Komşunun gelini:(((

Cok uzucu bir durm:KK43: kadn siginma evlerinde gecici kalabiliyorlarsa da kiz annesinin yaninda kalabilr bosanirsa nafaka alamaz mi? Bnce zaten kiza ekmek verdikleri yokmus nafakayla daha iyi sartlarda gecinr:KK43: Allah bildiği gibi yapsn onlari

polis bir şey yapmıyorsa sosyal hizmetlere başvurmayı deneseniz, çok emin değilim ama sanırım böyle durumlara bakıyorlardı birde polislerin aile masası diye bir bölümü yok muydu , onlara şikayette bulunun

valla ne yazıkki herkes bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyor kendi kayınvalideme bile söylüyorum en azından tepki gösterin dışlayın biraz aklı başına gelsin diyorum kaç yıllık komşu karşı karşıya bakıyoruz diyo.Bu arada kızın kayınvalidesi hiç bişey yok gibi mahallede geziniyo torunlarıyla

işte ancak kendi kanından birinin başına gelince ah vah ediyor insanlar.
yazık ya zavallı kız anne bir yanda aile bir yanda.

Mor Çatı'ya hafta içi Salı günleri hariç 10.30-16.30 saatleri arasında ulaşılabilmektedir. Ağustos ayı boyunca ise destek verilememekte, iletişim sadece morcati@morcati.org.tr aracılığıyla sağlanmaktadır. Acil durumlar için lütfen 155, 183 ve 0212 656 96 96'yı arayınız.

Adres:

Mor Çatı Kadın Sığınağı Vakfı

Katip Mustafa Çelebi Mah. Anadolu Sok. No:23 D:7-8 Beyoğlu / İstanbul

Telefon : (212) 292 52 31-32

Fax : (212) 292 52 33

E-mail : morcati@morcati.org.tr

Web : www.morcati.org.tr

Twitter : @morcativakfi

tövbe tövbe şizofreni ne kadar çoğaldı güzel ülkemde. manyak mı bunlar güzel güzel yaşamak varken kadını odaya kapamak da nedir.
valla ne desek az kalır akıl fikir versin dicem de merhametsiz insanlara akıl fikir vermesin Allah daha çok işkence yöntemi bulurlar

kayınvalidenizi çok ayıpladım. komşuyuz yüz yüze bakıyoruz ne demek. öyle zalim insanları komşu diye kabul ederse onlardan ne farkı kalır ki. mahalle olarak üstlerine baskı uygulansa bu kadar yapamazlar. boş yere ev alma komşu al demiyorlar. siz çok iyi yapıyorsunuz. aman bu işin peşini bırakmayın. kıza zaten çocuklarını göstermiyorlarmış ki o evden kurtulsa bir şey değişmeyecek. kaldı ki yapılan zulüm ortada çocuklarını da alabilir belki. medya da bu olayı göstermek çok iyi olur. kızla bir konuşabilseniz keşke. kızla konuşup ikna edin sonra gazeteye haber verin. kadın derneklerini de bilgilendirin. çok uğraştıracak şeyler bunlar ama bir can kurtaracaksınız ya var mı böyle büyük mutluluk. umarım amacınıza ulaşırsınız. ben heyecanlandım oturduğum yerde.

ihbarda bulunulabilir. ama kapıya polis geldiğinde kadın muhtemelen büyük ihtimalle inkar edecektir korkudan. olan size olur, ikinci çağırışınızda da kimse gelmez. yakınlarının telefon, isim veya adresini isteyin ve iletişime geçin. ailesi polisi de alıp gidebilir. ya da tüm komşular toplanıp kapıya dayanacaksınız.

ayyyy zavallı kız çekıngen birşey heralde bana öyle bir hayat yasatacaklar ben onları gece uykularında boğarım ne biçim ınsanlarmıs onlar ALLAH ıslah etmesin onları da cehenmde cayır cayır yansınlar töbe töbe yhaaa sinirlendim

yaaaaaaa ne zalim ne kotu ne acimasiz terbiyyesiz insanlar varmis :KK47: kiz ne yaptiki onlar boyle zalimlikler etmisler zavalliya Allahim yardim etsinde o kiz yavruariyla sagsalim ciksin o evden okudum cok kotu oldum.. onun kaynanasini gorsem o kiz icin sacini basini yolardim yoldaca elimden kimse alamazdi :KK47:

Rabbim yardımcısı olsun inşallah şu mübarek günde elimizden bişey gelsede bizde yardım etsek Allahım böyle insafsızlarada insaf versin inşallah :KK5:

yaaaaaaa ne zalim ne kotu ne acimasiz terbiyyesiz insanlar varmis :KK47: kiz ne yaptiki onlar boyle zalimlikler etmisler zavalliya Allahim yardim etsinde o kiz yavruariyla sagsalim ciksin o evden okudum cok kotu oldum.. onun kaynanasini gorsem o kiz icin sacini basini yolardim yoldaca elimden kimse alamazdi :KK47:

Bandag ne yaptiniz merak icindeyiz

KIZLAR MERHABA;

Neolur bana bir akıl berin düşünmek kafayı yemek üzereyim artık rüyalarıma kadar giriyor.

Benim bi karşı komşum var 2011 yılı başlarında oğlu kız kaçırdı adam 35 yaşlarında falan alkolik herifin teki kızda geldiğinde 19 yaşındaydı kızı ne camdan be kapıdan baktırmadılar. Sürekli evin içinde önce kendinden çok gençya kıskanıyor herhalde dedik.

Sonra kız hamile kaldı kızı doktora bile götürmediler dogru düzgün neyse bebek oldu kaynanası sadece emzirmek için bebeği kıza verdi onun dışında hep yanına aldı gece gündüz.İlk bebek yaşına gelmeden tekrar hamile kaldı kız ikinci bebekte oldu ilk bebeği hiç kıza vermediler zaten ikinci içinde ilkbaşlarda hep yanında durdular falan kıza rahat yok yani.bu aradada kocası kızı sürekli dövüyormuş ben görmedimde komşular söylüyorlar daha bebekler olmadan kız bi akşam polis çağırmış polis kızı götürüyor bu aile bir şekilde polisi ikna edip kızı geri eve getirmişler.

Kaynana alt katta kız üst katta ama eşya falan yok evin içinde bi yatak odası takımı bi tv bi tanede çekyat bi buzdolabı ne çamasır makinesi ne ocak hiç bişeyi yok bitanede küçük tüpü vardı.son zamanlarda kayınpederde kızı dövmeye başlamış.Şuan ilk bebek 1,5 yaşında diğeride 7 aylık kız annesinin yanına gitmek istemiş 2 ay önce kendin git çocukları götüremezsin demişler kız ısrar edince dövmüşler kızı yine ve yemek vermemeye başlamışlar.
Kız sürekli komşulardan ekmek istiyomuş bazıları veriyomuş bazılarıda inanmıyo tabi bukadarı olabileceğine son 2 haftadır biz arka taraflarında kalıyoruz bizim tarafa cama çıkıp hep bişeyler anlatıyomuş ekmek istiyomuş ben işte olduğumdan görmüyodum 3 gün önce kayınvalidem söyledi tabi çok üzüldüm yani kızın durumuna dün akşam camdan gördüm kızı okadar zayıflamış çökmüş kerameti 21 yaşında falan görseniz 45 gösteriyor.bu arada evlendiğinden beri kızın üstünden kapıyı kitliyorlar.

Ben sadece kısaca anlattım anlıcağınız kızın durumu çok kötü.Şimdi bana bir akıl verin bu kız için ne yapabilirim ya benimde psikolojim bozuldu valla kayınvalidem kapının önüne çıkamıyorum diyo.
hem polise hemde bulunduğunuz ildeki aile ve sosyal politikalar müdürlüğüne başvurun
kızın durumunu detaylıca anlatıp şikayetçi olun
ülkemizdeki bazı işler resmiyette daha hızlı ilerliyor, sözlü ifadedense yazılı bi şeylerin olması daha iyidir
eğer gidip dilekçe falan veremem derseniz BİMER var
15 gün içinde bir işlem yapıp sonucu size bildirirler
kadın konuk evleri var aile ve sosyal pol. müdürlüğüne bağlı kuruluşlar bunlar.
kadın da çocukları da misafir edilir içiniz rahat olsun

sadece bildiğim konular hakkında bilgi vermek istiyorum birazcık benim bi tanıdığım sığınma evinde kalmıştı zorunluluktan dolayı kız anlatıyor yatacak yer yok temizliği bize yaptırıyorlardı görevliler ne sandınız size burada hem bakacağız hem de temizliğinizi mi yapacağız diyip her tarafı temizletiyorlarmış ve 6 aydan sonra kadın sığınma evinden ayrılması gerekiyormuş poliste bişe yapamaz sığınma evide bence çare değil çünkü allah muhafaza kızcağız diyelim ki sığınma evine gitti 6 ay sonra çıkmak zorunda kaldı ne yapsak kız sahip çıkanı yok kötü yollara mı düşsün yazık günah allahım şu güzel ayın yüzü suyu hürmetine ona yardım etsin yüreğini yakmasın yavrularından da ayırmasın yine kız gerçekten anne gibi anneymiş bazıları çocuk neymiş diyip atıp gidiyor helal olsun o kıza o kadar şeye rağmen çocukları için gitmiyor o evden allah binlerce kez yardımcısı olsun eşiyle nişanlısıyla da bana hediye almadı bana şunu yapmadınız altın almadınız diye de kimse kavga etmesin önce herkese allah sağlıklı huzurlu yuva ve merhametli bir eş nasip etsin hepsi gelir geçer ama ALLAH tüm genç kızların bende dahil karşısına hep merhametli ve dinine düşkün ALLAHA inancı olan insanlar çıkarsın (amin)
ben de bakanlık çalışanlarındanım
yapmayın etmeyin bayanlar
tamam yoğunluk olabilir bazı illerde, yer yoksa boş olan şehire nakil yapılır
bu işin yönetmeliği böyle yani
yakınınız böyle bi muameleye maruz kaldıysa hemen şikayette bulunsun
böyle birşey insanlık onuruna yakışmaz nedir o öyle, orda çalışanlar ne için orda duruyormuş hizmet etmeyeceklerse
kadın konukevinde kalan bayanlara aktiviteler yaptırılır çeşitli kurslar verilir
bunun haricinde işkura başvuru yaptırılır
kurumda kalma süresi evet 6 ay, bu 6 ay içinde işi de kalacak yeri de konusunda yardımcı olunur ve bayana bir yol çizmesi konusunda yol gösterilir
ha bazısı kocasına geri döner
bazısı hayatına yeni bir yön çizer

benim tanıdığım kişi zaten eşine döndü geri fakat ben kadın sığınma evine gitmesinden yana değilim zaten sahip çıkanı yokmuş 6 ay sonra o tek başına ne iş yapabilir ama çocuklarıyla çalışacam dese zaten çalışamaz çocuklarına mı baksın çalışıp para mı kazansın

KIZLAR MERHABA;

Neolur bana bir akıl berin düşünmek kafayı yemek üzereyim artık rüyalarıma kadar giriyor.

Benim bi karşı komşum var 2011 yılı başlarında oğlu kız kaçırdı adam 35 yaşlarında falan alkolik herifin teki kızda geldiğinde 19 yaşındaydı kızı ne camdan be kapıdan baktırmadılar. Sürekli evin içinde önce kendinden çok gençya kıskanıyor herhalde dedik.

Sonra kız hamile kaldı kızı doktora bile götürmediler dogru düzgün neyse bebek oldu kaynanası sadece emzirmek için bebeği kıza verdi onun dışında hep yanına aldı gece gündüz.İlk bebek yaşına gelmeden tekrar hamile kaldı kız ikinci bebekte oldu ilk bebeği hiç kıza vermediler zaten ikinci içinde ilkbaşlarda hep yanında durdular falan kıza rahat yok yani.bu aradada kocası kızı sürekli dövüyormuş ben görmedimde komşular söylüyorlar daha bebekler olmadan kız bi akşam polis çağırmış polis kızı götürüyor bu aile bir şekilde polisi ikna edip kızı geri eve getirmişler.

Kaynana alt katta kız üst katta ama eşya falan yok evin içinde bi yatak odası takımı bi tv bi tanede çekyat bi buzdolabı ne çamasır makinesi ne ocak hiç bişeyi yok bitanede küçük tüpü vardı.son zamanlarda kayınpederde kızı dövmeye başlamış.Şuan ilk bebek 1,5 yaşında diğeride 7 aylık kız annesinin yanına gitmek istemiş 2 ay önce kendin git çocukları götüremezsin demişler kız ısrar edince dövmüşler kızı yine ve yemek vermemeye başlamışlar.
Kız sürekli komşulardan ekmek istiyomuş bazıları veriyomuş bazılarıda inanmıyo tabi bukadarı olabileceğine son 2 haftadır biz arka taraflarında kalıyoruz bizim tarafa cama çıkıp hep bişeyler anlatıyomuş ekmek istiyomuş ben işte olduğumdan görmüyodum 3 gün önce kayınvalidem söyledi tabi çok üzüldüm yani kızın durumuna dün akşam camdan gördüm kızı okadar zayıflamış çökmüş kerameti 21 yaşında falan görseniz 45 gösteriyor.bu arada evlendiğinden beri kızın üstünden kapıyı kitliyorlar.

Ben sadece kısaca anlattım anlıcağınız kızın durumu çok kötü.Şimdi bana bir akıl verin bu kız için ne yapabilirim ya benimde psikolojim bozuldu valla kayınvalidem kapının önüne çıkamıyorum diyo.

Lütfen hanımefendi kendinize bir kaç yandaş bulup aile sosyal il politiklar müdürlugune gidip şikayette bulunun ardından polise de mutlaka durumu anlatın bunu insanlık için yapin gerekirse bulunduğunuz ili ve mahalleyi. Söyleyin biz de telefon ile şikayet edelim bir elin nesi var iki elin sesi var

Arkadasim konuyu dikkatli okursaniz bandag´in ne kadar çabaladigini göreceksiniz.. Seyirci kalan yok yani çirpiniyor kiza yardim edebilmek için. Allah kendisinden razi olsun ve yardimcisi olsun, insallah çabalari iyi sonuçlanirda kizcagizda bir an önce kurtulur

Ben de bişey demedim ki arkadaşım iyi okuyun...Kendisi yapamıyorsa versin evin adresini biz kurtaralım dedik kötü bişey mi dedik umarım kız öldürülmeden kurtarır arkadaşınız.....Biz yardım için uğraşıyoruz yoruma bak hizaya gel..Neyse cevap vermiycem artık inşallah yarından tezi yok arkadaşınız kurtarır kızı....

söylendi mi bilmiyorum ama Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın 183 no'lu hattını arayın,yardımcı olacaklarını düşünüyorum. polisi boşuna aramayın, ortada "gerçekten" bir suç olduğundan dolayı gelip bakar ve hiçbir şey yapmadan dönerler.

X