Görümcemin eşinin davranışları ve eşimin yorumları bir bakınn arkadaşlar haksızmıyım?

şu an konuyu okurken kendi hayatım gözümün önünden geçti hatta dün biraz fazla abartıp bende görümceme çıkıştım sen her gün annenin dibindesin diye gerginlik oldu ama napim artık dayanamıyorum yahu o zaman neden evlendin bi de çoçuğu var her gün sabah 8 de pılısını pırtısını topluyor geliyor annesine taki gecee 12 ye kadar annesinde ve bazen annesinde kalıyor yuh be yuh boşa kira veriyo bari birlikte yaşasalar benim zoruma giden şu her gün hergün beni de arayıp kendi gibi onlarla olmamı istiyo ama benim başka sorumluluklarım war işim gücüm war e tabi birde çektiğim çeneleri patavatsızlıkları hareketleri war war da war çıldırcam az kaldı :KK52:

bak canım rahmetli babaannem derdi gELin ne olursa olsun EL dir adı üstünde :KK70: kendi kızın gibi olamaz ne kadar iyi olursa olsun aynı şey kaynana ve görümce içinde aynıdır :KK70:
* kaynana kaynana kara kazanda kayna :)
* Görümce Görümce Görmiyim Ömrümce :)

Hahaha :KK70:
Kullanırım zamanı gelince şimdiden kaynana düşmanı oldum :KK53:

Gorumcenin sana bir zarari yok, kadin kendi evlenmis, istedigi gibi yasiyor, kendi hayatinda.
Sen esinle coz meseleni. Seni herkesten soyutlayan o, buna ses cikarmayan da sensin.
Gorumcen sizle kendini kiyaslayip kendine eziyet cektirecek degildi herhalde gelinimiz gidemedi annesine, ben de gitmemeliyim diye.

Selam arkadaşlar başlıktada belirttiğim gibi görümcem evleneli 1 sene olacak çok anlayışlı huyuna giden hiç kırmayan kaynanasıyla gezen sohbet muhabbet eden bir adam..biz uzaktayız görümcem ailesine yakın,ben evlliğin ilk zamanlarında aileme gitmek isterdim sık sık eşim hep problem yapardı evine alışamadın,anneme bile çağırmayın sizin yüzünüzden evine alışamadı dedi hatta bir gün..ama aslında onlarla bir alakası yoktu ben gurbete gittiğimden alışamadım bir dönem..şimdi bakıyorum hanfendi hem ailesinin yanında hemde adamı süs köpeği gibi akşam yemeklerine,sabah kavaltılarına hep ailesine götürüyor,ben böyle şeyler yapmadım hiç hemen buraya niye gelmiyosunuz hep oraya gidiyosunuz derlerdi eşimde bana yüklenip beni zorla götürür,benim aileme gelsede surat yapardı..ama bakıyorum şimdi beni kınayan insanlara kızı hiç kendinden çıkmıyor,bu adaletmi,bende özlüyordum bende evlattım uzağa gelmiştim,ama söyleyiince eşimde bişe demiyor doğalmış gidip gelebilirlermiş.bu arada benim eşim tek oğlan damatta tek oğlan ve onların demesine göre ailevi bağları yokmuş düşkün değillerimiş birbirlerine..bir tek bunlar düşkün sanki birbirine çok sinir oluyorum..
Qaliba kv ler icin zaman mekan yas fark etmiyor hep aynilar.aynen benimkiler gibi kendi kizlari hep kendileri ile takilir bana gelince gidemezdim bi de benim kv dem izin vermezdi Ben de cok zorluk cekdim ama sonunda anladim ki hep kendime etmisim keske her soylenene bu kadar kulak asmasaydim senin esin izin vermiyormus tatli dille ikna et ailene hasrrt kalma

maalesef arkadaşım bu bizim sınavımız..bize ağaç kovuğundan çıkmış gibi davranıp kendilerine gelince diplerinden ayırmazlar..benim görümcem bekar henüz...bir ara biriyle görüştü hemen kayınpederim başladı buralardan ev buluruz demeye....sonra eşimin tanıdıklarından birisi haber yollamış isteyelim diye....ozaman da kayınvalidem dedi bizim orada otururlar falan....anladım ki bu hep böyle...bizi de diplerinde tutmak için çok çabaladılar ama ben galip geldim:KK37:ben de babamın dibinde olsaydım madem üstelik benim babam yalnız.....

ablamların üst taraflarından bir bakalım dedim diye eşim bana ne dedi biliyormusun iç güveysi mi arıyorsunuz:KK53::KK53:kendi ablana gelince annenın yakınından olunca sorun yok değil mi dedim....

tamam kendi annesi gidebilir gelebilir kalabilir ama bize yapılan muamele yanlış....ben seni gayet iyi anladım....kayınvalidem her fırsatta derdi birara öyle zırt pırt gidilmezmiş vs...hani bana karışmayıp kızlarıyla burun buruna yaşasalar amenna....ama öyle değil işte....senin demek istediğn de bu değil mi.....takma boşver hepsi aynı....

Son düzenleme:
gelinlerin annelerine gitmek istemesi niye bu kadar dert oluyor onlara anlamıyorum benim kayınvalidemde ne zaman anneme gideceğimi duysa hemen o güne plan yapmaya kalkar dün kayınvalideme gittim özellikle yanında annemle konuştum telefonda haftasonu sana geleceğim birlikte kahvaltı yapalım diye bir baktım benim kayınvalide eşim gelince haftasonu şu akrabaya gidelim demeye başladı tabiki çabaları sonuçsuz kalıyor her zamanki gibi allah herkesin kalbine göre versin birşey demiyorum artık ona.

Nasıl yaptığını söylesene :)
Büyük ihtimalle bende ezilen gelin olacağım .s

Canım kusura bakma:KK43: yeniyim cok fazla anlamıyorum bu siteden henüz mesajını yeni gördüm.. hemen anlatayım nasıl yaptıgımı,canım cıktı ama yaptım.. eşime ne olursa olsun tatlı dille yaklaşıyorum, sorun çıkarmıyorum.. Ailesi geldiginde saygıda kusur etmiyorum, benim ailem geldiginde saygıda kusur ederse karşılıgını alıyor.. Ben onun babasının evine seve seve,pür neşe gidiyorum, kayınvalidemin gözde gelini benim. sende kayınvalideni kafaya al.. AMA eger ondan aynı tavırları alamıyorsam aileme karşı, onun yaptıgını yapıyorum.. bak yemin ederim geçenlerde olmuş bi olayı anlatayım,, dayım yemege geldi bizim eve neyse kalktı evine gidecek eşim bebişimizi kucagına aldı güya onunla oyalıyor kendini dayımı kapıya ugurlamamak için..bende sesimi çıkarmadım,bu defaonun ablası geldi sohbet ettik, kalktı gidicek bebişimi kucagıma aldım aynı şekilde ablasını ugurlamadım.. içeri girdi ve bana söyledigi laf aynen şu ''sen tam bi şeytansın, ben seninle baş edemem:)'' dedim ha şunu bileydin. işini sessiz hallet ve ne olursa olsun tatlı dilden vazgeçme.. benim eşim tam bi kazuletti evlendigim zaman, adamı değiştirdim.. sürekli kucagına otur, iltifat yagdır,onun için süslen vs.. ama kavga etme ve sakın aglama erkekler hoşlanmıyor.. uzun yazdım ama :):) umarım yardımım dokunur.. öptüm canım benim

aslında kimseye birşey yüklemek değil amacım sadece adalet bak herkez gidip gelmek isteyebilirmiş evlendikten sonra kimse ailesinden kopamazmış değilmi????evet ama bana hiç böyle davranmadılar önceki hayatımı silip beni besleme gibi alarak kendilerine göre şekillendirmek istediler,olan bana oldu psikolojim bozuldu,değdimi kesinlikle hayır dahada kötü oldu aramız,ama şimdi kızlarına karşı bu büyük anlayış ve çağdaşlık gözlerimi yaşartıyor ama acıdan...

Hep olan şey bu degil mi ki?

Bizde aileler her daim çifte standartçı...Üzülme ve takılma bence yıpranırsın...Bundan sonra ailenle daha fazla beraber olmaya çalış.
Sana önceki gibi konuşurlarsa da hoş bir dille kendi kızlarının -kardeşinin evli oldugu halde ailesiyle ne kadar rahat görüşebildigini ifade et...

Malesef ki kısıtlanmaya sen rıza göstermişsin.Üzerinde baskı kurmuşlar ve sende ezilmişsin.
Ezilmeyen var mı? Yok...

Ancak ZEYTİNYAGI olanlar hep suyun üstünde geziyorlar...

Hem eşinize aileniz konusunda sizi anlamadığı için kızıyorsunuz, hemde görümcenizin eşine süs köpeği diyorsunuz??:KK14:
Sorun maalesef eşinizde başka kimse de değil, kayınvalideniz ve kayınpederiniz birşey dediği zaman cevap verecek olan eşinizdir.

Canım kusura bakma:KK43: yeniyim cok fazla anlamıyorum bu siteden henüz mesajını yeni gördüm.. hemen anlatayım nasıl yaptıgımı,canım cıktı ama yaptım.. eşime ne olursa olsun tatlı dille yaklaşıyorum, sorun çıkarmıyorum.. Ailesi geldiginde saygıda kusur etmiyorum, benim ailem geldiginde saygıda kusur ederse karşılıgını alıyor.. Ben onun babasının evine seve seve,pür neşe gidiyorum, kayınvalidemin gözde gelini benim. sende kayınvalideni kafaya al.. AMA eger ondan aynı tavırları alamıyorsam aileme karşı, onun yaptıgını yapıyorum.. bak yemin ederim geçenlerde olmuş bi olayı anlatayım,, dayım yemege geldi bizim eve neyse kalktı evine gidecek eşim bebişimizi kucagına aldı güya onunla oyalıyor kendini dayımı kapıya ugurlamamak için..bende sesimi çıkarmadım,bu defaonun ablası geldi sohbet ettik, kalktı gidicek bebişimi kucagıma aldım aynı şekilde ablasını ugurlamadım.. içeri girdi ve bana söyledigi laf aynen şu ''sen tam bi şeytansın, ben seninle baş edemem:)'' dedim ha şunu bileydin. işini sessiz hallet ve ne olursa olsun tatlı dilden vazgeçme.. benim eşim tam bi kazuletti evlendigim zaman, adamı değiştirdim.. sürekli kucagına otur, iltifat yagdır,onun için süslen vs.. ama kavga etme ve sakın aglama erkekler hoşlanmıyor.. uzun yazdım ama :):) umarım yardımım dokunur.. öptüm canım benim

Buna diyecek laf bulamıyorum :):)
Keşke herkes sizin gibi olsa :)
Çoook teşekkür ederim :)

X