis kadrosu istediğin için olmadı, yoksa herkesin yazabildiği memurluk gelirdi bu puana

bu arada ben de bu sene azimli olanlardanım, başka çarem yok diye düşünüyorum ama işte gel gelelim 10 aylık bir oğlum var:emir_bebek:, nasıl olcak bilemiyorum, dershaneye yazıldım, ve evde çalışamayacağımı bildiğim için hafta içi her gün dershaneye gidip etüt odasında çalışmayı planlıyorum, çocuğa annem bakıcak, bakalım inşallah başarılı olurum gaz verin kızlar :KK37:

İyi edersin bence. Hem evden uzaklasmak da iyi gelir insana. Kendini sıkma ama illa gidecegim diye.

Şarkıları çok beğeniyorum sabah enerjik akşam sakin :81:
Bu arada başın ağrırken pek işe yaramaz bence, uyumak daha mantıklı gibi :)

Bugün savsakladım sanki, ondan kendimi cezalandırayım biraz. :KK14: Kendimi de biliyorum, şimdi ona bakayım buna bakayım derken uyuyamayacagım da...

Buyrun o zaman bir hareketli, bir sakin :nazar:

Ordinary Joe - Terry Callier - YouTube
Evi Vine ~ Inside Her - YouTube

Valla allah herkese bol zihin acikligi versin.ben daha baslamadim sinav yaklasmadan da baslayamiyorum burasi beni gaza getirir belki ama nasil bir gaz lazim bana onu bilemedim . Bi el atin bana :-) yasta gecti gidiyo son 2 sansim kaldi. Baslamak icin ne yapmam lazim kizlar :'(

Herkes calısıyor harıl harıl...Bunu düsün...Hele de ben gibi sınavın bir kısmında hic temelin yoksa daha cok calısmalısın. Atanınca yapacaklarını düsün. Sıkılıınca buraya yaz...Ne olursa yaz. Sacmalasak bile aramızda kalacak :KK4:

Kuzulaaarr sonunda ben geldimm.:KK55:
Size şu an okuldaki masamdan yazıyorum.:126: Malesef artık tatilim bitti ve ben de hem çalışıp hem kpssyi halletmeye çalışan bir öğrenci olacağım bundan sonra.:KK31:
Tatilde kpss adına hiç birşey yapamadım. Yanımda da bir sürü kitap götürmüştüm halbuki.:KK50: Tatil nasıl geçti hiç birşey anlamadım zaten... Anlayacağınız çok feci sendromdayım.:KK14:
Bir an önce kpss çalışmalarıma hız vermem gerek yoksa ipi ucu kaçacak iyice.:18:
Bu hafta sonu dershanem de başlıyor.:KK52:
Ay kızlar ben bir yerlerde yığılır kalırsam, bu ağır tempoya dayanamazsam beni toplarsınız dimi? :KK14:
Hepinizi tek tek çok özledimm.:KK16:
Ben hemen geçmişe gidiyorum, konularınızı da tabloya ekliyorum.:KK55:

hoşgeldin!!!! pammukşeker inşallah güzel bir tatil olmuştur iyice dinlenmişsindir. tatilde çalışmadığın iyi olmuş bence... benim konularımı da listeye eklemişsin teşekkür ederim.

iyi geceler kızlar geçmişi okuyamadımm ne cok ilerlemiş burası maşallahh :nazar:
dün noktalama işaretlerini bitirdim test çözdüm azıcık :KK53:
sonra saat daha 10 du az uzanmıştım uyuyup kalmışım kimsede kaldırmamış bisürü zaman gitti öyle :KK19:
annemde kıyamamış zaten :KK17: pilim bitiyo haliyle günlerdir geç yatıyorum hep bünye biyerde patlak veriyo.

bugünde bazı işlerimden dolayı çalışamadım öyle bir topiğe bakıyım dedim kolay gelsin hepinize :KK31:

Son düzenleme:

Ben sadece antalya ve cevresini istedigim icin maalesef normal memurlukta olmadi:KK43: tabi bunun yani sira 5 defa bakanlik/askeriye basvurularim da olumsuz... gecen yillarda hep evde calismistim ama bu sene dershaneye yazildim. İs cikisi ne olursa olsun insana calismak zor geliyor motive edecek bir seyler lazim. Bence dershande calisma fikri de cok iyi, her gun rutine baglarsaniz yadirgamazsiniz bile ders calismayi:))) Keske benim de oyle bir sansim olsaydi. Ben sabah 7 aksam 19.30 calisiyorum cunku:KK43:(

X