21 kisi beraat etti... Iste ceza alanlar..

aslında ne uğraşıyoruz ki
kime ne anlatıyoruz
bırakacaksın üstlerine 3 kadın gelsin
bırakacaksın aç işsiz eğitimsiz kalacak 5 çocuk yapsınlar
bırakacaksın kızları 9 yaşında satılacak
bırakacaksın kocaları 800 lira da çok para hüloğğğğğ diyerek asgari ücrete çalıştırılacak
bırakacaksın tecavüze uğrayan 5 yaşındaki çocukları zaten razıydı diye aşağılanacak
bırakacaksın 4. eş olmaktan bıkıp ayrıldıkmak istedikleri zaman kendilerini öldüren kocaları elini kolunu sallaya sallaya gezecek
bırakacaksın es kaza bir gece kocalarını istemediler mi kocalarının tecavüzüne uğrayıp şikayetçi olamayacaklar
bırakacaksın 13 yaşındaki oğulları 3 kuruşa çalıştırılacak
bırakacaksın askere giden oğullarını köpekler şehit edecek,başın saolsun yerine askerlik yan gelip yatma yeri değildir denecek
bırakacaksın ineğine verdiği samanı euroyla ithal edecek ama ekmek alacak para bulamayacak
bırakacaksın 2 yaşındaki bebekleri açlıktan ölecek
bırakacaksın bir ağrı kesici için 15 lira verecekler
bırakacaksın ısınmak için yaktıkları tezeğe %18 kdv verecekler ama kokoşların taktığı pırlantanın kdvsi %0 olacak

bırakacaksın ne halleri varsa görecekler ama biz de insanız işte
sadece kendimizi kendi kinimizi kendi fikrimizi kendi hayatımızı düşünmüyoruz
gezi parklarında ölmeyi kızılaylarda kör kalmayı göze alıyoruz
kapağı attığımız almanyalardan ahkam kesmiyoruz

ne alakası var şimdi bu silivri olayı ile bu yazdıklarınızın
bu darbeciler zamanında herşey güllük gülistanlıktı öyle değil mi?
insanlar yine asgari ücretle çalışmıyorlardı
herkes 4+4 lük hayat yaşıyordu değil mi?
adalet herkese vardı değil mi?
13 yaşındaki çocuklar o zaman binlerce dolara çalıştırılıyordu değil mi?
ağrı kesicileri bedava veriyorlardı o zamanlar doğru ssk nın önünde günlerce beklediğimiz günler unutuldu tabikii
doğru şu an türkiye açlıktan ölen bebek sayısında acayip bir patlama var o zaman bebeler altın bohçalar içinde büyüyordu haklısın
doğru şu an her kadın bir erkeğin 4.eşi değil mi?ben zina dışında hiç görmedim ama neyse...
o zamanlar ısınmak bedava idi devlet veriyordu haklısın kömür,odun bedava idi...bir parça odun için insanlar birbirini öldürmğyordu haklısın...
doğru kızlarımız 9 yaşında satılıyor ben hiç görmedim ama neyse
ben ne açım ne işsizim nede cahilim nede 5 çocuk doğurdum doğru o zaman kadınlarımız üniversite meuznu idi,hepsi kültürlü idi ,hepsi okuma yazma biliyordu...asıl bu dedikleriniz o zamanlara mahsus hanımefendii...türkiyede kaç kişi kaldı okuma yazma bilmeyen,en ücdra köşede bile lise+üniversiteler açıldı...kızlarımız okusun diye neler yapıldı...asıl o zamanalra kızlarımız okutulmamış...sorarım hangi dönemde bu kadar yüksek öğrenim yapan kızımız vardı...asıl o zamanalr kızlar ilkokuldan sonra kocaya veriliyordu..Yyapmayaın Allah aşkına bunları ne zaman unuttunuz...o zamanlar bayanlara tecavüz edilmiyormuydu ...hangi dönemde bu kadar özgürlük yaşadı bu ülke....millet elinden gelse çırılçıplak dolaşak hala özgürlük gitti ,baskı var deniliyor...ramazan mübarek ayda ellerinde su şişeleri,ağzılarında sakız vs vs gezen kişiler o dönemde bunları yapabilirler miydi acaba?saygı diyoruz özgürlük diyoruz ama işimize gelince yapmıyoruz değil mi?

bu saydıklarınızın hiç biri sanki daha önceki hükümetler döneminde yapılmıyordu her nedense bunları yapanlar sadece bu hükümet dimi canım iste günah kecisi olmak böyle bir sey . 3lü kualisyon döneminide cok iyi hatırlayanlardanım ne haldeydik cok şükürki bu hale geldik böylesine rahat bir sekilde fikirlerinizi söyleye biliyorsanızız unutmayın hepsi bu hükümet sayesinde. benim anlamadıgım ergenekon davasının kararını hükümet vermedi bagımsız yüce türk adaleti verdi hükümete taş atmak neden ? neden bu kadar kin kusuyorsunuz anlayamıyorum . nacizane fikrimi söyliyim okullarda kuranı kerim secmeli ders oldu diye mi bu tepkiniz bası örtülü kardeslerimin her ortama rahatlıkla girmesine tepkiniz. yaptıgı her konusmada ALLAH lafzını dilimden düşürmeyen başbakanımızamı tepkiniz yani kısacası sizin tepkiniz islamiyete mi ????
unutnayınki islam nuru asla sönmez ne kadar cabalarsanız cabalayın.

islamiyetin sadece ezberlediğiniz bu kısmını mı biliyorsunuz
yoksa yüce dinimiz islamda Allah'a şirk koşmanın en büyük günah olduğunu da biliyor musunuz

islamiyetin sadece ezberlediğiniz bu kısmını mı biliyorsunuz
yoksa yüce dinimiz islamda Allah'a şirk koşmanın en büyük günah olduğunu da biliyor musunuz
isterseniz siz bir araştırın derim ben allaha kim şirk kosuyor
el insaf yani diyorum birazcık ellerinizi vijdanınıza koyma vakti
hangi dönem bu kadar rahattınız söyleyin mübarek ramazan ayının son 2 gününü yasarken sokaklarda ellerinde sigaralar alkoller olan bir genclik gördünüz ? gerci bunu yapan sadece gencler degil yüklenmemek lazım o genclere zira onlarında bir ailesi var ve her sey ortada herkes işine geldigi gibi yani

Celladına aşık olmuşsa bir millet,
İster ezan, ister çan dinlet!
İtiraz etmiyorsa sürü gibi illet,
Müstehak'tır o'na her türlü zillet.!!

Allah bu insanları başımıza getirenlerdende soracaktır bu adaletsizliğin hesabını

aslında ne uğraşıyoruz ki
kime ne anlatıyoruz
bırakacaksın üstlerine 3 kadın gelsin
bırakacaksın aç işsiz eğitimsiz kalacak 5 çocuk yapsınlar
bırakacaksın kızları 9 yaşında satılacak
bırakacaksın kocaları 800 lira da çok para hüloğğğğğ diyerek asgari ücrete çalıştırılacak
bırakacaksın tecavüze uğrayan 5 yaşındaki çocukları zaten razıydı diye aşağılanacak
bırakacaksın 4. eş olmaktan bıkıp ayrıldıkmak istedikleri zaman kendilerini öldüren kocaları elini kolunu sallaya sallaya gezecek
bırakacaksın es kaza bir gece kocalarını istemediler mi kocalarının tecavüzüne uğrayıp şikayetçi olamayacaklar
bırakacaksın 13 yaşındaki oğulları 3 kuruşa çalıştırılacak
bırakacaksın askere giden oğullarını köpekler şehit edecek,başın saolsun yerine askerlik yan gelip yatma yeri değildir denecek
bırakacaksın ineğine verdiği samanı euroyla ithal edecek ama ekmek alacak para bulamayacak
bırakacaksın 2 yaşındaki bebekleri açlıktan ölecek
bırakacaksın bir ağrı kesici için 15 lira verecekler
bırakacaksın ısınmak için yaktıkları tezeğe %18 kdv verecekler ama kokoşların taktığı pırlantanın kdvsi %0 olacak

bırakacaksın ne halleri varsa görecekler ama biz de insanız işte
sadece kendimizi kendi kinimizi kendi fikrimizi kendi hayatımızı düşünmüyoruz
gezi parklarında ölmeyi kızılaylarda kör kalmayı göze alıyoruz
kapağı attığımız almanyalardan ahkam kesmiyoruz
konu neydi nereye tasıdınız :KK9: :KK9: :KK9:
sizin amacınız belli arkadaşım :KK34: :KK34:
bu millet kör degil :KK76: :KK76:
yarın öbürgün silivri davası yine eylem amacı olur sokaklara dökülürler benim verdigim vergilerle alınan kamu mallarına zarar üstüne zarar verilir komsuyu komsuya düşman ettirilmaya, kardesi kardesi öldüttürülmeye calısılır sokaklar savaş alanına dönerde onu yapanlar sıcacık yataklarında ayaklarını uzatıp medyadan olayları kahkalar atarak seyrederler.:KK1:
en iyisi bizler üzerimize düşeni yapalım ve ayık olalım :)

bu sorunun cevabını bilen var mı? var ise açıklamasını merak diyorum..ben düşündüm verecek bir cevap bulamadım.
ben söyliyim canım kenan evrenin su andaki durumunu gördün mü ? iste YÜCE RABBİMİN adaleti allah hiç bir zaman mazlumun ahını yerde koymaz. bugun olmazsa yarın yarın olmazsa ahirette :) hersey o anda olucak diye bir sey yok ama gözümle gördüm ya son durumunu allah cok adaletli diyorum

ben söyliyim canım kenan evrenin su andaki durumunu gördün mü ? iste YÜCE RABBİMİN adaleti allah hiç bir zaman mazlumun ahını yerde koymaz. bugun olmazsa yarın yarın olmazsa ahirette :) hersey o anda olucak diye bir sey yok ama gözümle gördüm ya son durumunu allah cok adaletli diyorum

cevap için teşekkürler...ilahi adalete her zaman inanırım ama sorumun cevabı bu değil..ben normal adaletten bahsediyordum,yani bu adama ne ceza verildi?darbeye teşebbüs değil darbe yaptı kendisi malum.

Bir suça teşebbüsten bu kadar suç verilmesi ne derece doğru oldu ki? Hukuki alanda bilgilerim zayıf işkembeden bilmeden atamıyorum o yüzden ama bu ülkede adalete zaten güvenim yoktu zerreleri de kalmadı.
Adaletimiz buysa kalkınmamız nasıl olacak görmek istemiyorum artık çok korkuyorum...

evet gercekten allahın adaletini istiyorssak burda görüldügü gibi herkes istiyo o zaman getirin allahın indirdigi kuran-ı başa ne yapılıyosa acılsın bakılsın cezalar ona göre verilsin idamsa idam ölümse ölüm bakın o zaman türkiye nasıl bi yer oluyo allah adaletin nasıl olması gerektigini kuranda yazmış madem herkes allaha sıgınıyo yüce rabbim kimsenin haksızlıgını istemez kulunun kötü olmasını istemez. işte o zaman kimse baştakini suçlayamaz veya adalete adaletsizsin diyemez eger işinize geliyosa hadi çıkın sokaklara diyin biz allahın hükümleriyle yargılanmak istiyoruz adaleti ona göre kurun deyin...

İnsanlar dindar olduklarını Allah'a göstermeli, insanlara değil!

Bir söz var ya hani ; İnsanlarda en çok ne eksikse ondan bahseder diye..

Başka da bişey demeye gerek yok bence.

1002586_582393531804536_328593673_n.jpg

İnsanlar dindar olduklarını Allah'a göstermeli, insanlara değil!

Bir söz var ya hani ; İnsanlarda en çok ne eksikse ondan bahseder diye..

Başka da bişey demeye gerek yok bence.

haklısın eksiklerini dile getiren insanları tebrik etmek gerekir dile getiriyoki eksigi tamamlansın ya dile getirmeyipde bilmişlik taslayanlar işte onlardanda korkmak lazım herşeye zarar verebilecek kabiliyet olur onlarda çünkü bilmedigi şeyi yalan yanlış yapıp kendince çok bilmişligini taslar:KK34:

haklısın eksiklerini dile getiren insanları tebrik etmek gerekir dile getiriyoki eksigi tamamlansın ya dile getirmeyipde bilmişlik taslayanlar işte onlardanda korkmak lazım herşeye zarar verebilecek kabiliyet olur onlarda çünkü bilmedigi şeyi yalan yanlış yapıp kendince çok bilmişligini taslar:KK34:

Sanırım yanlış anladınız. Ben eksikliğini dile getiriyor derken, eksik olanı söylediğinden değil de var gibi göstermeye çalışmasından bahsetmiştim.

Örnek veriyim; mesela bi insan parasızdır çok parası var gibi sürekli paradan konuşur yada namussuzdur ama tek namuslu o gibi 2 cümlesinden birinde namusdan bahseder gibi.. gibi..

Allahın nurunu söndüremeyeceksiniz derken :KK53:

Bunlardan başka kimse Müslüman değil herhalde burda :KK53::KK53: bizim dinimizi de bizden iyi biliyorlar baksanıza. :KK33:

Sanırım yanlış anladınız. Ben eksikliğini dile getiriyor derken, eksik olanı söylediğinden değil de var gibi göstermeye çalışmasından bahsetmiştim.

Örnek veriyim; mesela bi insan parasızdır çok parası var gibi sürekli paradan konuşur yada namussuzdur ama tek namuslu o gibi 2 cümlesinden birinde namusdan bahseder gibi.. gibi..

aslında ben seni iyi anladımda :KK1: sen beni pek anlamımışsın:KK9::KK9::KK9: neyse uzatmaya gerek yok:nazar:

:))))))

Bazi mesajlar geliyorya..
Bazisina o kadar cok gülüyorum ki..
Fecebook tan, twitter dan, mail den falan..
Fikirlerimi twitter dan da paylastim...
Gelen mesajlardan biri ".......... hesabini soracagiz, .......... usaklari"
Ne kadar ucuz insanlar varya...

Yine burasi iyi..fikrinizi istediginiz gibi beyan edebiliyorsunuz, saygili insan sayisi cok..
Benim fikrim " Yasasin Türk adliyeleriiiiii"

Bu kadar düşmanlık ta olmaz.

05.08.2013 ve sonunda adalet yerini buldu Allah o kadar büyük ki cifte bayram yaşadık
cuntacılar , darbeciler sonunuzun bu olacagını bilmeliydiniz .

Nefretiniz okadar belli ki,davul zurnada çalarsınız şimdi.

Allah'tan başka kimseden korkum yok ancak,

Nefreti kalbinden taşan insanlar beni hep çok ürkütmüştür.

nacizane fikrimi söyliyim okullarda kuranı kerim secmeli ders oldu diye mi bu tepkiniz bası örtülü kardeslerimin her ortama rahatlıkla girmesine tepkiniz. yaptıgı her konusmada ALLAH lafzını dilimden düşürmeyen başbakanımızamı tepkiniz yani kısacası sizin tepkiniz islamiyete mi ????
unutnayınki islam nuru asla sönmez ne kadar cabalarsanız cabalayın.

Başbakan,İslamiyetin temsilcisi veya simgesi değildir.
Başbakana tepki gösterenlerin, İslamiyete tepki gösterdiğini nereden çıkardınız ?
Allah diyor diye tepki duyulmuyor ama sırf Allah diyor diye Başbakanın her yaptığını haklı görmek mümkün değil.
Böyle bir çizgi çekmek son derece anlamsız.Neymiş Başbakanı seven dini seviyor,sevmeyen hayır.Yok böyle bir şey.

Başı örtülü kardeşlerim dediğiniz,sanıyorum kendi öz kızkardeşleriniz değil.
O halde başörtülü olanlara kardeşlerim diyorsunuz.Olmayanlara demiyorsunuz.
Başbakanın ifadelerindeki ayırım da bu yönde maalesef.Bu da benim şahsen tepki duyduğum bir detaylardan biridir mesela...

yazilanlari okudum da tüylerim diken diken oldu... Bu ne kin bu ne nefrett....Allahimmmmm gercekten cok zor zamanlardayiz...Arkadaslar yazarken ki nefretinizi bir an durup dinleyin ve kendinizden bile korkarsiniz.....Müslimanlik adina yazilan seyler var ama yazanlarin hic biri Hz Peygamberin yasam tarzini okumamisss....Lütfen insan hayati bu kadar kolay sona erdilemez, eskiden yapilan hatalar düsmeyelim. Düsünün bir kere, sonra yazin....

X