2014 KPSS B grubu (GK-GY) düzenli çalışma ve dertleşme topiği. Buyrun kızlar :)

basit gibi görünen ama can alıcı bişi ya :KK9:

bende 25/16 , 1/5 gibi cvplar buldum ama doğru çözüm şeklini öğrenmek istedim bilen biri yazar belki bakalım :KK34:

yanlız soruda parantez hatası var yanı bı tane parantez eksık ama cozumu soyle anlatıyım once parantez ıcerısındekı ıslemler yapılıcak sonra parantez ıcınde bulunan sonuclarla parantez dısındakı ıslemlerı yapıcaksını yanı ıcten dısa dogru gıdıceksınız:)

yanlız soruda parantez hatası var yanı bı tane parantez eksık ama cozumu soyle anlatıyım once parantez ıcerısındekı ıslemler yapılıcak sonra parantez ıcınde bulunan sonuclarla parantez dısındakı ıslemlerı yapıcaksını yanı ıcten dısa dogru gıdıceksınız:)

evet bir parantez eksik bende farkettim onu işlem sırasınıda biliyorum ana neden sonuca ulaşamıyorum :95::84::84:

Allah razı olsun çok yardımcı oluyorsun yaa :)) Kitapseçe baktım fiyatları baya uygun, aynı gün kargoya veriyorlarmış ve kargo 5lira.. Süper :)

Peki canım sana birde şunu sorsam. Benim zamanım çok kısıtlı günde en fazla 3 saat ders çalışmaya zamanım var ders çok konu çok. Özellikle coğrafya tarih gibi çok konunun olduğu alanlarda ben direkt bu cep kitaplarındna çalışsam sınavda başarısız mı olurum. Öylesine Teoremin vatandaşlık anayasa cep kitabını aldım, karıştırdım çok net özet bilgiler vermiş. Hani direkt cep kitaplarından çalışsam, bu konu anlatımlı set kitaplar gözümde çok büyüyor, direkt kaçıyorum çalışma hevesim kaçıyor..

zorluekolun çoğrafya hocası manyak birşey yaa :KK70: Aynen gebertirim anlamazsanız diyor. Birde ders anlatırken hip hop şarkı yapmış. Nasıl keçirborlu kükürtlü keçiborlu, nası keçiborlu kükürktlü keçiborlu, oyeeee diyor :KK70: Gecenin bir saati bastım kahkayı :KK70: Böyle 9/8lik oynak şarkılar falan çalışıyor soru çözerken :KK70: Deli yaaa. Hatta birisi yazmış hocam sizi çekip youtubea koycam meşhur etcem diye :) Ama o kadar çok yazan var ki görmedi herhalde görse yapıştırırdı kapağı inanki :KK70: Bakır madenleri nerde oluyormuş falan hepsi aklımda, Ezberlesem unuturum valla :KK70:

Coğrafya kesin alıcam. Matemtikte de Rojda öğretmenin anlatımını çok beğendim. Bir erkek matematikçi var sevmedim. O sitede bayan hocalar daha iyi sanki :) Yanlız videolar çok az geldi bana be canım. Hıı ders işledikçe mi ekliyorlar arşive. Rojda hocanın dersleri çoğalsın ondan alırım. Daha geometriye geçmemişler hiç geometri videosu görmedim çünkü..

rabbim cümlemizden razı olsun:) bnm kardeşime bide çok sevdiğim biride kpss gircek dua ederken onlarada edermisiniz :KK43:
günde 3 saat çalışıyosan gerçkten çalışıyosan verim alırsın..

sen işe gidiyosun bide sanırım. iştede masa başı işe değerlendir..
yani sürekli gün içinde videoları dinlemek çok ii gerçkten..
elindeki teoremi bilmiyorum. ama kpss defteri tarih / çoğrafya var. bunları alabilirsin. ince kitaplar zaten. tarihi tek yanında taşıyıp bakabilirsin mesela..
tüm derslerde şu vardır.. bir konu çalışılınca öğrenilir birde soru çözülünce
mesela tarihte "burç" kelimesi vardır.. kitaplarda bunu burç: sur kale demez..
ama mesela sorularda diyorki aşağıdakilerden hangisi sarayla ilgili deildir
a)burç
b)arasta
arasta çarşı pazar demek hani bu şekilde sorulardanda öğrenildiği için sorularıda çözmelisin.. ama otobüslerdede okuyabilirsin..

ben tüm dersleri aynı anda çalışmadım..
tarih matematik bide türkçe çözdüm ara ara..
ygs soru bankalarını türkçede çözmeyi tavsiye ediyorum..

nihan akarı burda överken "acaba reklam yaptığımı düşünürlermi" diye geçti içimden:) bide videoyu alalım falan diyince acaba videoyu aldırtmak içinmi söylediğimi düşünürlermi diye geçti içimde..
göllerde "ay abant yedi göller" diye diyordu hoca. geçen biri yeni göller dedi bende direk ay abant yeni göller dedim
yani öyle kalmış aklımda..
kim kükürtlü keçirborlu:)

almak isteyenler birleşip alalım.. fazla veremeye gerek yok.. bana ulaş canım aldıgında..
diğer hocalar hakkında bilgim olmadıgı için yorum yapmadım..

matematikten şenolhocaya bak geçen bir arkadaş link vermişti..
ofisokul. com a bide ekolhocaya bak baktın faydalı olmuyor ozaman rojda hocayı almaya kalk hani boşuna para harcam

kuuzucukkk :KK9: anayasa ya hangi siteden nerden çalışcaktık :KK53:
kitaptan başladım ama video olarak önerdiğin site varmı ki :KK53:

:KK9::KK9::KK9: bende vaktinde yırttım kendimi anayasa hocası bulmak için :KK9::KK9::KK9:
anayasa 24 saatte yada ihtiyacın ders notlarında anayasa var ordan çalışabilirsin.
şimdi düşününce anayasada video dinlenmez diye düşünyorum. neden? çünkü konular sürekli güncelleniyor.
yasama yürütme yargı vs sürekli değişiyor.. bence anlatan hocada çok hakim değildir konuya.. oda okuyup bi yerden anlatır:)
anaysada 21 60 meşturiyet vs bunlarla ilgili konulara bakabilirsin. bol bol okumak :KK16::KK16:

.......................................
şu yapın böyle yapın yazıp yardımcı olmaya çalıştım..
asıl gerçek:) çok dua etmek..
ben gerçekten geçen sene dilimden kalbimden duam eksik olmazdı.
doğum yapan biri olsa bana dua edermisin derdim(güya doğumda edilen dualar kabul olunur)
yeni evlenen birine dua edermisin derdim(güya imam nikahında edilen dua kabul olur)

hani biri bana ALLAH razı olsun derse hemen kpss için dua isterdim..

topiklerde, sedula okyanus adildemir quit sevgi melegi gibi arkadaşlarada hep dua edersim
kk arkadaşlarım memurlarnettekiler facedekpss çalışanlar çevremdekiler üşenmeden tek tek adlarını verdim..

kızlar kardeşime bide değer verdiğim biride kpss gircek onlarada edermisin dua :KK43:

Evet kesinlikle parantez hatası var, bu yüzden de işlem sırasına karar verilemiyor.

günaydın kızlar
canım Rabbim hem kardeşine hem arkadaşına bizlere emeğinin hakkını almak isteyen herkese yardımcı olsun

bugn vatandaşlığa ağırlık vermeyi düşünüyorum kitaptan çalışıcam hoca çok dolandırıo videoda kafam çok karışıyor
akşamda soru çözerim bu arada kitaplarım gelmedi biri ellerinde yokmuş
onu bekliyorlarmış

:KK9::KK9::KK9: bende vaktinde yırttım kendimi anayasa hocası bulmak için :KK9::KK9::KK9:
anayasa 24 saatte yada ihtiyacın ders notlarında anayasa var ordan çalışabilirsin.
şimdi düşününce anayasada video dinlenmez diye düşünyorum. neden? çünkü konular sürekli güncelleniyor.
yasama yürütme yargı vs sürekli değişiyor.. bence anlatan hocada çok hakim değildir konuya.. oda okuyup bi yerden anlatır:)
anaysada 21 60 meşturiyet vs bunlarla ilgili konulara bakabilirsin. bol bol okumak :KK16::KK16:

doğum yapan biri olsa bana dua edermisin derdim(güya doğumda edilen dualar kabul olunur)
yeni evlenen birine dua edermisin derdim(güya imam nikahında edilen dua kabul olur)

topiklerde, sedula okyanus adildemir quit sevgi melegi gibi arkadaşlarada hep dua edersim
kk arkadaşlarım memurlarnettekiler facedekpss çalışanlar çevremdekiler üşenmeden tek tek adlarını verdim..

kızlar kardeşime bide değer verdiğim biride kpss gircek onlarada edermisin dua :KK43:

hihiiii sevdiğin diğer kişi benim eveett evetttt :KK9::KK9::KK9: :KK52: :KK53:
şaka biyana hepberaber hepimiz birbirimize edelim dua gerçekten içten gelerek :KK31:
bende kitaptan başladım anayasaya bakalım kitaptan devam ediyim nette dogru düzgün bulamadım video zatenn :KK53:

şu sordugum mat sorusunu çözseneee sen memırrr hanımmmmcıkımmm :KK9::KK9: geçmişte :KK34:

asmunikal öncelikle payşaltığın bilgiler için çok teşekkürler ;

sana bi şey sormak istiyorum ...
beyaz kalemin altı üstü kpss,tarih çözümlü soru bankaı gibi kitaplarını aldım birde ben bu beyaz kalemin setili soru bankası var ,onu almak istiyorum bu sorular aynı markanın hepsinde farklı sorlarmıdır ,ne bileyim belki içindekilerin yarısı diğer soru bankasının içindeki sorulardır ;çünkü üniversite sınavlarına hazırlanırken 10 yıl öncve :)))) başıma gelmiştide

hihiiii sevdiğin diğer kişi benim eveett evetttt :KK9::KK9::KK9: :KK52: :KK53:
şaka biyana hepberaber hepimiz birbirimize edelim dua gerçekten içten gelerek :KK31:
bende kitaptan başladım anayasaya bakalım kitaptan devam ediyim nette dogru düzgün bulamadım video zatenn :KK53:

şu sordugum mat sorusunu çözseneee sen memırrr hanımmmmcıkımmm :KK9::KK9: geçmişte :KK34:

http://www.kadinlarkulubu.com/dualarimiz-sizinle-f1200/ dua edelim dua alalım güzel kardeşim :KK16::KK16::KK16::KK16:

bende çözdüm senn sonucunu buldum. parantez eksik bitane nereye sakladın onu:KK9::KK9::KK9:

asmunikal öncelikle payşaltığın bilgiler için çok teşekkürler ;

sana bi şey sormak istiyorum ...
beyaz kalemin altı üstü kpss,tarih çözümlü soru bankaı gibi kitaplarını aldım birde ben bu beyaz kalemin setili soru bankası var ,onu almak istiyorum bu sorular aynı markanın hepsinde farklı sorlarmıdır ,ne bileyim belki içindekilerin yarısı diğer soru bankasının içindeki sorulardır ;çünkü üniversite sınavlarına hazırlanırken 10 yıl öncve :)))) başıma gelmiştide

tşk değil dua:KK16::KK16: kardeşim ve bir arkadaşım için:KK16:

neden beyaz kaleme bukadar yogunlaşıyorsun. şahsen ben olsam almazdım. datanın tarh coğ anayası gayet güzel. bol bol soruda var..
sen şuan elindeki beyaz kalemi bitir. ekstra almak istersen data alabilirsin.
ilerleyen vakitlerde sınava 1 2 ay kala soru kıtlıgı ((:-)9::KK9: ))) yaşayacaksın bidaha beyaz kalem alırsın.

ilk çalışma vaktinde ,
konu anlatımı kitap ve çözeceğiniz soru bankası önemlidir.
ama ondan sonra konular pekiştirmek için yayınevi fark etmeden çözün..

şuanda haftada bir iki haftada bir deneme çözmesi unutmayın:KK16::KK16:

rabbim cümlemizden razı olsun:) bnm kardeşime bide çok sevdiğim biride kpss gircek dua ederken onlarada edermisiniz :KK43:
günde 3 saat çalışıyosan gerçkten çalışıyosan verim alırsın..

sen işe gidiyosun bide sanırım. iştede masa başı işe değerlendir..
yani sürekli gün içinde videoları dinlemek çok ii gerçkten..
elindeki teoremi bilmiyorum. ama kpss defteri tarih / çoğrafya var. bunları alabilirsin. ince kitaplar zaten. tarihi tek yanında taşıyıp bakabilirsin mesela..
tüm derslerde şu vardır.. bir konu çalışılınca öğrenilir birde soru çözülünce
mesela tarihte "burç" kelimesi vardır.. kitaplarda bunu burç: sur kale demez..
ama mesela sorularda diyorki aşağıdakilerden hangisi sarayla ilgili deildir
a)burç
b)arasta
arasta çarşı pazar demek hani bu şekilde sorulardanda öğrenildiği için sorularıda çözmelisin.. ama otobüslerdede okuyabilirsin..

ben tüm dersleri aynı anda çalışmadım..
tarih matematik bide türkçe çözdüm ara ara..
ygs soru bankalarını türkçede çözmeyi tavsiye ediyorum..

nihan akarı burda överken "acaba reklam yaptığımı düşünürlermi" diye geçti içimden:) bide videoyu alalım falan diyince acaba videoyu aldırtmak içinmi söylediğimi düşünürlermi diye geçti içimde..
göllerde "ay abant yedi göller" diye diyordu hoca. geçen biri yeni göller dedi bende direk ay abant yeni göller dedim
yani öyle kalmış aklımda..
kim kükürtlü keçirborlu:)

almak isteyenler birleşip alalım.. fazla veremeye gerek yok.. bana ulaş canım aldıgında..
diğer hocalar hakkında bilgim olmadıgı için yorum yapmadım..

matematikten şenolhocaya bak geçen bir arkadaş link vermişti..
ofisokul. com a bide ekolhocaya bak baktın faydalı olmuyor ozaman rojda hocayı almaya kalk hani boşuna para harcam

kardeşin ve değer verdiğin insan da allahın izniyle atanır inşallah canım :KK16:

sana bir şey sormak istiyorum... yukardaki yazıda dersleri aynı anda çalışmadım yazmışsın. yani mesela önce coğrafyayı bitirip ardından vatandaşlığa mı geçtin ? nasıl yaptın çalışırken ? :26:

ben hepsini aynı anda götürmeye çalışıyorum ama sanki olmuyor. önceden tek başlayıp matematiği bitirdim, sözellere gelince de daha çabuk bitsin diye hepsini bir arada götürüyorum ama sanki kafam o şekilde allak bullak oluyor :KK5: verim alamadığımı hissediyorum.

2010'da girdiğimde dersleri tek tek bitirmiştim o şekilde daha iyiydi. tek bir derse daha iyi yoğunlaşıyordum.

sanırım programımı değiştireceğim, senin de fikrini almak istedim :KK14:

kızlar bugün türkçede cümlede anlamı bitirdim sonra coğrafya çalıştım ama konusunu bitiremedim tabi. gündüz 5 saat falan çalıştım soru falan çözdüm ama akşam 5 ten sonra bana bir rehavet geliyor ders çalışamıyorum :KK43: esasen geceler uzun benim gecede ders çalışmam lazım :KK43: ama çalışamıyorum. bişey çıkıyo bir yere gitmem gerekiyo falan kurduğum ders çalışma planım alt üst oluyo. dün temizlik yapmıştım. bugün telafi ederim diye daha çok ders çalışcaktım ama olmadı. :KK43: birbirimize moral verelimmmmm :))
hatta biraz bencilce olacak ama bana birazcık moraaalllll verinnnnn :)) Allah zihin açıklığı versin hepinize ... bu yolda başarıya gitmemizi temenni ediyorum :) hepimiz inşallah :)

kardeşin ve değer verdiğin insan da allahın izniyle atanır inşallah canım :KK16:

sana bir şey sormak istiyorum... yukardaki yazıda dersleri aynı anda çalışmadım yazmışsın. yani mesela önce coğrafyayı bitirip ardından vatandaşlığa mı geçtin ? nasıl yaptın çalışırken ? :26:

ben hepsini aynı anda götürmeye çalışıyorum ama sanki olmuyor. önceden tek başlayıp matematiği bitirdim, sözellere gelince de daha çabuk bitsin diye hepsini bir arada götürüyorum ama sanki kafam o şekilde allak bullak oluyor :KK5: verim alamadığımı hissediyorum.

2010'da girdiğimde dersleri tek tek bitirmiştim o şekilde daha iyiydi. tek bir derse daha iyi yoğunlaşıyordum.

sanırım programımı değiştireceğim, senin de fikrini almak istedim :KK14:
bende fikrimi beyan etmek isterim umarım yararı olur . benim rehber danışmanım şunu öneriyor. tek derse yoğunlaşınca diğer konular bitmeyecekmiş gibi kaygıya kapılırsınız ve tek derse çalışınca bıkkınlık verir ve anlamazsınız diyor bende hak verdim gerçekten şimdi ders ders gidiyorum sözel sayısal sözel çalışıyorum mesela. yada sayısal sözel. konu bitince hemen diğer konuya geçmiyorum. 100 e yakın test çözüyorum ve başka dersin konusuna çalışıyorum mesala ondan sonra bitirdiğim konuyu ertesi gün tekrar ediyorum böylece pekişmiş oluyor. birde şuna dikkat etmek lazım. her şeyi ezberleyip kafamızı doldurmamamız lazım. çıkacak sorulardan yada ösym bu konudan kaç soru sormuş 1 mi 5 mi hangisi fazlaysa ona ağırlık vermek lazım.
ve inkılapçımızdan şunu öğrendim oda iyi bi taktik. mesela bi soru çözüyosun soru şıklarında hangisi değildir diyo ya ..atıyorum
hangisi sırpların özerk olduğu anlaşmadır ? a)edirne b)berlin c)paris d)londra e)bükreş cevap a şıkkı. buraya dikkat ösym diyorki'' Ey öğrenci ben bu şıkların hepsini biliyorum soruyu değiştirip her an diğerlerinden sana soru sorabilirim '' böyle bi mantığıda yerleştirmek lazım tabi :)

Pambık Şekerim :)

Biraz yavaş gidiyorum ama, matematikten sayı sistemleri, tarihten islamiyet öncesi türk tarihi ekler misin tatlım :KK9:

Bugün de bölme bölünebilmeye başlayacağım inşallah. Rabbim hepimize yardım etsin.

bende fikrimi beyan etmek isterim umarım yararı olur . benim rehber danışmanım şunu öneriyor. tek derse yoğunlaşınca diğer konular bitmeyecekmiş gibi kaygıya kapılırsınız ve tek derse çalışınca bıkkınlık verir ve anlamazsınız diyor bende hak verdim gerçekten şimdi ders ders gidiyorum sözel sayısal sözel çalışıyorum mesela. yada sayısal sözel. konu bitince hemen diğer konuya geçmiyorum. 100 e yakın test çözüyorum ve başka dersin konusuna çalışıyorum mesala ondan sonra bitirdiğim konuyu ertesi gün tekrar ediyorum böylece pekişmiş oluyor. birde şuna dikkat etmek lazım. her şeyi ezberleyip kafamızı doldurmamamız lazım. çıkacak sorulardan yada ösym bu konudan kaç soru sormuş 1 mi 5 mi hangisi fazlaysa ona ağırlık vermek lazım.
ve inkılapçımızdan şunu öğrendim oda iyi bi taktik. mesela bi soru çözüyosun soru şıklarında hangisi değildir diyo ya ..atıyorum
hangisi sırpların özerk olduğu anlaşmadır ? a)edirne b)berlin c)paris d)londra e)bükreş cevap a şıkkı. buraya dikkat ösym diyorki'' Ey öğrenci ben bu şıkların hepsini biliyorum soruyu değiştirip her an diğerlerinden sana soru sorabilirim '' böyle bi mantığıda yerleştirmek lazım tabi :)

cevabın için teşekkürler elfmet :KK16:

ben de konular yetişmez diye düşünüp karışık çalışmaya başlamıştım zaten. rehberlikçin haklıymış o konuda :KK34: sen de benim gibi ertesi gün çalıştığın konuyu tekrar ediyormuşsun, işte ben o noktada karıştırıyorum olayı :44:şöyle ki, bir rehberlik hocasından program almıştım, sağolsun dersanalerine gitmediğim halde bana göndermişti :KK1: o programa göre gittim ve soru çözümlerim de fazlalaştı, lakin konu tekrar ederken günün belli bir zamanı gidiyor ve yeni konu çalışmaya -özellikle tarih ve vatandaşlıkta- vakit kalmıyor :KK50:

biraz karışık anlatmış olabilirim ama durumum böyle. tek tek dersleri çalışırsam da özellikle tarih ve vatandaşlık bunaltır diye ben de düşünüyorum. içinden çıkamadım bir türlü...

sonunda basladım ders çalısmaya biraz yavas ilerliyorum konulari hep unutmusum
mat ilk konu temel kavramlar konusu bitti 100 soru
tarih ilk konu islamiyetten önce türk tarihi

çok güzel ilerliyorsun, tebrik ederim, her gün böyle çalışıyorsan yakında tüm konuları bitirirsin sen :KK71:
önerilerin için çok teşekkürler :KK16:

daha konu bitiremedim yds sınavına da çalışmam gerekiyor, üç gündür yds den kopamadım, kpss de çalışmalıyım
aslında hergün hem ondan hem ondan çalışmalıyım...

Son düzenleme:
hanımlar kolay gelsin topiğinizi görünce eski günlerim geldi aklıma ben 2010 kpss de atandım puanımda 92 idi:) size uyguladığım bi kaç taktik vermek istiorum izninizle:)

ben ders çalışmaya temmuz ayında başladım önlisansdan girdiğim için eylül ayındaydı sınav ya allah bismillah dedim ama eylülde kopya skandalı dolayısıyla sınav olmadı kasıma sarktı yani ben 5 ay çalıştım
önce çalıştığım yayınları sölim
konu anlatım olarak :yargı , yedi iklim , coğrafya ve tarihim sıfır olduğu için lise 1, lise 2 lise 3 tarih coğrafya ders kitapları:) yakınımızdaki bi liseye gidip rica ettim verdiler:))))

test olarak:yargı , yedi iklim, kavram ,data,güvender, internetten çözdüm, gazetede kpss deneme sınavları çıkıyo onlardan çözdüm önüme ne gelirse hiç ama hiç ayırmadım herşeyi çözdüm hatta sorum kalmadığında evdeki kardşeimin ygs lys tarih coğrafya mat. kitaplarını bile çözdüm:))))

ders çalışmaya karar verdikten sonra önce arkadaşlarımı aradım ben ders çalışcam ben aramadan beni aramayın dışarıda çağırmayın nolursunuz dedim okey dediler
anneme sınava girene kadar misafir gelmicek dedim oda okey dedi
iki kardeşim yaz tatilinden dolayı evdeydi onlarıda sıkıştırdım köşeye tv açılmıcak açılsa bile sesi en kısıkta olcak yoksa döverim diye tehdit ettim :)))) bide sessiz olmaları konusunda sıkıştırdım onlarda okey dedi
ben ünide olduğum için odam yoktu küçük kardeşimi odasından attım sınava kadar oda benim yallah burdan dedim :) mızırdandı ama kabul etti......
şimdiki eşim o zman sevgilimdi ben seni aramadan beni arama msjda atma kpss ye çalışcam dedim oda tamam dedi
ve kendime şart koydum o günki hedeflerime ulaşmadan sevgili aranmıycak
istediğim netler elde edilene kadar arkadaşlarla buluşılmıcak aranmıcak

başladım çalışmaya ama ne çalışma sabah 07.00 de kalkış nadir ara verirdim ondada yemek yerdim banyo yapardım falan akşamda 21.00 de çalmayı bırakıp son 1 saat tekrar yapıp yatardım:) 2.5 ayda bitirdim konuları ve hepsini sular seller gibi biliodum

ben öğlen 14.00e kadar bir ders çalışırdım mesela tarih sabah bilincim çok açık oluyodu öğleden sonrada matematik gibi:)

bi konuya çalıştım diyelim önce o konuda kendimce notlar çıkarırdım hem okur hem yazardım ama kendi cümlelerimle sonra konu bitince sadece notlarıma bakarak notun notunu çıkarırdım böylece o konu aklıma tamamen yerleşmiş oluodu vede en kısa cümlelerle konunun özü 1 sayfa halinde elimde oluyodu:)
o konuyla ilgili en az 100 soru çözüodum ve sorularım bitmeden sevgilimi aslaaaaaaa aramıodum

diyelimki akşam sofradayız herkes konuşuo ben susup o konuşulanlardaki anlatım bozukşuklarını özneleri nesneleri zamirleri zarfları buluodum yani aslında yemek yeme zamanı benim dinlenme zmanımdı ama o zmanda bile boş durmayıp Türkçe çalışıodum

o zmanlar izlediğim bi dizi vardı ama hatırlamıorum onu zilerkende anlatım bozukluklarını buluodum:)

son 1.5 ay zaten tüm konularım bitmişti sadece soru çözüodum artık elimde soru kalmamıştı haliyle ygs kitaplarına sarmıştım internetten ygs soruları falan çözüodum zaten soru çözmeye başladıktan sonra anladım soruların hepsi aynı:))))))

sadece azimli olmak yetiyo:)

çok güzel ilerliyorsun, tebrik ederim, her gün böyle çalışıyorsan yakında tüm konuları bitirirsin sen :KK71:
önerilerin için çok teşekkürler :KK16:

daha konu bitiremedim yds sınavına da çalışmam gerekiyor, üç gündür yds den kopamadım, kpss de çalışmalıyım
aslında hergün hem ondan hem ondan çalışmalıyım...

teknik varda düzenli uygulayamıyorum işte :) en yakın zamanda toparlamam toparlanmam lazımmmmm :)) bu arada sağol iyi motive ettin beni bu gazla 1 konu bitiririm şimdi ben :)

teknik varda düzenli uygulayamıyorum işte :) en yakın zamanda toparlamam toparlanmam lazımmmmm :)) bu arada sağol iyi motive ettin beni bu gazla 1 konu bitiririm şimdi ben :)

ne demek sadece gerçekleri yazdım, çok iyi ilerliyorsun, asıl sen beni motive ettin, senin mesajı okuyunca bir saat daha ders çalıştım şu an moladayım hemen bir saat daha çalışıyorum :KK52:

X