2013 KPSS mağdurlarının buluşma noktası...Bekle bizi 2014 KPSS ! (Öğretmenlik)

bademm çok sevindim kuzum. güle güle kullan odanı :KK16: foto çekip bizimle paylaşsana, ya da en azından çalışma masanı paylaş merak ettim. hem bizim de gözümüz gönlümüz açılsın :KK31:
hadi babaannen yapsın şimdilik. sen de atanınca ona kıyak geçersin :KK53:
benim genç odam ben daha ortaokuldayken alınmıştı. ama hala sağlam durumda. o yüzden ben de evlenince eğer fazladan bi odam olursa götürmek istiyorum. hem yatağı misafir geldiğinde kullanılır. hem onur evlenince ders çalışıcak, çalışma masasını kullanır. hem de o gardroplar fazlalıklar için çok işimize yarar. :KK31:

kuzum tabiiki paylaşırım zaten arkadaş için çekecektim buraya da ekleyeyim:KK16:

Selam canlar:KK54:Mona ne oldu sana canım:KK5: İsim ver vur de vurak reis:KK37:

eftenim ne zamandır paslaşamıyoruz senle :KK19:
sevdiceğinle bol bol hasret giderin kuzum :KK16:

Sorma canım yaa beynim kalbim çok dolu bu aralar:KK14:Aile ile yaşamak baya zorluyor artık hayırlısıyla şu sınavı atlataydık:KK16::KK16:Teşekkür ederim canım:KK54:

eftenim ben de tam odaklanamadım gibi geliyor. aynı duygular içerisindeyiz. daha doğrusu ben kesin odaklanamadım bundan eminim. benim artık erken kalkıp bi düzene girmem şart. çok geç yatıp geç kalkıyorum :KK14:
haber doğrudur, hiç şüphem yok malesef.. ne acı :KK14:

Kendimize gelmemiz lazım kuzum:KK19: Zaman akıp gidiyor:KK19: Geç yatmak sorun değilde geç kalkınca sersemliyor insan gün nasıl geçmiş anlaşılmıyor:KK50: Dershaneyi o yüzden sabah istedim erken kalkabileyim diye:KK16:
Tuğbam, bende özledim vallahi sizleri. Bir daha kendimi tutucam polemiklerin ortasına atmıcam kendimi

Sizden ayrı kalıyorum sonra :KK48:

Ben geldim mona banlandı noluyoz yaw :KK52:

hoşbuldum fındığım mattan 2 konu bitirdim sadece
odamı yeniledim biraz uğraştırdı beni
toptan temizliğinide aradan çıkarmış oldum
pembiş battaniye de aldım kendime :KK16: ilk gecemiz olacak kendisiyle :KK1:
bir odayı yenilemek ortalama 1300 tuttu oda gardrop hariç onu geçen sene almıştık
atanayım yeni ciclerimi götürücem tekrar masrafa girmeme gerek kalmadı
mutfak kısmını babanem karşılayacak benden olsun dedi
ah işte bir atanaydım :KK37:

Geçmiş olsun Badecim hoşgeldinn:KK19::KK19: Vee hayırlı olsun güle güle kullanmak nasip etsin Rabbim:KK16::KK16:

bademm çok sevindim kuzum. güle güle kullan odanı :KK16: foto çekip bizimle paylaşsana, ya da en azından çalışma masanı paylaş merak ettim. hem bizim de gözümüz gönlümüz açılsın :KK31:
hadi babaannen yapsın şimdilik. sen de atanınca ona kıyak geçersin :KK53:
benim genç odam ben daha ortaokuldayken alınmıştı. ama hala sağlam durumda. o yüzden ben de evlenince eğer fazladan bi odam olursa götürmek istiyorum. hem yatağı misafir geldiğinde kullanılır. hem onur evlenince ders çalışıcak, çalışma masasını kullanır. hem de o gardroplar fazlalıklar için çok işimize yarar. :KK31:

ekinezyam hoşgeldinnnn :KK48:
aynen öyle bi denge kurmak lazım ki, aradaki sınır çizgisi görünmicek kadar ince; fakat hissedilcek kadar kalın olmalı. biz şu anda iyiyiz, ama ben onun ailesiyle tam olarak tanışmadım, doğal olarak iyiyiz. :KK1: önemli olan tanışıp kaynaştıktan sonra da aynı şekilde götürmek. umarım hepimiz saygılı insanlarla karşılaşırız canım :KK31:
bence yaşadığın süreç ders çalışmamandan kaynaklanıyor. çünkü çalışman gerektiğini bilip de çalışmadığın için bi tarafın sürekli sana baskı yapıyo. haliyle diğer yaptığın şeylere de yansıyo. rahat olamıyosun. bugün ya da yarın sabah kalktığında önce ders çalışmayı dene. bi kerette kendini çok zorlama; ama en azından 1 saat çalış. bu çalışmanı yaptıktan sonra diğer istediğin sevdiğin şeyi yap. bir nevi kendine çalışmanın ödülü olsun o sevdiğin şeyleri yapmak. bu şekilde devam ederken de azar azar ders çalışma saatini arttırıp, sevdiğin şeylere ayırdığın süreyi azaltırsın. bak gör o zaman ne kadar rahatlıcaksın :KK34:
Gerçekten aile çok önemli sedefim, biraz yazdıklarından görmüştüm abinin eşiyle problemler vardı galiba,sen bir de bunları yakından yaşayınca insan ister istemez insanlar hakkında korkuyor.Sevgi zamanla oluşur ya da oluşmaz yani herkesi sevemeyebiliriz ama saygı duymak zorundayız,umarım biz de bize saygı duyan insanlarla karşılaşırız.Umarım çok çok da mutlu olursunuz:KK48:
O kadar doğru tanımlamışsın ki halimi..Kesinlikle bu,yapmam gereken görevi yani dersi yapmayınca diğer fonksiyonlar da işlevsiz kalıyor.İyice bir boşvermişlik oluyor,suçluluk duygusu oluyor..Dediğini yapmaya çalışacağım çok sağol:)
canım benim rabbim sana çok daha iyilerini nasip etsin nasip inşallah:KK16:
Sağol canım amin:) Seneye hepimiz inşallah atanırız sen yeni evine götürürsün:)Biz de yeni eşyalar alırız:)

haklısın canım. Inşallah atanırsın da bir an önce evlenirsiniz. Ben de nişan ve düğün arasını çok uzun tutmaktan yana değilim. Biz sevdicekle aynı memleketteniz; ama böyle olunca da sınırı korumak için daha çok uğraşmak gerekiyo. Az görüşsen soğuk nevale gibi olur, çok görüşsen yılışıklık olur. Hayırlısıyla bi evleneydik şunlarla :KK9:

kesinlikle canım inş atanırız... Buarada aynı memleketten olmanız çok güzel birşey.

bazı branşlar ve dağılımlları:
Din kültürü 248
fen bilimleri 595
iö matematik 749
ingilizce 997
matematik 413
okul öncesi 400
müzik 223
sınıf öğrt. 1047
sosyal bilgiler 527
türkçe 673

Kızlar takip etmediğim için pek bilmem ama ara atama olmasına rağmen baya kadro varmış demi

kuzum tabiiki paylaşırım zaten arkadaş için çekecektim buraya da ekleyeyim:KK16:
tamam kuzum bekliyorum :KK34:
Selam canlar:KK54:Mona ne oldu sana canım:KK5: İsim ver vur de vurak reis:KK37:

Sorma canım yaa beynim kalbim çok dolu bu aralar:KK14:Aile ile yaşamak baya zorluyor artık hayırlısıyla şu sınavı atlataydık:KK16::KK16:Teşekkür ederim canım:KK54:

Kendimize gelmemiz lazım kuzum:KK19: Zaman akıp gidiyor:KK19: Geç yatmak sorun değilde geç kalkınca sersemliyor insan gün nasıl geçmiş anlaşılmıyor:KK50: Dershaneyi o yüzden sabah istedim erken kalkabileyim diye:KK16:

Geçmiş olsun Badecim hoşgeldinn:KK19::KK19: Vee hayırlı olsun güle güle kullanmak nasip etsin Rabbim:KK16::KK16:
evet kuzum, o sersemlik de gün boyu geçmiyor. dershane için iyi yapmışsın, hem derslerin de erken biter. sonra rahatla gün içinde istediğini yaparsın
Gerçekten aile çok önemli sedefim, biraz yazdıklarından görmüştüm abinin eşiyle problemler vardı galiba,sen bir de bunları yakından yaşayınca insan ister istemez insanlar hakkında korkuyor.Sevgi zamanla oluşur ya da oluşmaz yani herkesi sevemeyebiliriz ama saygı duymak zorundayız,umarım biz de bize saygı duyan insanlarla karşılaşırız.Umarım çok çok da mutlu olursunuz:KK48:
O kadar doğru tanımlamışsın ki halimi..Kesinlikle bu,yapmam gereken görevi yani dersi yapmayınca diğer fonksiyonlar da işlevsiz kalıyor.İyice bir boşvermişlik oluyor,suçluluk duygusu oluyor..Dediğini yapmaya çalışacağım çok sağol:)

Sağol canım amin:) Seneye hepimiz inşallah atanırız sen yeni evine götürürsün:)Biz de yeni eşyalar alırız:)
aynen katılıyorum canım. birbirimizi sevmek zorunda değiliz, ama saydı duymak zorundayız. annesi diyomuş zaten, bana saygı duysun isterse canımı yesin, en önemlisi saygı diyomuş. ben de katılıyorum müstakbel kayınvalideme :KK1:
bi öyle dene bakalım kuzum. çünkü ben de çalışmadığımda aynı duyguları yaşıyorum, o yüzden anlıyorum seni :13:
Kontenjanlar açıklanmış,var mı hayırlı haberi olan?
bende umut yoktu zaten tuğbişim. ama yine de moralim bozuldu işte :KK14:
kesinlikle canım inş atanırız... Buarada aynı memleketten olmanız çok güzel birşey.
annem çok memnun bu durumdan. farklı şehirde çalışsanız bile bayramlarda geliceğiniz yer aynı olucak diyo. kaldı ki onurun işi de burda oldu. ben de atansam bile geliceğim yer burası zaten. umarım dezavantajından çok avantajı olur canım. :KK6:

raporum :KK42:
bu sabah tahlil verdik annemle. gelince ders çalışıcaktım, ama sabah erken kalkmaya alışık olmadığım için inanılmaz midem bulandı, eve gelince uyudum tekrar. sonra tarihten 5 videom kalmıştı, onların hepsini izledim. tarih bitmedi ama inkılaplar yarılandı. zaten diğer videolar da yüklenmedi. onların yüklenmesini beklemek yerine ben yarın mata başlıyayım diyorum. dün tarihten kurtuluş savaşını bitirmiştim ama sorularını çözememiştim. bugün onun sorularını çözdüm. 200 soru. ve eğitimden karma 30 soru çözdüm.

Kızlar takip etmediğim için pek bilmem ama ara atama olmasına rağmen baya kadro varmış demi

hayır canım iyi değil. toplamda 10 bin yerine, bi 40 bin daha olmalıydı. çünkü atanamayan o kadar çok öğretmen birikti ki.. tam sayıyı bilmiyorum ama sadece sınıfçılardan 30 bin kişi var. böyle bin küsürlerle dalga geçer gibi.. tabii aynı şey diğer branşlar için de geçerli.

hayır canım iyi değil. toplamda 10 bin yerine, bi 40 bin daha olmalıydı. çünkü atanamayan o kadar çok öğretmen birikti ki.. tam sayıyı bilmiyorum ama sadece sınıfçılardan 30 bin kişi var. böyle bin küsürlerle dalga geçer gibi.. tabii aynı şey diğer branşlar için de geçerli.

Sedef inan takip etmediğim için daha önce ne kadar alınıyordu şimdi kaç alınıyor bilmiyorum, çevremde de çok samimi olduğum atama bekleyen bir yakınım olmadığı için takipsizim bu konuda.

Ama seni kırmak istemem fakat bana atanamayan o kadar çok öğretmen birikti ki tabiri biraz yanlış geliyor. Sonuçta askeriye ve polis okulları hariç hiçbir yüksekokul atama garantisiyle okula başlatılmıyor. Sadece askeriye ve polisler okulu bitirince bir sınava tabi tutulmadan atanıyor.

Koşulların uyan her türk vatandaşın memurluk hakkı, lise mezunu da, önlisansta, işletme okuyan da öğretmende mühendiste. Bazen haberlerde eğitim mezunlarının isyanlarını duyuyorum 'atamayacaktınız, neden okulu okuttunuz'. Devletin ihtiyacı kadar eğitim fakültelerine kadro vermesi gerek ki, mezun olduklarında hiç kimse boş kalmasın o zaman. Onun için bu ifade bana yanlış geliyor.

Ben gıda bölümü mezunuyum, üniversiteye başladığım yıl ataması çok fazlaydı, avrupa birliğine girmek için uyum sürecinde gıda kontrollerine önem verildiği için, ama mezun olana kadar bu atamalar devam etmedi. şimdi her atamada en fazla 2 kadro veriliyor. Şimdi devlete karşı ne hak iddia edebilirim ki ben.

Ki sizlere bazı durumlarda haksızlık yapıldığını görüyorum, sözleşmeli öğretmen olayı gibi, bunu yapacağına kadrolu öğretmen atayabilir kesinlikle. Umarım kırıcı olmamışımdır sedefim ama benim düşüncem bu. İnşallah seneye bu kadrolu öğretmen saçmalığını bitirirler de atanma şansınız daha çok yükselir sizinde.

kızlar matematiğe nasıl çalışıyosunuz? nasıl çalışmalıyım, bilemedim :26:

Bu biraz matematik seviyesiyle ilgili

Aşina olduğum konuyu konu anlatım kitaptan çalışıp, çözümlü soru bankasından çözüyorum. sonrada soru bankasına geçiyorum ben.
Bilmediğim bir konuyu ise dershaneden işledikten sonra (sende video izleyebilirsin) sonrasında aynı süreçte kitaplardan ilerliyorum :KK34:

Sedef inan takip etmediğim için daha önce ne kadar alınıyordu şimdi kaç alınıyor bilmiyorum, çevremde de çok samimi olduğum atama bekleyen bir yakınım olmadığı için takipsizim bu konuda.

Ama seni kırmak istemem fakat bana atanamayan o kadar çok öğretmen birikti ki tabiri biraz yanlış geliyor. Sonuçta askeriye ve polis okulları hariç hiçbir yüksekokul atama garantisiyle okula başlatılmıyor. Sadece askeriye ve polisler okulu bitirince bir sınava tabi tutulmadan atanıyor.

Koşulların uyan her türk vatandaşın memurluk hakkı, lise mezunu da, önlisansta, işletme okuyan da öğretmende mühendiste. Bazen haberlerde eğitim mezunlarının isyanlarını duyuyorum 'atamayacaktınız, neden okulu okuttunuz'. Devletin ihtiyacı kadar eğitim fakültelerine kadro vermesi gerek ki, mezun olduklarında hiç kimse boş kalmasın o zaman. Onun için bu ifade bana yanlış geliyor.

Ben gıda bölümü mezunuyum, üniversiteye başladığım yıl ataması çok fazlaydı, avrupa birliğine girmek için uyum sürecinde gıda kontrollerine önem verildiği için, ama mezun olana kadar bu atamalar devam etmedi. şimdi her atamada en fazla 2 kadro veriliyor. Şimdi devlete karşı ne hak iddia edebilirim ki ben.

Ki sizlere bazı durumlarda haksızlık yapıldığını görüyorum, sözleşmeli öğretmen olayı gibi, bunu yapacağına kadrolu öğretmen atayabilir kesinlikle. Umarım kırıcı olmamışımdır sedefim ama benim düşüncem bu. İnşallah seneye bu kadrolu öğretmen saçmalığını bitirirler de atanma şansınız daha çok yükselir sizinde.

canım şöyle bişey var ama devlet zaten ihtiyacı olduğu kadar eğitim fakültelerinde kadro açıyor. zaten öğretmene çok fazla ihtiyaç var, ama atama yok. öğretmene bütçe ayrılmıyor çünkü. sen gıda mezunusun ve gıdadan ihtiyaç olmadığı için atanamıyosun. ama bizde ihtiyaç da var. bizim kızdığımız olay bize neden bütçe ayrılmıyor? biz ülkemizin en ücra köşesine bile gitmeye razıyız. haberlerde görüyosundur, bi çok köyde çocuklar öğretmenimiz yok diye isyan ediyor. çocuklar öğretmen istiyor, biz her yere gitmek istiyoruz. ama atamıyor. şimdi o çocuklara da bize de yazık değil mi?
sözleşmeli öğretmenlik yok ama ücretli öğretmenlik var. ücretli askerlik, ücretli polislik, ücretli mühendislik yok da neden ücretli öğretmenlik var. bu neden iptal edilmiyor?
ayrıca şu da var. düz memurlukta belirli bi sınav sistemi var. bizdeyse zırt pırt bişeyler değişiyor. bir öğretmeni kendi alanından sınava tutmak kadar daha ezici ne olabilir?
hadi diyoruz, tamam ihtiyaç kadar atamıyor, az atıyor. kabul diyoruz, çok çalışalım, 90 alalım, 1 kişi de alınsa atanalım diyoruz. bu sefer hoopp 2 ay kala alan sınavı yapıcam diyo, içerik açıklamıyo, sadece 3 örnek soru yayınlıyo. monalisadan örnek vereyim. bütün bu mağduriyetleri unutup 2 yıl kasayım alayım puanımı atanayım diyor. 86 alıyor. normalde haritadan yer beğenerek atanıcağı varken, alan sınavı yüzünden bütün emekleri çöpe gidiyor.
ben garanti meslek diye sınıf öğretmenliğini tercih ettim, aklımda matematik de vardı, ingilizce de, türkçe de.. aaa dedim sınıfçılar hep çok atanıyo, garanti olsun buna gideyim. sonra hooopp 4+4+4 ü çıkardı. seninkinin avrupa birliğiyle bi ilgisi var en azından. fakat eğitim sistemine getirilen değişiklikler tamamen keyfi. alan sınavının amacı da sırf öğrencilere daha iyi hizmet veren öğretmenler atamak falan değil, öğrencileri çok düşünseydiler, onları öğrencisiz bırakmazlardı, ya da lise mezunu eğitim fak. eğitimi almamış kişileri onların başına ücretli öğretmen olarak vermezdi.
çok uzattım canım, ben de seni kırmak istemem. ama demek istediğim, yani bizde isteseler öyle bi güzel atamalar yaparlar ki, bu tamamen onların elinde. biz bu keyfe kızıyoruz.

kızlar matematiğe nasıl çalışıyosunuz? nasıl çalışmalıyım, bilemedim :26:

ben video izliyorum sonra soru çözüyorum. başka nasıl çalışılır inan bilmiyorum
şenolhoca.comdan izliyorum adam mükemmel ya bayılıyorum
atladığım o kadar çok ayrıntı gösterdi ki..
istersen izle :)

Bu biraz matematik seviyesiyle ilgili

Aşina olduğum konuyu konu anlatım kitaptan çalışıp, çözümlü soru bankasından çözüyorum. sonrada soru bankasına geçiyorum ben.
Bilmediğim bir konuyu ise dershaneden işledikten sonra (sende video izleyebilirsin) sonrasında aynı süreçte kitaplardan ilerliyorum :KK34:

sağol canım :KK16:
benim matematiğim iyi, o yüzden video izlesem mi, izlemesem mi kararsız kalmıştım. o zaman iyi bildiğim yerleri konu anlatımlıdan halledeyim, takıldığım yerlerde video desteği alırım :KK34:

ben video izliyorum sonra soru çözüyorum. başka nasıl çalışılır inan bilmiyorum
şenolhoca.comdan izliyorum adam mükemmel ya bayılıyorum
atladığım o kadar çok ayrıntı gösterdi ki..
istersen izle :)

sağol kuzum :KK16: ben bi inceliyeyim o siteyi. :KK34:
matematikte de o kadar çok konu var ki, gözümde büyüyo inan ki :KK14:

sağol kuzum :KK16: ben bi inceliyeyim o siteyi. :KK34:
matematikte de o kadar çok konu var ki, gözümde büyüyo inan ki :KK14:

aynen öyle kuzum ben anca problemlere geldim yarın kısmetse problemlere başlıcam
bu ara da renginam rahatsızlanmış hastaneden gelmiş şimdi
sizinde atama muhabbetiniz tuz ekti üstüne
canım bi hayli sıkıldı

aynen öyle kuzum ben anca problemlere geldim yarın kısmetse problemlere başlıcam
bu ara da renginam rahatsızlanmış hastaneden gelmiş şimdi
sizinde atama muhabbetiniz tuz ekti üstüne
canım bi hayli sıkıldı

bence de kapatalım bu muhabbeti, hepimiz mağduruz, bu saçma sapan sistemi sürdürdükleri sürece de mağdur olmaya devam edicez.
zaten bu konuyu tartışsak da bi çözüme ulaşamayız. biz en iyisi bol bol ders çalışalım :KK15:
nolmuş renginamıza :KK53: grip falan mı, yoksa bu habere mi üzülmüş :KK50:
şimdi inceledim kuzum, adam ne kadar emek vermiş yaa, koca koca kağıtlara gayet ayrıntılı güzel bi şekilde yazarak anlatıyor. bol da örnek soru çözüyor gibi geldi. hem de ücretsiz, helal olsun vallahi. :KK9:
peki not alıyo musun kuzum anlattıklarını? yoksa sadece dinleyip test mi çözüyosun

bence de kapatalım bu muhabbeti, hepimiz mağduruz, bu saçma sapan sistemi sürdürdükleri sürece de mağdur olmaya devam edicez.
zaten bu konuyu tartışsak da bi çözüme ulaşamayız. biz en iyisi bol bol ders çalışalım :KK15:
nolmuş renginamıza :KK53: grip falan mı, yoksa bu habere mi üzülmüş :KK50:
şimdi inceledim kuzum, adam ne kadar emek vermiş yaa, koca koca kağıtlara gayet ayrıntılı güzel bi şekilde yazarak anlatıyor. bol da örnek soru çözüyor gibi geldi. hem de ücretsiz, helal olsun vallahi. :KK9:
peki not alıyo musun kuzum anlattıklarını? yoksa sadece dinleyip test mi çözüyosun

canım o gelince anlatır sizlere...

alıyorum kuzum hemde her çözdüğü soruyu :) aklıma kazıyo vallahi. ben bölünebilme özürlüsüydüm konuyu izledikten sonra bir hafta bölünebilme çözdüm :KK70: birde hareket problemlerimde sorun var onuda halletcek eminim.
inan yalakalık olsun diye demiyorum. üslü, köklü konularında 5er video yapmış
konuşması seven, esprili bide :KK70:
iyiki denk geldim bu adama diyorum
geometriyede ondan çalışıcam :KK16:

X