Bebek Sahibi Olabilmek ve Kolay Doğum Yapabilmek İçin Fatma Ana Otu

phia

İçimdeki Minik Kalp
Kayıtlı Üye
8 Temmuz 2009
3.189
56
Merhaba bayanlar...
Forumun çok eski topiklerinde karşılaştığım bu bilgiye istinaden denemek üzere biz de sonunda bulabildik bu otu.
İnanılmaz bir şekli var ve kızlar suya koyunca bööyylee bir açılıyor ki şaşarsınız, sudan çıkartınca da eski haline dönüyor.
Bu ot, yalnızca kutsal topraklarda bulunan ve Fatma Ana'mızın kendi elleriyle diktiği bir bitki imiş.
Söylenenlere göre bu ot çocuğu olmayan kadınlara şifa verip gebe kalabilmelerini sağlıyormuş.
Ayrıca yine bu ot, bayanların doğum esnasında doğumunu kolaylaştırıp rahat bir doğum yapmalarını sağlıyormuş.
Realitesini bilemiyorum tabi ama, şifasına inanarak uyguluyoruz biz...

Nasıl kullanıldığına gelince okuduklarımca yazıyorum;

Gebe Kalabilmek İçin;

Sanıyorum ki ovülasyon zamanına yakın ve ovulasyonu takip eden birkaç günde uygulanıyormuş...
Uygulama öncesi otu bir sudan geçirin.
Geceleyin eşinizle aynı anda bir defa 2 rekat namaz kılıp, sonrasında yine eşlerle birlikte Felak, Nas ve Ayetel Kürsi dualarını okuyarak (Bu duaların okunacağını yine bir başka topikte okumuştum ama siz bunların haricinde başka dualar da okuyabilirsiniz diye düşünüyorum. Hatta biz otu alınca bir amcamıza Meryem suresini okuttuk otun üzerine, malum o surenin faziletini birçoğunuz biliyorsunuzdur).
Neyse sonra dediğim gibi dualarla birlikte o otu büyükçe bir cam sürahinin içine koyup içme suyu ilave ediyorsunuz...
1 gün sonrasında eşlerle birlikte içmeye başlıyormuşsunuz.
Biz eşimle sahurda ve iftarda olmak üzere birer bardak içtik.
Tadına gelince çok hoş bir tadı vardı kızlar, böyle tarçınımsı, güzel bir baharatımsı bir tat idi...
Biz ovulasyondan sonra ancak alabildiğimiz için 1 sürahi bitince bitirdik.
Ama siz ovulasyonu da katarak devam edeceğiniz için su eksildikçe üzerine ilave edin...
Ovulasyondan birkaç gün sonra da sanırım bitirmek gerekiyor.
Su bitince bitki tekrar kapanıp eski haline geliyor, çok ilginç...
Ama otun işi bitmiyor, sonradan tekrardan uygulayabilirsiniz, atmayın bence saklayın, verirseniz başkasına da şifa olur, doğumda da kullanırsınız...
Bizim bu ay olmazsa diğer ay tekrarlayacağız bakalım kısmet...

Doğumu Kolaylaştırmak İçin;

Sanırım bu da doğuma giderken, sancınız/suyunuz geldiğinde hemen suya koyuluyormuş ve anne adayı o sudan birazcık içiyormuş.
Ama içse de suyu bitmemeli sanırım koyduğunuz camda...
Ve o ot açıldıkça anne adayının rahmi de açılıyormuş ve doğumu kolay oluyormuş...
Okuduğuma göre de doğum bitince, hemen evdeki kişi bu bitkiyi sudan çıkarmalıymış ki rahim kendini toparlasın diye...

İşte böyle kızlar, okuduklarımca birşeyler toparlamaya çalıştım sizlere.
Bir ümit işte nasip olur belki de...
Bilenler, duyanlar varsa onlar da katkı sağlasın lütfen...

Bu otu kutsal topraklara giden bir yakınınızdan rica edebileceğiniz gibi, Mısır çarşısında da bulabilirsiniz.
Biz eşimle birkaç aktar gezdik Mısır Çarşısı'nda ve tek bir aktardan bulabildik, sorunca zaten onu tarif ediyorlar.
O adam da doğudan bi tanıdıkları vasıtasıyla Suriye aracılığıyla getirtiyormuş, tabi oraya da mutlaka kutsal topraklarımızdan getiriyorlarmış... (Biz büyük boy olanı aldık 10 liraya aldık, küçük olanları da 5 lira imiş)...
Hatta adam dedi ki bir ebe varmış, doğum yaptıracağı zaman hemen onu suya koyup öyle doğum yaptırıyormuş...
Sizin için resmini de ekleyeyim kızlar;

Bir arkadaşımızdan referans, bizzat denendi ve sonuç;

evet kızlar ben geldim 22 ağustosa doğum yaptım açılmam sancım yoktu suni sancı ile 5 saatte doğum yaptım Fatma ana eli otu bence işe yaradı ilk saat 3 cm açılmam vardı 2 saat sonra 4 cm sonra 7 sonra 9 cm oldu 30 dak doğum gerçekleştiki bebk kanala bile girmemişti dua ve inanmak önemli bence biz suya aytel kürsü felak nas 21 kez inşikak yasin fetih inşirah fatiha ihlas araf suresinin 54.ayetini okuduk rabbim o yollarda eğlendirmesin inş

Son düzenleyen: Moderatör:
Canim bilgiler için teşekkür ederim. Ama bide mısır çarşısındaki hangi aktardan alabilecegimizide yazsan olurmu? Belki burdan reklama girer ama özelden yazabilir misin mümkünse? Bide bu otu kari kocami icmemiz gerekiyormus acaba?
Okadar bunaldimki artik mekkeye kadar gidip alasim var hemen.hemen sonuc almak icin cildircam artik o dereceyim.

Canim bilgiler için teşekkür ederim. Ama bide mısır çarşısındaki hangi aktardan alabilecegimizide yazsan olurmu? Belki burdan reklama girer ama özelden yazabilir misin mümkünse? Bide bu otu kari kocami icmemiz gerekiyormus acaba?
Okadar bunaldimki artik mekkeye kadar gidip alasim var hemen.hemen sonuc almak icin cildircam artik o dereceyim.

Canım, aktarın ismini hatırlamıyorum ama zaten bir tek onda oluyormuş, birkaç yere sorarsan yönlene yönlene orayı bulursunuz.
Ama yer olarak şöyle tarif edebilirim; Mısır Çarşı'sına Eminönü'nden girilen ana kapıdan girersen solda kalıyor, böyle sona doğru giderken bi birleşim yeri var diğer sokaklarıyla birleşen, işte oraya gelmeden solunda kalıyor...

Canım, aktarın ismini hatırlamıyorum ama zaten bir tek onda oluyormuş, birkaç yere sorarsan yönlene yönlene orayı bulursunuz.
Ama yer olarak şöyle tarif edebilirim; Mısır Çarşı'sına Eminönü'nden girilen ana kapıdan girersen solda kalıyor, böyle sona doğru giderken bi birleşim yeri var diğer sokaklarıyla birleşen, işte oraya gelmeden solunda kalıyor...

Canim teşekkür ederim ama ben istanbulda oturmuyorum orada kimsemde yok. Bi giden bulursam ona söylemeyi planlıyorum rica minnet.o yüzden cok aramasin diye direk ismini sormuştum. Neticede el elin esegini türkü çağırarak ararmış diye bi laf var.bulamadim diye geri dönüp gelmesin diye net adres istedim canim.en kötü ihtimalle kendim giderim.teşekkür ederim canım. İnşallah olumlu sonuclarimizida yazariz burdan

PHİACIM ÇOK SAĞOL KUZUM YAA..inşallah ben burada bulabilirim..bende denemek istiyorum..

Canim teşekkür ederim ama ben istanbulda oturmuyorum orada kimsemde yok. Bi giden bulursam ona söylemeyi planlıyorum rica minnet.o yüzden cok aramasin diye direk ismini sormuştum. Neticede el elin esegini türkü çağırarak ararmış diye bi laf var.bulamadim diye geri dönüp gelmesin diye net adres istedim canim.en kötü ihtimalle kendim giderim.teşekkür ederim canım. İnşallah olumlu sonuclarimizida yazariz burdan

Anladım canımm :KK31:
Eminönü'ne bir dahaki gidişimde bakarım ismine, sonra yazarım ok? :KK34:
Dediğin gibi inşallah güzel sonuçlarımızı da yazarız canım :KK16:

Bu otu bende duydum Phiacım.Dedem aktar olduğu için bulmaya çalışacağım.Ve bulursam mutlaka deneyeceğim doğumumda.

bende bu otu duydum hatta geçen televizyonda bi hoca söyledi o içmek demedi otu üzerimizde taşıyacakmışız hamile kalınca hemen çıkaracakmışız yoksa düşük oluyormuş hoca öyle söyledi yıllarca çocuğu olmayanların bile olmuş bende bu ay deneyeceğim. inş

bende bu otu duydum hatta geçen televizyonda bi hoca söyledi o içmek demedi otu üzerimizde taşıyacakmışız hamile kalınca hemen çıkaracakmışız yoksa düşük oluyormuş hoca öyle söyledi yıllarca çocuğu olmayanların bile olmuş bende bu ay deneyeceğim. Inş

yumruk seklınde buyuk bır ot sayılır nasıl ustumuzde tasıyacazkı

bende bu otu duydum hatta geçen televizyonda bi hoca söyledi o içmek demedi otu üzerimizde taşıyacakmışız hamile kalınca hemen çıkaracakmışız yoksa düşük oluyormuş hoca öyle söyledi yıllarca çocuğu olmayanların bile olmuş bende bu ay deneyeceğim. inş

yumruk seklınde buyuk bır ot sayılır nasıl ustumuzde tasıyacazkı

Kızlar, onu k.annem de izlemiş, o meryem otu demiş Medine ve Uhud'da satılıyor demiş ama sanırım bu Fatma Ana Otu'nu kasdetmiştir. Çünkü internetten baktım Meryem otu Türkiye'de yetişiyormuş, o değildir yani...
Neyse işte, ondan bir parçasını üzerinde taşısın, hamile olur olmaz çıkartsın ama demiş Mango'nun da söylediği gibi...

Son düzenleme:

kızlar, onu k.annem de izlemiş, o meryem otu demiş medine ve uhud'da satılıyor demiş ama sanırım bu fatma ana otu'nu kasdetmiştir. çünkü internetten baktım meryem otu türkiye'de yetişiyormuş, o değildir yani...
Neyse işte, ondan bir parçasını üzerinde taşısın, hamile olur olmaz çıkartsın ama demiş mango'nun da söylediği gibi...

evelsı gun bır arkadasta bunu uzerınızde tasıyın dıye yazmıstı
kesınlıkle kucuk bır parcasıdır
bnedeede var bu ottan
duzenlı bır sekılde yapamadım bu uygulamayı
mısır carsısından arkadas alıp yollamıstı bana
aynı burdakı resımdekı sekılde

fatma ana elı otu meryem ana elı otu dıye ıkısıde aynı sekılde gecıor

bu bitki bende var bizfatma anamizin eli diye biliriz.kolay dogum icin getidiler bnada.bnim yengem iki dogum yapti ilisindde buni icti ve kolay dogumlari oldu bildigm kadaiyla.ama ben aktardan almadim.bir tanidik hacidan getirmisti.ins.su mubarek gunlerin yuzu suyi hurmetine szlerede sifasi olir

bu bitki bende var bizfatma anamizin eli diye biliriz.kolay dogum icin getidiler bnada.bnim yengem iki dogum yapti ilisindde buni icti ve kolay dogumlari oldu bildigm kadaiyla.ama ben aktardan almadim.bir tanidik hacidan getirmisti.ins.su mubarek gunlerin yuzu suyi hurmetine szlerede sifasi olir

Amin canım inşallah :KK16:

Mevanurrrr, hoşgeldin canım
:KK16:
Rica ederim, ne demek, inşallah şifasını buluruz canım :13:

hoşbuldum canım..

amin canım..ben şimdiden annemlere söyledim umarım aktarlardan bulabiliriz..çocuğu bulamadık bari otu bulalım da şifa olsun inşallah:KK16::KK16:

Bence kesinlikle mucizevi bir ot kesinlikle denemekte yarar var.
Bana bu otu komsumuz verdi Allah ondan Razi olsun. Kendisi yugoslav .
Kayinvalidesi hacdan getirmis bu otu ve cocugu olmiyan bir akrabasi kullanip iki ay icerisinde hamile kalmis bir görseniz nekadar heyecanla anlatiyorlardi.
Neyse bana sende istermisin diye sordu önce pek inanmadim fakat denemekte yarar var dedim.
Bana düzenli adet olup olmadigimi sordu bende maalesef olmadigimi cünki pco sendromu oldugundan bahsettim.
Ozaman sende tutmayabilir diye söyledi. Bende ver sen bir helede deniyeyim dedim.
Neyse gecen beraat kandilinde birgüzel sabaha kadar namazlarimi kilip Dualarimi edip, Otu Damacananin icine Attim.
Biraz bekleyip ictim pek bisiy anlamadim.
Ertesi sabah sanki avuc acar gibi acilmis ve Eflatun rengini almisti ve tadi daha belirgin olmustu.
neyse bir hafta gecti yesil yesil acmaya basladi o Resimde gördügünüz kuru ot. Agliyasim geldi Cenabi
Allahim ona bu kuruluktan can veriyorsa elbet bir bildigi vardir dedim. Yaklasik iki üc hafta gecti, hic adet olamayan BEN gayet yardimsiz adetimi gördüm. Belki bir cok kadinin En sevmedigi sey ama ben okadar mutlu oldumki mucizesini göstermeye basladi güzel Allahim dedim. Hemen kendimce bir yumurtlama tarihi hesabi cikardim ve esimle birlikte olduk. Pesinden bende kasik agrisi bas dönmesi migde bulantisi gibi belirtiler olustu ama psikolojikmidir bilmiyorum. Bugün test yapmam icap ettigi gün idi negativ cikti maalesef. Ot yaklasik iki aydir damacanada, sürekli su ilave edip iciyorum. Ama bana sorarsaniz en cok etkisi ilk bir ay gibi. Cünki bir ay sonra yesil minik yapraklari yorgun ve cansiz gibi oldular. Yarin Allah nasip ederse cikarip bir saksiya dikmeyi düsünüyorum.
Belki hamile kalamadim bu ay fakat sundan eminim, Kadin rahatsizliklarina dahi, bire bir gibi geliyor bana. önümüzdeki ay Internetten ismarlamayi düsünüyorum. Tekrar deniyecem :KK6:

X