Evlat Edinme Ankara'dan evlat edinme için başvuranlar nerdesiniz?

Evlat edinen annelerin paylaşım alanı. Prosedürler neler ? Neler yaşadık ? Neler yaşıyoruz ?

pozitif29

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2009
161
10
Bu başlığı açıp okuduğunuza göre sanırım benimle aynı aşamalardan geçtiniz.Çok zor günlerdi tüp bebek tedavileri,kist ameliyatları ilaçlar...sonunda bu noktaya kadar geldik.başlarda birisi bana boşver üzülme evlat alırsın dedğinde onu düşman biliyordum ama şimdi Allah tarafından içime sevgisi geldi ben de anne olmayı hakedyorum illa doğurmak şart değil ki diyorum sanırım Allah bana bunu nasip edecek bundan böyle düşünmeye başladım.Yaşadıklarım kolay değildi ama Rabbim bana bunun mükafatını verecek diye düşünüyıorum.Mart 2013te evlat edinmek için resmen başvurduk ve bekliyoruz.Kız çocuk istedik ikiz de olabilir dedik.Allahım inşallah gönlümüze göre sağlıklı akıllı mutlu hayırlı ve bize benzeyen bir bebek verir.bizim gibi Ankaradan başvuranlar var mı merak ettm bekleme sürecini beraber geçirirsek daha faydalı olur diye düşündüm.siz ne zaman başvurdunuz?sıranızı nasıl öğrendiniz?

hayırlı olsun :) zaman su gibi aksın evladına biran evvel kavuşursun inşallah
inan cevremde gördüğüm 2 tane aile var ve kızları doğursalar bu kadar benzemez Rabbim sevgisinide benzemesinide veriyor
ankaradan başvuranlar var bizim topiğe bekleriz orda beraber sıramızı bekliyoruz :)

Bu başlığı açıp okuduğunuza göre sanırım benimle aynı aşamalardan geçtiniz.Çok zor günlerdi tüp bebek tedavileri,kist ameliyatları ilaçlar...sonunda bu noktaya kadar geldik.başlarda birisi bana boşver üzülme evlat alırsın dedğinde onu düşman biliyordum ama şimdi Allah tarafından içime sevgisi geldi ben de anne olmayı hakedyorum illa doğurmak şart değil ki diyorum sanırım Allah bana bunu nasip edecek bundan böyle düşünmeye başladım.Yaşadıklarım kolay değildi ama Rabbim bana bunun mükafatını verecek diye düşünüyıorum.Mart 2013te evlat edinmek için resmen başvurduk ve bekliyoruz.Kız çocuk istedik ikiz de olabilir dedik.Allahım inşallah gönlümüze göre sağlıklı akıllı mutlu hayırlı ve bize benzeyen bir bebek verir.bizim gibi Ankaradan başvuranlar var mı merak ettm bekleme sürecini beraber geçirirsek daha faydalı olur diye düşündüm.siz ne zaman başvurdunuz?sıranızı nasıl öğrendiniz?

merhabalar...
biz iki defa tüp bebek denedik ama tedavinin son aşamasına kadar gelemedik malesef. eşim azosperm. 2 mikrotese ameliyatı da olumsuz oldu, hiç sperm bulunamadı. doktorlara göre kök hücre tedavisini beklememiz gerekiyor. ona da ömrümüz yeter mi bilmiyorum. çocuk sevgisini en kısa zamanda bende tatmak istiyorum.bi çocuğu sevince içim gidiyor. içinde bulunduğumuz süreç bi sınav, bunu biliyorum. inş Rabbim sabırla şükürle bu sınavı vermeyi nasip eder diye dualar ediyorum. bende evlat edinme konusuna çok sıcak bakıyorum, sürekli internette evlat edinen ailelerin hikayelerini ookuyorum. bu durumun artılarını eksilerini hesap ediyorum.kafamda oturttum herşeyi. bende inş bi evlat edinmek istiyorum ama eşimi nasıl ikna edeceğim bunu bilmiyorum işte. bu konuda fikirlerinizi benle paylaşırsanız sevinirim...

bende ankaradan terk bebek için başvurdum kız veya erkek mayıs ayında bekliyoruz bakalım

bende ankaradan basvurdum 9uncu ayda sıralar ne durumda arkadaslar??çok korkuyom heycanlıyım..

hala inanamıyorum mucize resmen.bebişim geldi tam 1 sene bekledik kızımız oldu.çok tatlı 6 aylık:))))allahımmm bozmasın mutluluğumuzu keşke bu kadar beklemeseydk önceden alsaydıkkk

hala inanamıyorum mucize resmen.bebişim geldi tam 1 sene bekledik kızımız oldu.çok tatlı 6 aylık:))))allahımmm bozmasın mutluluğumuzu keşke bu kadar beklemeseydk önceden alsaydıkkk

Gözün aydın canım,
şu anda yaşını doldurmuş olmalı.
Bebek miydi geldiğinde?
İlk karşılaşma nasıl oldu, ne hissettin ilk gördüğünde,
anlatır mısın?

X