Evlilik Kredisi

drepsi76

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2013
485
985
Devlet 25 yaşından büyük olmayan yeni evlenen çiftlere %0 faizli 10000 TL kredi verecekmiş. Geri ödemesi 2 yıl sonra olacakmış. Ne düşünüyorsunuz? Neler olur?

Maddi sıkıntı çekenler için belki iyi bir teşvik olabilir ama bence yaş şartı aranmasına gerek yoktu 25 yaş üstü olan kişilerde bu krediden yararlanmalı sonuçta okul,iş yada askerlik derken evlenme yaşı 25 leri ve daha üzerini buluyor.

25 den küçük olsunlar ki 3 çocuğu rahat yapabilsinler.

Hem kimin parasının kime dağıtıyorlar anlamış değilim. Evlenirken eşyanın tam olması şart değil ama erken doğan bir bebeğin yaşaması için küvez şart. Bir sürü bebek küvez bulunamadığı için hastane hastane dolaştırılırken birileri çıkıp benim vergilerimi böyle abuk subuk oy avcılığı için kullanacak.

Hakkımı helal etmiyorum.

ne olacak boşanmalar artacak:KK19: haberi duyunca ilk bu aklıma geldi erkekler 30-35 yaşında bile çocuk gibiler evliliği kaldıramıyorlar bir de 20 yaşında evlendiğini düşünün kız da küçük yani iki çocuğun evliliği ne kadar sağlıklı olabilir ki:KK50:ayrıca çftlerin o yaşlarda genellikle ekonomik özgürlüğü de olmaz bu da ayrı bir dert olacak açıkcası ben bu 25 yaş altını çok saçma buldum:KK19:devlet gençleri erken yaşta evliliğe teşvik edeceğine okumaya teşvik etse çok daha iyi olur:KK31:

Milleti içten çökertiyolar resmen=))..bu krediyi alan küçük yaşta evlenenlerin zaten durumu yoktur.2 sene çocukmu yapıp bakcaklar bunun ödemesinemi başlıcaklar.ödeyemincede faiz binmeye başlar işte o zaman.baba o yaşta evlenip çocuk yapıp sorumluluk alamınca cinnete bağlar kadını döver söver hayır gelmez.ya biri birini öldürür ya aile içi şiddet sonra gelde o büyüyen çocuklardan sağlıklı düşünce bekle..olann yeni nesile oluyo yazık valla

25 yaş altında evlensin erkek 23 olsun kız 18-20 olsa yeter, zaten okumasın kız kısmı ne gerek var 3 çocuk yapması lazım devlet baba böyle buyuyor! Genç nesil lazım bize, okumuş nesil değil. Cahil bir toplum olsun, koyun gibi güdülsün. 10.000 TL'de üzerine verelim kimse fazla konuşmasın.

millet okul iş derdindeyken 25 yaşın altında evlenecek kimse kalmadığı için bunu yapıyordur. kaybı daha az.:KK14:

25 yaş altında evlensin erkek 23 olsun kız 18-20 olsa yeter, zaten okumasın kız kısmı ne gerek var 3 çocuk yapması lazım devlet baba böyle buyuyor! Genç nesil lazım bize, okumuş nesil değil. Cahil bir toplum olsun, koyun gibi güdülsün. 10.000 TL'de üzerine verelim kimse fazla konuşmasın.

Cok kucuk yasta evlenmedim..23 yasında evlendim..okumama engel olmadı..2 fakulte bitirdim..bunlar acıkogretimdegil..bayagı iyi okulları okudum...30 yasımda memur atandım..eşimdende cok memnunum cok sukur...bence okumaya evlenmek engeldegil...lisedeki kızlar şimdiden aklını evlilige takmıs bunu devletmi diyor Allah askına..bircogu evlilik dısı ilişki yasıyor...unuversitedeki genclerin durumu malum...otobus terminalinde dogum yapıp tuvalete bebegini atan unuversite ogrencisiydi hatırlatırım...bence herseyin hayırlısı olsun..cocugum ahlaksız vatan haini biri olcaksa okumasın Allah askına..ellerinde içki şişeleriyle caamiyi bile hiçe sayıp hippi gibi gezenlerde unuversite ogrencisi...diyanet acıkladı elimizde goruntuler var...caamiye afedersiniz içkili hallleriyle pisliklerini yapmıslar bunların cogu cok meshur unuversitenin ogrencileri...yavrum bunalrı yapcana limon satsın arkasındayım...yahudi bile yapmaz caamiye girince bunları....ama cok erken yastaki evlilikler tabiki, dogru degil...aileler baksın cocuklarına devlet ne yapsın...ben devlet dedi diyemi cocuk yapcam herkeste akıllı olsun...

devlet ne dese inanan insanlar var.yok camide içmişler yok görüntüler var yayınlasınlar o zaman..imamlar camide yemek ziyafetide veriyoo bu imamlar kötüdür demek anlamınamı geliyo o kadar insan iftar verildi camide bulunduğum ilde doluştu herkes.cami ibadet yeri ziyafet değill..o zaman oluyorki hocalar imamlar diyanet kötüü inançsızz.ailelerde bitiyor iş doğru ama herkes olgun olmayabiliyor arada küçükyaşta evlenipp okuyup bi yerlere gelen var ama azınlıkta malesef.

camiye nerden bağlandı konu?
kimsenin öyle bir şey yaptığı yok. insanlara bu kadar rahatça çamur atamazsınız.
şu meşhur üniversitenin adını da yazsaydınız bari.

Son düzenleme:
Konunun içeriğinde cami, içki, üniversite, ahlaksızlık vs var da ben mi göremiyorum?
Siyasi içerikli mesajlar, konu dışı mesajlar yasaktır, konu içeriğine yorum yapınız...

25 yaş ve altı olması çok saçma çünkü ülkemizde evliliklerin bir çoğu 25 yaş üstü oluyor, yaşam şartları, okul vs... derken uzayıp, gidiyor... Tabi devlette bunun analizini yapıyor, neyin, ne olduğunu çok iyi bir şekilde biliyor yapacakları şeyleri de buna göre yapıyorlar. Herkesin faydalanmalarını isteseler, yaş limitini biraz daha yukarı çekerlerdi...

X