Saç Rengi ve Saç Boyama Yeniden "KINA"

Ahuzarim

Isvicreden
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2009
2.291
497
Selam arkadaslar

Bundan 1 yil once saclarima cok kimyasal boya kullandigimdan dolayi (feci halde yiprandi cunku) Kina yakayim dedim..
Kinayi daha once hic kullanmamistim saclarimda..
Bende migrende var, iyi gelir diye dusundum bas agrima..
surdum.. sahidende ortaya cikan renge ben bile inanamadim :)
Muthis bir renk elde ettim..

icine yumurta,zeytinyagi,cay demi vede ceviz suyu,kestane kabuklarinin suyunu ekledim..
kahve-kizilimsi bir renk cikti ortaya..
Kina surdukten sonra,saclarim canlandi, hacim kazandi..parladi..Memnun kaldim yani.
suanda saclarim bembeyaz olmus durumda :) tekrar kina yakicam ama icine neler koysam acaba?

Nar suyu bile ekleyen varmis? kizil olmasi icin..
Bu kez de, Findik kabuklarini kaynatip eklemek istiyorum ama bilemiyorum nasil olur?

KINA yaparken ek olarak, renk vermesi icin siz neler katiyorsunuz icine?
Onerileriniz nelerdir?

sevgiler..

Selam arkadaslar

Bundan 1 yil once saclarima cok kimyasal boya kullandigimdan dolayi (feci halde yiprandi cunku) Kina yakayim dedim..
Kinayi daha once hic kullanmamistim saclarimda..
Bende migrende var, iyi gelir diye dusundum bas agrima..
surdum.. sahidende ortaya cikan renge ben bile inanamadim :)
Muthis bir renk elde ettim..

icine yumurta,zeytinyagi,cay demi vede ceviz suyu,kestane kabuklarinin suyunu ekledim..
kahve-kizilimsi bir renk cikti ortaya..
Kina surdukten sonra,saclarim canlandi, hacim kazandi..parladi..Memnun kaldim yani.
suanda saclarim bembeyaz olmus durumda :) tekrar kina yakicam ama icine neler koysam acaba?

Nar suyu bile ekleyen varmis? kizil olmasi icin..
Bu kez de, Findik kabuklarini kaynatip eklemek istiyorum ama bilemiyorum nasil olur?

KINA yaparken ek olarak, renk vermesi icin siz neler katiyorsunuz icine?
Onerileriniz nelerdir?

sevgiler..
selam canim coktandir konusamadik bende ramazan derken girememistim nete
aslinda kina daha iyi boyadan bence iyi yapmissin yine yaptiyin gibi yapsana kinayi guzel renk cikardi diyorsun iste ben kinanin icine boyle seyler karistirdiyini senden duydum cunku bende birki kere kina surdum sacima ama hic bisey karistirmadan surmustum simdide boya surdum karakirmizi ren oldu aslinda bu rengi seviyorum da o da sacimizda cok durmuyorki..

selam canim coktandir konusamadik bende ramazan derken girememistim nete
aslinda kina daha iyi boyadan bence iyi yapmissin yine yaptiyin gibi yapsana kinayi guzel renk cikardi diyorsun iste ben kinanin icine boyle seyler karistirdiyini senden duydum cunku bende birki kere kina surdum sacima ama hic bisey karistirmadan surmustum simdide boya surdum karakirmizi ren oldu aslinda bu rengi seviyorum da o da sacimizda cok durmuyorki..

Merhaba canim

Hayirli bayramlar dilerim sana..
Haklisin en guzeli bildigim yontemi uygulamak sanirim.
ama ben yinede baska neler ekleniyor diye bir merak etmistim..Ama sanirim kimse pek kina kullanmiyor :)
cok tsk.ederim canim..

kendine iyi bak..

sevgiler

X