Mutfak tezgah arası..

harzemsah

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2007
361
24
40
Merhaba kızlar kaba inşaat halindeki evimizin içini yaptırmaya başladık. Oldukça stresli ve heyecanlı bir süreç :) Karar aşamalarında kadınlar kulubunun zevkli hanımlarının fikirlerini almak bana çok yardımcı oluyor. Evimin bitmiş fotoğraflarını buraya eklemeyi de sabırsızlıkla bekliyorum..

Sorum mutfakla ilgili. Mutfağımın üst kapakları beyaz parlak akrilik, alt kapakları için parlak açık zebrano yatay çizgili olarak seçtim. Alttaki linkteki renkler;

Eki Görüntüle 771061

Bu da benim mutfağımın çizilmiş hali (kapak renk ve modelleri yukarıdaki örnekteki gibi olacak);

Eki Görüntüle 770884

Tezgahım beyaz çimstone ve evyem de beyaz olacak, Davlumbazı ve ocağımı da siyah camlı seçtim.. Yerler içinde beyaz içinde siyah damarları olan sırlı seramik seçtim çapraz döşendi. Aşağıda fotoğrafı var;

$ghmk.jpg

Sorum tezgah arası için nasıl bir şey yapmalıyım? Aslında fazla karışık olmayan sade bir şey istiyorum. Tek bir renk seçip kare cam mozaik ya da seramik yapsam nasıl olur? Renk olarak açık gri ya da krem-bal rengi gibi bir renk olabilir mi?

Son düzenleme:
Aşağıdaki kataloğa da bir bakar mısınız? Bana farklı geldi böyle bir şey yapsam karışık olur mu? Çapraz olarak döşettirsem tezgah arasına? Ren olarak gri beyaz olabilir mi?

Serabella | Stella Kataloğu

önce hayırlı olsun.......güle güle kullanın inş.

yalnız yukarda kahverengı secılmıs mutfak dolapları. beyaz + kahve yanlış anlamadıysam.....öyle bır mutfakta ben sıyahı pek dusunemedim. cok hoş olmayabılır gibi geldi.keza yerlerde öyle.

önce hayırlı olsun.......güle güle kullanın inş.

yalnız yukarda kahverengı secılmıs mutfak dolapları. beyaz + kahve yanlış anlamadıysam.....öyle bır mutfakta ben sıyahı pek dusunemedim. cok hoş olmayabılır gibi geldi.keza yerlerde öyle.

Yo hayır yanlış görmüşsünüz zebrano kahve rengi değil.. Daha çok sarı -turuncu arası çizgili bir kaplama aslında siyahla da güzel görünüyor ben tezgahımı bile siyah düşünmüştüm ama sonra vazgeçtim. Aşağıda örnek fotoğraflar var;

http://www.higham.co.uk/images/ChiswickContemporary-700w.jpg

$zebrano_1.jpg

$large_poggenpohl-white-bookmatched-zebrano-1.JPG

Yo hayır yanlış görmüşsünüz zebrano kahve rengi değil.. Daha çok sarı -turuncu arası çizgili bir kaplama aslında siyahla da güzel görünüyor ben tezgahımı bile siyah düşünmüştüm ama sonra vazgeçtim. Aşağıda örnek fotoğraflar var;

http://www.higham.co.uk/images/ChiswickContemporary-700w.jpg

Eki Görüntüle 770890

Eki Görüntüle 770889

başka arkadaslar da fıkırlerını öne surerler ama ben 2. fotoyu daha cok begendım.

başka arkadaslar da fıkırlerını öne surerler ama ben 2. fotoyu daha cok begendım.

Zaten benim seçtiğim seramikte beyaz ağırlıklı ilk mesajımda fotosu var ve artık döşendi bile, kötü durmaz umarım.. Teşekkür ederim yorumun için aslında ben tezgah arası için fikir sormuştum..

Konu ilgili bölüme taşındı..

Not: Link paylaşımı yerine foto paylaşımı yapalım lütfen..

Renkleri cok güzel secmişssiniz .. Tezgah arasını da bence tezgah için seçtiğiniz cimstone dan yaptırın ,dümdüz devam etsin (yalnız bu biraz maliyetli olur) ..diger secenekler ; siyah mat seramik de ahşap tonlarına cok iyi gidiyor büyük , ferah bir mutfaginiz varsa..Eğer renksiz cam mozaik ya da düz beyaz seramik istiyorsanız da goccia ya bi bakın..😉

Renkleri cok güzel secmişssiniz .. Tezgah arasını da bence tezgah için seçtiğiniz cimstone dan yaptırın ,dümdüz devam etsin (yalnız bu biraz maliyetli olur) ..diger secenekler ; siyah mat seramik de ahşap tonlarına cok iyi gidiyor büyük , ferah bir mutfaginiz varsa..Eğer renksiz cam mozaik ya da düz beyaz seramik istiyorsanız da goccia ya bi bakın..

Bende düşünüyordum aslında bunu ama maliyetli olmasını istemiyorum, o yüzden tek düz renk bir seramik ya da cam mozaik daha çok kafama yatıyor.. Renk olarak beyaz mı olmalı ona karar veremedim üst dolaplar da beyaz olduğu için.. Tavsiyeniz için çok teşekkürler..

hayırlı olsun eviniz güle güle oturun..benim mutfağımda bambu beyaz koyduğunuz resimlere çok benziyor..biz tezgak arasını beyaz ağırlıklı aralarda açık kahve ve çok aralıklı koyu kahve karışık cam mozaik yaptırdık ..çok güzel oldu...tezgahıda deniz kabuklu çim stone yaptırdık...bambu beyaza siyah ta çok yakışıyor ama biz cesaret edemedik..bir de biz üst dolaplara tamamen beyaz kapaklı yaptırdık..hiç cam kapak olmayınca ara taşı tek renk düşünemedik çünkü çok sade olacaktı..eğer üst dolaplarınızda siyah cam kapaklar olacaksa ara tası beyaz aralarda siyahlar olacak şekilde düşünebilirsiniz..

hayırlı olsun eviniz güle güle oturun..benim mutfağımda bambu beyaz koyduğunuz resimlere çok benziyor..biz tezgak arasını beyaz ağırlıklı aralarda açık kahve ve çok aralıklı koyu kahve karışık cam mozaik yaptırdık ..çok güzel oldu...tezgahıda deniz kabuklu çim stone yaptırdık...bambu beyaza siyah ta çok yakışıyor ama biz cesaret edemedik..bir de biz üst dolaplara tamamen beyaz kapaklı yaptırdık..hiç cam kapak olmayınca ara taşı tek renk düşünemedik çünkü çok sade olacaktı..eğer üst dolaplarınızda siyah cam kapaklar olacaksa ara tası beyaz aralarda siyahlar olacak şekilde düşünebilirsiniz..

Çok teşekkür ederim güzel cevabınız için.. Keşke mutfağınızı görebilseydim fikir olurdu. Fotoğrafı varsa eklerseniz çok sevinirim..

Üst kapakların tamamı beyaz sadece 2 tane camlı var ama onlar da buzlu camlı ve beyaz olacak.. Sadece davlumbazım siyah..

dayanıklı leke tutmayan cam paneller[ATTACH=CONFIG]1201838[/ATTACH] $20140109_133914 (1).jpg $mutfak arasý akrilik panl.jpg

Eklentiler

• $20130926_145307.jpg
    $20130926_145307.jpg
    44,1 KB · Görüntüleme: 493
Merhaba, mutfaginizin son halini gormeyi cok isterdim, ben de benzer kararsizliklari yasiyorum su an.

X