21 kisi beraat etti... Iste ceza alanlar..

Anlama problemim olduğunu iddia eden mesajlarıma bir daha baksın da kendi anlama problemini görür belki.
Muhalefet partisine dair en ufak bir propagandam olmamıştır çünkü ben zaten muhalefete de muhalefetim.
Ama pardon zaten amaç gerçekleri görmek değil çamur atıp iz bırakmaktı değil mi?
Burası babasının çiftliğiymiş gibi "gidin başka konuya yazın" diyen polemiği başlatmış oluyor zaten bizim ekstra birşey yapmamıza gerek yok.
Ayrıca hatırladığım kadarıyla bu topik Ergenekon davasıyla ilgili ki Oyak için açılmış ayrı bir konu mevcut buyrun sizi de oraya alalım o zaman.
Zaten benden başka kale alıp cevap veren de yok,ben de daha fazla cevap verip vakit kaybetmek istemiyorum,çok değerli
bilgilerinizle kendiniz çalıp kendiniz oynamaya devam edin.

Arkadaşlarım ben şöyle bir noktaya değinmek istiyorum işte yukarda okuduklarımızğ görüyoruz hep müebbet müebbet olmayanlarda 15 yıl 30 yıl pek bi farkı yok.bu kişiler arasında sağcıda var solcuda özellikle solcu tabi.yani her iki tarafında düşüncesinde olan adamlar..emin olun yakında çok yakında müebbet hapis cezasına af gelecek bu cezalar hafifleyecek her iki tarafında işine gelecek tabi.daha sonra pkk dicekki apoyada af o zaman e o da müebbet ceza düşecek 5 yıla 10 yıla belkide çıkacak Türkiye karmakarışık olacak bu gezi olaylarının bin katı on bin katı olaylar olacak Türkiye savaşa sürüklenecek bunları görelim ha bunlar benim nacizane kendi düşüncemdir temmennimiz bu olayların olmamasıdır ama çok dolaplar dönüyor bu ülkede çoook.

Polemiğe girmeyiniz ve lütfen birbirinizin yorum yapma hakkını kısıtlamayınız...

Allah sükür yarabbim:)

Tüm dagitmalara karsin yinede konunun dagilmasina dur diyebildik:)

Dolandiricilik ile gasp arasinda ki farki ögrenmek gerek önce.
Türkiye de 1 liradan tut 1 tirilyona kadar dolandiricilik yapan insanlar vardir. (dahada fazla)
Ama gasp öyle degildir.
Gasp insanlarin, kamunun, milletin varligini rizasi disinda cebe indirmektir.
Birde bu gasp olayini kanunlarla güvence altina aldinmi, bu gaspin agababasi olur.
Oyak sadece kendi üyelerinin parasi ile isleyen bir askeri holding degildir.
Oyak a ait holdingler, hibe yolu ile aldiklari veyahut cok cüzi bir bedel karsiligi aldiklari arazileri maddi gelire dönüstürmektedir.
Bircok ihalede yolsuzluk yapilmistir.
Iste bu noktada is milletin varligini cebe indirip, hicte azimsanmayacak yüklü miktarlarda maddi kazanc elde etmeye variyor ki buda gasp oluyor.

Oyakin kendi yaptigi kanunlarla nasil haksiz kazanc elde ettigini görmek icin birdaha okuyun!
http://www.kadinlarkulubu.com/turkiye-dunya-gundemi-iste-siyaset-meydani/643716-oyak.html

OYAK yaklasik 60 yildir kendi yaptigi kanunlarla kendini güvence altina alarak gasp yapan, dünyada esi benzeri olmayan bir ASKERI HOLDINGDIR.

Silahli kuvvetlerin HOLDING kurup kazanc pesinde kosmasi demek, ülke güvenligi görevinin ikinci planda kalmasi demektir.
Bunun icin dünyada esi benzeri yoktur.
Ülkemizin gercek manada ülke güvenligini düsünen bir orduya sahp olmasi icin, TSK nin HOLDING mecarasinin ivedilikle bitirilmesi gerekmektedir!

Konusulmasini istemedikleri yada konusulmasi islerine gelmeyen konuda insanlar gidecek, konuyu dagitmak, konusulmasini engelemek icin bir yigin konu disi ve alakasiz seyler yazacak, üstelik kurallarda bunu yapmasi yasak oldugu halde yapacak:))
Oyak konusu TSK ile ilgili bir konudur.
OYAK yolsuzluklarina ait diger baslikta, burada ki TSK ile ilgili basliktada konusulan konu TSK.
Israrla konuyu konusturmamak icin yapilan seylerle izin vermeyecegim, zira gecmise bakilirsa yazilanlarin, TSK ile hic alakisi yoktur, aslinda hicbir düsünce, fikir beyanida güdmekmektedir.
Varsa TSK yi konusmak isteyen buyursun yazsin.
Konuyu dagitmak icin yeni bir yol bulmuscasina "evrekaaaaa" cigliklari ile gelip, bir cümleyi tutup sündürmeye kalkmayin.
TEKRAR ve kocamam kocaman yazacagim ki anlamak istemeyenlere isaret olsun.
VARSA TSK ILE ILGILI YAZMAK ISTEDIGINIZ SEY BUYURUN YAZIN!

Son düzenleme:
Her kurumda cürükler vardir, olmasida gayet dogal.
Her kurum dogru islemeyebilir, önemli olan cürükleri temizleyip, carpikliklari düzeltip, kurumu olmasi gereken seviyeye getirmektir.
Türkiye de yolsuzluklar, dolandiriciliklar cok fazla.
Oyak ta buna dahildir.
Yalistir, ASKERIN HOLDING i olmaaz!
Dünyada esi benzeri yok.
Askerin görevi ülke güvenligidir!
Holdingi olan silahli kuvvetler, silahli kuvvetler olmaktan cikmis, kar amaci güden sirket olmus demektir!

Türkiye de yapilan bütün yolsuzluk, haksiz kazanc, gasp ve dolandiriciliklarin hesabi sorulmali!

Keske imkanim olsada, yolsuzluk, dolandiricilik gibi seylerle haksiz kazanc elde eden, kurulan bu sofradan azicik bile nemalanan insanlara sorabilsem " hic mi vicdaniniz yok, yastiga basinizi koyunca nasil uyuyabiliyorsunuz" diye!

Yolsuzluk,dolandiricilik ,sahtekarlik demisken , tayyip erdogan hakkinda 86 adet dava acilmis sadece 1 tanesinden beraat etmistir.

Yolsuzluk,dolandiricilik ,sahtekarlik demisken , tayyip erdogan hakkinda 86 adet dava acilmis sadece 1 tanesinden beraat etmistir.

Ne kadar güzel oldu hatirlattiniz.
Daha önce kimse bu konuya parmak basmamisti...
Keske bu dava dosyalarinin adi veya numaralari ile birlikte bir baslik acsaniz, bütün gercekleri ortaya döksenizde, insanlar, birilerinin idolojilerine yada cikarlarina ters düsen baslik actiklarinda, tek söyleyecek sözü " hükümet, basbakan vs" olan kisilerin acilan baliklari carpitmaya calismasindan kurtulsa.

TSK, yapilan darbeler, verilen cezalar, yanlisliklar ve en önemliside, ASKERI HOLDING oyak hakkinda benim/bizim söylemek istedigimiz cok sey var:)

Bir devlet ihalesi yapilacagi zaman, OYAK in, yapilacak ihale ile alakali bir holdingi varsa ( örnegin insaaat ihalesi varsa OYAK insaat) bu ihalede oyakin öncelikli olmasi ve büyük rantlar elde etmesi.

Şöyle ki, 1999'da o zamanın fiyatlarıyla 17 trilyon tutan 9 SSK inşaatının %1 ve 6,5 tenzilatlarla Oyak İnşaat'a verilmesinin ardından, Oyak İnşaat'ın bu işleri %23,24 tenzilatla taşeronlara devrettiği, böylece aradaki 2 trilyon 443 milyar liranın SSK'dan çekilip Oyak İnşaat'a aktarilmasi..

Görüyorsunuzya, adamlar öncelikli oldugu icin SSK insaatlarini cok az indirimle aliyor ve
baska taseron sirketlere cok daha uygun fiyatlara insaatlari yaptiriyor, aradaki farki tas atip kolu yorulmadan direk kendi kasasina aktartiyor:)

Eee kanunlarca kendini güvence altina alip, birde devlet ihalelerinde, arazi hibelerinde öncelikli olunca böyle milletin mali ile cebini doldurmak kolay oluyor:)

Son düzenleme:
Lütfen ama artık gerçekten yeter.

Konu başlığı ne? "21 kişi beraat etti... İşte ceza alanlar..." İçerik yargılanıp hüküm giymiş insanlarla alakalı.
Ya bu konu üzerine yazın ya da başka konuları bu konuyla harmanlamayın, "Oyak" bu konunun yeri burası değil, TSK'yla istediği kadar bağlantısı olsun, konuyla alakalı açılmış bir başlık var mı? Var, o zaman o başlıkta yazılsın.

Her konuyu bir başkasını öne sürerek devam ettirmeyin, mevzu siyaset olunca ODTÜ deniyor gezi, TSK deniyor hoppp OYAK, yok o, yok bu.

Birde artık lütfen herkes laflarını ölçüp tartıp yazsın, özellikle siyasi konulardaki üsluplarınız, zaman zaman mesnetsiz karalamalarınız sebebiyle site olarak ilgili merciilere sürekli şikayet edilir olduk, ben şurdayım, ben burdayım kimse beni bulamaz diye düşünmeyin, savcılık makamı bize yazılı başvuru yapınca tüm bilgilerinizi vermek zorundayız, burada olmanıza gerek yok, gıyabınızda yargılanırsınız yine yargılanırsınız.
Biraz ayarı olsun sözlerinizin...

Konuyu dağıtmadan, içeriğe uygun, kurum, kuruluş, kişilere hakaret etmeden, karalamadan yorum yapın rica ediyorum.

Uyarı kime acaba diye düşünmeyin, hepinize. Hiç sorumluluğum yokken uyarıp duruyorum, direk ceza versem kuralları bilmenize rağmen tavrınızı değiştirmiyor, birde haksızlığa uğramışsınız gibi cezanızı sorguluyorsunuz, uyarsam durum ortada ne değişiyor hiç.
Çoğunuzda eski üyelersiniz kuralları da uygulamaları da biliyorsunuz, artık hiçbirinize hiçbir topikte tek uyarım olmaz, gereken neyse direk onu yapar çıkarım, haksızlığa uğradım diye iddianız mı var, bize ulaşın'dan yazarsınız, incelerler.

Kendi adima, burada yazdigim seyler dolayisi ile bilgilerimi isteyen birileri olursa verilmesinden hic gocunmam, zira zaten vermek zorunlulugunuz var.
Ispatlanmamis hicbir seyi, karalama gibi bir sekilde burada yazmam.
Dile getirilen bütün bu bilgiler, bizzat meclis arastirma komisyonunun raporunda mevcut.

Madem TSK ile OYAK ayni baslik altinda sayilmiyor, birbirinden ayriliyor, bizde ayri yazariz.
Burada darbe zihniyetini yazmaya devam edelim o halde:KK14:

Son düzenleme:
Birakin bu masallari Allah askina ciftlik sadece el degistirdi. Eger ilk mesajinzda yazdiklariniz gercek olsaydi

- apo baris elcisi olmaz avaz avaz kurdistan nidalari atilmaz davullu zurnali terorist karsilanmazdi.

- Kpss , polislik sinavinda yapilanlar ortaya cikarilir kadrolasmak icin egemen plan halkin hakki yenmezdi.

- Polis yalnizca insanlari gozaltina alir cirilciplak soyup arama yapmaz olduresiye dovmezdi.

- Birkac mehmet icin meclis toplanmaz denmez bir asker icin her sey yapilirdi.

- Ozel yetkili mahkemeler , savcilar olmazdi.

Ve daha bir cok madde koyabiliriz aslinda hicbir seyin degismedigini gosteren. Isin en garibi de bugunu gecmisten sikayetci olanlar memnuniyetle karsiliyor. Bunun adi adalet degil intikamdir. Size yanlis ogretmisler

bos ve gereksiz suçlamalarmı müebbet hapis alıyor
alkıslıyorum sizi !
laf kalabalığıyla haklı olunmuyor bugüne kadar neler yapıldı edildi millet görüyori
iyi oldu ortalmık temizleniyor birileri oraya buraya saldırıyor hep can havli hareketler
tübitak vsde ispatladıysa alır avukat temyize gider yargıtay karar verir
acıklanıcak zaten karar az kaldı
yalan yanlıs belgelerse içerden çıkarlar
tabi çıkabilirlerse . . b.

Bir tutuklu asker telefonunda kayitli numaralardan suclaniyor. Sonra o numaralarin askerin telefonuna polis tarafindan "sehven" yuklendigi ortaya cikiyor. Yersen.

Bunun gibi arastirirsaniz bi suru sey bulabilirsiniz.

Hee Yasar Buyukanitin e- muhtiraya noldu? Yoksa o secim propagandasi miydi?

Her kurumun içinde iyide olabilir, kötüde, suçlular mı suçsuzlar mı ben bilemem bunun kararını mahkemeler verir, ne yaptıklarını bilmediğim, olaylar vuku bulurken yanlarında olmadığım kişileri ne direk suçlayabilirim ne de masumlar diye savunabilirim ama şu da var yargı birşeyleri gözden kaçırmış olabilir mi? Olabilir, zira hüküm giyip yıllarca cezaevinde yatıp sonradan suçlu olmadığı ortaya çıkan bir "pardon" la salıverilen insanlarda oldu, yargıdaki aksamalar hep masaya yatırıldı yıllardır, mahkemelerin, hakim ve savcıların işi çok ağır.

Yanındaymış gibi birebir görmüşüz gibi suçlamak veya masum ilan etmek doğru mu acaba? Ya suçlu değillerse yıllar sonra "Pardon" demek yitirilen itibarları, yıpranmış aileleri, bozulmuş psikolojileri bir anda eski haline getirebilecek mi:44:

Ya da suçlularsa ve tarih bize bunu ispat edecekse? Ama yine de yapmıştır, yapmamıştır demekten Allah'a sığınırım.

X