Saç Rengi ve Saç Boyama TANG'le saçımı boyadıımm

24haziran

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Mart 2011
226
0
evet bayanlar yanlış okumadınız. bildiğimiz toz içecek olan TANG'le saçımı pembeye boyadım. yıkayınca çıkıyor tabii. ama böyle olması daha iyi çünkü gerçek boya akınca sarı oluyor. saçlarım açık oluncada çok daha iyi tuttu :KK9: yapmamız gereken TANGimizi tencere içinde bir bardak suyla kaynatıyoruz. kaynadığını anladığımızda içine saçımızı sokuyoruz. bu kadaar :KK9: yalnız saçınız açık renkse çok daha iyi duracaktır

tesadüfen buldun galiba diycem ama tang i normal şartlar altında kaynatan kimseyi duymadım.hadi kaynattın o kaynayan suya saçı sokma fikri...şu anda içim bi hoş oldu

ıyyy o değil de demek ki bildiğin boya içiyoruz :KK19: ne kadar sağlıksız en iyisi sen saçını boya canım onla:nazar:

bazı sitelerde bende okudum hatta birkaç hafta kalıyor çıkmıyor diye yazmışlar.benim takıldığım konu bunlar içecek ve en çok çocuklar seviyor bu içecekleri yaaa :KK43::KK14:

Daha once bu konuyla ilgili konu acmistim.Konuyu buraya da ekledim, bilgilerinize:))

Çocuğunuz ''meyve suyu'' diye kimyasallardan oluşan renkli suları içmesin.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Fen edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Kocaokutgen, karaduttan yeşil muza, elma, armut, şeftaliden kiraza, ananastan böğürtlene kadar onlarca ceşit aroma bulunduğunu, aromaların ise kimyasal ürünler olduklarını vurguladı.

''Çocuklarımıza meyve suyu içirirken sağlıkları için doğal olanları tercih etmeliyiz'' diyen Kocaokutgen, alınan ürünün mutlaka ''içindekiler'' kısmına bakılması gerektiği uyarısında bulunarak şunları söyledi:

''Meyve suyu alacaksak 'içindekiler' kısmına mutlaka bakmamız lazım. Meyve suyu konsantresi ya da meyve suyu, meyve suyu püresi diyorsa içinde doğal meyveler olduğunu gösterir. Ama içindekiler kısmına baktığınız zaman aroma diyorsa, doğala özdeş aroma diyorsa doğal olmayan kimyasal bir üründen söz ediliyor demektir. Sağlığımız açısından, çocuklarımızın sağlığı açısından mümkün olduça doğal olmayan gıdalardan uzak durmaya çalışmak gerekir. Çünkü meyve sularının içinde meyve suyunda bulunan, meyvede bulunan antioksidanlar, vitaminler az ya da çok vardır. Aromalar sentetik olarak da doğal olarak da üretilebilirler. Dolayısıyla bunların içinde meyvelerde bulunan antioksidan tipi sağlığımızı koruyucu, radikal giderici bir takım ürünler bulunmamaktadır. Ancak dışarıdan katkı yaparlarsa bulunur ama hiçbirşeyin doğal olanı gibi olmaz. Meyve suları alırken bunlara dikkat etmek gerekir.''

Prof. Dr. Kocaokutgen, sağlık için asitli içeceklerden de uzak durulması gerektiğini hatırlatarak, çocuklara doğal meyve suları, ayran, yoğurt gibi doğal gıdaların verilmesi gerektiğini sözlerine ekledi. (trthaber)

benim arkadaşlarım ve kardeşim yapıyor bunu. vişneli nazoyu 1 bardak suda kaynatıp saç uçlarını bardağın içine soktu 5-10 dk bekledi. sonra yıkamadı, öylece kurumasını bekledi. güzel bi kızıl çıktı ortaya. 2 ay oldu yıkana yıkana saçı kızıl kahve oldu.

X