Kaynım kizkardesimi surekli rahatsız ediyor

Kardesine gonderdigi msjlari goster.esinde ailesine bagliysa bagli yalan soyleyecek halin yok ya.ayrica ben olsam kaynmi arar haddini bildirirdim ne olacaksa olsun..hangi cesaretle yapiyor acaba karaktersiz.kiz arkadasinada soyle.gerekirse karissin ortalik susulacak bi mevzu degil.

Son durum nedir? Eşin biliyor mu?

Esim bu gece gelecek nasipse kardesim mesajları silmiş ,esim dün yazdigimgibi kaynimin kardesim yalnizken eve gittiğini biliyor ama bence kardesini o da tanıdığı icin kaynimin ne niyetle gittiğini tahmin ediyor çünkü konuştuğumuz gun hic uyumamış sesi de çok kötüydü zannedersem kaynima yada kaynanaya kızdı ve o bana caktirmiyor ortalık karışmasın diye kaynima bunu eninde sonunda söyleyeceğim zaten anladığı sekilde kiz kardesimi de sıkı sıkı tembihlerin

senin ne hissetiğini çok az da olsa anlıyorum
eşimin çocukluk arkadaşı var, çok yakınlar ama ayrı şehirlerdeyiz senede bir iki kere ya görüşürler ya görüşmez
neyse benim de kız kardeşim var bizden 12 yaş küçük ergen bir kız (düşün aradaki yaş farkını)
kız kardeşim face de bunu eklemiş sonra bu da aradı eşime söylüyor işte beni eklemiş diye
ben ilk başta dedim ne var bunda gayet normal arayıp söylemesi çok saçma dedim
neyse sonra bunlar watsapdan konuşmaya geçmişler
kardeşime kızdım ne işin var taaa oralara kadar götürüyorsun konuşmayı
bu iş büyüdü saçma sapan bir şekilde ama düşündükçe deliriyorum
sonra çocukla konuştum bak dedim o daha çocuk ergen, farklı düşünceleri olabilir ben ona çok kızıyorum
ama sende konuşma onunla dedim
gerizekalı saçma sapan yerlere götürdü konuşmalarımızı
yani hala kafayı yicem, üçümüzde farklı şehirlerdeyiz
ama çocuğun olduğu şehir benim memleketim geçen bayramda bizimkiler oraya gitti
bizimki de avm ye gitmiş tek başına güya
bana bişey diyemiyor, resmen kardeşimle aramız açıldı
bende artık üstüne gitmiyorum iş inada binmesin diye
eski diyaloğumuz kalmadı canımdan çok sevdiğim kardeşimle
çocuğa çok kızdım hala da kızıyorum, nefret ediyorum hatta
belki ortada hiçbirşey yok bilemiyorum ama hiç de öyle hissetmiyorum

allah yardımcın olsun
ama şunu anlamıyorum ben burdaki kadınlarda
neden sorunsuz, huzurlu dönemlerde kocalarınız işlemiyorsunuz alttan alta
varolan mutlu yuvanın kıymetini...
yani bir erkeğin yuvasını dağıtmamayı kafasına işlemeli
bu kadar basit mi ya, iş boşanmaya kadar varır diyorsun
senin yuvanın, senin çocuklarının suçu ne pardon
eşin bu kadar cahil biriyse o zaman ya bu deveyi güdecen ya bu diyardan gidecen

ama şu develeri güdün lütfen...
huzurun kıymetini bilmeli bu erkekler

En mantıklısı eşine söylemen ve eşinin de kardeşini uyarması..

yabancı gibi savcılığa şikayet falan olmaz..

eşin demeyecek mi kardeşimi şikayet edene kadar bana neden söylemediniz diye? 40 kat yabancı gibi şikayet olmaz bence.

açıkca eşine söyleyin, hatta kardeşin de olsun yanınızda ..enişte bak olay böyle böyle mesajları da burda vs ..gibi..anlatın..

doğrusu bu bence..

Kaynimin benim numaramı açmadığını söylemiştim esim adayında da acmamış esim kaynanaya söylemiş ne mubarekse onun telini acmış sozde bizim aradığımızda uyuyormuş kac gündür uyuyorsa velhasil kaynanam sorunca kaynım o soz nerden cikti ben uğramadım demiş esim de baskası gelmiş olmasın diyor ya da kardesin yanlış anlamasın diyor ah kim olduğunu görseydi esime zannedersem teklif olaylarını anlatacağım cok tedirginim dua edin

Kaynimin benim numaramı açmadığını söylemiştim esim adayında da acmamış esim kaynanaya söylemiş ne mubarekse onun telini acmış sozde bizim aradığımızda uyuyormuş kac gündür uyuyorsa velhasil kaynanam sorunca kaynım o soz nerden cikti ben uğramadım demiş esim de baskası gelmiş olmasın diyor ya da kardesin yanlış anlamasın diyor ah kim olduğunu görseydi esime zannedersem teklif olaylarını anlatacağım cok tedirginim dua edin

Yalan dolanında var kaynının korkulur valla napcaktı kim bilir aptal!!

Esim bugün annesine yine aratmış o kiz ne yapmak istiyor gitmedim demiş esim deyince ben de konuşma teklifi ettigini iki yıl once kiz kardesimin de bana söylediğimi ama cahilliğine verip söylemediğimi ondan dolayı kaynimin gitme ihtimalininin yüksek olduğunu söyledim esim öyle büyük bir tepki vermedi bizim numaralarımızı da acmıyor dedim eve gittik yanimdayken esim aradi sordu ben gitmedim o kiz hayirdir iki saka yaptım diye kendi üzerine mı alındı diyor esim de onun Dengesizliğini bildigi icin cok ustelemedi ama ben dedim söyle kardesimden uzakdursun kime buladıysa bulaşsın ama benim kardesime bulaşsın dedim benim kardesimde de var kırk defa sordum ne yazdı ne söyledi diye hatırlamıyorum galiba söyle dedi ne konuştuk bilmiyorum analayacaginiz aşağı tükürsem sakal yukarı tükürsem bıyık

şimdi bence bir kere şikayet etmeyi savcılığa falan gitmeyi aklından çıkar bu senin eşinin kardeşi elin adamı değil.
ben olsaydım kaynım kardeşime çıkma teklif ettiğinde hemen eşime söylerdim hatta dalga geçerdim:'' benden çok memnunsunuz biliyorum da aynı evden iki gelin fazla'' deyip gülerdim. sen nasıl söylemeden durdun hayret :)) yine bu mevzu üzerinden gidebilirsin konuşurken. bu kadar uzayacağını düşünmediğim için anlatmadım sana diye başlayarak meseleyi anlat.

Merhaba arkadaslar 5 yıllık evlinin ve biri 3 yasında digeri 3 aylik iki kızım var esinle öyle asiri bir sorunumuz yok kaynanamin bazı rahatsız edici sözlerini de esimin hatrina ve dahildir diye görmezden geliyorum benim sorunum kaynım ilk evlendiğimiz yıllarda kaynım kızkardeşimin numarasına( artık nasil bulduysa ) senden hoşlanıyorum tarzında mesaj yollamış o zaman kardesimin dediğine göre çıkma babında degil ama normal konuşmuşlar birkaç kere sonra kaynım çıkma teklif edince kizkardesim kabul etmemiş benim yaşadıklarımı görünce sonra birkaç defa daha boyle niye çıkmıyorsun bir sey olmaz tarzında aramaları olmus kaynimin en son gecen yıl yine aramış kardesim de hem çıktığın kiz var hem de bana teklif ediyorsun diye kızmış kaynimin liseden beri çıktığı ve onu cok seven bir kiz arkadaşı var son olarak bir ay once kaynım annemlerin apartmanında zile basar kardesimin evde tek olduğunu biliyor kardesimde diyafondan kim o deyince ismini söyler kardesime tek olduğunu kapıyı açmasını söyler kardesim de kızar birkaç kere ac diye bağırıp sonra gider bana dün söyledi simdi kara kara düşünüyorum kaynimi arayıp kızsam o dengesizdir is çözüme ulaşmaz ortalık karışır kaynana zaten yalan makinası bu ısı mutlaka biliyordur adım gibi eminim oğlunun boyle bir sey yapmayacağını söyler esim su an sehir disinda ona gelince söylesem ortalık yine karışır esim annesini arar annesi onu yine doldurur kaynım kardesimin yalan söylediğini söyler ve is bizim bosanmamiza kadar gider çünkü karşımda ailesine canından cok bagli bir esim var hele olayı annem duysa kıyametler kopar cok çaresizim ve kara kara düşünüyorum sizce ne yapayım

Kız kardeşinden emin olsam kaynına zılgıtı çek derdim ama bana onunda bu işte gönlü var gibi geldi. Yoksa bir erkeğin bir kızın kapısına bu şekilde dayanması çok sık karşılaşılan bir durum değil.

Çocuk iş güç sahibi, güvenilir biriyse verin gitsin. Kız kardeşinle elti olursun işte elalemle uğraşman gerekmez...

Kız kardeşinden emin olsam kaynına zılgıtı çek derdim ama bana onunda bu işte gönlü var gibi geldi. Yoksa bir erkeğin bir kızın kapısına bu şekilde dayanması çok sık karşılaşılan bir durum değil.

Çocuk iş güç sahibi, güvenilir biriyse verin gitsin. Kız kardeşinle elti olursun işte elalemle uğraşman gerekmez...

Canım kaynimi da eskiden seversin iyi çocuktu ama astsubay olduktan sonra abisine birkaç kere saygisiz konuşmaları oldu yani genc yasta yüksek maas onu saygiszlastirdi hem de onu cok seven gercekten cok iyi kalpli bir kiz arkadaşı var kaybımdan yana bundan dolayı olmaz kiz kardesim de bir ani digerini tutmaz lafını çekinmeden söyler kırar miyim diye düşünmez daha dün annemlerdeyiz esime hosgeldin demedi mutfakta bir hoş geldin de diyorum yüksek sesle gecen gun o size gelince hosgeldin demedi ben niye diyecekmisim begenmeyene kapı orada diye diklendi tabi esim muhtemelen duydu o da alıştı kiz kardesimin kiriciligina esim kardesimden 15 yas büyük birde gerçi sanki kardesim abla ben kardesim onun tavrına göre konuşmaları na göre diyeceğim o ki öyle bir evlilik annemi de beni de cok kotu etkiler kardesim eyvallah demez kaynım da malum onlar huzursuz olunca biz de etkileniriz hadi bizi bosver göz göre göre kardesimi mutsuzluğa surukleyemem

Son düzenleme:
Canım kaynimi da eskiden seversin iyi çocuktu ama astsubay olduktan sonra abisine birkaç kere saygisiz konuşmaları oldu yani genc yasta yüksek maas onu saygiszlastirdi hem de onu cok seven gercekten cok iyi kalpli bir kiz arkadaşı var kaybımdan yana bundan dolayı olmaz kiz kardesim de bir ani digerini tutmaz lafını çekinmeden söyler kırar miyim diye düşünmez daha dün annemlerdeyiz esime hosgeldin demedi mutfakta bir hoş geldin de diyorum yüksek sesle gecen gun o size gelince hosgeldin demedi ben niye diyecekmisim begenmeyene kapı orada diye diklendi tabi esim muhtemelen duydu o da alıştı kiz kardesimin kiriciligina esim kardesimden 15 yas büyük birde gerçi sanki kardesim abla ben kardesim onun tavrına göre konuşmaları na göre diyeceğim o ki öyle bir evlilik annemi de beni de cok kotu etkiler kardesim eyvallah demez kaynım da malum onlar huzursuz olunca biz de etkileniriz hadi bizi bosver göz göre göre kardesimi mutsuzluğa surukleyemem

O zaman eşinle konuş ama kardeşin kardeşimi rahatsız ediyor şeklinde değil. Bunların böyle böyle bir durumu var ama kardeşinin kız arkadaşı var malum, o kıza yazık zaten bizimkisinin de gönlü yok gibi bana doğru gelmiyor mani olalım bu işe desen? Çok zor bir durum ya...

O zaman eşinle konuş ama kardeşin kardeşimi rahatsız ediyor şeklinde değil. Bunların böyle böyle bir durumu var ama kardeşinin kız arkadaşı var malum, o kıza yazık zaten bizimkisinin de gönlü yok gibi bana doğru gelmiyor mani olalım bu işe desen? Çok zor bir durum ya...

Dün konuştum canım esim kaynimi aradi bey efendi inkar etti önceki teklif meselesini söylemedi ben ona kızarım dedi daha esim.e konuşmadık bugün birara aradım müsait değilim ben seni Ararım dedi üzerinden 4 saat gecti endişeliyim kardesimin anlatmadıkları var mı haklıymam haksız duruma düşmek istemiyorum kaynım yalan söylediği icin

X