Montessori Anneleri ve Minikleri

fena halde yağmur yağıyor, ev aktivitelerini çogaltmak lazım :KK6::KK6::KK6:

Bende yaratıcılık tukenmeye başladı artık...eskı yenı bılındık bılınmedık tum fıkırlere ıhtıyac var yoksa bu havalarda napçaz tum gun...:KK20:

Dün akşamdan yenılebılır jöle yada pasta jolesı denılen seylerden yaptım içine bıkac cısım atıp dolaba koydum veeee;

$image.jpg
$image.jpg önce parmağıyla dokundu hoşlanmadı sonra eline cubuk verdım
$image.jpg jolenın sallanışı hosuna gıttı omuzlarını oynatarak taklıdını yaptı:)

Sonra ellerini sokmıycanı anladım ve ben kendım sokup oynadım hemen geldı yanıma

$image.jpg $image.jpg $image.jpg

Tabı bolca pecete kullandık cunku ellerının kırlenmesınden pek hoşlanmıyo...
Not jölemiz çilekleydı misss gıbı çilek kokuyoruz:)))
Not2 cırtlı poşete de koyup oynayabılırsınız etraf kırlenmesın dersenız...
Not3 kirlenmek guzeldir,çilek kokmak daha da guzeldir
Not 4 ah bıde çileğin kendisi olsa mmmmh

Devamını beklıyorum:KK66:
Tembellik ediyorum ama az kaldı :KK66:

canım ellerine sağlık.. flash kartlarından çıktı alıp kızımla eşleştirme yapmaya başladım bile..
bu konuda geride olduğumuzu ve üstüne gitmemiz gerektiğini düşündüğüm anda imdada yetiştin, çokta güzel oldu..
en kısa zamanda yüklicem..

gerçekten havalar soğudu bol bol aktivite bulup yapmalı..
ricaederim, ben hepsini birden çıkartıcam. yapınca koyarım resimlerini. PVC leyip bi kutuya koyucam, kızım dilediği gibi kullansın.

Bende yaratıcılık tukenmeye başladı artık...eskı yenı bılındık bılınmedık tum fıkırlere ıhtıyac var yoksa bu havalarda napçaz tum gun...:KK20:
aslında çok fazla şeye sahibiz, aldığımız oyuncaklar yaptığımız oyuncaklar, oluşturduğumuz aktiviteler. burada bile 20 sayfa dolu dolu aktivite var. kızım montessori odasında kendi kendine takılabiliyor bile.

sabah omlet falan yapıldığında kızım kaba yumurtayı kendi kırıyor. ne zaman ortaya yumurta çıksa kırma görevi ona ait, evin yumurta kırıcısı oldu :KK16:

buda yeni aktivitemiz;
$20131002_150533.jpg

2 gündür sıkılmadan oynuyor :)

Son düzenleme:
evde çocuğumuza bilgisayar başında ingilizce öretebiliriz. bizimki şimdiden,
How Are You?
My name is
Happy
gibi kelimeleri söyleyebiliyor. hem çok komik hemde çok tatlı :)

kısa kısa şarkılarla, flash kartlarla çok güzel bir görsel eğitim showu..

Dream English Kids Songs, free mp3 song downloads,flashcards and lesson ideas,let's sing! bu web adresi
Dream English TV: Watch Videos of Songs and Teaching English to Children Tips ben videoları buralardan seçiyorum..

[video=youtube;VQfLXpqxcps]http://www.youtube.com/watch?v=VQfLXpqxcps[/video]
bu video ile how are you demeye başladı bizim kız :KK16:

kızımın bu halini görünce inanılmaz mutlu oldum :KK76:

youtube danda ulaşabilirsiniz videolara ; Dream English Kids Songs - YouTube

gereksiz şeyler izleyeceğine en azından birşeyler ögrensin :KK16:

merhaba anneler. aranıza yeni katıldım. bende çocuğumu montessori yöntemiyle büyütmek istiyorum. sayfaların bi kısmını okumaya çalıştım ama inanın nereden başlayacağımı bilemedim. bana yardımcı olur musunuz? oğlum 16 aylık. vaktinin çoğunu bilgisayar ve tv başında çizgifilm izleyerek geçirir. çizgi film olmadan asla yemek yemez. onunla oyun oynamaya çalışıyorum ama çok çabuk sıkılıyor herşeyden. bir hayli de asabi onun için yaptığım oyunları ya bozar, ya kırar, ya dağıtır. bir de hiç konuşmuyor. konuştuğu tek kelime "me-me" :) bu durumda beni üzüyor. ona faydalı olacak bişeyler yapmak istiyorum. bilgisayar ve tv den kurtarmak istiyorum onu. sizler bu konuda tecrübelisiniz. rica etsem bana küçük bi liste hazırlayabilir misiniz? günlük neler yapabilirim mesela?

merhaba anneler. aranıza yeni katıldım. bende çocuğumu montessori yöntemiyle büyütmek istiyorum. sayfaların bi kısmını okumaya çalıştım ama inanın nereden başlayacağımı bilemedim. bana yardımcı olur musunuz? oğlum 16 aylık. vaktinin çoğunu bilgisayar ve tv başında çizgifilm izleyerek geçirir. çizgi film olmadan asla yemek yemez. onunla oyun oynamaya çalışıyorum ama çok çabuk sıkılıyor herşeyden. bir hayli de asabi onun için yaptığım oyunları ya bozar, ya kırar, ya dağıtır. bir de hiç konuşmuyor. konuştuğu tek kelime "me-me" :) bu durumda beni üzüyor. ona faydalı olacak bişeyler yapmak istiyorum. bilgisayar ve tv den kurtarmak istiyorum onu. sizler bu konuda tecrübelisiniz. rica etsem bana küçük bi liste hazırlayabilir misiniz? günlük neler yapabilirim mesela?

merhabalar, hoşgeldin. benim kızımda 16. ayında :) TV için bizdeki kural ayı kadar dakika izleyebilir. çok fazla izlemez zaten. izlediği şeyle bağlantı kurabiliyorsa günlük 2 saate kadar izleyebilir diye biliyorum ama yanıltmakta istemem. Tv izlerken ne izlediğini anlatabilirsin ona.

bilgisayarda eğer internet varsa onun için faydalı olan şeyleri izletebilirsin. bizimki şuaralar bilgisayarda ingilizce şarkılar dinliyor. oldukçada faydalı :)

yapılacak çok fazla aktivite var, benim kızımda öyle uzun uzuna aktivite yapmıyor. şöylede bi kuralımız var, aktivite o sıkılana kadar devam edicek. bu 1 dk da olabilir 10 dk kada. ilgisinin azaldığı aktiviteyi değişik bir şekilde sunuyorum. aktiviteden önce evde günlük olarak ne yapıyorsan onada yaptır, o işin bi parçası olsun. hiç birşey onun için ulaşılmaz olmasın;
-bulaşık makinasını boşaltmak
-bıçak hariç çatal ve kaşıkları yerleştirmene yardım etmek
-çamaşır mak. doldurup boşaltmana ve temiz çamaşırları asmana yardım etmesini sağlamak
-eline bez ver dolapları masayı falan silsin
-elektirik süpürgesiyle biraz ev temizliği yapsın (ben süpürgenin fişini taktırıyorum ona tabi benim yardımımla, işimiz bitincede çekiyor fişi pirizden. böylece prize bişi sokmasını engellemiş oldum :) tabi süpürge ortaya çıkınca fişi kapıyor :KK66: )
-yemek yapmana yardım etsin, yumurta kırmak fasülye ayıklamak gibi :KK66:
kısaca evde ne yapıyorsan oda onun bi parçası olsun

daha sonrada günlük 1-2 saat montessori aktivitesi yapmaya çalışın
1. kapıya yapıştırılan bantları sökmece (kağıt bant kullanıyorum ve aynı bantları 3-4 defa yapıştırabiliyorum. oyundan sıkılana kadar devam ediyorum)

2. halıya yapıştırdığım Çapraz (/) yada L şeklindeki kağıt bant üzerinde yürümece. (genellikle koşar adım gidiyor, oyun bitince bantı kökmeme yardım ediyor)

3. Balondan duyusal keseler oluşturma (Nohut, Mercimek, Tuz gibi şeyleri balonun içine konur ve şişirilir)

4. Kulak pamuğunu Petşişenin içine atmaca

5. Kurdanı tabaga saplama - Tuzluk deliklerinden atma - Çilingir deliklerinden geçirme

6. Damacana içine Pipet - Kalem - Mandal atmaca

7. Şişirilimiş 3 tane balonu birbirine bağlayıp ip yardımıyla boydan boya kapıya asmaca ve o balonlara vurmaca (bizim salon kapısı geniş olduğundan balonlara vururken kızım sağa sola çarpmıyor)

8. Torbadan nesne çokarmaca isimlerini söylemece (küçük peluş oyuncaklar kullanıyorum fil zurafa zebra aslan civciv gibi)

9. kapıya boyundan biraz alşşağıya bant yapıştırıp altından geçmesini istemece

10. yumurta kolisine Top-Kozalak yerleştirmece

11. ortası delinen petşişe kapaklarının içinden ayakkabı bağcıgı geçirmece, sonrada o kapabı bağcık boyunca geçirmece (bobinlede olur ama şuan için biraz zor)

12. bir kaptan diğer bir kaba nesne aktarma (fasülye nohur pirinç gibi..)er

13. ortası yuvarlak delinmiş bir kutudan nesne çıkartmaca ve ne işe yaradığını göstermesini sağlamaca (en temel nesneler Anahtar-Kaşık-Tarak-Top)

14. yastıkların üstünden yürütmek

15. merdiven inip çıkmak (apartmanda asonsör kullanamaz olduk :) )

16. bina ile kaldırım arasındaki yüksek duvardan yürütmece (evde hafif yüksek bir tahta üstündede yürüte bilirsiniz)

17. krem şanti ile parmak boyası yapmaca (bir tepsi yada cam kapı üstünde)

18 Bol fermuarlı bir çanta içine nesne saklmaca ve bulmasını istemece (biz balon saklıyoruz)

19. uçlarından tuttugumuz bir çarşafın içine topu koyup sağa sola yuvarlamaca

bunlar daha önce yazdığım bi kaç örnek. evdeki metaryallere göre birşeyler ayarlarsın artık, biraz doğaçlama :KK66:

bol bol da kitap tabiki..

Aramıza hoşgeldın
Freedom cok guzel orneklerle acıklamış ve bızde oyun cesıtlerınden faydalanmış hatırlamış olduk.tesekkurler freedom...
Montessori bı yasam bıçımı...yanı freedomun da anlattıgı gıbı oncelıkle rutın ev işlerini kapsıyo,sonra dogayı tanımayı sevmeyı,yuruyusler yaparken çevreyle ılgılemeyı ıncelemeyı....sonrasında ıse gunluk yapılabılecek aktıvıtelerı daha eglencelı hale getırmek ve pratıklık kazandırma adına aktıvıteler yapıyoruz.
Aktıvıteler ayına gore cesıtlılık gosterıyor asıl montessorı aktıvıtelerı 18. Aydan sonra baslıyor oyuzden şimdi bebegın ilgi alanına gore onu zorlamıcak basıt oyunlar oynanabılır .ılgılenmezse de hıc uzulup ustune gıtmeyın.freedom suan yapılabılecek orneklerı cok guzel sıralamış ek olarak aklıma gelenler;bul taklar var çok çesıtlı ve daha basıt olanlarından geometrık sekıllı olanlardan baslayabılırsınız.yıldız kare daıreucgen şekil atma kutuları var onlarla oynayabılır bu donemde hatta bu tarz kutuları kendınız yapabılırsınız.oglunuz arabaları sevıyorsa arabalarını surebılecegı rampalar tuneller ıceren bı yol yapabılırsınız.
Bunlar dısında da gecmıs sayfalara goz atabılır yaptıklarımızdan fıkır edınebılırsınız:KK66:benım kızım da yarın 17. Ayına gırıyo
Bız tv ızlemıyoruz tum gun.aksam haber saatı acılıyo bızde tv yatana kadar....ama tv ye ılgısı hıç yok desem yerıdır bız akşam ızlerken daha doğrusu ızlemeye calışırken kızım kitaplarını bul taklarını yada dığer sevdıklerını ozellıkle babasına getırıp oynamak ıstıyo.daha cokpc den egıtıcı kısa fılm ve muzıkler dınlerız.babyeınsteın ızlettırebılırsınız.tv yı bı çocugun bebegın gelışimini köreltici unsur olarak goruyorum ne kadar az ızlerse o kadar saglıklı...ızledıklerı de bızım kontrolumuzde olmalı

benimki Türkçe bişey izlemiyor ki zaten. İngilizce ve rusça ilgi alanlarımız. Türkçe sadece Gülçin öğretmeni açıyorum bazı zamanlar çok utanıyor onu görünce :) bana saklanıyor. İngilizce olarak "süper simple song playlist" açıyorum sıra sıra hepsini izliyor. şarkıları ben bile ezberledim. bazısında hareketler de var onları yapabiliyor. örneğin "itsy bitsy spider, head shoulders knees and toes" şarkılarında.. bunun haricinde mother goose clab, gummy bear song, bumba, maşa ve ayı bunlar da hergün izlediklerimiz. ama artık sadece yemek yerken açıyorum. bi yarım saat kadar baktıktan sonra kapıyorum. pc bu şekilde ama tv tüm gün açık. kapattığımda bunalıma giriyor resmen. açana kadar rahat vermiyor. oyunlarla da aldatamıyorum illaki tv açık olucak. çok güzel bi liste hazırlamışsın arkadaşım emeğine sağlık. emin ol hepsini uygulucam. bazılarını farkında olmadan yapıyormuşuz zaten. mesela merdiven çıkmak bizde çok seviyoruz. ama evim 5. kat olduğu için yorulup kucağa geliyoruz bi süre sonra :) bizim yaptığımız bazı aktiviteler de şöyle;

1- farklı boyutlarda tencere ve kapakları önüne dizip eşleştirmesini istiyorum. sayımız 3ten fazla olmuyor zor olmasın diye. tencere çaydanlık ve bardak gibi. o doğru kapağı doğru yere koyup sonrada kendini alkışlıyor..

2- hayvan- trafik gibi bozyaplarla oynuyoruz. oynarken isimlerini ve çıkardığı sesleri söylüyorum ona.

3- magnetlerle oynamayı çok seviyor. onları buzdolabına, kalorifer peteklerine yapıştırıp çıkarır. bende ona küçük bi yazı tahtası aldım. şimdi ona yapıştırıyor. bu oyunla ilgili farklı planlarımda var sizlerden öğrendiğim. patates adam gibi mesela :)

4- bir kaç tane oyuncağımız var. çekiçle çivi çakar, geometrik şekilleri bulup takmaya çalışır, ya da renkli halkalarımız var onları yerlerine geçirmeye çalışır.

5- bir tane ajanda verdim ona kurşun kalemle onu karalıyor. bazen sıkılıp parkeleri veya duvarları da karalıyor ama olsun :)

6- bunların dışında oyuncakları var müzikli sesli oyuncakları mesela araba-tren vb. düğmelere basınca isimlerini söylüyor. doğru veya yanlış diyor. buna benzer başka oyuncakları da var eğitici olarak. müzikli ve ışıklı olması onun daha çok ilgisini çekiyor.

7- bazende yemek yerken beni doyurur. bunu da son zamanlarda adet edindi.

tüm bunları yapma süremiz 5 dk yı geçmez çok çabuk sıkılır. bazen yüzlerine bile bakmaz. başka yönlere kayar ilgisi. evin bütün çekmeceleri bantlı durumda. mutfakta yardım etmesine müsaade edemem tabakları kırar çünkü atma huyu var. çamaşırlar değilde mandallar ilgisini çektiği için sandalyelerin arasına ip gerdim onunla arada bir oynuyor. evi süpürmek iyi fikir olabilir çünkü elektrik süpürgesi de ilgi alanı içinde ama ben hijyenik olmadığı için şimdiye kadar uzak tutmaya çalıştım. ama birkaç sefer izin verebilirim :KK70:

ikinize de çok teşekkür ederim. ferezya sende montessori nin önemini kısaca çok güzel anlatmışsın. sizlerden öğreneceğim okadar çok şey varki. takipteyim :KK42:

ikinize de çok teşekkür ederim. ferezya sende montessori nin önemini kısaca çok güzel anlatmışsın. sizlerden öğreneceğim okadar çok şey varki. takipteyim :KK42:

Tum cekmecelerı kılıtlemeyın.karıstırıp oğrenmekten kesfetmesını saglamaktan mahrum etmeyın oğlunuzu.
Bızım mutfakta duzen şöyle mesela;
Kırılacak hersey ust dolaplarda.bıcaklar ulasamayacagı cekmecede onun harıcınde 6 tane ulasabılecegı çekmece var 3 unu daha once karıstırdı baktı kı ılgısını cekmıyo sımdı elını bıle surmuyo. 1 cekmece sadece kızıma aıt en altta...ıçınde plastık pardakları tabakları catak bıcak kasıkları var.altına ortu sermıştım çekmecenın ıstemeı kendı çektı boylece kendı duzenını kurmuş oldu:KK66:onları bulasık makınasından çıkarttıp kendısı çekmeceıne yerlestırıyo sofra hazırlanırken yıne cekmecısınden tabagını cıkarıyo...ona aıt ona ozel bı alan orası...dığer cekmecede havlular var karıstırmaz ama bazen yemek yerken bacaklarının ortulmesını ıster pislenmemek için ozaman gıder bı havlu alır...onu. Ustundekı cekmece ıse en sevdıgı yer...ıvırtı zıvırtı ordadır;kepce masa tahta kasık krema sıkma aletı limon sıkacagı vs vs...buzde mutfakta tek dolap kilitli o da kimyasalların oldugu dolap...
Fıkır vermek adına mutfagımı anlattım:KK66:

kendi adıma konuşuyorum hala öğrenme aşamasındayım :KK66: tek arzum kızımı en iyi şekilde yetiştirmek :KK16:

Tum cekmecelerı kılıtlemeyın.karıstırıp oğrenmekten kesfetmesını saglamaktan mahrum etmeyın oğlunuzu.
Kırılacak hersey ust dolaplarda.bıcaklar ulasamayacagı cekmecede onun harıcınde 6 tane ulasabılecegı çekmece var 3 unu daha once karıstırdı baktı kı ılgısını cekmıyo sımdı elını bıle surmuyo. 1 cekmece sadece kızıma aıt en altta...ıçınde plastık pardakları tabakları catak bıcak kasıkları var.altına ortu sermıştım çekmecenın ıstemeı kendı çektı boylece kendı duzenını kurmuş oldu:KK66:onları bulasık makınasından çıkarttıp kendısı çekmeceıne yerlestırıyo sofra hazırlanırken yıne cekmecısınden tabagını cıkarıyo...ona aıt ona ozel bı alan orası...dığer cekmecede havlular var karıstırmaz ama bazen yemek yerken bacaklarının ortulmesını ıster pislenmemek için ozaman gıder bı havlu alır...onu. Ustundekı cekmece ıse en sevdıgı yer...ıvırtı zıvırtı ordadır;kepce masa tahta kasık krema sıkma aletı limon sıkacagı vs vs...buzde mutfakta tek dolap kilitli o da kimyasalların oldugu dolap...

Kesinlikle katılıyorum, çekmeceninde bi dönemi var. daha sonra onları hiç açmıycak bile. vaktin olursa alttakileri düzenle derimben. bizim 3 tane çekmece kızıma ait.
-bez ve küçük havluların süngerlerin (tabi henüz kullanılmamış) oldugu bi çekmece var
-pasta kalıpları bipetler ve tahta kaşıkların olduğu bi çemece var
-plastikler ve ıvır zıvır metaryal çekmecesi
o döker ben toplarım, o döker ben toplarım :KK53::KK53::KK53: şimdiden ilgisi yavaş yavaş azaldı. birde kapaklı dolapta bir dolu 2 boş 5 kiloluk yağ tenekem var. o 2 boşu çıkartır, yerine tekrar koyar. vazife olarak görüyor bunları :KK9::KK9::KK9:

Şimdi ve ılerıde işimize yarıyack çooook guzel bı dosya

http://www.giftofcuriosity.com/downloads/Insects_Printable_Pack.pdf

bildiğin kitap bu, arasan piyasa bulamazsında böylesini. paylaşım için teşekkürler :)

eski aktiviteyi yeniledim;
$20131004_144304.jpg eski aktivitemiz; ismi söylenen hayvanı parmağınla göster
$20131004_144511.jpg üstlerine renkli fon kağıdı yapıştırdım; ismi söylenen rengi göster yaptım :KK8:

Son düzenleme:

gerçekten çok güzel çok akıllıca.. bende yapmak isterdim bu şekilde ama sanırım bizim için daha erken. geçenlerde bizim afacan parmağını dolaba sıkıştırdı ve şimdi tırnağı düştü. çok acısını çektik bunun. o yüzden birkaç ay geçip, dolapları-çekmeceleri düzgün açıp kapatmayı öğrendiği vakit bu fikri de uygulamak isterim.

gerçekten çok güzel çok akıllıca.. bende yapmak isterdim bu şekilde ama sanırım bizim için daha erken. geçenlerde bizim afacan parmağını dolaba sıkıştırdı ve şimdi tırnağı düştü. çok acısını çektik bunun. o yüzden birkaç ay geçip, dolapları-çekmeceleri düzgün açıp kapatmayı öğrendiği vakit bu fikri de uygulamak isterim.

geçmiş olsun, tabiki böyle kazalar olsun istemeyiz. çocuğu en iyi tanıyan annesidir, biz sadece önerebiliriz :KK66:

flash kartlarda eksik vardı yayınlamaktan vazgeçmiştim ama yayınlandı. bi ara tekrar atıcam..

Eklentiler

• $alfabe.jpg
    $alfabe.jpg
    38 KB · Görüntüleme: 72
  • $alfabeçalışma2.jpg
    $alfabeçalışma2.jpg
    40,2 KB · Görüntüleme: 73
  • $alfabeçalışma3.jpg
    $alfabeçalışma3.jpg
    38,6 KB · Görüntüleme: 69
  • $alfabeçalışma4.jpg
    $alfabeçalışma4.jpg
    44,4 KB · Görüntüleme: 73
  • $alfabeçalışma5.jpg
    $alfabeçalışma5.jpg
    37,5 KB · Görüntüleme: 95
  • $alfabeçalışma6.jpg
    $alfabeçalışma6.jpg
    36,3 KB · Görüntüleme: 82
  • $alfabeçalışma7.jpg
    $alfabeçalışma7.jpg
    40,2 KB · Görüntüleme: 64
  • $alfabeçalışma8.jpg
    $alfabeçalışma8.jpg
    45,8 KB · Görüntüleme: 62
  • $alfabeçalışma9.jpg
    $alfabeçalışma9.jpg
    42,6 KB · Görüntüleme: 81
  • $alfabeçalışma10.jpg
    $alfabeçalışma10.jpg
    40,4 KB · Görüntüleme: 103
  • $alfabeçalışma11.jpg
    $alfabeçalışma11.jpg
    34,6 KB · Görüntüleme: 79
  • $alfabeçalışma12.jpg
    $alfabeçalışma12.jpg
    42,4 KB · Görüntüleme: 79
  • $alfabeçalışma13.jpg
    $alfabeçalışma13.jpg
    38,4 KB · Görüntüleme: 56
Son düzenleme:
Dün a101 e bıze uygun oyuncaklar gelmiş.bultaklardan ve manyetık yazı tahtasından aldım.yazı tahtasına onceden yaptıgım buzdolabı ustundekı dokun hısset magnetlerımı koyduk.artık sadece mutfakta değil oda da oynayabılcek:KK66:

$image.jpg

Meyve esleştırme yaptık ama başarısız olduk,demekkı daha o kadar buyumemiş;

$image.jpg

Daha once cubuk makarna ıle buyuk suzgectee denemıştık makarnaların kırılıp uzun uzun kalmasından cok sıkılmıştı.sonra kurdanla denedık.kurdanı tuzluktada kllandığımız ıcın artık cezbetmıyodu:KK66:bu sayı cubuklarını cok sevdı.

$image.jpg

$image.jpg

Buyuk bır yastıga renklı düğmeler dikilmiş ve duğmelerle aynı renkte olan parca kecelere ılık acılmış...hem renk eşlestirme hem de ılıklemeyı oğrenme amaclı guzel bı aktıvıte olmuş

Düğme demişken;

$image.jpg

Çocuk odasında yer bulacak bı tablo:KK66:Eylul buyudugunde bunu yapmayı sevecektır:KK66:

hafta sonunundan başladım bayram temizliğine :)

montessori odamızıda düzenledim, ilgisinin azaldığı aktiviteleri kaldırdım.

en sonunda bi ksilofon aldım, bulduğuma atladım desem doğru olur. sonradan Afyonda öğle bir yer keşfettimki anlatılmaz..

$20131006_152749.jpg altı plastik üstü metal, arada üstten tutup tekerlekler sayesinde yürütüyorda.
biraz hızlı vuruyor bizimki, ben çalıncada seviniyor :)

Afyonda Okul Öncesi Ahşap Eğitim araçları satan bir magaza buldum, yeni açılmış. inanılmaz derecede şaşrıdım. neredeyse yok yok, arayıpta bulamadığım herşey vardı. 3-5 çeşitte ksilofon gördüm ama almış bulundum :KK43:
sanırım oradaki herşeyi eve aktarıcam :KK53:
$20131006_152802.jpg

hafta sonunundan başladım bayram temizliğine :)

montessori odamızıda düzenledim, ilgisinin azaldığı aktiviteleri kaldırdım.

en sonunda bi ksilofon aldım, bulduğuma atladım desem doğru olur. sonradan Afyonda öğle bir yer keşfettimki anlatılmaz..

Eki Görüntüle 824421 altı plastik üstü metal, arada üstten tutup tekerlekler sayesinde yürütüyorda.
biraz hızlı vuruyor bizimki, ben çalıncada seviniyor :)

Afyonda Okul Öncesi Ahşap Eğitim araçları satan bir magaza buldum, yeni açılmış. inanılmaz derecede şaşrıdım. neredeyse yok yok, arayıpta bulamadığım herşey vardı. 3-5 çeşitte ksilofon gördüm ama almış bulundum :KK43:
sanırım oradaki herşeyi eve aktarıcam :KK53:
Eki Görüntüle 824422

Adınıza sevindim...Afyon gelişiyo...:KK66:ben de ınanamıcaksın ama burdur da arasokakta yenı acılmış olan cok modern bı oyuncakcı buldum.adam dukkanın bı köşesıne masa sandalye koymus ve sattıgı her ahsap oyuncaktan bı numune acmış çocuklar deneyerek oynayarak satın alsın dıye:KK9:bızde oturduk o masa sandalyaye ama hıç bi oyuncakla oynayamadık:KK53:sanırım bıraz erken bıze:KK37:umarım bız azcık buyesıye kadar o dukkan kapanmaz ınşallah burdur halkı oraya da kepenk vurdurmaz dınımız amın

A101 den aldıgım ve cok begendığım bultaklar....arasam bolesını bulamam;

$image.jpg . Bunu tum basıt geometrık sekıl ve ana renklerı ıcerdıgı ıçın sevdım

$image.jpg . Bunu da balık delisi olarak içeriğinden ve özellikle gölgelerı olup gölge esleştırme yapılabıldıgınden cokcana sevdım.başka cesıtlerı de varmış ama kalmadıgından goremedım:KK51:

Adınıza sevindim...Afyon gelişiyo...:KK66:ben de ınanamıcaksın ama burdur da arasokakta yenı acılmış olan cok modern bı oyuncakcı buldum.adam dukkanın bı köşesıne masa sandalye koymus ve sattıgı her ahsap oyuncaktan bı numune acmış çocuklar deneyerek oynayarak satın alsın dıye:KK9:bızde oturduk o masa sandalyaye ama hıç bi oyuncakla oynayamadık:KK53:sanırım bıraz erken bıze:KK37:umarım bız azcık buyesıye kadar o dukkan kapanmaz ınşallah burdur halkı oraya da kepenk vurdurmaz dınımız amın
aynı korku bende de var AMİN :KK53:
A101 den aldıgım ve cok begendığım bultaklar....arasam bolesını bulamam;

Eki Görüntüle 824895 . Bunu tum basıt geometrık sekıl ve ana renklerı ıcerdıgı ıçın sevdım

Eki Görüntüle 824897 . Bunu da balık delisi olarak içeriğinden ve özellikle gölgelerı olup gölge esleştırme yapılabıldıgınden cokcana sevdım.başka cesıtlerı de varmış ama kalmadıgından goremedım:KK51:

bu gün baktım bulamadım, çok üzüldüm :KK14::KK14::KK14:

X