hamilelikten mi bunlar:(:(:(

mesajı yazdıktan sonra farkettım b ende işte 0.45 cm yada 4.5 mm öyle işte normaldır ınsallah şimdi kç olmustur accaaba ama dr kalp atımlarını duyduhıv bı sorun yok dedı yhaaa bu ev işinden nefret etme bende de var resmen eşim yapıo herşşeyı

giyinip gezmek falan istemiyonmu benim gibi...herşeyden midem bulanıyo insanlardan bile ama kusma yok hafiften hafiften bulantı...yemek de yapamıyormusn...ben hiç bişe yapamıyom kaynanam yapıo herşeyi saolsun

giyinip gezmek falan istemiyonmu benim gibi...herşeyden midem bulanıyo insanlardan bile ama kusma yok hafiften hafiften bulantı...yemek de yapamıyormusn...ben hiç bişe yapamıyom kaynanam yapıo herşeyi saolsun

yemek yapıom ama zorla yanı tıksınme yook bende ama nedense hiç istemıom oysa bayılırım yemek yapmaya dısarı çıkmak ıstemıorum hiç oysa bebekten once ewde durmazdım ne bılım bunlar psikolojık heralde benım kaynanam yanımda değil mecburen ben yapıom ama ev işlerı esımde o yapmasa her taraf batar ALLAH razı olsun ben erkeım yapmam demıo

:KK19:

evet ilk....düşürdünmü nie kaybettin

Allah meleğini korusun canım hayır dusmedı yanı oyle kanama olmadı ama suyu geldı bı anda yemek yapıodum bırden sıcak bı su boşşaldı ıkten kaçırdım sandım ama dıkkat edınce suyun bebekten geldıını anladım apar topar acıle gıttık mesaı bıtmıstı dr u çağırdılar gedı baktı bu çocuktan umıdınızı kesın dedı yıkıldım resmen ama yınede sabaha kadar bekleyelım belkı kese kendını tamır eder çocuk yaşar ama umutlanmayın dedı
lo gece hastanede yattım ertesı sabah karnımdaa olmustu yavrum sunı doğum saancısı verdiler doğdu öyle işte :KK43:(((((

Allah meleğini korusun canım hayır dusmedı yanı oyle kanama olmadı ama suyu geldı bı anda yemek yapıodum bırden sıcak bı su boşşaldı ıkten kaçırdım sandım ama dıkkat edınce suyun bebekten geldıını anladım apar topar acıle gıttık mesaı bıtmıstı dr u çağırdılar gedı baktı bu çocuktan umıdınızı kesın dedı yıkıldım resmen ama yınede sabaha kadar bekleyelım belkı kese kendını tamır eder çocuk yaşar ama umutlanmayın dedı
lo gece hastanede yattım ertesı sabah karnımdaa olmustu yavrum sunı doğum saancısı verdiler doğdu öyle işte :KK43:(((((

amin canım seninkinide
korktum şimdi:KK43:

amin canım seninkinide
korktum şimdi:KK43:

:KK43: ama ben senı korkutmak ıstememıstım kııııı :'( bişey olmaz merak etme benım acemılığıme geldı ılk çocuktu aslında blırtılerı vardı ben anlamadım enfeksıon olmus bende çok sık ıdrara çıkıodum bazen yanma oluodu ben normal sandım bı ıdrar testı yaptırsaydım bı hafta antıbıyotık kullanırdım gecerdı şimdi 4 aylık olacaktı yanımda ama herseyde bır hayır vardır ALLAH onu bana vermedıyse bı bıldığı vardır işte ilk başlarda kabullenmek çok zor oluo gece sabaha kadar ağlayıp sabah da kalkıp işe gdiodum zor gunlerdı onlar ve benım acemılığım yuzunden oldu şimdi herseyı yaptırdım tum testlerı ozellıkle ıstedım ve her ay da ıstıycem

sizin ev ayırma işi noldu, o zamana kadar çocuk yapmasan iyiydi, hemen herkes de sana bunu söyledi ama hayırlı uğurlu olsun Allah tamamına erdirsin

kaderiminoyunu demek hamilesin hayırlısı olsun ne diyelim..

evet bu yaşadıkların hamilelikten vücudun ve ruhun kendini anneliğe hazırlıyor,uyku hali sürekli yorgunluk hissi gel-gitler falan çok normal.

bu arada başka bir arkadaş kalp atışlarını duyduk ama bebeği göremedik demiş,bebeği göremeden kalp atışını zaten duyamazsınız bebeği görmüşsünüzdür mutlaka :)

kaderiminoyunu sen ruh sağlığını normal tutmaya herşeyi kafana takmamaya bak, k.validen ve görümceni takmamaya çalış önemli olan bu.sağlıklı doğumlar dilerim.

Son düzenleme:
Hamilelikte bu durumlar normal ama siz hamilelik öncesi de ilaç kullanıyormuşsunuz birdenbire bırakınca da sıkıntılarınız artmış olabilir ,daha önceki konularınızdan kayınvaldenizle birlikte yaşadığınızı biliyorum size tavsiyem hiçbirşeyi kafanıza takmayın hamilelik boyunca yoksa bu depresif haller artakarak ilerler..

psikolojik ilaçları aniden bırakınca hafif baş dönmesi ve çarpıntı oluyor ama bunlar evet hamilelikten. Ben ilk 3 ay su içemiyordum midem bulanıyordu az ekmek az su yapıyordum :KK53: eşyalar, sesler, kokular herşey rahatsız edebilir çok normal. Ben nane,sirke,yağ kokusuna tahammül edemiyordum. yemekler konusunda yardımcı bir eşim vardıda hergün beraber yapıyorduk, evide o kadar dert etme kendini zorlayıp çok ayakta durma işleri oturarak yap başın dönebilir dikkatli ol canım, aç kalma

sizin ev ayırma işi noldu, o zamana kadar çocuk yapmasan iyiydi, hemen herkes de sana bunu söyledi ama hayırlı uğurlu olsun Allah tamamına erdirsin

ev ayrıma işi duruyor:KK43: ama üzülmüyorum hamile kaldım diye......bilmiyorum rabbim meleğimi en kötü zamanda verdi yavrumun nuruyla bereketiyle belki bir ev alabilirz ne diyim..saol canım amin

kaderiminoyunu demek hamilesin hayırlısı olsun ne diyelim..

evet bu yaşadıkların hamilelikten vücudun ve ruhun kendini anneliğe hazırlıyor,uyku hali sürekli yorgunluk hissi gel-gitler falan çok normal.

bu arada başka bir arkadaş kalp atışlarını duyduk ama bebeği göremedik demiş,bebeği göremeden kalp atışını zaten duyamazsınız bebeği görmüşsünüzdür mutlaka :)

kaderiminoyunu sen ruh sağlığını normal tutmaya herşeyi kafana takmamaya bak, k.validen ve görümceni takmamaya çalış önemli olan bu.sağlıklı doğumlar dilerim.

evet canım öyle oldu olsun yavrumun getireceği hayırlara inanıyorum ben...öyle bi zamanda geldiki artık kaynanam eşime artık sizi kabul edemem çıkın kiraya dedi evde tam bi düşmanlık var ve ben çalışıyordum o sırada hamile kalmışım.....ben biraz çalışınca o iş yerinde kalıcı olucamı anlayınca bişeyler yapıcaktık ama hamile kaldım ve işten çıktım....benim hamilelik haberimle bütün küslükler biti...şimdi evde benden iyisi yok....ama bilmiyorum nereye kadar gider böyle....eşim hala seneye diyor...bende inanmak zorundayım napayım...bebeğimin bize uğur getireceğine inanıyorum...takmam inş canım belki biraz zor olucak ama yapacak hiç bişey yok artık....koskoca 1 yılı geride bıraktım acı tatlı.....çoğunlukla acı.......bebeğim olunca umarım yakın zamanda çıkarız ve bebeğim bize şans getirir...görümcemde kasımda doğum yapıcak...onun bebeğine kaynanam bakcak....benimkide allah nasip ederse seneye doğcak...iki bebek bir evde nasıl olur bilmiyorum.....ama bazen kendimi şanslı görüyorum eğer görümcemin bebeği olmasaydı benimki tek olucaktı ve çok sahiplenip üstüne düşeceklerdi belkide karışacaklardı anneme gittiğimde falan....ama biliyorum ki kaynanam kendini diğer bebeğe adayacak....inş herşey güzel olur nediyim

Hamilelikte bu durumlar normal ama siz hamilelik öncesi de ilaç kullanıyormuşsunuz birdenbire bırakınca da sıkıntılarınız artmış olabilir ,daha önceki konularınızdan kayınvaldenizle birlikte yaşadığınızı biliyorum size tavsiyem hiçbirşeyi kafanıza takmayın hamilelik boyunca yoksa bu depresif haller artakarak ilerler..

umarım takmam canım şuanda takacak pek bişey yok ama belli olmaz.....şuanki sıkıntılaım bunlar ..bunalma falan.........

:KK43: ama ben senı korkutmak ıstememıstım kııııı :'( bişey olmaz merak etme benım acemılığıme geldı ılk çocuktu aslında blırtılerı vardı ben anlamadım enfeksıon olmus bende çok sık ıdrara çıkıodum bazen yanma oluodu ben normal sandım bı ıdrar testı yaptırsaydım bı hafta antıbıyotık kullanırdım gecerdı şimdi 4 aylık olacaktı yanımda ama herseyde bır hayır vardır ALLAH onu bana vermedıyse bı bıldığı vardır işte ilk başlarda kabullenmek çok zor oluo gece sabaha kadar ağlayıp sabah da kalkıp işe gdiodum zor gunlerdı onlar ve benım acemılığım yuzunden oldu şimdi herseyı yaptırdım tum testlerı ozellıkle ıstedım ve her ay da ıstıycem

canım ben yaptırdım hepsini sağlık ocağında yapıyolar sonuçlarım temiz ççıktı..sen gitmemişmiydin sağlık ocağına...olsun cnm herşeyde bir hayır vardır....2. ye daha dikkat edersin

psikolojik ilaçları aniden bırakınca hafif baş dönmesi ve çarpıntı oluyor ama bunlar evet hamilelikten. Ben ilk 3 ay su içemiyordum midem bulanıyordu az ekmek az su yapıyordum :KK53: eşyalar, sesler, kokular herşey rahatsız edebilir çok normal. Ben nane,sirke,yağ kokusuna tahammül edemiyordum. yemekler konusunda yardımcı bir eşim vardıda hergün beraber yapıyorduk, evide o kadar dert etme kendini zorlayıp çok ayakta durma işleri oturarak yap başın dönebilir dikkatli ol canım, aç kalma

acaba neden böyle oluyor hadi yemekleri falan anladıkda eşyalara insanlara karşı neden böle oluyoruz...yemekleri kaynanam yapıyo

çok ayrıntılı eşyalar mide bulantısı yapıyordu bende. uzun süre bakınca önce gözlerim, sonra başıma bir ağrı sonrasında bir mide bulantısı. benim hamileliğim çokkk zor geçmişti. vücudumdaki vitamini bebek aldığı için dökülen saçlarım tekrar çıkmıyordu, yaralarım zor iyileşiyordu. saçıma badem yağı sürüyordum çıkmıyordu :KK14: sonra doğum yaptım 1 ay sonra baktım saçlarım, kaşlarım, tenim, kendi haline döndü :KK52:

öncelikle bebeğin hayırlı uğurlu olsun canım mide bulantısı mutfağa girememe kokulara hassasiyet halsizlik iştahsızlık bende de olmuştu bunlar normal şeyler ama hayattan zevk alamama durumu yani evden çıkmak istememek gibi duygular yaşamadım ben:KK50:sende umarım en kısa zamanda toparlanırsın canım bu günler geçici unutma bebeğini düşün moralini yüksek tut:KK31:

öncelikle bebeğin hayırlı uğurlu olsun canım mide bulantısı mutfağa girememe kokulara hassasiyet halsizlik iştahsızlık bende de olmuştu bunlar normal şeyler ama hayattan zevk alamama durumu yani evden çıkmak istememek gibi duygular yaşamadım ben:KK50:sende umarım en kısa zamanda toparlanırsın canım bu günler geçici unutma bebeğini düşün moralini yüksek tut:KK31:

beni en çok bunaltan da dışarıya çıkmayı istememk....onun heyecanı isteği olsa içimde en azından çıkar hava alırım değişiklik olur....bilmiyorum inşallah geçer yaa canım..hiç neşem yok yaa bişeye gülerken bile yapmacık zorla gülüyorum gülerken bile yoruluyorum hep gözlerim soluk yüzümün rengide soldu ay hiç iyi değilim ya

X