Tere tohumu gaz sıkışması yapıyor!

E

EU1

Ziyaretçi
Arkadaşlar lütfen okuyun. Amacım kimseyi baltalamak değil. Anlatacaklarım 2 gün içerisinde başımdan geçen olaylar.

yaklaşık 1 aydır her sabah aç karnıma tere tohumuyla bal karıştırırak içiyodum. Cidden bağırsakları çok iyi çalıştırıyo ve diyetle birlikte kiloda verdiriyo. 2 haftadırda tere tohumunun yanında metobolizma hızlandırıcı çay içiyodum kilo vermem biraz daha artsın diye. 05.07.2007 perşembe günü baş dönmesi ve tansiyon düşüklüğü olunca tere tohumunu bıraktım. Sadece diyet ve metobolizma hızlandırıcı çay içmeye devam ettim. Cuma günü hiç bir şeyim yoktu taki gece saat 1 e kadar. Müthiş bir ağrıyla uykudan uyandım. bu ağrı bağırsak bölgemdeydi ve tarifini anlatamam sanki bıçaklıyolardı bağırsaklarımı. Sabah 4 e kadar ağrım sürünce dayanamadım eşime beni doktora götür ölüyorum ağrıdan yatamıyorum dedim. Apar topar doktora gittik ve nöbetçi bayab doktor vardı. İlk önce gebelikten şüphelendi ve gebelik testi yaptırdım. Sonuç negatifti. Daha sonra röntgen ve kan tahlili istedi. Kan atahlilinde bişey çıkmadı fakat röntgen felaketti. Göğüs kafesinden bağırsaklara kadar olan kısım gazla doluydu. Bana bütün gün boyunca ne yediğimi sordu. Bende diyet yaptığımı,2 haftadır metobolizma hızlandırıcı çay içtiğimi ve yaklaşık 1 aydır aç karnına tere tohumu yediğimi söyledim.Yalnız tere tohumunu baş dönmesi nedeniyle dün bıraktığımı söyledim. Röntgendeki gazın büyük ihtimalle tere tohumunu bırakınca oluştuğunu söyledi ve metobolizma hızlandırıcı çayın her bünyeyi aynı etkiyi yapmıyacağını söyledi. Diyetimin içeriğini söyleyince ise herşeyden yemeli az ve sık yemeli, bol su içmeli ve düzenli spor yapmalısın dedi. Keşke tere tohumu yerine kayısı gibi zararsız bişeyler yeseydin dedi. 8 saate geçmezse yada ağrılar artarsa gelin gazı çıkartmaya çalışalım ben yoksamda benden sonraki doktora anlatıcam durumunu eğer gazı çıkartamazsak müşahade altına alınacaksın dedi ve eve yolladı.
Eve geldikten bir iki saat sonra sancılar dahada arttı. Artık sancılar kollarıma vuruyodu. Yatmak istiyodum fakat her denememde göğüs kısmımdan sırtıma bağırsaklarıma bıçak saplıyorlardı adeta. Sancılar artınca tekrar gidelim doktora dedim eşime. Ayağa kalkamıyodum sadece sırtım koltuğa dayalı oturabiliyordum. Her ayağa kalkmayı deneyişimde başım dönüyodu ve gözlerim kararıyordu. Eşime kalkamadığımı söyledim. Baktı olucak gibi değil hasteneyi arayıp ambulans çağırdı. Ambulansa bindiğimi hatırlamıyorum eşimin dediğine göre ambulans geldiğinde baygınmışım. Gözlerimi açtığımda hastanedeydim. Serum takılıydı ağrım biraz olsun dinmişti fakat göğüs kafesime ağrılar girmeye bağırsaklarım ağrımaya devam ediyordu. Yalvar yakar sandalyeye oturmak istediğimi yatınca ölücekmiş gibi olduğumu söyledim. Sandalyeye oturttular biraz daha rahtaladım. Seum bitince LAMA yaptılar ve çok azda olsa gaz çıkmıştı. Doktor muayene için sırt üstü yatırmaya çalıştı fakat yatamıyordum. Buscopan ın iğnesini yaptılar gene tık yok. Bir LAMA daha yaptılar biraz daha gaz çıktı. İçim biraz daha rahatlamıştı. Ağrım azalınca doktor muayene edebildi ve evde yapılmak üzere LAMA, Buscopan ve gaz giderici bi hap daha verdi.
Bu olay bu cumartesi başıma geldi ve hala bağırsaklarımda çıkmayan gaz var. Tere tohumumu,metobolizma hızlandırıcı çaymı bi daha tövbe. ŞU DA VAR
BU BENİM BAŞIMA GELDİ HERKESİN BAŞINA GELİCEK DEMİYORUM, KİMSENİN ZAYIFLAMA KONUSUNDAKİ GAYRETİNİDE BALTALAMK DEĞİL AMACIM. BU BENİM BAŞIMA GELDİ AMA LÜTFEN DİKKATLİ OLUN ARKADAŞLAR BEN ÖLÜMDEN DÖNDÜM. KENDİNİZE DİKKAT EDİN.

Çok sağolun arkadaşlar iyi dilekleriniz için.
Pamukşeker canım fazla bi kilom yok 5 kg fazlam var ama istedimki daha çabuk kilo kaybedeyim ama olmadı. Her şerde bi hayır var derler ya benimkide öyle oldu.
Celebrian canım, aman sakın içme derim ben iyikide bırakmışsın.
İstavrit çok haklısın bilmeden içtiğimiz kullandığımız şeyler bizi çok kötü etkiliyebilir bu olay kulağıma küpe oldu tövbe sürmem ağzıma.
Furtti canım tere tohumunu sabah ayrı içiyodum aç karnına.
Bahsettiğim çay ise yemeklerden sonra kendin hazırlıyodun. İçine, karanfil,elma,tarçın, karabiber limon katarak pişiripte yapıyosun.
Burda bi topictede var Metobolizma hızlandırıcı çay diye. Bi çok arkadaş faydasını görmüş ama benim bünyemden dolayı hem çay hemde tere tohumu ağır gelmiş olabilir.
ARKADAŞLAR TEKRAR SÖYLÜYORUM YANLIŞ ANLAŞILMA OLMASIN AMACIM KİMSENİN ZAYIFLAMA GAYRETİNİ, İÇTİĞİ ÇAYI , TERE TOHUMUNU BALTALAMAK DEĞİL SADECE BAŞIMDAN 2 GÜN İÇERSİNDE GEÇENLERİ ANLATMAK.
ARKADAŞLAR LÜTFEN DİKKATLİ OLUN NE OLUR.
ALLAH KİMSEYE BÖYLE BİR AĞRI BÖYLE BİR OLAY YAŞATMASIN.

Cok gecmis olsun melindda..
tohumu bende 1,5 hafta kadar icdim (evet tadi igrenc ötesi..) aynen bende halsizlesiyordum...
hem o cayi arti selülitler icinde cay iciyodum....
bende abarttim gibi olayi yani :) gaz sorunu falan olmadi bende ama kanimi koyulasdirdi bunlar....o yüzden birakdim... ama metabolizma cayini icince öyle bi rahatsizlik falan olmuyodu yani hosumada gidiyodu cay... belki sirf onu icerim..

ben deteretohumunu içtim ve 3. günaz daha hakkın rahmetine kavuşuyordum
yok hayır gaz falan değil,napıyorsa tansiyonu mu düşürüyor yoksa yükseltiyor mu anlamadım, birkaç gün kustum,kafamçokkarıştı yeminle ölecektim
kendime gelmem 10 günü buldu
nasıl birşeyse o tere tohumu,evlerden uzak:eek:klava:
lida bir tere tohumu iki,ölmek istiyorsanız için derim

aklıma bir olay geldi herkesten uzak olsun
ancak bu kg problemi bayanları nasıl etkiliyor
bunu hatırlatması acısından ibretlik bir olay
bir arkadasım anlatmıstı,biz de cok üzülüp takıp etmıstık kızın durumunu
maalesef o genc kız kaybedıldı

bu genc bir kız kg vermek için portakalları
dilimleyip dilimleri cignemeden yutuyormus
guya bu bagırsakları mıdeyı doldurup aclık hıssını alacak sanıyormus
bir hafta boyle portakalları dılımlemıs yutmus, su ıcmıs baska sey yememıs
sanırım cıgneme olmadıgı ıcın bagırsak hareketlerı de durmus
cunku bız yıyeceklerı cıgnedıgımız zaman beyın uyarılıyormus
ve o uyarıyı bagırsaga ıletıyormus bagırsak da bosaltmaya gecıyormus
kızcagız cıgneme yapmadan tek portakal dılımı yuttugundan
bu dılımler bagırsagında bırıkmıs ve dıskılama olmadıgı ıcın orda
iltihaplanmıs, bagırsagı zorladıgı ıcın bagırsak patlamıs
ve bagırsak ıcınde olusan ıltıhap karın ıcı ve kana karısmıs.
maalesef 23 yasındaymıs sanırım evlerden uzak, vefat etmıstı senağlama
bız bu olayı duyunca hergun durumunu sorduk, nasıl oldu dıye
ancak kurtarılamadı:a015: cok da uzulmustuk
lutfen kg vermek ugruna kendımızı mahvetmeyelım

ben 1 aydır kendime gelemiyorum
voit cihazı alıcam artık onla ne verdiysem,
bebek için veriyorum yoksa
ben kg da vermek istemezdi cunku cok hırpalanıyorum
ancak su an 10 kg fazlam var bir de hamile kalırsamkafamçokkarıştı,
bebekten sonra daha zor olur diye eşim ısrar ediyor
herkesin bünyesi bir değil,bazısı benim gibi bahar gibi asırı
yıpranıyor bunyesı hassas oldugundan bazı destekler ters tepıyor
bunları unutmayalım
yesil cay ıcelım sureklı,carnitine kullanalım
ekmegi azaltalım 6 ufak ogun yıyelım artık ne verdiyseksengözlerimebaksanab

canım çok geçimiş olsun yazdıklarını okurken çok etkilendim seni çok iyi anlıyorum .. benimde bi ara olmuştu geçmiş senlerde gene böğle bitki çaylarından gaz kramplarından ölmüştüm.. sonra bıraktım şimdi gene içiorum aynı çaylar değil ama işte senin dediğn gibi canım herşey herkese iyi olacak diye asla bişi yok bunu çok iyi anladım onun için her bitkisel vb. şeyleri zayıflamak uğruna atlamayalım kendimde dahil.. bak benimde hani beşibiyerde çay varya onu içmeye başladım ilk günlerde çok sarstı beni ama ben bünyem alışır diye devam ettim sonra 15 güne kalmaz panik atak başladı bende yıllar önce vardı dr. falan gitmiodum idare ediyodum .. ama çay çok artırdı bile bile 2 aydan fazla devam ettim ama en sonunda panik ataklarım yöntem değiştirdi sokağa çıkamz hale geldim en sonunda dr gittim anlattım böğle bööğle bitki çayını dr.. tetikler dedi çünki bitkisel çaylara sadece bizim bildiğim özlellikler yokmuş zararlı veya zararsız dedi herşey kana karışır kan beyne buda hassa insanlarda senin gibi sorunlar yaşatır dedi .içmemme için uyardı hatta dr.. arkadaşına bu çayla ilgili sorular sorucam dedi içeriği etkileri hakkında .. bana sadece adet dönemimde günde bir fincan açık içmemi söğle di ayrıca yeşil çay içmemi söğledi.. uzattım ama arkadaşlar işte böğle aman olmaz bişi diyoruz ama hiç aklımıza gelmeyen şeyler sağlımızı etkiliyo .. bende daha dikkatli olyorum artık .. bişi olmaz dedim ama şimdi belki yıllarca tedavi olcucam ilacı bırakmamm gerek senağlama

sevgili bahar öncelikle gecmis olsun canim...senin de söyledigin gibi her bünye farkli oluyor..yinede basimizdan gecen bu tür olumsuzlari da paylasmakda yarar var..mesala bende bundan 3 yil önce kilolarimi dert edip. her sabah bir yemek kasigi keten tohumu aliyordum...hollandada yasayan bir arkadasim icme ne olur buradaki doktorlar soyledi keten tohumu gogus kisti yapiyor demisti..tabi ben kulak asmadim..iki ay sonra sol gogsumde elime gelen bir sertlik hissettim..Ege ünv.meme cerrahisine gittim..yapilan tetkik ve kontrollerde cok sukur fibro kistik bir sertlik oldugu ama korkulacak bir sey olmadigi söylendi..derhal keten tohumunu kestim...sol gogsumdeki o sertlik yok oldu..bu da benim gecirdigim bir tecrube..ama benim yasadigim bir baskasindada illaki olacak diye bir sey yok..bende simdi ölcem agzima keten tohumu almam...yasadigim korkulu bir kac gunumu asla unutamam...

sevgimle

ıçine, karanfil,elma,tarçın, karabiber limon katarak aslında bu cay gazı söktrücek maddeler iceriyor demekki cok kötü olmussun gecmis olsun canım

Benim görûmcemde sürekli mûshil ilaci aliyordu, ona göre yedikleri direk di$kiyla atiliyor ve kilo alimini önlüyordu.Bir gece dayanilmaz sancilarla hastaneye yeti$tirildi. sonuç; bagirsaklar a$iri müshil kullanimindan uzami$ ve birbirinin üzerine dü$üp yapi$mi$.Acil ameliyata alindi ve bagirsaklara mûdahale edildi, $imdilerde manken gibi ama sebebi ilaçlar degil; dûzenli yaptigi spor....Ha akillandimi derseniz HAYIR, arada hala o ilaçlara devam ediyor,,,

X