philips lumea deneyimlerim

lilimu

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2008
384
221
arkadaşlar en sonunda buldum ve aldım..bir denemede bile yüzde elli sonuc verdi ...sorularınızı yanıtlayabilirim..

arkadaşlar en sonunda buldum ve aldım..bir denemede bile yüzde elli sonuc verdi ...sorularınızı yanıtlayabilirim..

canım merhaba benimde herkes gibi istenmeyen tüylerle başım dertte gerçekten azaltıyo mu nasıl kullanıyorsun öncesinde epilasyonmu yoksa jilet krem vs mi yapılıyo ne kadar ve ne sıklıkta uyguluyorsun,bide almaya nasıl karar verdin netten mi yoksa deneyen birisinden tavsiye mi? çok soru sordum kusura bakma ama ne yapıyım bukonudan çook dertliyim.:KK9:

Merhaba lilimu
Diğer lumea sayfasına yazdığım için buraya aynısını tekrar yazmayayım. Aldığım lumea'nın ortadaki silindir camında bir çıkıntı olduğunu farkettim. İlk aldığımda da varmıydı hatırlayamıyorum. Seninkinde de aynı şekilde mi kontrol edebilirmisin? Eğer değilse garantiye göndermek zorunda kalacağım:KK43:

canım benim sorularım var.
1-) Bu alet kılları inceltiyormu yoksa öyle bir etkisi yokmu?
2-)çok hassas bölgelerde yani popo arası ve vajinal bölgeden kullanabiliyormusun?
3-)Tüyleri jiletlemeden de alsak aynı sonucu veriyor mu? Bazı yerlere jilet vurmak istemiyorum da bu önemli yani Böyle olursa süper olur. Şimdiden teşekkürler cevapların için..

arkadaşlar.çok özür dilerim çok yoğun çalışıyorum.evde de nette problem var giremiyorum.camda benimkinde bir çıkıntı filan yok.önce bunu söyliim.ama ben gözlük camlarını sildiğimiz mendiller var ya hep onunla temizledim.bişeyler yapışıyor çünkü tozları mı yakıyor ne.önce bunu bir dene.
tüylerin yarısını döktü.geri çıkacaklar mı ve nasıl çıkacaklar henüz bilmiyorum. şimdilik iki kez kullandım sadece.fiyatı 1300.hassas bölgelerde kullanılabilir ama popoda kullanılır herhalde de anüste kullanılmaz yazıyor.ben bu bölgelere hiç kullanmadım.sadece bacaklarımda ilk olarak başladım.ama tüm bacak yapıyorum taaa yukarı kadar.

jiletlemezsen olmaz çünkü bu kökler üzerinden etkili yani kökü durması lazım.eger jiletlemezsen cilt yanığı oluşabilir yazıyor.ama ben jilet değil de epilatörün jilet başlığını kullanıyorum daha rahat oluyor.bir süre sonra jiletleyecek kadar bile çıkamayacakmış öyle yazıyor .inş. doğru olur.

teşekkürler cevapların için. Peki tüylerin uzama süresi nasıl? yani iki üç ay dayanıyormu? temiz kalma süresi nedir?

tüylerin uzama süresini bilmiyorum çünkü henüz iki defa kullandım..bakıcaz görücez.

canım benim sorularım var.
1-) Bu alet kılları inceltiyormu yoksa öyle bir etkisi yokmu?
2-)çok hassas bölgelerde yani popo arası ve vajinal bölgeden kullanabiliyormusun?
3-)Tüyleri jiletlemeden de alsak aynı sonucu veriyor mu? Bazı yerlere jilet vurmak istemiyorum da bu önemli yani Böyle olursa süper olur. Şimdiden teşekkürler cevapların için..
deneyimlerrimi aktarayım size;
1. Devamlı kullanırsan inceltiyor ve kullandığın süre ince çıkıyor ama bir bölgeyi bıraktığın anda tekrar kalınlaşıyor.
2. evet ben her iki bölgedede kullanıyorum biraz canını acıtıyor ama herhangi bir sakıncasını görmedim şu ana kadar. popo ve vajinada daha düşük derece de kullanman gerekiyor değilse dayanamıyorsun zaten esmer bölge olduğu için derecesini düşürmen gerekiyor.
3. Tüyleri kesmezsen uzun kıllarda etkisi olmuyor aletin daha etkili olabilmesi için ya yeni çıkmak üzere olan kıllara uygulayacaksın yada kesip öyle uygulayacaksın.

teşekkürler cevapların için. Peki tüylerin uzama süresi nasıl? yani iki üç ay dayanıyormu? temiz kalma süresi nedir?
tüyler bölgesine göre değişiyor bacaklar ve kollar geç çıkıyor bir ayı bulduğu oluyor. ama genital göblgede daha erken çıkıyor iki hafta gibi

tüyler bölgesine göre değişiyor bacaklar ve kollar geç çıkıyor bir ayı bulduğu oluyor. ama genital göblgede daha erken çıkıyor iki hafta gibi

Peki genital bölgede falan acı oluyor mu? O bölgemizdekiler daha sert malesef 2 hafta bile iyidir aslında. Ben de bu ürünü ykmde gördüm 1300 tl idi. Hoşuma gitti ama önce araştırmak istedim..

Arkadaşlar kızkardeşim philips lumia'yı satın almış. Geldi heyecanla anlattı bana. Ben de ilk etapta inandım ta ki kullanım klavuzunu okuyana kadar. Çünkü internet sitesinde bile asrın ürünü diye sunuluyor. Kullanma klavuzu türkçe değil. İngilizce fransızca almanca ve italyanca. Ben çok iyi ingilizce bilen 5 sene İngiltere'de yaşamış biriyim. Okudum ve okudukça gözlerime inanamadım.
Aleti kullanmadan önce jilet yapın diyor. Yani yüzünüze bile jilet yapıyorsunuz sonra ışıkla kıllar dinlenmeye geçiriliyor yani kesinlikle kökünden kurutulmuyor. İlk 2 ay 2 haftada bir daha sonra 2-4 haftada bir kıların çıkışına göre kullanılması yapılıyor. Bir kişinin 5 sene kullanabileceği yazıyor. yani öyle satıcıların söylediği gibi 2-3 kişi arkadaşlar birleşip alınacak bir ürün değil. Asla kılları yok etmiyor. Modern ağda diyebilirsiniz. Çok paranız varsa alınabilir ama yok etmediğini bilin. Aleti kullanmayı bıraktığınız anda geri gelecek hem de çok çok fazlasıyla çünkü ışık uygulacağınız bölgeyi jiletle traş etmeniz isteniyor.
Bu arada lazer değil bu. IPL isimli bir ışık teknolojisi. Satıcılar bunu lazermiş gibi pazarlıyor insanlara. Bu şekilde size satan bir yer varsa o yerin resmini çekin ve tüketici mahkemesine acil olarak başvurun. Çünkü lazer ve kılları kökünden bitiriyor diye aldatılıyorsunuz. Ayrıca türkçe kullanma klavuzu olmadığından direk suçlular ve siz de mağdursunuz. Çünkü okuyup anlayabilseniz kahrolursunuz.
Kıllarım azaldı diye aldanmayın. Kılların çıkış hızı farklıdır. Aleti kullanmayıp biraz daha beklerseniz kıllarınızın bir yere gitmediğini artarak çıktığını görebilirsiniz. Philips'le ilgili yabancı forumları da okudum. Bu konuda kullanıcılar ağdadan bıkıp parası da olan insanlar için ağda yerine kullanılabilecek bir ürün ama asla kılsız bir hayat anlamına gelmiyor. pardon kullandığınız sürece evet geliyor. Türkiye'de bu ürün bir kaç arkadaşın ortak kullanacağı bir ürünmüş gibi pazarlanıyor. Bu tamamen aldatmaca. Böyle bir şey yok. Kullanırsanız size kullanma klavuzunda vadedilen yaklaşık 5 senelik ömrünü azaltırsınız ve bu arada daha fazla mağdur oluşur.

Arkadaşlar kızkardeşim philips lumia'yı satın almış. Geldi heyecanla anlattı bana. Ben de ilk etapta inandım ta ki kullanım klavuzunu okuyana kadar. Çünkü internet sitesinde bile asrın ürünü diye sunuluyor. Kullanma klavuzu türkçe değil. İngilizce fransızca almanca ve italyanca. Ben çok iyi ingilizce bilen 5 sene İngiltere'de yaşamış biriyim. Okudum ve okudukça gözlerime inanamadım.
Aleti kullanmadan önce jilet yapın diyor. Yani yüzünüze bile jilet yapıyorsunuz sonra ışıkla kıllar dinlenmeye geçiriliyor yani kesinlikle kökünden kurutulmuyor. İlk 2 ay 2 haftada bir daha sonra 2-4 haftada bir kıların çıkışına göre kullanılması yapılıyor. Bir kişinin 5 sene kullanabileceği yazıyor. yani öyle satıcıların söylediği gibi 2-3 kişi arkadaşlar birleşip alınacak bir ürün değil. Asla kılları yok etmiyor. Modern ağda diyebilirsiniz. Çok paranız varsa alınabilir ama yok etmediğini bilin. Aleti kullanmayı bıraktığınız anda geri gelecek hem de çok çok fazlasıyla çünkü ışık uygulacağınız bölgeyi jiletle traş etmeniz isteniyor.
Bu arada lazer değil bu. IPL isimli bir ışık teknolojisi. Satıcılar bunu lazermiş gibi pazarlıyor insanlara. Bu şekilde size satan bir yer varsa o yerin resmini çekin ve tüketici mahkemesine acil olarak başvurun. Çünkü lazer ve kılları kökünden bitiriyor diye aldatılıyorsunuz. Ayrıca türkçe kullanma klavuzu olmadığından direk suçlular ve siz de mağdursunuz. Çünkü okuyup anlayabilseniz kahrolursunuz.
Kıllarım azaldı diye aldanmayın. Kılların çıkış hızı farklıdır. Aleti kullanmayıp biraz daha beklerseniz kıllarınızın bir yere gitmediğini artarak çıktığını görebilirsiniz. Philips'le ilgili yabancı forumları da okudum. Bu konuda kullanıcılar ağdadan bıkıp parası da olan insanlar için ağda yerine kullanılabilecek bir ürün ama asla kılsız bir hayat anlamına gelmiyor. pardon kullandığınız sürece evet geliyor. Türkiye'de bu ürün bir kaç arkadaşın ortak kullanacağı bir ürünmüş gibi pazarlanıyor. Bu tamamen aldatmaca. Böyle bir şey yok. Kullanırsanız size kullanma klavuzunda vadedilen yaklaşık 5 senelik ömrünü azaltırsınız ve bu arada daha fazla mağdur oluşur.

bende bu arkadasa katiliyorum.cunku bende almak istiyordum ve burdaki bazi alisveris sitelerinin online elestiri bolumlerini okudum ve tamamen vazgectim.cunku bu lazer uygulamasi nasil ki hastane ve kliniklerde bu konuda deneyimli insanlar tarafindan uygulaniyorsa ayni sekilde evde uygulamak deneyimsiz oldugumuzdan oturu cesitli skintilara yol aciyormus.ozellikle insanlar hangi dozda uygulayacaklarini bilmediklerinden oturu deri yaniklarina sebep olmuslar.benim gozum korktu acikcasi.o yuzden almadim.o anlamda bende kimseye tavsiye etmiyorum.lazer uygulamasi konusunda ise deneyimli insanlara yaptirmanizi tavsiye ederim.

Canım sadece deneyimli el meselesi değil. Türkçe kullanma klavuzu olmayınca ne olduğunu anlamak mümkün değil. Çünkü ister deneyimli ister deneyimsiz ellerde uygulansın bu aletten sonuç almak mümkün değil. Ben ingilizce anladığım için okudum kullanma klavuzunda kesinlikle kökten çözüm denmiyor. kullanıldığı sürece etkili. Tüyler kökünden yakılmıyor sadece dinlenmeye geçiyor bir nevi uykuya geçiyor. '' rest'' yani dinlenmek demek. O yüzden aleti bıraktığınız anda mantıken jiletle aldığınız için kuvvetlenmiş kökler çoğalmış ve güçlenmiş olarak karşınıza gelecek. Kullanma klavuzunda 1 kişi için 2-4 haftada tekrar yapılarak 5 senenin üstünde ömrü olduğu yazıyor. Satıcıların iddia ettiği gibi 2-3 kişinin kullanabileceği yazmıyor kullanırsa ömrü muhtemeler 1.5 - 2 sene civarına düşer

genital bölgede en düzenli kullandım.ve şimdi hemen hemen hiç yok diyebilirim.eskisinin onda biri yoktur yani kalanların..hatta 6 kere kullandım.devam ediyorum belki bitirir bile.bacakları boşverdim sıkılmıştım şimdi gene başladım.iki kerede gene baayaa bi döktü..ben çok memnunum.lambası bitse yenisini alırım o derece memnuunum.uygulamzsan geri çıkıyor evet ama ağdadan iyidir.kısa sürüyor o kadar acımıyor.genital bölgeye bile son ışık ayarında kullandım.biraz acıdı ama sonuçlar çok iyi.insan katlanıyor.
neden daha düzenli kullanmadım diye kızıyorum kendime şimdiye bitmişti.

Canım sadece deneyimli el meselesi değil. Türkçe kullanma klavuzu olmayınca ne olduğunu anlamak mümkün değil. Çünkü ister deneyimli ister deneyimsiz ellerde uygulansın bu aletten sonuç almak mümkün değil. Ben ingilizce anladığım için okudum kullanma klavuzunda kesinlikle kökten çözüm denmiyor. kullanıldığı sürece etkili. Tüyler kökünden yakılmıyor sadece dinlenmeye geçiyor bir nevi uykuya geçiyor. '' rest'' yani dinlenmek demek. O yüzden aleti bıraktığınız anda mantıken jiletle aldığınız için kuvvetlenmiş kökler çoğalmış ve güçlenmiş olarak karşınıza gelecek. Kullanma klavuzunda 1 kişi için 2-4 haftada tekrar yapılarak 5 senenin üstünde ömrü olduğu yazıyor. Satıcıların iddia ettiği gibi 2-3 kişinin kullanabileceği yazmıyor kullanırsa ömrü muhtemeler 1.5 - 2 sene civarına düşer

Lumia hakkında değişik yorumlar okudum fakat denemekte fayda var düşüncesiye aldım, vede 2 kez kullanmama reğmen kılların yuzde 80 ni dokuldu cihazın türkçe kullanma klavuzunu okudugumdada kökten çözüm olmadığını yazıyor ayrıca lazer merkezleride kıllatın kökten çözeceğiz diye garanti vermiyor kısacası ağdayla kılla tüyle uğraşmak istemeyen için muhteşem bir çözüm zaten adıdda modern ağda olarak biliniyor bence 1000 tl bu rahatlık için kesinlikle çok fazla bir tutar değil

ben 4 yıldız lazer epilasyona gidiyorum. % 70 oranında bitti ama hala cıkıyor. ve lazerde de tüyler öncesinde jiletle kısaltılıyor. Yani tüylerin üzerine ışın gönderemezsiniz zaten, yanar ve deride yanık olur. O nedenle bu üründe tüyleri kısaltmak niye eleştirilmiş anlamadım. Tüyleri döküyor olması köke nüfus ettiği anlamına gelir. Bence uzun ve düzenli kullanımda tüylerin çapında incelme ve azalma sağlıyor olmalı.. Yani lazerde bile uzun süre gerekirken, bu üründe de sabırlı olmak şart. Ama uzun süre kullandım, tüylerim hala aynı ya da daha kalın çıkıyor diyen varsa, o zaman etkisi tartışılabilir.

Kızlar ben iki hafta önce aldım Philips lumea 2007 yi. İlk seansımı yaptm yarın ikincisini yapcam ama bugün tüylerimin bariz bi şekilde döküldüğünü gördüm hem bikini gölgemde hemde koltuk altımda. Bu kadar erken bi sonuç beklemiyodum çok mutluyum. İnşallah tamamı dökülür. Belirli aralıklarla size bilgi vericem. Takipte kalın :)

X