2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
:KK9::KK9: super yaa..ohh torunum kokuyor diyordur yattikca :KK9:

Enistede sakayla karisik sallamis yanii :)))
Benimkide chucky diyor bnm fotolara,annemde lohusa psikolojinden hic kurtulamamis olsa gerek bana hep kahkul kesmis ustelik islakken tam kaslarda kesince , kuruyunca bildigin alnimin ortasindalar besleme gb:KK53:
Allahtan guzel giydirmiste biraz sirince duruyorum:KK9:

sen gene iyimişin güzel giydirmişler ben de oda yok:KK43: bildiğin erkek çocuğu gibi motor, araba resimli tişört hatta lisedeyken annem oğlum teyfik sen mi geldin derdi bana:KK53:

Aksam m.ö.10.000 diye bir film vardi bende Sezen uyumaya calisiyor anakucaginin basindaydim tam esimin yanina oturdum,filmdede kizla cocuk muck muck :))
Benim ki ne desin,adamlar M.Ö öpusmenin tarihini yaziyor biz 2000li yillardayiz beklemedeyiz :KK53: hahhahaha

Eslere de yardim lazim:KK9:

Süpermişşşş koptum valla

Bu akşam Demir'le eğlendiğimiz bir anda, durup dururken bana aynen şöyle söyledi:

" Anne... Bazen seninle eski güzel günlerimiz gözümün önüne geliyo, gözlerim doluyo........"

kıyamam Demire.Bizimkindede ayn ne laflar ne laflar.Ama kızıncada bir o kadar hakaret var bizde birde.

Ben de diyorum ki kızlar;
Lilacsofie emzirme danısmanı,

Sugar234 beslenme ve spor danısmanı,

Ben de psikolojik danısman.... Veeeee anne bebek okuluuuu/akademisi/enstitüsü acalımmm :))

süper fikirmiş bende iş sağlığı ve güvenliği uzmanınız olurum.
yapalım cidden bu işi :KK1:

Aksam m.ö.10.000 diye bir film vardi bende Sezen uyumaya calisiyor anakucaginin basindaydim tam esimin yanina oturdum,filmdede kizla cocuk muck muck :))
Benim ki ne desin,adamlar M.Ö öpusmenin tarihini yaziyor biz 2000li yillardayiz beklemedeyiz :KK53: hahhahaha

öldüm gülmekten.haha daha çok beklerler :KK53:

Bugün 3. ay kontrolümüze gittik... 5900 olmusuz, boyumuz da 61 cm... Bir ayda 800 gr almısız... Rota asımızı da olduk.... Şimdilik cincanda sıkıntı yok, sadece bugün sürekli memede kalmak istiyor...huzursuzluk mu yaptı ası bilmem

maşallah kuzucuk kocaman olmuş.üçüncü ayları konuşur olduk zaman çabulk geçiyor üç yaşlarınıda konuşuruz inşallah buradan.

Kızlar bende yemek tatlı işini hallederim kampta size yemekler tatlılar yaparım en sevdiğim Yada muhasebeci olarak bütçe planlama da yapabilirim hayali bile güzel bu işin 😄

kızlr bebeğim bugün uykuda kafasını kaşımaya başladı. hergün yıkıyorum,hatta biraz önce de yıkadım ama uyku arasında demin yine kaşıdı. neden olaki,bitlenmedi ya el kadar yavru:))

kızlr bebeğim bugün uykuda kafasını kaşımaya başladı. hergün yıkıyorum,hatta biraz önce de yıkadım ama uyku arasında demin yine kaşıdı. neden olaki,bitlenmedi ya el kadar yavru:))

gazı varsa sancıdan yapıyordur yada biz konak deriz kafa derisinde kepek gibi bişey ondan varsa oda kaşındırır eğer öyleyse bebeyağı sür banyosundan önce banyodan sonrada fırçasıyla tara canım:KK16:

Bireysel bankacılık portföy yöneticisi olan eski işime dayanarak ben de banka para işlerinize bakar yatırımlarınızı değerlendiririm :) kampta

gazı varsa sancıdan yapıyordur yada biz konak deriz kafa derisinde kepek gibi bişey ondan varsa oda kaşındırır eğer öyleyse bebeyağı sür banyosundan önce banyodan sonrada fırçasıyla tara canım:KK16:
evet canım çok az biraz konak var kafasında, daha önce egzama oldugu için sampuansız yıkamıstım ondan oldu, temizledim yaglayıp filan ama kalan kısmı kaşındırıyor sanırım. kaşınmayı da yni öğrendi sanırım öyle tatlı kaşınıyorki:)

kızlar bi arkadaşı doğum yaptı saçlarının önü neredeyse tamamen dökülmüş ya açıklarını diğer saçlarıyla kapatmış hamilelik boyunca dökülmeyen saçlar bir anda dökülmüş öyle mi oluyor açıklıklar mı oluşuyor başta???

İzin kullanmayi ben de cok istiyorum ama elimde olmayan sebeplerden dolayi baslicam mecbur...
Evet 15 saat ders alicam, 4 gun oglene kadar ayarlaticam insaallah.
Yani kizimdan 5 saat kadar ayri kalcam, su an tam o saatlerde hic uyanmadan uyuyo. İnsaallah boyle devam eder.

ben de ortaokulda matematık ogretmenıyım eylul ayında maraton baslıyor ılk maraton sabahcı olma savası herkes sabahcı olmak ıstıyor gecen yıl ben gıdemedım rısklı gebelık oldugu ıcın heyet raporluydum sımdı eskı sınıflarımı bana vermıyorlar oglencı olcakmısım guya.... zumrelerımden nefret edıyorum hepsı ogleden sonra ozel ders verıyor utanmadan da bunu acıkca dıyor herkesın cocugu varmıs ben de banane sızın ozel dersınızden etut merkezınızden dıyecegım..utanmadan ben gecen yıl bebegım dusmesın savası verırken terbıyesız zumrelerden bazıları ıyıkı gelmedı fazla ek ders alıyoz demısler yuh dıyorum baskada bırsey demıyorum fazladan alacagın 200 tl ıcın deger mı alcalmaya

olur valla hem de süper olur bütün myıs annleri daha da bütünleşiriz voltran gibii hiihhh hooytt:))) blog ismine de nasıl mutlu lohusa olunur deriz:))))

bu arada eşim bana doğum hediyesi almadı her sölediğimde kredi kartını ödüüycem diye gece gündüz çalışıyorum diyyooooo yermiyim bunları il dışarı çıktığımda ıpad alıcam kendime olmuyo böle çok pis gaza geldim bu gazla gidiyim bari:)
bu arada mother care buyaka da varmıydı?

Maalesef canım taaaa palladiumda var
Bayramda bulusuruz kısmetse burda mısınız

olur valla hem de süper olur bütün myıs annleri daha da bütünleşiriz voltran gibii hiihhh hooytt:))) blog ismine de nasıl mutlu lohusa olunur deriz:))))

bu arada eşim bana doğum hediyesi almadı her sölediğimde kredi kartını ödüüycem diye gece gündüz çalışıyorum diyyooooo yermiyim bunları il dışarı çıktığımda ıpad alıcam kendime olmuyo böle çok pis gaza geldim bu gazla gidiyim bari:)
bu arada mother care buyaka da varmıydı?

yarama tuz bastın canım benım okuz doguma gırerken asansorle hemsıre ben kocam ınıyoruz dogumhane kapısındakı vedalasmaya bak.. tam esıme duygulu duygulu bakıyorum hemsıre gerı cekıldı rahat olallım dıye o esnada benım okuzun cep telefonu calıyor benım okuz acıyor bana acele acele sarılıyor hadı hayatım gorusurz odayı merak etme senı suıt odaya cıkarcam sap deyıp opuyor bu arada telle konusmaya devam... hemsıre baka kaldı...ılk kez boyle ugurlama gordum dedı..valla ben nelerını gordum bu normal dedım. dugunde de benı evden cıkardılar gelınlıkle kocam benıarabanın arka koltuga oturttu kendıde one koltuga gectı arabayı kullanmıstı ben ne uyuz olmustum. 20 metre sonra durdu tabı ben bagırıyorum benı one bındırdı...aklına gelmemıs...neysem dogumdan cıktım... benı odadakı yataga yatırıyorlar..kocam yanıma geldı hadı gecmıs olsun hayatım dedı bebegın yanına gıttı. uyuz oldum. verın bana bebegımı dedım..tum sulalası gelmıs oda panayır alanı gbı takı takan takana takıyı takan gıdıyor...benımkı ne cıcek almıs ne cıkolata dedım heralde hedıye almıstır...nerdeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee....ben avucumu yaladım guya bu yıl zor gecmıs gıdıp cıcek almak onuruna dokunmus pırlanta bır kolye begenmıs lımıtı yetmemıs ben de actım agzımı yumdum gozumu. bır hafta sonra anneler gunu sabah uyanır uaynmaz optu ılk anneler gunun kutlu olsun dedı..bekledım gene yokkkkk..artık benı kım tutar her gelene anlattım..lafta bana dıyor kı ne bebebk kucukmus onemlı olan yuruyup kendı getırmesıymıs mıs mıs mısssssss. ben babalar gununde ne yaptım hıcbırsey demedım ıcıne oturdu .. ben ona gore maddecıymısım..ben cok kındarımdır bır daha hayattta kutlamayacagım babalar gununu...kendı gorumcem bıle bana anneler gunu hedıyesı almıs kayınvalıdem kendı annem kardesım ablam herkez hedıye aldı kocamdan koca bır hıc.. ben de artık tek cop almıyorum ıcımden gelmıyor cocuk cıftlerı bırlestırır bızımkınde ayrılma oldu sankı..bana hersefınde sen annesın artık dıyo. eskıden ıse gıderken farklı open adam sımdı yanaklarımdan opuyor artık boyle sen annesın dıye de esprı yapıyor. ben de bu yanaklarda sana cok dıyorum yallah ıse dıyorum.adama kanka dıyorum hatasını anlasın bana en kankaların kankası dıyor gıtmıs bana taraftar forması almıs yarabbım arkasınada adımızı yazdırmıs macta gıycekmısz oglan ben o ne romantık degıl mı dıyor allahım koru sınırlerımı

Arkadaslar bebislerinizin uyku periodu nasil? Yani benimki 1,5 saatte bir 30 dk uyuyor, sizin nasil? Niye kesintisiz uyumuyor bu cocuk? :KK66:

kızlar bi arkadaşı doğum yaptı saçlarının önü neredeyse tamamen dökülmüş ya açıklarını diğer saçlarıyla kapatmış hamilelik boyunca dökülmeyen saçlar bir anda dökülmüş öyle mi oluyor açıklıklar mı oluşuyor başta???

Her hamile ya da lohusada saç dökülmesi olabilir, hormonlar sebep olabilir
Saçının önü açılacak kadar saçı döküleni hiç duymadım görmedim
Vitamin vb eksikliği olmasın? Ya da aşırı stres?

evet canım çok az biraz konak var kafasında, daha önce egzama oldugu için sampuansız yıkamıstım ondan oldu, temizledim yaglayıp filan ama kalan kısmı kaşındırıyor sanırım. kaşınmayı da yni öğrendi sanırım öyle tatlı kaşınıyorki:)

Oğluşumda banyodayken saf zeytinyağı sürüp, ince tarakla (hani eski erkek taraklarından:) konağı temizliyordum, çabucak geçmişti.

Bireysel bankacılık portföy yöneticisi olan eski işime dayanarak ben de banka para işlerinize bakar yatırımlarınızı değerlendiririm :) kampta
Madem lohusalari iyi hissettirecez zayif bir noktadada ben yardimci olayim,tam kivamlarina gore istedikleri gb arayip bulamadiklari o kurtarici elbiseler benden olsun :KK9::KK9: tasarimini beraber yapalim ben dikeyim :KK9:
Ciddi miyiz kızlar? Blog için internet syf hazırlayabilecek kimse var mı aramızda pekii:)

Bugün 3. ay kontrolümüze gittik... 5900 olmusuz, boyumuz da 61 cm... Bir ayda 800 gr almısız... Rota asımızı da olduk.... Şimdilik cincanda sıkıntı yok, sadece bugün sürekli memede kalmak istiyor...huzursuzluk mu yaptı ası bilmem
Deren de aşılardan sonra sürekli meme istiyor. Maaşallah buarada Can'a:)

kıyamam Demire.Bizimkindede ayn ne laflar ne laflar.Ama kızıncada bir o kadar hakaret var bizde birde.

süper fikirmiş bende iş sağlığı ve güvenliği uzmanınız olurum.
yapalım cidden bu işi :KK1:

öldüm gülmekten.haha daha çok beklerler :KK53:

maşallah kuzucuk kocaman olmuş.üçüncü ayları konuşur olduk zaman çabulk geçiyor üç yaşlarınıda konuşuruz inşallah buradan.
Evet canım insanlar için iş konusunda danışman olabilirsin ya da annelik tecrübelerin fayda sağlar

Demir de hep böyle değil cnm of off çok asabi. Özellikle yardımcıya karşı çok kaba ve kötü davranıyor, biraz zorlanıyoruz doğrusu.

Kızlar bende yemek tatlı işini hallederim kampta size yemekler tatlılar yaparım en sevdiğim Yada muhasebeci olarak bütçe planlama da yapabilirim hayali bile güzel bu işin 😄
Blog yaparsak, yemek tarifleri önerileri kısımları olabilir?

Çok komik en azından eşin halen espri yapabiliyor ne guzel.

ayyy cok güldüm. Bene gecende esime sana abi diyebilir miyim dedim. Karı koca lafı bile gecmyor aramızda:KK1:

Biz de dünya ahret kardeşizzz:)) Yan gözle bakarsam nolayımmm:))

Kızlar
Kendi kendime birşeyden şüphelenip Deren'in bezinden örnek alıp tahlile götürmüştüm.
Dışkıda gizli kan çıktı. Canım sıkıldı. Yarın kontrole gideceğiz.
Dr daha detaylı tahliller yazacak bakacağız.

Kızlar
Kendi kendime birşeyden şüphelenip Deren'in bezinden örnek alıp tahlile götürmüştüm.
Dışkıda gizli kan çıktı. Canım sıkıldı. Yarın kontrole gideceğiz.
Dr daha detaylı tahliller yazacak bakacağız.

senı ne suphelendırdı cnm... bıze de soylede bız de dıkkatlı bakalım beze...benımkı genelde puskurttugu ıcın heryer battıgı ıcın bır an once temızlemekle ugrasıyorum beze bakamıyorum bıle

Cnm aşı olayını düşünüyordun kaç gündür. Herşeryde bir hayır vardır. .belki aşı olsa daha zor geçirirdi yolculukta ve öncesinde sıkıntı cekebikirdin. Öyle düşünelim.

Kızın arabada uyumuyo mu. Giderken emzirme kolay oluyor bana. Hiç yolculuk bitmesin istiyorum. Uyuyo hep.

Gidersin baktın olmadı 1 günlüğüne eşini ikna edip otelde kalsaniz ?
Bebeği için kabul eder diye umud ediyorum. Iyi yolculuklar şimdiden

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

canım aşının ertelenmesi biraz sevindim birazda üzüldüm çünkü annem bayramdan sonra yok memlekete gidiyor.
kızım çok değişken biraz uyuyor sonra huysuzlanıyor bide hava değişikliği kalabalığı sevecek mi off kafam karışık akşam eşimle tekrar konuşucam.

Dün gece 23 otobüsüne bindik amasyaya dogru. Otobus otogarda 00:30 kalkti, oraya buraya ugra yolcu al derken gece saat 3 de hala istanbuldaydik. Allahim boyle rezillik yok. Pazartesi yollar acik olur herhalde. Ucakla gidicektik, gec kaldigimiz icin pahaliydi cok. Bi daha mi cocukla otobuse binmek, tobeler olsun. :banghead::banghead::banghead:

bende yola cıkıcam yarın ama korkuyorum vazgeçsem mi acaba

yarama tuz bastın canım benım okuz doguma gırerken asansorle hemsıre ben kocam ınıyoruz dogumhane kapısındakı vedalasmaya bak.. tam esıme duygulu duygulu bakıyorum hemsıre gerı cekıldı rahat olallım dıye o esnada benım okuzun cep telefonu calıyor benım okuz acıyor bana acele acele sarılıyor hadı hayatım gorusurz odayı merak etme senı suıt odaya cıkarcam sap deyıp opuyor bu arada telle konusmaya devam... hemsıre baka kaldı...ılk kez boyle ugurlama gordum dedı..valla ben nelerını gordum bu normal dedım. dugunde de benı evden cıkardılar gelınlıkle kocam benıarabanın arka koltuga oturttu kendıde one koltuga gectı arabayı kullanmıstı ben ne uyuz olmustum. 20 metre sonra durdu tabı ben bagırıyorum benı one bındırdı...aklına gelmemıs...neysem dogumdan cıktım... benı odadakı yataga yatırıyorlar..kocam yanıma geldı hadı gecmıs olsun hayatım dedı bebegın yanına gıttı. uyuz oldum. verın bana bebegımı dedım..tum sulalası gelmıs oda panayır alanı gbı takı takan takana takıyı takan gıdıyor...benımkı ne cıcek almıs ne cıkolata dedım heralde hedıye almıstır...nerdeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee....ben avucumu yaladım guya bu yıl zor gecmıs gıdıp cıcek almak onuruna dokunmus pırlanta bır kolye begenmıs lımıtı yetmemıs ben de actım agzımı yumdum gozumu. bır hafta sonra anneler gunu sabah uyanır uaynmaz optu ılk anneler gunun kutlu olsun dedı..bekledım gene yokkkkk..artık benı kım tutar her gelene anlattım..lafta bana dıyor kı ne bebebk kucukmus onemlı olan yuruyup kendı getırmesıymıs mıs mıs mısssssss. ben babalar gununde ne yaptım hıcbırsey demedım ıcıne oturdu .. ben ona gore maddecıymısım..ben cok kındarımdır bır daha hayattta kutlamayacagım babalar gununu...kendı gorumcem bıle bana anneler gunu hedıyesı almıs kayınvalıdem kendı annem kardesım ablam herkez hedıye aldı kocamdan koca bır hıc.. ben de artık tek cop almıyorum ıcımden gelmıyor cocuk cıftlerı bırlestırır bızımkınde ayrılma oldu sankı..bana hersefınde sen annesın artık dıyo. eskıden ıse gıderken farklı open adam sımdı yanaklarımdan opuyor artık boyle sen annesın dıye de esprı yapıyor. ben de bu yanaklarda sana cok dıyorum yallah ıse dıyorum.adama kanka dıyorum hatasını anlasın bana en kankaların kankası dıyor gıtmıs bana taraftar forması almıs yarabbım arkasınada adımızı yazdırmıs macta gıycekmısz oglan ben o ne romantık degıl mı dıyor allahım koru sınırlerımı

canım hem cok güldüm hem de duygulandım bu kadar mı benzer seyler yaşanır resmen kocamı bana anlatıyorsun gibi hissettim:) çocuk ağlıyor biraz bak diyiyorum cennete gircek olan ben olsaydım tabi ki bakardım diyoooo

X