Montessori Anneleri ve Minikleri

günaydın herkese uzun zamndır girmeye calıssamda sadece okuyop cıkabiliyorum. sanırım gruba katılım yavas yavas artacak bende kızımle bu yolda ilerlemeye calısıyorum. hafta sonu undan kum yapmıstım ama istediğim verimi alamadım cünkü kızım normalde kumda oynamayı cok sever onu bunu sevmedi eli kirlendiği için tepki verdi bende zorlamadım. gelelim dün yaptığımız aktiviteye dünkü ana materyalimiz kürdan dı kürdanı önce denizde oynaması için aldığım kovanın eleğinin deliklerinden tek tek geçirip attık.cok eğlendi genelde geniş delikleri tercik etti. sonra bir tuzlk aldımönce ben nasıl yapılacağını gösterdm tuzluğa kürdan atmayı yaklasık 1,5 ay önce denemiştik o zamnda basarılıydı. sonra ilk kez oyun hamuru verdim eline ilk temas cok kömikti yumusaklığını hissedince yüzünü yasladı sonra hamurdan kirpi gibi bir sekil yapıp kürdanları üzerine geçirdim onları tek tek cıkardı ancak kesinlikle kendisi üzerine batırmıyor kürdanları bir süre böyle oynadık sonra sıkıldı. sizlerde deneyin keyif alıcaktır
bu aktiviteyi tuzluk oyun hamuru su köpük tabaklar üzerindede yapabilirsiniz ayrıca renkli pipatler ilede aynı aktiviteyi yapabilrsiniz resimleri gün içinde insallh yüklerim

Yarın deneyım kurdan gecırtmeyı.umarım evde kurdan vardır...
Resım cekebılırsem koyarım.saol...

merhaba annecikler çalısan bir anne olduğum için kızıma fırsat buldukca hemen birsey yapmaya kalkıyorum süt izni için 1,5 saatliğine işten geliyorum gelirende yolda hep bgun ne yapsak diye düşünüyorum bugunde bantlarla basit bir aktivide yaptım ama söyle bir not düşmeliyim ben bu bantları kapıya elifnur yanımda iken yapıstırdım dolayısıyla yapıstırma asamasını gördüğü için ilk önce oda yapıstırmak istedi sonrada sadece cıkarma işlemini tamamladı uzun süre oynadı yapıskanları hala cıkarmadım sabah son kalan parcalarıda cıkardık ve oyun bugun son buldu işte resimlerimiz $20130821_141628.jpg $20130821_141609.jpg $20130821_141745.jpg $20130821_141628.jpg $20130821_141609.jpg $20130821_141745.jpg

merhaba annecikler çalısan bir anne olduğum için kızıma fırsat buldukca hemen birsey yapmaya kalkıyorum süt izni için 1,5 saatliğine işten geliyorum gelirende yolda hep bgun ne yapsak diye düşünüyorum bugunde bantlarla basit bir aktivide yaptım ama söyle bir not düşmeliyim ben bu bantları kapıya elifnur yanımda iken yapıstırdım dolayısıyla yapıstırma asamasını gördüğü için ilk önce oda yapıstırmak istedi sonrada sadece cıkarma işlemini tamamladı uzun süre oynadı yapıskanları hala cıkarmadım sabah son kalan parcalarıda cıkardık ve oyun bugun son buldu işte resimlerimizEki Görüntüle 783249 Eki Görüntüle 783250 Eki Görüntüle 783252 Eki Görüntüle 783249 Eki Görüntüle 783250 Eki Görüntüle 783252

Senden aldığım fıkırle uyanır uyanmaz mutfak kapısına yapıştırdım böylelikle rahatca yemek yaptım:)
Pinpon topu yolunu da dene mutlaka.sabıt bı yerde dursun.Eylul gıdıp gelip oynuyo.

Bu arada etkınlıklerımızı karsılıklı paslasıp durcaz sanırım,katılım olcagını sanmıyorum ama olsun bız devam edelım.katılmasalar bıle bakıp fıkır alıp kacanlar vardır muhakkak:KK66:onların bıze olmasa da bızlerın onlara faydaları dokunur belkı:KK66:

Bu ara anahtar ve kapı kilitlerıyle oynama basladı.anahtarları deliğe falan sokuyo onla ılgılı bı etkınlık yapayım dıom aklıma bı tasarım gelmedı.gelenler varsa fıkırlere acığım...?

Senden aldığım fıkırle uyanır uyanmaz mutfak kapısına yapıştırdım böylelikle rahatca yemek yaptım:)
Pinpon topu yolunu da dene mutlaka.sabıt bı yerde dursun.Eylul gıdıp gelip oynuyo.

Bu arada etkınlıklerımızı karsılıklı paslasıp durcaz sanırım,katılım olcagını sanmıyorum ama olsun bız devam edelım.katılmasalar bıle bakıp fıkır alıp kacanlar vardır muhakkak:KK66:onların bıze olmasa da bızlerın onlara faydaları dokunur belkı:KK66:

canım pinponuda hafta sonu yapacağm insallh onun için bir ön hazırlık yapmam lazım öncelikle anahtar konsuna gelince bir düşünelim bakalım neler cıkaracağız burcu bu arada limangoda eğitici oyuncaklar var ilgini cekermi bilmiyorum güzel seyler var ben alacağım ip gecirelecek oyuncaklar falan varr montessoride bayağı ilgi gören bir oyuncaktı

burcu sana brsey soracağım su kapaklar için yaptığın bir aktivite vardı ya senin o kapakları nasıl sabitledin canım kartona bende yapacağım ondan

canım pinponuda hafta sonu yapacağm insallh onun için bir ön hazırlık yapmam lazım öncelikle anahtar konsuna gelince bir düşünelim bakalım neler cıkaracağız burcu bu arada limangoda eğitici oyuncaklar var ilgini cekermi bilmiyorum güzel seyler var ben alacağım ip gecirelecek oyuncaklar falan varr montessoride bayağı ilgi gören bir oyuncaktı

Limangoya bakmadım,bakayım bı ama ıp gecırme oyununu kecelerden kendım yapmayı duşunuyorum.

burcu sana brsey soracağım su kapaklar için yaptığın bir aktivite vardı ya senin o kapakları nasıl sabitledin canım kartona bende yapacağım ondan

Cokyol denedık sabıtlemek ıcın en pratığı yaptıgımız oldu.sısı ısıtarak şişelerı deldık once.sonra kutudakı yerlerını delip cırtlarla bagladık.baya saglam oldu.plastık ve kartonu bırbırıne yapıstıramadık cunku.

anladım canımda o bağladığın seyleri nerden bulabilirm ben yada iple yapsam aynı etkiyi yaratırmı acaba bende almadım limangodan oyuncakları alıp almmak arasında kararsız kaldım

Nalburiye malzemesi...sikistirilabildigi icin gergin ve saglam oluyo.ama ayni isi saglam bi iple ve yeterince gererek de yapabilirsin

masallh bu yolda hızla ilerliyor rabbim acılarını göstermesin bizde bugun mandalları topladık bosalttık tekrar topladık ama foto cekemedim okadar yorgunumki

Resimler telde oldugu icin atamadim.sizin kspiya bant yapistirmayi, oda ya koydugum minik yer yatagindaki keyfini, carsaftan yaptigimiz evimizi, iki renk erikleri gruplarina ayirmasini resmetmistim ama yuklemelerim basarisiz okdu maslesef:KK43:

resmimiz yok canım ama tarif edeyim boş ıslak mendil kutusunun içine renkli mendiller koydum kağıttan markete satılan renkli mendillerden içine sıraladım kızımda cekip cekip cıkardı tabii arada parcaladıklarıda oldu isterseniz ıcıne farklı dokularda kumas parcalarıda koyabılırsınız

tşk ederim :KK9:

Kızlar bende ay kumu yaptım kızımda parkta kumla oynamayı sever biraz ilgisini çekti ama hani bende yoğurma yapınca yencek bişi sanıp ağzına falan götürdü tadıda tanıdık gelince yedi sanırım :) bizimkisi bantları sökmeyi pek seviyor onu denemek istiyorum kapıya sanırım bolca bant yapıştırıyoruz doğrumu? siyah elektrik yada renkli elektrik bantlarını tek tek söküyorlar sanırım. Bide bi yerde resim görmştüm onu uygulamak istiyorum bu bantlar israf olmasın diye minik toplar yapılıo gazete kağıdına karıştırarak sonra kapıya boydan boya onun erişebileceği şekilde şeritler halinde bantlar yapıştırılıyor top şeklindeki malzemeler o bantlara yapıştırılıyor çocuk tarafından ve tekrar çıkartılıyor. yapışkanlı pinpon olayı gibi bişi. Birde ben eline kalem veriyorum odasında bi duvarımız var kurşun kalem silgiyle silinebiliyor :) ben renklide kullandım dedemiz boyacı olduğudnan pek sorun yapmıyorum. Duvarları çizmesini ve kalemi kavramasını istiyorum. Bir günde eski gömleklerimden birini önüne koyup ilikleme ve ilik açma aktivitesini yapmak istiyorum. Çalışan anne olduğumdan fazla vaktim olmuyor malesef ama buradan sizden bayağı feyz alıyorum tşk ederim ayşecim ve burcucum. Bu arada elifnur bayağı büyümüş ayşecim çok özledim bi arada grubada koy resimlerini ve gir özledik seni :KK16:

Kızlar bende ay kumu yaptım kızımda parkta kumla oynamayı sever biraz ilgisini çekti ama hani bende yoğurma yapınca yencek bişi sanıp ağzına falan götürdü tadıda tanıdık gelince yedi sanırım :) bizimkisi bantları sökmeyi pek seviyor onu denemek istiyorum kapıya sanırım bolca bant yapıştırıyoruz doğrumu? siyah elektrik yada renkli elektrik bantlarını tek tek söküyorlar sanırım. Bide bi yerde resim görmştüm onu uygulamak istiyorum bu bantlar israf olmasın diye minik toplar yapılıo gazete kağıdına karıştırarak sonra kapıya boydan boya onun erişebileceği şekilde şeritler halinde bantlar yapıştırılıyor top şeklindeki malzemeler o bantlara yapıştırılıyor çocuk tarafından ve tekrar çıkartılıyor. yapışkanlı pinpon olayı gibi bişi. Birde ben eline kalem veriyorum odasında bi duvarımız var kurşun kalem silgiyle silinebiliyor :) ben renklide kullandım dedemiz boyacı olduğudnan pek sorun yapmıyorum. Duvarları çizmesini ve kalemi kavramasını istiyorum. Bir günde eski gömleklerimden birini önüne koyup ilikleme ve ilik açma aktivitesini yapmak istiyorum. Çalışan anne olduğumdan fazla vaktim olmuyor malesef ama buradan sizden bayağı feyz alıyorum tşk ederim ayşecim ve burcucum. Bu arada elifnur bayağı büyümüş ayşecim çok özledim bi arada grubada koy resimlerini ve gir özledik seni :KK16:

ahh bitanem grupta aktif olmak için neler vermezdim ama cok yoğunum bugünlerde birde uykusuz geceler geciriyorum oda beni cok etkiliyor devam eden migren krzlerim vs vs. aslında face girip gruba söle bir göz atıyorum ama hemen cıkıyorum hirosum kocamn olmus masallh en kısa sürede elifin resimlerni paylasırım insallh bitanem urdan elimden geldiğince paylasımlarda bulunacağım bakalım suan cok aktif anne yok ama zamnla olacak inanıyoruz

İlk bebeğimim güncesi nde(burcu_kaan.blogspot) gördüğümde vurulmuştum ve aramaya koyuldum kum su aktıvıte havuzunu...

http://........................../2013/05/su-oyunlar-donemimiz-baslad.html

Dun buldum hemen aldım.cok amaçlı bı aktıvıte masası...tum aktarma oyunlarımızı,ay kumu faalıyetlerımızı burda yapıcaz.ayrıyetten ustunun kapaklı olması sayesınde masa olarak da ıimizi gorcek.artık bı masa almaya ıhtıyacım kalmadı,tek eksığımız sandalye...

$image.jpg $image.jpg $image.jpg

ilk bebeğimim güncesi nde(burcu_kaan.blogspot) gördüğümde vurulmuştum ve aramaya koyuldum kum su aktıvıte havuzunu...

http://........................../2013/05/su-oyunlar-donemimiz-baslad.html

dun buldum hemen aldım.cok amaçlı bı aktıvıte masası...tum aktarma oyunlarımızı,ay kumu faalıyetlerımızı burda yapıcaz.ayrıyetten ustunun kapaklı olması sayesınde masa olarak da ıimizi gorcek.artık bı masa almaya ıhtıyacım kalmadı,tek eksığımız sandalye...

Eki Görüntüle 786533 Eki Görüntüle 786534 Eki Görüntüle 786535

burcu nerrden aldın canım bunu bende masa ve sandalye bakıyorum istanbula gidince ıkeadan almayı planlıyordum ama bu güzelmiş

X