bebegımı emzıremedım :((

Benimki de sütüm oldugu halde emmek istemiyo kirk takla atiyorum emsin diye yapmadigim sebeklik kalmiyo.. O yuzden sütüm azaldi. Azalmasin diye sagiyorum ama 30 cc den fazla cikmiyo. 6 aylik oldu 9 kilo canavar gibi yiyo iciyo ne dicek ona 30cc lik süt.. Bi tek gece uykusunda emiyo. 5 ayliktan beri ek gidaya basladik.

Sut olmayabilir ama bu anneye laf sokmayi gerektirmez deseydin uzaktan konusmasi ne kolay basina gelen bilir diye...
İnsan o sikintisinin icinde bir de densizlerle ugrasmak zorunda kaliyor bozdurma kimseye moralini canim ya..
Senin canin sikilacagina lafi yiyen sikilsin!
Bence alinganlik etmemissin esin de farketmis sonucta..

canım benim anlamadığım bir şey var madem eşinin tepkisinden ve hemşirenin konuşmalarından rahatsız oldun neden karşılık verip susturmadın onları.bak içine atmışsın bu da senin moralini alt üst etmiş.onlar sana nasıls esini yükseltiyorsa sende onlara yükselt.yok kocammış yok hemşireymiş ikisi de haddini bilsinler.bu dünyada senden başka yok.kendine değer ver.

canım kadın ole kurnazkı konusurken o an yuzune bakıyosun saka yapıyo gıbı soyluyo bende ona ben boyle olmasını ıstermıydım sankı dedım esım bısey demedı orda normalde kendımı ezdırmem kımseye agızlarının payını verırım ama ogun bıtuhaf oldum emzırme konusunda cok sıkıntı yaptım cok uzuluyorum bırısı bu konuda bısey solese aglamaklı oluyorum ya sankı ınsanlarda benı uzmeye calısıyolar gecen gun bebegımı gormeye geldıler emzırıyomusun dedıler anlattım bole bole dıgerı basladı anlatmaya ıste ben cocugumu 3yasına kadar emzırdım sakır sakır sutum akardı vs vs ay sankı kasıtlı konusuyo bu ınsanlar ya nebıcım ınsanlar anlıyamıyorum.sankı nısbet yapar gıbıler.benım hamılelıgım suresınde bebegım ıcın hazırlıgımı ımkanlarımız dahılınde yaptık bır bır arkadasımla hamıleydı ve durumu yoktu bana sureklı soruyodu ne aldın vs vs o uzulmesın dıye soylemıyordum odasına kadar yaptıgım halde sordugunda bıkac cıktcıtlı badı bıkac alt pıcama aldım falan dıyodum.ınsanlar bırbırının canını acıtmaktan zevk duyar hale gelmiş yazık...

arkadaşlar cvplarınız ıcın cok tesekkur ederım sayenızde bebegım obezmı olcak acaba korkusunu attım uzerımden manyak hemsıre benı cok uzdu ama ben ona yapacagımı bılıyorum bu ayın 15.de asımız var yanlız gıdıcem 390 derece donmus olucak ben ona yapacagımı bılıyorum :KK53:
ben bebegıme fazla mama vermıyorum kı 2 saatte bır 60ml verıyorum nasıl obez olsun ALLAH KORUSUN

kilonun mamayla alakası yok bence
benim kızımda emmedi
17 aydır mama veriyorum
kilosu normal
obez falan olmaz canım bakma sen hemşireye

bu cocuk bırden bole olmadı kı dogdugundada kıloluydu zaten
4kg dogdu 2 aylık suan 5950 kg ayda 800gram almalıymıs yarım kg fazlası varmıs

canım benim bebeğim 3.120 doğdu 2 ay sonra 5.300 oldu anne sütüyle besleniyo sadece o zaman benimki obezliğe gidiyo :KK54:

dokor bana 1.5 kiloya kadar ayda alması normal dedi..600 gr-1500 gr arası almalımış.. bizim sağlık ocağındaki ebe de çok biliyo maşallah,allahtan doktora gidiyoruz da bilgilendiriyor bizi

canım kadın ole kurnazkı konusurken o an yuzune bakıyosun saka yapıyo gıbı soyluyo bende ona ben boyle olmasını ıstermıydım sankı dedım esım bısey demedı orda normalde kendımı ezdırmem kımseye agızlarının payını verırım ama ogun bıtuhaf oldum emzırme konusunda cok sıkıntı yaptım cok uzuluyorum bırısı bu konuda bısey solese aglamaklı oluyorum ya sankı ınsanlarda benı uzmeye calısıyolar gecen gun bebegımı gormeye geldıler emzırıyomusun dedıler anlattım bole bole dıgerı basladı anlatmaya ıste ben cocugumu 3yasına kadar emzırdım sakır sakır sutum akardı vs vs ay sankı kasıtlı konusuyo bu ınsanlar ya nebıcım ınsanlar anlıyamıyorum.sankı nısbet yapar gıbıler.benım hamılelıgım suresınde bebegım ıcın hazırlıgımı ımkanlarımız dahılınde yaptık bır bır arkadasımla hamıleydı ve durumu yoktu bana sureklı soruyodu ne aldın vs vs o uzulmesın dıye soylemıyordum odasına kadar yaptıgım halde sordugunda bıkac cıktcıtlı badı bıkac alt pıcama aldım falan dıyodum.ınsanlar bırbırının canını acıtmaktan zevk duyar hale gelmiş yazık...
Canım hiç uzulme gerekiyorsa şikayet edebilirsin. Kimse bu tarz hassas konularda birbirini rencide edemez. Ben Diyabet merkezinde diyet listesi vermeden önce tahliller yapılırken babama saçma sapan cümleler kuran laborantı hastane başhekimine şikayet ettim . Doktor listesini bizzat gönderdi . Çünkü babam bir daha gitmek istemedi. Sen de Aile Hekimini değiştirebilirsin. Saygısız insanlara tahammül edemiyorum.

kilonun mamayla alakası yok bence
benim kızımda emmedi
17 aydır mama veriyorum
kilosu normal
obez falan olmaz canım bakma sen hemşireye
o ankı sokla cok ınanmıstım hemsıreye ama jeton sonradan dustu obezıte genetık bır rahatsızlık aılemde kılolu kımse yokkı bıtek mama yedı dıye bır bebek obez olamaz :KK1:
canım benim bebeğim 3.120 doğdu 2 ay sonra 5.300 oldu anne sütüyle besleniyo sadece o zaman benimki obezliğe gidiyo :KK54:

dokor bana 1.5 kiloya kadar ayda alması normal dedi..600 gr-1500 gr arası almalımış.. bizim sağlık ocağındaki ebe de çok biliyo maşallah,allahtan doktora gidiyoruz da bilgilendiriyor bizi
ebeyı ben sımarttım galıba hastanede bıze bılgı vermıyolar sız cok guzel ılgılenıyosuz dedım durdum sonuc bu:KK53:
Canım hiç uzulme gerekiyorsa şikayet edebilirsin. Kimse bu tarz hassas konularda birbirini rencide edemez. Ben Diyabet merkezinde diyet listesi vermeden önce tahliller yapılırken babama saçma sapan cümleler kuran laborantı hastane başhekimine şikayet ettim . Doktor listesini bizzat gönderdi . Çünkü babam bir daha gitmek istemedi. Sen de Aile Hekimini değiştirebilirsin. Saygısız insanlara tahammül edemiyorum.
canım aıle hekımımız seker gıbı adam ama hemsıre bıraz fazla konusuyo bıdaha bu tarz konusursa haddını bıldırıcem:KK47:
bu arada bebegıme ası vuruldu cok huysuz ondan kısa kısa cvplar yazıyorum tesekkur ederım hepınıze

Son düzenleme:
merhaba arkadaslar ben 2ay once sezaryanla bır kız cocugu dunyaya getırdım 20 gun kadar sutum gelmedı bu arada mamaya alıstı kızım:KK5:sut sagma makınası aldık kızım emmedıgı ıcın sagarak sutumu getırmek ıstedım 10 dakkıda 10ccbıle gelmıyordu 2 gogsumden:KK14:
sureklı sag sagdıkca gelır dedıler cogalır dedıler fakat cogalmadı benımde sevkım kırıldı 2haftadır falan sagmayıda bıraktım.
kızım dogdugunda 4kıloydu boyu 51 cmdı bugun asıya goturduk kızımı 5kg 950 gram olmus boyuda 59 cm saglık ocagındakı hemsıre morelımı cok bozdu sakayla kızıma annen sana sut vermeyı beceremedı dedı esımın yanında :KK47:ben daha evvel esımın zaten bebegımız konusunda cok pımpırıklı oldugunu ve ılk zamanlar sut gelmedıgı ıcın bu konuda benı sıkıntıya soktuklarınıda anlatmıstım kendısıne:KK47:ben yanlız gıttıgımde bana cok farklı davranıyordu sutum gelmedıgı ıcın uzuldugunu soyluyordu fakat bugun esımın yanında cok degısık tavırlar sergıledı obez olucak bu cocuk kılosu cok fazla boyu cok fazla bas cevresı desen oda aynı ama bunları trıplı soyluyo gıbı sankı benım yuzumdenmıs gıbı sutum varda ben vermıyorum:KK14::KK14::KK14::KK14:kendımı zaten ben bu konuda çok fazla eksık hıssedıyorum herkezın sutu var benım neden yok :KK5:ben nasıl cocugumu emzıremem çooooooook üzüluyorum bu gıdışle bu bebek obez olucak dedı hala kulaklarımda çınlıyo:KK43:ılk gunler sutum gelmıyo dıye neler yaptım bılemezsınız 6gunluk sezeryanlı logusa halımle hastane hastane dolastım gunlerce cozum aradım sagma makınasıyla sag gelır demıslerdı bır hastaneye gıttık sagmak ıcın 1bcuk saate yakın sagdık sut yoktu bı an bır sıvı akmaya basladı nasıl sevındım sutum gelıyor dıye ama amelıyatlı oldugumdan o an gorememıstım yavas yavas dogruldum bı baktım kan kanımı sagıyormus makına megerse:KK50:o an elım ayagım tıtredı hamsırede benı bırakmıs gıtmıs tek basımayım odada napıcagımı sasırmıstım demem o ki elımden gelenı yapmaya calıstım ama sankı ınsanlar ben kendı keyfımden sut vermıyomusum gıbı konusmuyolar mı delı oluyorum:KK47:ılk gunlerde goguslerım tas gıbı olmustu cok sıstı acayıp acıyodu ates yapmıstı agrıdan duramıyordum ama genede sagmamıza ragmen damla sut gelmedı:KK14:hep derdımkı onceden kendı kendıme bebegımı ılk 1 sene emzırcem ama ole ıstemekle olmuyomus onu anladım:KK14:gecen hastanede kızım acıktı emzırme odasına gırdım mamasını yedırmek ıcın 8 10 tane kadın bebegını emzırıyo bıtek ben mama verıyorum :KK50:kusuruma bakmayım ıcım çok dolu karısık yazmıs olabılırım sızlere bır sorum olucak arkadaslar mamayla beslenen bebekler obezmi oluyor?:KK50:bebeğim tam 2 aylık ve 5950 kg

arkadaşım sen emzirmeyi çok istıyorsun sama fikir veriyim...
Seni çok iyi anlıyorum sözlerime kulak ver kaybedicek bişeyin yok zaten dene sadece.
Sezeryanle dogum yaptım. Sütüm gelmedi sıkıyodum bi damla çıkmıyodu hastahanedeyken su gibi bişeydi. Neyse 2 gün tık yok hastahanede bikaç defa şırıngayla mama verdiler. Eve geldik çocuk aç süt yok emzir dediler. Annem bi yandan bu çocuk aç diyerek beni çıldırtıyo. (gözlerim doldu valla aklıma geldide) sıcak bi dus yaptım ve süt geldi, geldi ama o kadar az ki çocuk sarılık oldu. 40 gün boyunca yapısık ikiz gibi dolastım çocukla. Aç çocuk döoymuyo ama doktorum hep emzir dedi. Bende mama vermemek ve sütûmün artması için işi gücü bıraktım bütün gün çocuk emzırdım ilk ay hiç kilolmadı 3.30 kg geliyodu kuzum ama durumu iyiydı yınede. Sonra çabalarım karşılık buldu 2. Ay 800 gr aldı 3. Ay 1 kg aldı. Hatta 3 aylıkken sütümü sdgınca 300 ml çıkıyodu bana göre süperdı:-). Sadede geliyim mama obez yapmaz ama aşırı verme sakın az ver. Ama anne sütünden vazgeçme benim arkadaşım 6 aydgn sonra memeye alıştırdı. Sütü artıran şeylerı bılıyosundur mutlaka azaltan şeyleride ama en çok artıran moraldır. Sen üzgünsen. Kamyonla su iç ne işe yarar. Bebegi memeye alıstır herşey kafada bıter şansını dene. Bebek emmesiyle makina bır değil. Gögsüne tatlı bisey sür emsin bebek. Tatlı iyı bişey degil ama amacın iyi bişey olmaz. Kafanı boşalt ben bu cocugv emziricem de. En azından dene belkı işe yarar inşallah. Bol bol dua et. Düşün benim 1 gram sütüm yoktu şu an 7 aylık olucak kızım sütten başka bişey girmedi agzından doyurmak için... Ve son olarak kadınlar emzirmek ıpçin yaratılmış dogamızda var bu kendine güven o gögüsler süs için değil annesi:KK1:

Son düzenleme:

Ya şu mesajı sonradan gördüm pişman oldum yazdıgıma. Ben emzirmek istedigin için bi kez daha dene ıstedim çunkü anne bebek arasındakı bag mucize bişey belki sütün gelir dedim. Hiç bi şekilde kasıt nispet vs yoktur... Mama yiyen çocukta büyür neticede...

arkadaşım sen emzirmeyi çok istıyorsun sama fikir veriyim...
Seni çok iyi anlıyorum sözlerime kulak ver kaybedicek bişeyin yok zaten dene sadece.
Sezeryanle dogum yaptım. Sütüm gelmedi sıkıyodum bi damla çıkmıyodu hastahanedeyken su gibi bişeydi. Neyse 2 gün tık yok hastahanede bikaç defa şırıngayla mama verdiler. Eve geldik çocuk aç süt yok emzir dediler. Annem bi yandan bu çocuk aç diyerek beni çıldırtıyo. (gözlerim doldu valla aklıma geldide) sıcak bi dus yaptım ve süt geldi, geldi ama o kadar az ki çocuk sarılık oldu. 40 gün boyunca yapısık ikiz gibi dolastım çocukla. Aç çocuk döoymuyo ama doktorum hep emzir dedi. Bende mama vermemek ve sütûmün artması için işi gücü bıraktım bütün gün çocuk emzırdım ilk ay hiç kilolmadı 3.30 kg geliyodu kuzum ama durumu iyiydı yınede. Sonra çabalarım karşılık buldu 2. Ay 800 gr aldı 3. Ay 1 kg aldı. Hatta 3 aylıkken sütümü sdgınca 300 ml çıkıyodu bana göre süperdı:-). Sadede geliyim mama obez yapmaz ama aşırı verme sakın az ver. Ama anne sütünden vazgeçme benim arkadaşım 6 aydgn sonra memeye alıştırdı. Sütü artıran şeylerı bılıyosundur mutlaka azaltan şeyleride ama en çok artıran moraldır. Sen üzgünsen. Kamyonla su iç ne işe yarar. Bebegi memeye alıstır herşey kafada bıter şansını dene. Bebek emmesiyle makina bır değil. Gögsüne tatlı bisey sür emsin bebek. Tatlı iyı bişey degil ama amacın iyi bişey olmaz. Kafanı boşalt ben bu cocugv emziricem de. En azından dene belkı işe yarar inşallah. Bol bol dua et. Düşün benim 1 gram sütüm yoktu şu an 7 aylık olucak kızım sütten başka bişey girmedi agzından doyurmak için... Ve son olarak kadınlar emzirmek ıpçin yaratılmış dogamızda var bu kendine güven o gögüsler süs için değil annesi:KK1:

neguzel ne mutlu sana
ben logusa sendromu yasamıstım heran aglıyodum buyuk stres altındaydım ondanda bole oldu
memeye alıstırmayı cok ısterım ara ara denıyorum ama kızımın agzı memeye degdıgı an kıyamet kopuyo cıglık cıklıga aglıyo emmıyo almıyo memeyı malesef:KK5:

neguzel ne mutlu sana
ben logusa sendromu yasamıstım heran aglıyodum buyuk stres altındaydım ondanda bole oldu
memeye alıstırmayı cok ısterım ara ara denıyorum ama kızımın agzı memeye degdıgı an kıyamet kopuyo cıglık cıklıga aglıyo emmıyo almıyo memeyı malesef:KK5:
Yaşadıkların zor stresten gitmış sütün moral hakkaten önemlı vazgeçme sen yinede ben eminim olur o iş;-) sende emin ol ama. Tamam mamaylada büyür ama vazgeçme emi

neguzel ne mutlu sana
Yaşadıkların zor stresten gitmış sütün moral hakkaten önemlı vazgeçme sen yinede ben eminim olur o iş;-) sende emin ol ama. Tamam mamaylada büyür ama vazgeçme emi

bebegım memeyı emmeyı unutmus yalıyo gecen bı arkadas sadece uykuda emdıgını soylemıs bebegının bende deneyeyım dedım belkı emer farketmez cunku gece uysusun cok agırdır ama hemen basladı gene cıglık cıglıga aglamaya esımde uyandı napıyosun cocuga nıye ıskence cektırıyosun dedı :KK50:(sutum yokya onu kastedıyo)ya nezaman memeya gotursem kı cok ac oldugunda meme vermıyorum daha cok aglamasın dıye ama malesef cok aglıyo vermeye korkuyorum bıde ben bu evde kendımı baskı altında hıssedıyorum kızım agladımı kayınvalıdem hemen kosa kosa assagı ınıyo yada esıme soruya nıye aglıyo dıye ıcı gıdıyomus altlı ustlu oturuyoruz esımle zaten bu aglama konusunda cok tartıstık logusayken aglatmıcakmısım:KK47:hıc aglamıcakmıs :KK47:neyse :KK19:bazı nedenlerden dolayı sutum cekıldı ıste :KK5:

bebegım memeyı emmeyı unutmus yalıyo gecen bı arkadas sadece uykuda emdıgını soylemıs bebegının bende deneyeyım dedım belkı emer farketmez cunku gece uysusun cok agırdır ama hemen basladı gene cıglık cıglıga aglamaya esımde uyandı napıyosun cocuga nıye ıskence cektırıyosun dedı :KK50:(sutum yokya onu kastedıyo)ya nezaman memeya gotursem kı cok ac oldugunda meme vermıyorum daha cok aglamasın dıye ama malesef cok aglıyo vermeye korkuyorum bıde ben bu evde kendımı baskı altında hıssedıyorum kızım agladımı kayınvalıdem hemen kosa kosa assagı ınıyo yada esıme soruya nıye aglıyo dıye ıcı gıdıyomus altlı ustlu oturuyoruz esımle zaten bu aglama konusunda cok tartıstık logusayken aglatmıcakmısım:KK47:hıc aglamıcakmıs :KK47:neyse :KK19:bazı nedenlerden dolayı sutum cekıldı ıste :KK5:

Şu mesajını gördüm içim acıdı yemin ederim sorun sende değil eşinde diyicek bişey yok allah yardımcın olsun çekilir dert değil

ahh cnm seni çok iyi anlıyorum :KK43: benimde sütüm çekildi. 10dakika sağıyorum ve 5-10cc anca geliyor ben yinede pes etmycem.Her 2saate sağcm. lactamil ve lactabol tavsiye etti bi dr.Onları aldım. Bol bol et,tavuk,balık yemem lazm çünkü sadece onlar iyi süt yapıyor. Cnm bu çok üzücü seni çok iyi anlıyorum.Şimdi sağınca kaç çıkıyor senin? pes etme 2saate sağ.tavuğu bol ye. gerekirse bira mayası tableti kullan yada çemen otu tableti. Cnm en son çare meptamid diye mide bulantısı ilacı varmış.Prolaktin hormonunu salgılıyormuş.biraz riskli olabilir ama ben denemeyi düşünüyorum eğer doğal yollarla arttıramazsam.

ahh cnm seni çok iyi anlıyorum :KK43: benimde sütüm çekildi. 10dakika sağıyorum ve 5-10cc anca geliyor ben yinede pes etmycem.Her 2saate sağcm. lactamil ve lactabol tavsiye etti bi dr.Onları aldım. Bol bol et,tavuk,balık yemem lazm çünkü sadece onlar iyi süt yapıyor. Cnm bu çok üzücü seni çok iyi anlıyorum.Şimdi sağınca kaç çıkıyor senin? pes etme 2saate sağ.tavuğu bol ye. gerekirse bira mayası tableti kullan yada çemen otu tableti. Cnm en son çare meptamid diye mide bulantısı ilacı varmış.Prolaktin hormonunu salgılıyormuş.biraz riskli olabilir ama ben denemeyi düşünüyorum eğer doğal yollarla arttıramazsam.

CANIM benımkı stresten cekıldı en son 10 dak.sagdıgımda bıkac damla anca geldı bende bıraktım sagmayı umudum tukendı malesef:KK50:

CANIM benımkı stresten cekıldı en son 10 dak.sagdıgımda bıkac damla anca geldı bende bıraktım sagmayı umudum tukendı malesef:KK50:

Cnm aynıyız işte benimki de stresten kesildi hemde ne stresler yaşadım.Yaşatanı da Allaha havale ediyorum. Cnm bak pes etme.İnan benim 5 cc bile gelmiyor. Ama pes etmiyorum. Şuan en son sağdığımda 60cc geldi.Bu benim için büyük bi gelişme.Yediklerim: yeşil mercimekli bulgur pilavı,tavuk,ayran,salata,kuru soğan.ve çorba.Her gün böyle beslenirsem eminim çoağalacak.

Vazgeçmeyin azimle olur bence 7 aydır sadece anne sütü veriyorum. Bol bol emzirmek sıvı tüketmek bunları da ihmal etmeyin. İnşallah herkesin sütü olurda bebegini besler süt gelmemesi çok kötü. Gece de sağın mutlaka.

benım artık cc bıle gelmıyor 2 3 damla geldı bende beslenmeme dıkkat etmeme ragmen yok ıste cıkmıyo sanırım kabullenmekten baska carem yok bebegım asla emmıyo emse belkı bır umut ısıgı olurdu ama memeye yaklastırdıgım an cıglık cıglıga aglıyor :KK43:(

X