Montessori Anneleri ve Minikleri

bunları istemekle ayıp mı ediyorum bilmiyorum ama
alık stickerlar için kullandığımız akvaryumumuz;
Eki Görüntüle 838004

sanırım yayınlamamışım yüz ifadeleri,
Eki Görüntüle 838005 Eki Görüntüle 838006 Eki Görüntüle 838007 stıcer,

burda yazılı eklentileri göremiyoruz, dosyaları tekrar yüklemenizi istesem çok mu şey istemiş olurum.
Şimdiden teşekkürler, sevgiler.:KK17:
$11.jpg $12.jpg $13.jpg
$akvaryum.jpg

$okulotobüsü.jpg

A4 kağıdına renkli çıktı alabilirsiniz. yüzleri PVC leyip, okullarda plastik yazı tahtaları için kullanılan kallemlerle sürekli kullanılabilir hale getirilebilir diye düşünüyorum. akvaryumuda PVC ledim hala aynı balık stickerlala oynuyoruz.

merhabalar, Rica etsem, bu resimlerin dosyalarını, çıktı alabilmemiz için buraya yükleyebilir misin?
Yada indirdiğiniz web sitesinin adresini yazabilirmisiniz?
Şimdiden teşekkürler
http://www.kadinlarkulubu.com/cocugum-buyurken/639313-montessori-anneleri-minikleri-20.html
20. sayfadan itibaren yükledim.
Free Printables | Busy Little Bugs genelde burayı takip ederim. bunlar direk indirebileceginiz ücretsiz olanlar.
İstanbuldayım ya gıttıgım monthsnori oyuncakları satan magazada bunun 3 boytlu versıyonunu gordum ve ılerde gelip. AlıIcam dedim:KK66:böbrektir kalptır cıgerdır yastık gıbı dolgulu yapılmış.ele avca gelen guzel bı aktıvıteydı...zamaı gelince yaparız freedomcum:KK66: arşivimize kaydedelım:KK66:
Bu arad bırde dunya versıyonuu da gordum onu da yaparız:KK53:
ben şimdiden anotomi ve gezegenlere bayıldım. oynicamız pardon oynayacağı günlerde gelsin inşallah :KK53::KK53::KK53:

Bı sıtede gordum bu tarıfı;

Yarım su bardağından biraz az mısır nişastası
4 yemek kaşığı toz şeker
2 su bardağı su
Orta ateşte kıvam alana kadar sürekli karıştırıyoruz .
Elinizdeki gıda boyalarını kullanarak renklendiriyorsunuz

aslında böyle birşeyle camda boyama yapmak istiyordum, iyi oldu. tek ihtiyaç gıda boyası hafta sonu bakarım onada, TEŞEKKÜRLER paylaşım için..

"BALIK"

Arkadaşlar bizim kız tam bir balık hastası. evimin yakınında pazar kuruluyor, pazarda balıkcının önünden geçince kızım "balık balık" diye kıyametleri koparıyor. iki gözü iki çeşme ağlamaya başlayınca yıkayıp eline bi hamsi veriverdim. çok sevindi, balığa yanaklarını öptürdü, birazda kendi öptü balığı. eve gidene kadar herkese sergiledi. evle paraz arası 5 dk mesafe, o arada balıkta ortadan ikiye ayrıldı. elini yüzünü yıkadım, üstünü değiştirdim zaten uyku zamanı oluyor, pazardan dönünce hemen yatırdım. her pazara gidişimizde bunu yaşıyoruz. bu gün az öptü, arabasında değildi yürüttüm. kediye verelim bunu diye kandırdım, balık havada yol boyu kedi aradık. hayvanları çok seviyor, yerdeki karıncayı eğilip öpmeye çalışırken bile gördüm :KK53::KK53::KK53::KK53:

eline balığı almış, öpmüş, kirlenmiş açıkçası benim için çokta sakıncası yok. yol boyu en fazla 10 dk oynuyor, oda biyere uğrarsam. sorun sağlıksız birşey mi yapıyorum diye düşünmeden edemiyorum. sonuçta çiğ balık, oynasın ama hastada olmasın.
nettede bulamadım, siz olsanız eline çiğ balık verir miydiniz? (bide insanlar tuhaf bakıyor, çocuga çok fena bişi yaptırıyormuşum gibi-şüpheyle doldum :26::26::26::26::26:)

"BALIK"

Arkadaşlar bizim kız tam bir balık hastası. evimin yakınında pazar kuruluyor, pazarda balıkcının önünden geçince kızım "balık balık" diye kıyametleri koparıyor. iki gözü iki çeşme ağlamaya başlayınca yıkayıp eline bi hamsi veriverdim. çok sevindi, balığa yanaklarını öptürdü, birazda kendi öptü balığı. eve gidene kadar herkese sergiledi. evle paraz arası 5 dk mesafe, o arada balıkta ortadan ikiye ayrıldı. elini yüzünü yıkadım, üstünü değiştirdim zaten uyku zamanı oluyor, pazardan dönünce hemen yatırdım. her pazara gidişimizde bunu yaşıyoruz. bu gün az öptü, arabasında değildi yürüttüm. kediye verelim bunu diye kandırdım, balık havada yol boyu kedi aradık. hayvanları çok seviyor, yerdeki karıncayı eğilip öpmeye çalışırken bile gördüm :KK53::KK53::KK53::KK53:

eline balığı almış, öpmüş, kirlenmiş açıkçası benim için çokta sakıncası yok. yol boyu en fazla 10 dk oynuyor, oda biyere uğrarsam. sorun sağlıksız birşey mi yapıyorum diye düşünmeden edemiyorum. sonuçta çiğ balık, oynasın ama hastada olmasın.
nettede bulamadım, siz olsanız eline çiğ balık verir miydiniz? (bide insanlar tuhaf bakıyor, çocuga çok fena bişi yaptırıyormuşum gibi-şüpheyle doldum :26::26::26::26::26:)

:KK52:sızı o halde hayal edınce cok guldum:KK52:fakat o halde karsıma cıksaydınız kusardım herhalde:KK53:ben balık tezgahlarının önunden bıle gecerken öğürürüm:KK37:
Kanı pisliği agzına goturmedığı surece bı zararı olamaz herhalde.
Bizmki de sinek hariç hayv an delisi.az once alt komşunun muabbet kuşunu getırdım eve bu gece mısafırımız uyanınca deli olcak eminm:KK16:eve küçük akvaryum al sende bız gıbı.her yemege otrdugumuzda balıklarımızd a bıze eşlik edıyo mesela:KK66:

herkese merhaba,
bir etkinlik için tahta mandallar almıştım. o kadar eğretiydiler ki oğlumun onları ayırması saniyelerini aldı. hal böyle olunca hemen değerlendireyim demiştim ve elimdeki en uygun kabı delip içine atmaca yapalım dedim. ama oğlum yine hiç ilgilenmedi :KK43: ben de kenara kaldırdım. bugün gözüme takıldı bari dedim sobaya atayım. şöyle bi göstereyim dedim ve oğlum 40dk ya yakın oynadı:) inanılır gibi değil benim için. o kadar da basit bi şey ki fotoğrafını paylaşırken bile gülüyorum:)
$IMG_0898.JPG $IMG_0897.JPG

bu da ses keselerimiz. bunu da yapalı epey zaman oldu ve oğlum henüz ilgilenmiyor. bir gün ilgilenir diye umut ediyorum. şimdilik 3 taneler.
$IMG_0899.JPG

bu da kendime armağanım:) keçeyi sevdiğimi söylemiştim. basit bir telefon kılıfı yapıverdim:)
$IMG_0888.JPG

Eklentiler

• $IMG_0897.JPG
    $IMG_0897.JPG
    21,5 KB · Görüntüleme: 227
:KK52:sızı o halde hayal edınce cok guldum:KK52:fakat o halde karsıma cıksaydınız kusardım herhalde:KK53:ben balık tezgahlarının önunden bıle gecerken öğürürüm:KK37:
Bizmki de sinek hariç hayv an delisi.az once alt komşunun muabbet kuşunu getırdım eve bu gece mısafırımız uyanınca deli olcak eminm:KK16:eve küçük akvaryum al sende bız gıbı.her yemege otrdugumuzda balıklarımızd a bıze eşlik edıyo mesela:KK66:

freedom daha dun gece referans aldığım bir kitapta okudum cocuklar hayvanlara dokunabilirler ellerini sabunla yikamak sarti ile ki senin ufaklık balığı tutuyor bence hic bir sakincasi yok.

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
balık alsam kıyamet kopar evde, sürekli fanusu ister eline alıp mıncırmadan rahat etmez. kuş alalım diyorum muhabbet kuşu, en azından uçup kendini kurtarır :KK53::KK53::KK53:

freedom daha dun gece referans aldığım bir kitapta okudum cocuklar hayvanlara dokunabilirler ellerini sabunla yikamak sarti ile ki senin ufaklık balığı tutuyor bence hic bir sakincasi yok.
eve gelene kadar şiddetli sevgiden balık ortadan ikiye ayrılıyor :KK53: koktuğu için sabunla iyice yıkıyorum, tüm kıyafetler değişiyorda. kedi iyi fikir oldu, kediye vericem diye fazla öpmedi. bakalım inşallah zamanla geçer bu sevgi :KK16::KK16::KK16:

Komşumuzun kuşu dun akşam bızde mısafırdı.adı Yasar olmasına ragmen kızım gıdıp gelip "karga" dıye sevdı.hatta o kadar sevıp öutlu oldu kı sanırım donunce eve de alıcaz bı kuş...
Bu kadar karga sevgımızı bı aktivite ıle senlendireyim dedım;

$image.jpg $image.jpg
$image.jpg $image.jpg

Bunlardan esinlenerek,bu çalışma çıktı ortaya;

$image.jpg . Ayakkabı kutusuna sekıllerı cızıp kestım

$image.jpg . Kalıpla uyumlu elyafları da kestım

$image.jpg . Silikon tabanca yardımı ıle kumaşla kapladım

Veee bu oldu; karga yada angry bırds kuşu:KK66:

$image.jpg

Üstüne de bi kitap iyi gider:KK66:

$image.jpg

geçenlerde Etka' nın bloğunda görmüştüm. Etka'nın annesi folyalara renkli geometrik şekilleri sarmış ve Etka'dan açmasını sonrada renklerine göre ayırmasını istemiş.
ben de oğluşum uyurken çeşitli nesneleri sardım ve oyun alanına bıraktım. diğer odada kapak açama oyuncağını hazırlamaya koyuldum. oğlum uyandı ve baktım bi sesler geliyor, bi şeyler anlatıyor. gittim yanına ve etkinliğimizi yaptık.

$IMG_0941.JPG $IMG_0943.JPG

bu da kapak açma oyuncağımız.gerçi çok görmüşsünüzdür ama mutlaka tavsiye ederim. oğlumun çok ilgisini çekti. yaparken iyice sabitlemiştim onları iyi ki öyle yapmışım. çünkü ilk olarak sökmek için uğraştı:)

$IMG_0945.JPG $IMG_0946.JPG

bu arada ileriye dönük olarak keçe harfler yapıyorum. bitince paylaşırım. o da çok vaktimi alıyor.

geçenlerde Etka' nın bloğunda görmüştüm. Etka'nın annesi folyalara renkli geometrik şekilleri sarmış ve Etka'dan açmasını sonrada renklerine göre ayırmasını istemiş.
ben de oğluşum uyurken çeşitli nesneleri sardım ve oyun alanına bıraktım. diğer odada kapak açama oyuncağını hazırlamaya koyuldum. oğlum uyandı ve baktım bi sesler geliyor, bi şeyler anlatıyor. gittim yanına ve etkinliğimizi yaptık.

Eki Görüntüle 848103 Eki Görüntüle 848102

bu da kapak açma oyuncağımız.gerçi çok görmüşsünüzdür ama mutlaka tavsiye ederim. oğlumun çok ilgisini çekti. yaparken iyice sabitlemiştim onları iyi ki öyle yapmışım. çünkü ilk olarak sökmek için uğraştı:)

Eki Görüntüle 848112 Eki Görüntüle 848113

bu arada ileriye dönük olarak keçe harfler yapıyorum. bitince paylaşırım. o da çok vaktimi alıyor.
güzel paylaşımlar eline sağlık, bende bi kaç nesneyi folyoya sarıp koyayım bakalım ne yapıcak :)

Komşumuzun kuşu dun akşam bızde mısafırdı.adı Yasar olmasına ragmen kızım gıdıp gelip "karga" dıye sevdı.hatta o kadar sevıp öutlu oldu kı sanırım donunce eve de alıcaz bı kuş...
Bu kadar karga sevgımızı bı aktivite ıle senlendireyim dedım;

Eki Görüntüle 846720 Eki Görüntüle 846721
Eki Görüntüle 846722 Eki Görüntüle 846723

Bunlardan esinlenerek,bu çalışma çıktı ortaya;

Eki Görüntüle 846730 . Ayakkabı kutusuna sekıllerı cızıp kestım

Eki Görüntüle 846731 . Kalıpla uyumlu elyafları da kestım

Eki Görüntüle 846732 . Silikon tabanca yardımı ıle kumaşla kapladım

Veee bu oldu; karga yada angry bırds kuşu:KK66:

Eki Görüntüle 846734

Üstüne de bi kitap iyi gider:KK66:

Eki Görüntüle 846743

en son inek maskesi takmıştı babası pek heves etmiştik ama çok korktu :KK43: maskelerle pek arası yok az daha büyüsün tekrar çıkartırız ortaya :)))

yılbaşınada hediye olarak kuş alalım diyorum, o zamana kadar biraz daha büyür :)

bizim kızın bu günlerdeki aktiviteleri;
-delikli süzgeçten sayı çubukları atmaca
-kutu adama kaşıkla mısır yedirmece
-buz kalıbında ponponlarla renk eşleştirmece
-benimle birlikte sayıları tekrarlayarak ona kadar saymaca
-kitap okuma
-düğme ilikleme, keçeleri ben tutuyorum oda kurdaleye dikili düğmeyi geçiriyor :KK9:
-fermuar açıp kapamaca
-sticker yapıştırma
-güzel olan havalarda bol bol yürüyüş
-mandalina soymaca
-banyoda eski bir diş fırçasıyla balığını temizlettirdim :) bazende banyoda lifiyle bebeğini yıkatıyorum :)

Örnek aktiviteler;
$Picture 001.jpg $DSCN3514.jpg

$20131104_153548.jpg

hemen folyoyu hazırladım, bakalım sevecek mi? :KK16::KK16::KK16::KK16:

$20131104_153428.jpg $20131104_153438.jpg

bu çalışmayıda Etkadan gördüm. elimde kutu ve süprüz yumurtalar vardı. ne yapsam diye düşünürken bunu buldum. kutu üstünde açtığım deliklere yumurtaları koydum. ince ruloyu çekiç olarak kullanır dedim ama yumurtalar biraz zor geçiyor. daha sert birşeyle vurması lazım, deneye deneye buluruz onuda :KK34:

bu günlük iki yeni aktivitemiz oldu :KK76::KK76::KK76:

Eki Görüntüle 849073

hemen folyoyu hazırladım, bakalım sevecek mi? :KK16::KK16::KK16::KK16:

Eki Görüntüle 849075 Eki Görüntüle 849076

bu çalışmayıda Etkadan gördüm. elimde kutu ve süprüz yumurtalar vardı. ne yapsam diye düşünürken bunu buldum. kutu üstünde açtığım deliklere yumurtaları koydum. ince ruloyu çekiç olarak kullanır dedim ama yumurtalar biraz zor geçiyor. daha sert birşeyle vurması lazım, deneye deneye buluruz onuda :KK34:

bu günlük iki yeni aktivitemiz oldu :KK76::KK76::KK76:

Az önce pazardan geldım.lüks bı oyuncakçı var pazarda iki oyuncakta aklım kaldı.bırı köprülerı zartı zurtu olan oto yoldu ahşaptan diğerıi ise cekiçli vidalı tornavıdalı ahsap bı kamyondu ve bu kamyonun üstunde bu aktıvıtene benzer bısey vardı bende bunu nasıl yapabılırım dıe dusunurken senın aktıvıtenle karsılastım.benım fıkırle senınkını bırlestırebılırız.mesela bunları küçük topa cevırıp kutunun ıçıne bı meyıl verıp yan taraftan delik acılabılır.boylelıkle ustte vurulan toplar ıceyde yuvarlanıp delikten çıkabılır...hatta kutunun deliklerıne plastık gıbı bişeyler sarılabılırse top daha rahat durur.bunun içinde benım sıklıkla kullandıgım çift taraflı bantlar geliyo.

BİR SÜREDİR YAZAMIYORUM ELİFNUR İLE ÖZEL AKTİVİTELER YAPAMIYORUZ AMA GÜNLÜK İŞLERE ONU DAHİL ETMEYE CALISIYORUM EVİMİZDE MİSAİFRLERİMİZ VAR İSTER İSTEMEZ DÜZENMİZDE DEĞİŞİYOR GELELİM ELİFNUR İLE YAPTIKLARIMIZA tam bir iş canavarı olduk elektrik süpürgsini görmesin hemen iş basına br güzel süpürüyor sonrada etrafı siliyor..... bugünlerde en sevdiği seylerden biri cöp atak yerde bişi görmesin hemen çöpe cok titiz olcak benim kız.. benim en cok hosuma giden gecen aksam oldu salonda otuyoruz elifnurdan ses yok mutfağa gittim benim bitanem bir tane mandalinayı almıs çöpün basında soyuyor :KK34::KK34: dedim ki içimden ne kadar byüdün bu arada sabah kahvaltısında yiyeceği yumurtayı kırıyorum birlikte cırpıyoruz kendi yapınca daha biristahlı oluyor sanki kendi basına su içmesine izin veriyorum iilk basarılı oluyor ama ikinci hamlede illaki ıslanıyoruz bunu dısında sofra hazırlamama yardım ediyor tabak tasımaya bayılıyor öyle ufak parcalar ile yetinmiyoruz artık çalıstığım için aksamları oyun oynuyoruz genelde atını cok seviyor onla oynuyoruz legolar kitaplar ile eğleniyoruz dün onu burda bir köye götürdük keçi kedi köpek inek yakından gördü resimde gördüğü ve bize gösterdiği keçinin boynuzlarını yakından görünce cok sevindi gecelerde ohutlar ile aktarma yaptırdım kasık tutusumuz bayağı gelişti ... uzun zamandır tüm organlarını gösteriyor sadece ağzını öğretemedim hani dişlerin diye öğretmişim dişlerim diyice gösteriyor hani ağzın diyince bakıyor.... herseyi tekrar etmeye calısıyor bazen duruken kelimler cıkıyor ağzından tabak,tamam gibi ama bilinçli söylemiyor... hoplamaya baylıyor yatak üstünde bol bol zıplıyoruz balıkları cok seviyoruz bunlar olumlu gelişmelerimiz birde olumsuz gelişmeler var elifnura aitmi yoksa tüm cocouklarda mevcut mu bilmiyorum ama inanılmaz inatcı oldu herseye bağırıyor yada ağlayarak elde etmek istiyor ağladığında tepkisi kalmaya calısıyorum bu defa ağlamaktan kusacak gibi oluyor nasıl davranacağımı bilemiyorum bu inat ve ağlamalar normal mi yoksa elifnura ait bir özellik mi çözemedim.

güzel paylaşımlar eline sağlık, bende bi kaç nesneyi folyoya sarıp koyayım bakalım ne yapıcak :)

en son inek maskesi takmıştı babası pek heves etmiştik ama çok korktu :KK43: maskelerle pek arası yok az daha büyüsün tekrar çıkartırız ortaya :)))

yılbaşınada hediye olarak kuş alalım diyorum, o zamana kadar biraz daha büyür :)

bizim kızın bu günlerdeki aktiviteleri;
-delikli süzgeçten sayı çubukları atmaca
-kutu adama kaşıkla mısır yedirmece
-buz kalıbında ponponlarla renk eşleştirmece
-benimle birlikte sayıları tekrarlayarak ona kadar saymaca
-kitap okuma
-düğme ilikleme, keçeleri ben tutuyorum oda kurdaleye dikili düğmeyi geçiriyor :KK9:
-fermuar açıp kapamaca
-sticker yapıştırma
-güzel olan havalarda bol bol yürüyüş
-mandalina soymaca
-banyoda eski bir diş fırçasıyla balığını temizlettirdim :) bazende banyoda lifiyle bebeğini yıkatıyorum :)

Örnek aktiviteler;
Eki Görüntüle 849014 Eki Görüntüle 849013

maşallah size de aktivitelerinize de:) daha ne olsun.. inşallah biz de bu kıvama geliriz.

biz de minik adımlarla ilerlemeye devam ediyoruz. bugün camda parmak boya yaptık. ah bi de ağzına götürmeseydi ne güzel olacaktıı:KK43:
$IMG_0955.JPG

fındıklarla aktarma etkinliği yaptık onu fotoğraflayamadım. etrafa saçılan fındıklarla etkinliğimiz son buldu.
hava çok güzeldi ve 2 saate yakın gezindik. tekerlekler çok dikkatimizi çekti:)
yatmadan önce de oto koltuğumuz evdeydi ona oturdu ve ben onu çektim. sevinç çığlıkları atarak tüm alanı dolandık:)
şimdi mışıl mışıl uyuyor..

BİR SÜREDİR YAZAMIYORUM ELİFNUR İLE ÖZEL AKTİVİTELER YAPAMIYORUZ AMA GÜNLÜK İŞLERE ONU DAHİL ETMEYE CALISIYORUM EVİMİZDE MİSAİFRLERİMİZ VAR İSTER İSTEMEZ DÜZENMİZDE DEĞİŞİYOR GELELİM ELİFNUR İLE YAPTIKLARIMIZA tam bir iş canavarı olduk elektrik süpürgsini görmesin hemen iş basına br güzel süpürüyor sonrada etrafı siliyor..... bugünlerde en sevdiği seylerden biri cöp atak yerde bişi görmesin hemen çöpe cok titiz olcak benim kız.. benim en cok hosuma giden gecen aksam oldu salonda otuyoruz elifnurdan ses yok mutfağa gittim benim bitanem bir tane mandalinayı almıs çöpün basında soyuyor :KK34::KK34: dedim ki içimden ne kadar byüdün bu arada sabah kahvaltısında yiyeceği yumurtayı kırıyorum birlikte cırpıyoruz kendi yapınca daha biristahlı oluyor sanki kendi basına su içmesine izin veriyorum iilk basarılı oluyor ama ikinci hamlede illaki ıslanıyoruz bunu dısında sofra hazırlamama yardım ediyor tabak tasımaya bayılıyor öyle ufak parcalar ile yetinmiyoruz artık çalıstığım için aksamları oyun oynuyoruz genelde atını cok seviyor onla oynuyoruz legolar kitaplar ile eğleniyoruz dün onu burda bir köye götürdük keçi kedi köpek inek yakından gördü resimde gördüğü ve bize gösterdiği keçinin boynuzlarını yakından görünce cok sevindi gecelerde ohutlar ile aktarma yaptırdım kasık tutusumuz bayağı gelişti ... uzun zamandır tüm organlarını gösteriyor sadece ağzını öğretemedim hani dişlerin diye öğretmişim dişlerim diyice gösteriyor hani ağzın diyince bakıyor.... herseyi tekrar etmeye calısıyor bazen duruken kelimler cıkıyor ağzından tabak,tamam gibi ama bilinçli söylemiyor... hoplamaya baylıyor yatak üstünde bol bol zıplıyoruz balıkları cok seviyoruz bunlar olumlu gelişmelerimiz birde olumsuz gelişmeler var elifnura aitmi yoksa tüm cocouklarda mevcut mu bilmiyorum ama inanılmaz inatcı oldu herseye bağırıyor yada ağlayarak elde etmek istiyor ağladığında tepkisi kalmaya calısıyorum bu defa ağlamaktan kusacak gibi oluyor nasıl davranacağımı bilemiyorum bu inat ve ağlamalar normal mi yoksa elifnura ait bir özellik mi çözemedim.

özel aktiviteye ne hacet gayet güzel etkinlikler yapıyormuşsunuz. o inatlaşmalar ve bağrışmalar bizde de oluyor. sessizce ona bakıyorum. o da duraksıyor ve gülüşüyoruz. galiba bu ayların özellikleri. çok takılmamak lazım.

10 dk yaptım cok detay giremedim ama önümüzdeki iki haftanın planları bu sekilde olacak bir teslik olmazsa $birinci hafta.jpg $ikinci hafta.jpg ne kadar basarılı oldun ekleme konusunda bilmiyorum ama insallh basardım

Az önce pazardan geldım.lüks bı oyuncakçı var pazarda iki oyuncakta aklım kaldı.bırı köprülerı zartı zurtu olan oto yoldu ahşaptan diğerıi ise cekiçli vidalı tornavıdalı ahsap bı kamyondu ve bu kamyonun üstunde bu aktıvıtene benzer bısey vardı bende bunu nasıl yapabılırım dıe dusunurken senın aktıvıtenle karsılastım.benım fıkırle senınkını bırlestırebılırız.mesela bunları küçük topa cevırıp kutunun ıçıne bı meyıl verıp yan taraftan delik acılabılır.boylelıkle ustte vurulan toplar ıceyde yuvarlanıp delikten çıkabılır...hatta kutunun deliklerıne plastık gıbı bişeyler sarılabılırse top daha rahat durur.bunun içinde benım sıklıkla kullandıgım çift taraflı bantlar geliyo.
dedesi plastik bir araba olmış ürtünde tornavida, çekiç, vida, çivi falan var, çok ilgisini çekti. ama çokta iyi kullanamıyor haliyle.
dünkü süpriz yumurtayla yaptığım aktivitede sorun yok, deliği güzel ayarlamak lazım. dar olmasında sorun yok, sandığımdan güçlüymüş vura vura soktu hepsini :KK9::KK9::KK9::KK9: tek sorun yumurtaları kutunun içinden ben çıkarmak zorunda kalıyorum. eyim fikri süper, bu gün hemen deniyorum :)

içimde hep mi merak oluyordu, ben bunları yapıyorum başkaları neler yapıyor diye. yazında kızımı gördüm :KK16:

eline verdiğimizi hadi çöpe at diyoruz yapıyor. elinden tutup birlikte zıplıyoruz. eskiden poposunun üstüne zıplıyordu şimdi iki ayağı üstünde zıplamayı ögretiyorum. zıplamadan önce bir ki üç diyorum, sonra ona söyletiyorum. çok komik söylüyor, üç diyence zıplıyoruz.

Ağlamalar ve inatlaşmaların anlamı : o işi yapmaya kararlıyım, izin/fırsat verilirse yapmak istiyorum. yani çocuklarımız bizden TALEP EDİYOR :KK53::KK53::KK53::KK53:

dedesi plastik bir araba olmış ürtünde tornavida, çekiç, vida, çivi falan var, çok ilgisini çekti. ama çokta iyi kullanamıyor haliyle.
dünkü süpriz yumurtayla yaptığım aktivitede sorun yok, deliği güzel ayarlamak lazım. dar olmasında sorun yok, sandığımdan güçlüymüş vura vura soktu hepsini :KK9::KK9::KK9::KK9: tek sorun yumurtaları kutunun içinden ben çıkarmak zorunda kalıyorum. eyim fikri süper, bu gün hemen deniyorum :)

içimde hep mi merak oluyordu, ben bunları yapıyorum başkaları neler yapıyor diye. yazında kızımı gördüm :KK16:

eline verdiğimizi hadi çöpe at diyoruz yapıyor. elinden tutup birlikte zıplıyoruz. eskiden poposunun üstüne zıplıyordu şimdi iki ayağı üstünde zıplamayı ögretiyorum. zıplamadan önce bir ki üç diyorum, sonra ona söyletiyorum. çok komik söylüyor, üç diyence zıplıyoruz.

Ağlamalar ve inatlaşmaların anlamı : o işi yapmaya kararlıyım, izin/fırsat verilirse yapmak istiyorum. yani çocuklarımız bizden TALEP EDİYOR :KK53::KK53::KK53::KK53:

demekki tüm bebişler böyle bunuda atlatırız umarım fırsat vermeye calısıyoruz ama bazen öyle seyler istiyorki gelde izin ver:KK37::KK37:

ne zamandır aklımdaydı ay kumu yapmak. sonunda bu sabah yaptım. un ve bebeyağı kullandım. çok güzel koktu ve değişik bir his veriyor insana. ben bile severek oynadım:) oğlumda ilk başta çok ciddi oynadı. altına bez sermeme rağmen etrafa saçılmasını önleyemedik. sonra çoraplarını çıkardım ve ayaklarına sürdüm. nasıl kahkahalar attı görmeliydiniz. sonra içine oturmaya karar verdi. :)

$IMG_0966.JPG $IMG_0962.JPG $IMG_0961.JPG

ilk kez bi duyu torbası hazırladım. kullanmadığım bir el losyonu vardı. on değerlendirdim. içine de küçük boncuklar ve rakamlar attım. ağzını güzelce koli bandıyla yapıştırdım. ama ne çaree.. bir iki elledi sonunda dişleriyle poşeti bi güzel deldi:)

$IMG_0957.JPG $IMG_0958.JPG

oğlumun sabotelerine rağmen etkinliklerimiz devam edecek:)

$büyük-kücük.jpg $büyük-kücük2-30X20.jpg $büyük-kücük3-30X20.jpg
$20131105_150350.jpg

kızım büyükten küçüğe sıralama kartlarını kendi yapamıyordu bende mukavvadan bul-tak şeklinde hazırladım. 2 eşit uzunlukta mukavvayı dikdörtgen şekilde kestim. üst kısımdaki mukavvaya kartları çizip maket bıçagı ile kestim. parça mukkavvalarıda değerlendirip ikinci bi kart daha yaptım :) sonra mukavvaları üst üste yapıştırdım. sulu boya ile boyayıp renklendirdim. umarım bu sefer sıralayabilir :)

X