Görümcemin eşinin davranışları ve eşimin yorumları bir bakınn arkadaşlar haksızmıyım?

EXCADA

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Mayıs 2013
292
36
Selam arkadaşlar başlıktada belirttiğim gibi görümcem evleneli 1 sene olacak çok anlayışlı huyuna giden hiç kırmayan kaynanasıyla gezen sohbet muhabbet eden bir adam..biz uzaktayız görümcem ailesine yakın,ben evlliğin ilk zamanlarında aileme gitmek isterdim sık sık eşim hep problem yapardı evine alışamadın,anneme bile çağırmayın sizin yüzünüzden evine alışamadı dedi hatta bir gün..ama aslında onlarla bir alakası yoktu ben gurbete gittiğimden alışamadım bir dönem..şimdi bakıyorum hanfendi hem ailesinin yanında hemde adamı süs köpeği gibi akşam yemeklerine,sabah kavaltılarına hep ailesine götürüyor,ben böyle şeyler yapmadım hiç hemen buraya niye gelmiyosunuz hep oraya gidiyosunuz derlerdi eşimde bana yüklenip beni zorla götürür,benim aileme gelsede surat yapardı..ama bakıyorum şimdi beni kınayan insanlara kızı hiç kendinden çıkmıyor,bu adaletmi,bende özlüyordum bende evlattım uzağa gelmiştim,ama söyleyiince eşimde bişe demiyor doğalmış gidip gelebilirlermiş.bu arada benim eşim tek oğlan damatta tek oğlan ve onların demesine göre ailevi bağları yokmuş düşkün değillerimiş birbirlerine..bir tek bunlar düşkün sanki birbirine çok sinir oluyorum..

Selam arkadaşlar başlıktada belirttiğim gibi görümcem evleneli 1 sene olacak çok anlayışlı huyuna giden hiç kırmayan kaynanasıyla gezen sohbet muhabbet eden bir adam..biz uzaktayız görümcem ailesine yakın,ben evlliğin ilk zamanlarında aileme gitmek isterdim sık sık eşim hep problem yapardı evine alışamadın,anneme bile çağırmayın sizin yüzünüzden evine alışamadı dedi hatta bir gün..ama aslında onlarla bir alakası yoktu ben gurbete gittiğimden alışamadım bir dönem..şimdi bakıyorum hanfendi hem ailesinin yanında hemde adamı süs köpeği gibi akşam yemeklerine,sabah kavaltılarına hep ailesine götürüyor,ben böyle şeyler yapmadım hiç hemen buraya niye gelmiyosunuz hep oraya gidiyosunuz derlerdi eşimde bana yüklenip beni zorla götürür,benim aileme gelsede surat yapardı..ama bakıyorum şimdi beni kınayan insanlara kızı hiç kendinden çıkmıyor,bu adaletmi,bende özlüyordum bende evlattım uzağa gelmiştim,ama söyleyiince eşimde bişe demiyor doğalmış gidip gelebilirlermiş.bu arada benim eşim tek oğlan damatta tek oğlan ve onların demesine göre ailevi bağları yokmuş düşkün değillerimiş birbirlerine..bir tek bunlar düşkün sanki birbirine çok sinir oluyorum..

Görümcenizin annesine eşiyle birlikte sürekli gidip gelmesi görümcenizi ve eşini bağlar.

Eger sizin eşiniz sizin ailenize gitmek istemiyorsa gittiğinde de surat asıyorsa sorun eşinizde.
Suçu görümceye ya da erkek tarafına yüklemeye gerek yok...

Son düzenleme:
ayy evet çok sinir ama yapıcak bişey yok arkadaşım

hep öyle değil midir zaten gelin annesine gitse olay ama iş kendi kızlarına gelince aman canım ne var bunda...

bana da yapmaya kalktılar bir ara ama Allah'tan eşim çok sağlamdır asla ezdirmez beni

baktılar olmuyor bıraktılar artık...

adaletsiz davranmaları normal. çünkü görümcen o evin kızı, sense adı üstünde gelinsin

görümcenizin annesine eşiyle birlikte sürekli gidip gelmesi görümcenizi ve eşini bağlar.

Eger sizin eşiniz sizin ailenize gitmek istemiyorsa gittiğinde de surat asıyorsa sorun eşinizde.
Suçu görümceye ya da erkek tarafına yüklemeye gerek yok...

aslında kimseye birşey yüklemek değil amacım sadece adalet bak herkez gidip gelmek isteyebilirmiş evlendikten sonra kimse ailesinden kopamazmış değilmi????evet ama bana hiç böyle davranmadılar önceki hayatımı silip beni besleme gibi alarak kendilerine göre şekillendirmek istediler,olan bana oldu psikolojim bozuldu,değdimi kesinlikle hayır dahada kötü oldu aramız,ama şimdi kızlarına karşı bu büyük anlayış ve çağdaşlık gözlerimi yaşartıyor ama acıdan...

adaletsiz davranmaları normal. çünkü görümcen o evin kızı, sense adı üstünde gelinsin

aynen öyle anlayışsızlık,eşimi sürekli doldururlardı ailemi görmeye gittiğim zamanlar okada açıktıki hemen anlardım suratı düşerdi kaldığım zamanlar beni aramazdı aileme gitmiyosun derdi yada aileme geldiğinde sürekli telefondaa...amannnn neler çektim yaa anlatsam roman olur....tel oğlan diyee çok düştüler istediler onlarla yaşayalım dizlerinin dibinden ayrılmayalım..müdehaleler....

iki yaşlı kadın yıllar sonra buluşup muhabbet ediyolar.

ayşe soruyo oğlun nasıl.

fatma dyoki. oğlum naapsın yazık bi karısı var akşama kadar oğlum çalışır o yer gezer. bide akşam eve gelip karısına yardım eder. çok eziliyo oğlum der.

ayşe bu sefer kızını sorar.

fatmada derki. kızım çok iyi durumda allaha şükür çok iyi bi dağmadım var kızım gider alır giyinir kuşanır hiç para hesabı sormaz. akşam yemek hazır değilse ya çıkar dışarda yerler yada karısına yardım eder. kızım çok mutlu çok der.

işte size kaynana kafası :)

Ayşe soruyo oğlun nasıl.

Fatma dyoki. Oğlum naapsın yazık bi karısı var akşama kadar oğlum çalışır o yer gezer. Bide akşam eve gelip karısına yardım eder. çok eziliyo oğlum der.

Ayşe bu sefer kızını sorar.

Fatmada derki. Kızım çok iyi durumda allaha şükür çok iyi bi dağmadım var kızım gider alır giyinir kuşanır hiç para hesabı sormaz. Akşam yemek hazır değilse ya çıkar dışarda yerler yada karısına yardım eder. Kızım çok mutlu çok der.

Işte size kaynana kafası :)

ayneenn:::)geline ızdırap olurken kızınında bir kaynanası olduğunu unutuyorlar ne yazıkkii....bana damadın yanındaa bazı şeylere mecbursun gtelinsin dedi mesela geçende kafasız kadın..yarın öbürgün o adam deseki kızına annende böyle dedi sende gelinsin mecbursun...hırsından ne yapacağını şaşırıyor ve heryere zarar veriyor cahilceee aslındaa cahilllik görmemişlik yobazlıkkk okadar zorkiii:::KK43:(

canım bende aynı şeyleri yaşıyorum. bikaç gün önceki bayramda sabahın köründe uyandık eşimin ailesinin evine gittik.akşama kadar ordaydık,eşim akşam saat 8de aynen şunları söyledi ''hadi sizinkilerin bayramlarını kutlayalım ve dönelim'' annemler tam 2 buçuk saat uzaklıkta.... cinlerim tepeme çıktı tabi. dedim yarın sabahtan gideriz gece ne acelen var. yarın gün boyu uyuyor olucam, istiyosan bu akşam gidelim,yarın şansını kaybedersin dedi. yok istemiyorum kalsın dedim.. neyse sabah oldu 6.30da uyandırdım hadi gidiyoruz dedim adam şok oldu:) mırın kırın etti,dedim bi bayram daha var önümüzde karşılıgını alırsın.gittik bikaç gün kaldık ve döndük. görümcemde arıyo babanlarda mı kalacaksınız yani benim kardeşin yabancı yerde kalamaz, ayrıca bebeginde oralarda hastalanır. dedim seni ilgilendirmez önce kendine bak. 10gündür 2 cocugunla babanlardasın,eşim yabancı yerdeyse seninde eşin yabancı yerde, benim hayatıma müdahale edersen eger kardeşinle ilişkileriniz degişir dedim. ne yapalım canım bak herkes aynı ve daha bisürü şey.. sakın canını sıkma, sen eşini avucunun içine almaya bak. ben öyle yaptım

ayşe soruyo oğlun nasıl.

fatma dyoki. oğlum naapsın yazık bi karısı var akşama kadar oğlum çalışır o yer gezer. bide akşam eve gelip karısına yardım eder. çok eziliyo oğlum der.

ayşe bu sefer kızını sorar.

fatmada derki. kızım çok iyi durumda allaha şükür çok iyi bi dağmadım var kızım gider alır giyinir kuşanır hiç para hesabı sormaz. akşam yemek hazır değilse ya çıkar dışarda yerler yada karısına yardım eder. kızım çok mutlu çok der.

işte size kaynana kafası :)

konuyu görünce bu hikaye aklıma geldi hep tebessümle anlatırım bunu ben de
benim görümce bekar ama daha şimdiden evlensem ben uzakta yapamam çok özlerim der durur o bile sinirlerimi zıplatıyor sanırım her ailede var bu problemler

Seni ailene getirip götürmeyerek eşin terbiyesizlik yapmış
Görümcenin eşine de süs köpeği diye adlandırma yapmanız biraz yersiz ve yanlış olmuş
Ne güzel işte görümceniz becermiş,ailevi bağlarını koparmamış
Eşiniz ve sizde sorun oluşmuş
Ne sen lafını dinletebilmişsin,ne de eşin seni anlamış...
Ailene tel ediyor,çağırmayın etmeyin diye ve sen o insanı dinliyorsun
Asıl ilginçlik burda ...Evlendin diye aileni satmadın ya
Kimse ben istemediğim sürece ailemden koparamaz

Kııız desene misafirliğe gidince ooh ne güzel kız hep ananın dibindesin vallahi yat maşallah eşine de ne güzel diye :))) anlayan anlar

Seni ailene getirip götürmeyerek eşin terbiyesizlik yapmış
Görümcenin eşine de süs köpeği diye adlandırma yapmanız biraz yersiz ve yanlış olmuş
Ne güzel işte görümceniz becermiş,ailevi bağlarını koparmamış
Eşiniz ve sizde sorun oluşmuş
Ne sen lafını dinletebilmişsin,ne de eşin seni anlamış...
Ailene tel ediyor,çağırmayın etmeyin diye ve sen o insanı dinliyorsun
Asıl ilginçlik burda ...Evlendin diye aileni satmadın ya
Kimse ben istemediğim sürece ailemden koparamaz

benim kendi annem bana 150 m uzaklıkta kayınvalidem 200 m uzaklıkta her ikisinede çok yakın evim kayınvalideme misafir geldiği zaman kayın validem arar giderim aynı gün annemde arasa bana misafir geliyo diye kayınvalidemde 2 saat durur anneme giderim bunun içinde eşim bana surat yapıcaksada otursun anasının dizinin dibinde anne ve baban değişilmez kişilerdir kardeşlerinde öğle eşin suratmı yapıyor bırak yapsın çokta tın yani benim eşim de kendi annemlerdeyken aksam saat 10:00 dikilir tepeme neslim sabah 6 da kalkıyorum hadi gidelim " der kayınvalidemde olunca gece 12:00 de zor kalkar hee dedim kendi kendime öylemi görürsün sen.. annemlere gittimde bende 12:00 de kalkıyorum bana dedi bana acımıyormusun diye bende dedim sen bana acıyormusun sabah işte çalış akşam gel 12 ye kadar görümcene eltine kayınvalidene kayınpederine kaynına görümcenin eşine çocuklarına hizmet et sen bana acıyormusun dedim bunaldım artık böyle yaptıkca beni ailenden uzaklaştırıyorsun haberin olsun dedim. bir daha o oldu ne zaman istersem annemden o zaman geliyorum eve tık diyemiyor :KK9::KK9::emir_bebek:

canım bende aynı şeyleri yaşıyorum. bikaç gün önceki bayramda sabahın köründe uyandık eşimin ailesinin evine gittik.akşama kadar ordaydık,eşim akşam saat 8de aynen şunları söyledi ''hadi sizinkilerin bayramlarını kutlayalım ve dönelim'' annemler tam 2 buçuk saat uzaklıkta.... cinlerim tepeme çıktı tabi. dedim yarın sabahtan gideriz gece ne acelen var. yarın gün boyu uyuyor olucam, istiyosan bu akşam gidelim,yarın şansını kaybedersin dedi. yok istemiyorum kalsın dedim.. neyse sabah oldu 6.30da uyandırdım hadi gidiyoruz dedim adam şok oldu:) mırın kırın etti,dedim bi bayram daha var önümüzde karşılıgını alırsın.gittik bikaç gün kaldık ve döndük. görümcemde arıyo babanlarda mı kalacaksınız yani benim kardeşin yabancı yerde kalamaz, ayrıca bebeginde oralarda hastalanır. dedim seni ilgilendirmez önce kendine bak. 10gündür 2 cocugunla babanlardasın,eşim yabancı yerdeyse seninde eşin yabancı yerde, benim hayatıma müdahale edersen eger kardeşinle ilişkileriniz degişir dedim. ne yapalım canım bak herkes aynı ve daha bisürü şey.. sakın canını sıkma, sen eşini avucunun içine almaya bak. ben öyle yaptım

Nasıl yaptığını söylesene :)
Büyük ihtimalle bende ezilen gelin olacağım .s

nasıl yaptığını söylesene :)
büyük ihtimalle bende ezilen gelin olacağım .s

cnm bana soracak olursan eğer bu soruyu,bence aslında kadın yaptığını sanıyor ama adam düzgün kumaşı iyise zaten ne ezdiriyor ne yobazlık yapıyor ne diretiyor sadece başlarda bi bocalama sonra adamsa adam gibi davranmaya başlıyor çevrremde çok örnek var kadın bin beter adamın burnundan getirir adamda kaybetme korkusu dizlerinin bağı çözülür,başka kadında evde tutayım diye ayaklarını bile yıkar sonra ailemde ailem yada daha beteri içki kumar aldatma...yani ben evliliği oturtanda devam ettirende tat bırakanda erkek olduğunu düşünüyorum...bayanda değil yani veride eden rezilde eden erkekkkkk....

cnm bana soracak olursan eğer bu soruyu,bence aslında kadın yaptığını sanıyor ama adam düzgün kumaşı iyise zaten ne ezdiriyor ne yobazlık yapıyor ne diretiyor sadece başlarda bi bocalama sonra adamsa adam gibi davranmaya başlıyor çevrremde çok örnek var kadın bin beter adamın burnundan getirir adamda kaybetme korkusu dizlerinin bağı çözülür,başka kadında evde tutayım diye ayaklarını bile yıkar sonra ailemde ailem yada daha beteri içki kumar aldatma...yani ben evliliği oturtanda devam ettirende tat bırakanda erkek olduğunu düşünüyorum...bayanda değil yani veride eden rezilde eden erkekkkkk....
Öyle tabi öyle ama keşke evlenmeden anlayabilsek iş işten geçmeden .
Benim sevgilim annesine aşık resmen.
Annem der başka bir şey demez .
Burada okuduklarımdan sonra evlilikten öyle korkar oldum ki annesinden ablalarından çekinir oldum .
Beni kimseye karşı ezdirmez kendini de ama konu annesi olunca ne yapar bilmiyorum .s

öyle tabi öyle ama keşke evlenmeden anlayabilsek iş işten geçmeden .
Benim sevgilim annesine aşık resmen.
Annem der başka bir şey demez .
Burada okuduklarımdan sonra evlilikten öyle korkar oldum ki annesinden ablalarından çekinir oldum .
Beni kimseye karşı ezdirmez kendini de ama konu annesi olunca ne yapar bilmiyorum .s

benimki evlenmeden önce seni kimseye ezdirmem asla sen benim namusum olacasın önceliğim sensin vb...hiç rengini belli etmedi yada ben farkedemedim çünkü gerçekten insanın gözüne perde iniyormuş evlendikten sonra daha iyi anladım...evlendikten sonra düğüne gitmedim diye kavgalarmı anam için seni boşarımlarmı anamla kendini kıyaslama demelermiii ohoooo...hepsi foooss adam tam bir bağımlı çıktı..onun için avuca almak bana çok saçma geliyor ben yapamadım...açtığım konulardanda belli zaten..

benimki evlenmeden önce seni kimseye ezdirmem asla sen benim namusum olacasın önceliğim sensin vb...hiç rengini belli etmedi yada ben farkedemedim çünkü gerçekten insanın gözüne perde iniyormuş evlendikten sonra daha iyi anladım...evlendikten sonra düğüne gitmedim diye kavgalarmı anam için seni boşarımlarmı anamla kendini kıyaslama demelermiii ohoooo...hepsi foooss adam tam bir bağımlı çıktı..onun için avuca almak bana çok saçma geliyor ben yapamadım...açtığım konulardanda belli zaten..

Bizimkinin sözleri aynı .
Anam için seni boşarım ne demek ya .
Hepsi mi böyle bunların istisna yok mu ?
Beni evlenmeye zorluyorlar şimdi ailecek kurban bayramından sonra düğün yaparız falan diyorlar çok korkmaya başladım .
Ben annesinden çok ablalarından çekiniyorum ya neyse .
Ablasının teki çocuğunu babaannesine dedesine göstermiyormuş falan hiçbir sebep yokken çok uyanık bir ablası var .s

Nasıl yaptığını söylesene :)
Büyük ihtimalle bende ezilen gelin olacağım .s

bak canım rahmetli babaannem derdi gELin ne olursa olsun EL dir adı üstünde :KK70: kendi kızın gibi olamaz ne kadar iyi olursa olsun aynı şey kaynana ve görümce içinde aynıdır :KK70:
* kaynana kaynana kara kazanda kayna :)
* Görümce Görümce Görmiyim Ömrümce :)

Iste raslamiyorlarki kendileri gibi bir dünüre, hanyayi konyayi bir anlasalar. Nerde böyle gecimsiz insanlar var, dünyanin en iyi insanlarina dek gelip rahat ediyorlar. Nasil bir adalet bende anlamadim gitti.

X