Aile Planlaması Qlairista kullanırken gebelik:

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

bendiss12

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2013
558
181
Arkadaşlar merhaba bende 26 gündür qlairista kullanıyorum. Daha önce yazz ve yasmin denemiştim, ama aşırı mide bulantısından kesinlikle devam edemedim. Bu ilaç mucize gibi benim için adetimin ilk gününde içmeye başladığımdan beri hiçbir yan etkisi olmadı. Ki ben kesinlikle kullanamam yıne olur bi yan etki diyordum. Geçen ayın 22 sinde regl oldum. Bugün hafif kahverengi lekelenmeler oldu.. Şaşırdım. Sonra hapın ilk ayı olmasına bağladım. Sizden de bu tür şeyler yaşayanlar var mı. Bir de ilacın kaçıncı gününde ek bir korunma yöntemi olmadan birlikte olmaya başladınız. Tabi hamile kalmamak için kullananlara soruyorum :) Benim ilacın prospektüsünde okuduğum kadarıyla 9 gün sonra korunmasız birlikteliğe başlayabilirsiniz yazıyordu. Fakat biz 8. günde başladık. Ve yaklaşık 10 gün önce de çok ateşlendiğim için antibiyotik kullandım. Etkisini azalttığını okumuştum, ama o dönemde de ek bir korunma yöntemi kullanmadık. Maddi olarak pek hazır olmadığımız için bebek istemiyoruz. Ama olursa da hayırlısı deriz..
Size sormak istediğim bu kahverengi lekelenmeler hamilelikle ilgili değildir dimi. Yani ilacın ilk ayında bu tarz lekelenmeler yaşayan, yada kullanıp da gebe kalan var mı. ( Ben ilaç konusunda biraz rahat davrandım yani antibiyotik kullanırken de içtim, 3 4 sa. geç içtiğimde oldu..) O yüzden çok küçük bir ihtimalde olsa acaba diyorum.. Hamilelik olabilir mi.

arkadaşlar aranızda hiç qlairista yada başka bir doğum kontrol kullanan, sonra da ara kanama yaşayan üstüne regl olan yada olmayan kimse yok mu yahu :))

Merhaba,
2.5 aydır hap kullanıyorum, 1 kutu Yazz, 2 kutu Qlairista kullandım şuana kadar. Yan etkilerinde sık sık su içme ihtiyacı vardı ki bunu yaşadım. Normale nazaran devamlı su içiyorum artık. Ve ilgili olduğunu düşündüğüm bi problem yaşıyorum : ilişki sırasında çok çabuk kuruyorum, ve hatta hali hazırda az ıslanıyorum. Daha önce hiç böyle bi problemim yoktu, haplarla eş zamanlı olarak başladı, ve vücudun sıvısızlaşmasıyla ilgili gibi geliyo. Benzer bi problem yaşayan oldu mu?

Merhaba,
2.5 aydır hap kullanıyorum, 1 kutu Yazz, 2 kutu Qlairista kullandım şuana kadar. Yan etkilerinde sık sık su içme ihtiyacı vardı ki bunu yaşadım. Normale nazaran devamlı su içiyorum artık. Ve ilgili olduğunu düşündüğüm bi problem yaşıyorum : ilişki sırasında çok çabuk kuruyorum, ve hatta hali hazırda az ıslanıyorum. Daha önce hiç böyle bi problemim yoktu, haplarla eş zamanlı olarak başladı, ve vücudun sıvısızlaşmasıyla ilgili gibi geliyo. Benzer bi problem yaşayan oldu mu?

Merhaba arkadaşlar,hayatımda ilk DK.ilacım QLAİRİSTA oldu.Gebelikten korunmak için kullanıyorum.yaklaşık 8-9 aydır kullanıyorum.ilk dönemler bir şikayetim olmadı ancak son 1-2 aydır sadece lekelenme oluyor ve ilaç bitmesine rağmen adette olmadım:KK43:doktor tavsiye etmişti ilacı.cinsellikte isteksizlik ve vajinada kuruluk olmaya bvaşladı.alakası var mı biliyorum ama olabilir.kullanmasam da prezv.karşı alerji varmış.ne yapacağımı şaşırdım:KK43:doktora gitmem gerekecek sanırım:KK43:

Merhabalar bende sizin gibi 6 ay duzenli olarak qlairista kullandim yan etkisini gormedim ancak son 2 aydir 2 hafta erken olma paket bittikten sonrada adet olmadim 2 hafta gecti cok test denedim hamilelik cikmadi cok sukur acaba siz doktora gittinizmi durumunuz duzeldimi gerci konuyu acali bayaaa olmus

Mrb arkdslar konunun üzeriden baya geçmiş ama. .belki birilerini bulabilirim :) bende 2.gebeliğimi bikaç yıl yaşamamak için Dr tavsiyesiyle Qilarista ya bugün başladım adetimin ilk gününde ilk defa böyle bsey kullandigim içinde çok tedirginim yan etkileri konusunda hiç ara vermiyormusuz.Dr bna ara sıra lekelenme olur dedi eczaci en gzl ilaç dedi ama çok tedirginm

Mrb arkdslar konunun üzeriden baya geçmiş ama. .belki birilerini bulabilirim :) bende 2.gebeliğimi bikaç yıl yaşamamak için Dr tavsiyesiyle Qilarista ya bugün başladım adetimin ilk gününde ilk defa böyle bsey kullandigim içinde çok tedirginim yan etkileri konusunda hiç ara vermiyormusuz.Dr bna ara sıra lekelenme olur dedi eczaci en gzl ilaç dedi ama çok tedirginm
Ben bir senedir kullanıyorum hıc bı yan etkısı yokk bulantı kılo flan sadece ara ara adet dısında kahverengı lekelenmelrr oluyo dıger haplara gore pahalı ama bn memnunum gayet bı arkadsımın tanıdıgı ılac markasında calısıyomus onada sorduk guvenle kullan dedı

Ayy brz olsa içimi rahattlattiniz 3.günüm bnm kullanali nzmn koruyulugu başlr acaba birde sigara ve alkolle zararı olurmu

Evet sıgarayla zararı olur demıstı arkadas yanı sıgara kullsnıyosanız doktora danısın ozaman ılac fırmasında calısan tanıdık sıgra kullanma demıstı bn zaten kullanmıyorum bır tabletten sonra korunma saglıyo ama tabı herkesın bunyesı farklıdır farklı etkıler verebılır memnun kalmayanda var

Bende yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum. 2-3 kere ara lekenmelerim oldu. Ben bunu şuna bağladım. İlacın her bir kapsülündeki doz miktarı farklı.2 haftadan sonraki ilaçların saati yaklaştığında kasık ağrısı hissettiğim oldu. Bu dönemki dozlar diğerlerinden hafif.o sebepten ben lekelenme olduğunda yada kasık ağrısı olduğunda yarım saat daha erken almaya başladım. Ancak bu şekilde çözebildim. Piyasadaki en iyi ilaç. Kadın hormonlarına en yakın ilaç. Ben bir sıkıntı yaşamadım bugüne kadar.

Merhaba bende geçen ay kullanmaya başladım doğum kontrolü amaçlı. Daha önce 1 hft yasmin denemiştim psikolojimi bozduğu ve kuruluk yaptığı için bırakmıştım. Reglim çok düzenlidir.
Ara vermeden 2.kutuya başlayalı 5 gün olmasına rağmen regl olmadım.
İlaçları düzenli kullandım ama normalde düzenli regl olmama rağmen neden böyle oldu.
Benim gibi adet olamama durumu yaşayan varmı?

bende bu ilaca başladım ama gebelik istiyorum ben pkoluyum 1 ay kullanmamı söyledi dr benimde kanamam sökmüyor kistten dedi d bu kisti eritiyormuş kanamanız söküyormu peki kızlar ben söksün biraz da olsa rahatlayayım diyorum

Bu konuda içiniz rahat olabilir ben yaklaşık 6 7 senedir pco ile savaşıyorum ve bu ilacı da 3 senedir ara ara kullanıyorum diger kullandığım ilaclara göre etkisi cok daha yüksek ilac bittikten 2 3 gun icinde adet oluyorsunuz gebelik konusunda bilgim yok ama bilgisi olan varsa beni de bilgilendirirse sevinirim gebelik düşünmüyorum çünkü

X