gözden kurt çıkması

Karxixnca Kxixz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Ekim 2007
552
26
41
kızlar başka yerede yazdım burayada yazıp anlatmak istiyorum umarım aranızdan bir bilen çıkar şimdi bizim köyde bir kadın yazın doğadan birot toplardı bunu kuruturdu bu kurumuş otu yakıp dumanını göze verirdi is göze dolunca eğilirdiniz ve gözün altına su dolu bir tabak koyardı ve bu suyun içine yüzlerce kurt düşerdi bu otu bilmiyorum ne otuydu şimdi o kadınada ulaşamıyorum bilgisi olan varsa bu konuda lütfen yazsın

Şaka mı bu diye düşünürken arama motorundan baktım .
İnanamıyorum , şoktayım.

Bunu daha önce de bir kez duymuştum ama ne yapıldığın gördüm ne de bilen birine rastladım.

Görsem korkarım herhalde...

kızlar başka yerede yazdım burayada yazıp anlatmak istiyorum umarım aranızdan bir bilen çıkar şimdi bizim köyde bir kadın yazın doğadan birot toplardı bunu kuruturdu bu kurumuş otu yakıp dumanını göze verirdi is göze dolunca eğilirdiniz ve gözün altına su dolu bir tabak koyardı ve bu suyun içine yüzlerce kurt düşerdi bu otu bilmiyorum ne otuydu şimdi o kadınada ulaşamıyorum bilgisi olan varsa bu konuda lütfen yazsın

iyyğğ :) tuhaf bir şeymiş hiç duymamıştım da ne yapacaksın sen o otu sendemi kurt çıkaracaksın.Amaç neki neye iyi geliyor.

Hayir boyle bir sey var.
Cocuklugumda koyde 2 kere sahit oldum,
Birincisi kuzenimin gozu kizarip, sismisti yazin, kadin ona yaptiginda suya kucuk kurtlar dustu..
10 yasindaydim, benim gozumde hic bir kizarma sislik olmadigi halde 2 tane gozumden kucuk kurt dustugunu hatirliyorum!
farkinda degiliz ama bazen bir sinek gelir ve gozunuze saldirir resmen, iste o an gozunuze yumurtalarini atmistir...
Eger memlekete gidersem yerli kadina soracagim, cunku modern tibdan once dogada tedavi vardi her nekadar inanmak bazilarina guc gelsede!

konuyu hortlatıyorum ama öğrenebildiniz mi?
bi de marankinin tarifi var

böyle bi şey yapmak ben de istiyorum ama marakinin tarifi sallama geldi kendi de uygulamadı yabancı bi videoyu paylaşmış

Yüzde kurdun ne işi var hergün sabunla peelingle temizliyoruz.ahmet maranki bişey bildiği yok.bakın diyor yüzündeki deliklerde bu var diyor.binde bir belki bi durum...

Otun adı Bat otu. Deli bat bat da derler. Yabani hashaş da denir. Zehirli bir bitkidir. Minik minik çan gibi çiçekleri var kuruyunca. Aktarlarda bulamazsınız. İnternete yazıp resmine bakıp bulunduğu yerden toplamanız lazım.

Aynı işi kuru üzümle ve üzerlik tohumuyla da yapıyorlarmış.

X