Eşim boşanmak istiyor nolur yardımlarınızı bekliyorum:(((

Mommyyy

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2013
213
19
Eşimle 6 yıl çıktık.1 yıl nişanlı kaldık.İşimden ayrılıp tazminatımı almak istiyordum o yuzden bundan 2 ay önce nikah yaptık.Düğününümüz seneye olcaktı.Nikahta düğünde olcaktı normalde.Halen ben izmirde ailemle,o bursada yasıyor.Nikahtan sonra tartışmalarımız başladı.Benim bundan sonraki kariyerim konusunda karasız kalmamla ilgili,yaşam tarzımla ilgili v.s. 3 gün barışık 5 gün küs biçimde gitmeye başladı.Ben genelde kendimi haklı gördüğüm için onun aramasını gelmesini beklerdim.
1 senedir sürekli istekli bi şekilde balayı planları yaparken birgün pat diye düğün yapcam ticari araç alıp yatırım yapcam diye balayına belki geç gideriz gitmeyiz nolcak falan dedi.bende tepki gösterdim neden en başından beri haftaya balayına gitcekmişiz gibi plan yapıyosun en baştan açıklasaydın ozaman diye.O yüzdende aramız bozuldu.
Sonra dayımlar baska sehirden izmirin ilçesine yazlıga geldiler bizde onların yanına gittik o günde telefonunmu evde unuttum eşimlede gorusmuyoduk kızgındım haber vermedım.O gece orda kaldım.Gece bana mesaj atmış yarın izmire geliyorum diye benim haberim yok.Sabah annem arayıp haber verdi.Kardeşim yanımdaydı ordan gorustuk haber vermedım tel.imi unuttum diye bagıra cagıra konustu benle izmirde işleri vardı hemde gorusmeye gelmıstı bende o oyle ters konusunca bekliceksen gelcem izmire dedim(2 saat yol sürüyo) gelme dönüyorum dedi gelcem bekle dedim gittim ama dönmüş.Senin sorumluluğun yok.Evlilikle eşle alakan yok diye kızdı.Bu olayın bi komplo oldunu düşündü!
Aileside yıllardır zaman zaman hos olmayan davranıslarda bulunuyodu soyleyıncede genelde onları savunuyodu.Nikah zamanıda bursaya gittik ailemle dogru duzgun ilgilenmediler soyleyınce suc oldu zaten ailemi de dogru duzgun aramıyosun saygın yok falan dedi.Halbuki cok sık olmasada özel günlerde arıyodum.Ailesi eşimin yanında bana iyi davranıyo,hediyeler alıyo,resimlerim dolu evlerinde ama o yokken bazen sinir bozucu davranıslarda bulunuyolar eşimde onların kotu seyler yaptıgına inanmıyo (laf sokma işlerimize karışma aileme saygısızlık yapma gibi seyler) mesafeli davranırdım cok aramazdım ama saygısızlık etmedim.
Ben bole eş istemiyorum onlara saygılı olcaksın akıllı olcksn sıcakkanlı olcaksın falan dedi bende onlardan o samimiyeti alamadıgım için olamıyorum dedim.
Bikaç gün küs kaldık sonra ben bole devam edemem ayrılalım ben hayatımı senle mahvedemem kendime zehredemem v.s seyler yazmıs yuzyuze goruselım dedım kabul etmedi.Fedakarlıkla beklediğim 8 yılı bi anda silip daha ilk problemde nasıl bitirmeye kalkarsın sende nasıl bi sorumluluk varda ilk sorunda kacıyosun fln dedim oda ben sana kackere soledım sana problemler ıstemıyorum aileme daha ilgili olcksın die fln dedi ben yinede alttan aldım.Çözmeye calıstım yanasmadı.Hep zıtlaştı.Ailesini kandilde aradım.Bayramda aradım.O ben önceden ole yaptım die ailemi aramadı.Ailemde olayların içinde buldu kendini.Ailesi benimle normal konustu soguk yada tepkİLİ değildiler.Tavır yaptıklarıda yok.Kaynvalide niye bole oldunuz nıye buyudu bukadar uzuluyorm falan dedi.
Eşim gemi kaptanı oldugundan bayramın ertesi gun sefere cıkıcakmıs ben benle agır konustugu için kızgın oldugum için aramadım geçirmeyede gitmedim...aylarca dönmeyecek...O benim gelmemi beklemiş 2 gece alkol almış.Perişan üzgün bi halde gitmiş giderken allahaısmarladık diye ne beni ne ailemi aradı.Bende telefon bekledim.Gidince annesini aradım.Bunlardan bahsetti niye bu boyutlara geldi dedi o getirdi ben alttan aldım dedim.Yuzyuze goruselım çözelim dedım ıstemedı dedim gelmedin dedi benle gorusmek ıstemıyo davet edende yok nie geleyim dedim.Kadına ayrılmak istiyomus diyorum aglaya aglaya anlatıyorum sasırmadıgı gibi teslli etmediği gibi yapacak birşeyim yok diyo.
Eşim giderken ya ailemin yanına gidip ben size layık bi gelin olcam sıcakkanlı olcam ilgilencem diye konusursun dedi yada bu iş biter dedi.Yani beni hiç aramadıkları gibi kızım senin halin ne cok uzgundun diye sormadıgı gibi bide yapcak bişi yok dedi ben bunun ustune gurursuz gibi nasıl arıyayım eşim sorcak aradımı diye cunku suan seferde herzaman ulasamıyoruz ona aramadı diyince zaten buyuzden ayrılmak ıstıyo iyice ipler kopacak annemde kesınlıkle aramıcaksın sen gurursuzmusun ararsan annen baban değiliz bosanırsa bosansın dunyanın sonu değil istese sonradan gelir diyo
Hersey bianda böle bitsin istemiyorum eşimi cok seviyorum bukadar buyutulcek bisey yoktu ortada hallolurdu istediği gibi daha cok ilgilenirdim ailesiylesiyle en ufak seylere takılmazdım daha anlayıslı surdurmeye calısırdım...onada dedim ama sinirden anlayıp dinlemedi suanda ona istesemde ulasma sansı yok denızde tel cekmıyo.Karaya yanascakta öle...Zaten onuda ailesinide arayıp aramamak konusunda kararsızım kendi ustunluklerını kuramaya calısıyolar anladığım kadarıyla hala alttan alırsam omur boyu ezmeyemi calısırlar acaba...cıkmaza girdim... biyandan annemin tehditleri...offfff çok kotuyummmm :18:
NOT : Arkadaslar kimimiz olayın ne zaman yazıldığına dikkat etmiyoruz 15 agustos 2013 te yazıldı ve olay burda yazılanlardan cok farklı boyutlara geldi,benim duygu ve düşüncelerim cok değişti tüm yorumları okumadan yorum yapmak yanlış anlaşılmasın ama anlamsız kalıyor...Buaraya yasadıklarını yazıp aylar hatta yıllar sonra sadece yazdıgı olaya yorum yapıldığını görenler bilir...asıl son gelişmelere yorum yapılırsa sevinirim...

Son düzenleme:
Canim senin adina gercekten üzüldüm. Senin esin kac yasinda? Aileye karsi sevgi saygi bir kenara senin esinin cok fazla beklentileri var. sonucta sen onunla evlendin ailesiyle degil. Biraz fazla takintili heralde yada ailesi onu doldurusa getiriyor. Anladigim kadariyla sen cok ilimli ve altdan alan bir insansin öpüpde tepesine koymasi gerekirken böyle yapmasi hic hos degil. Sana bir tavsiye dinlemen dinlememen senin elinde tabi ama yinede söyleyim. Annenin sözünden cikma. Anneler gercekten bazi seyleri sezerler ve kesinlikle kötülügünü istemez daha sen gencsin cocugunuz yok heralde. Eger ilerde cocuk olursa ve ayrilma konusu tekrar olursa annenin sana diyecegi tek sey "ben sana demistim olan cocuga odu" Ve bu durumda cocukda üzülecek.

Allah yardımcın olsun durumun zor görünüyor ancak bu ilişkinin artılarını eksilerini çok iyi hesaplaman lazım...Anladığım kadarıyla nikah olunca eşin 360 derece dönmüş sana karşı buna çok üzüldüğümü söylemek isterim , ailesini aramaman sizin ilişkinizi bitirecek bi sebep olmamalı eğer seni böyle bişeyle tehdit ediyorsa bu adamdan hayır gelmez gibi görünüyor:KK43: ömür boyu bunu sana karşı kullanabilir çok iyi düşün derim. Yolun çok başındasın sonradan daha büyük pişmanlık yaşayacağını düşünüyorsan şimdiden bitirmeni öneririm hakkında hayırlısı olur inşallah...

Canim senin adina gercekten üzüldüm. Senin esin kac yasinda? Aileye karsi sevgi saygi bir kenara senin esinin cok fazla beklentileri var. sonucta sen onunla evlendin ailesiyle degil. Biraz fazla takintili heralde yada ailesi onu doldurusa getiriyor. Anladigim kadariyla sen cok ilimli ve altdan alan bir insansin öpüpde tepesine koymasi gerekirken böyle yapmasi hic hos degil. Sana bir tavsiye dinlemen dinlememen senin elinde tabi ama yinede söyleyim. Annenin sözünden cikma. Anneler gercekten bazi seyleri sezerler ve kesinlikle kötülügünü istemez daha sen gencsin cocugunuz yok heralde. Eger ilerde cocuk olursa ve ayrilma konusu tekrar olursa annenin sana diyecegi tek sey "ben sana demistim olan cocuga odu" Ve bu durumda cocukda üzülecek.

eşim 28 yaşında cocuk yok daha aynı eve bile girmedikki...Düğünü bekliyoduk.Evet yani öncedende ailemle ilgili problem istemiyorum derdi nadiren ama bukadar buyutmemişti banada ailesi doldurmus gibi geliyo annesi tel.de normal konusuyo benle ama en son ben aglarken aynı anda konustuk oara ailen şöle böle demicektin yapacak hiçbişeyim yok gibisinden bişiler dedi.Haliyle oglunu savundu ama en azından kızım sakin ol bi hal caresine bakarız falan demiyo lafa geldimi sen gelin gibi değilsin kızım gibisin diyodu ben anlamadım bu dengesizi.O yüzden aramak istemiyorum ama eşim ögrenince iyice sinirlenicek senin gecinmeye niyetin yok diye.O yüzden ikilemde kaldım.....

Allah yardımcın olsun durumun zor görünüyor ancak bu ilişkinin artılarını eksilerini çok iyi hesaplaman lazım...Anladığım kadarıyla nikah olunca eşin 360 derece dönmüş sana karşı buna çok üzüldüğümü söylemek isterim , ailesini aramaman sizin ilişkinizi bitirecek bi sebep olmamalı eğer seni böyle bişeyle tehdit ediyorsa bu adamdan hayır gelmez gibi görünüyor:KK43: ömür boyu bunu sana karşı kullanabilir çok iyi düşün derim. Yolun çok başındasın sonradan daha büyük pişmanlık yaşayacağını düşünüyorsan şimdiden bitirmeni öneririm hakkında hayırlısı olur inşallah...

Hakılısın 180 derce döndü... tanıyamıyorum...ilerde bana dönse bile ömür boyu bunu kullanabilir yani yumusak davrandım diye ezmeye kalkabilir yada en ufak şeyde bosanmaya kalkabilir...Ama kolay değil işte şok içindeyim.Onsuz hayat düşünemiyorum.8 yılımı verdim sevgi fedakarlık sadakat...Heryerde herseyde anılarım var ayrılık korkunç geliyo...:KK43:(((

arkadaşım öncelikle hakkında hayırlısı olsun diyeyim.. bu erkek anneleri genelde böyleler.. bende 2 sene önce nişanlımdan ayrılmak zorunda kaldım.. ailesinin davranışları yüzünden.. daha doğrusu annesinin dolduruşu yüzünden.. incir çekirdeğini doldurmayan sebeplerle nişanı bozmak istediler.. ben üzüntüden ne yapacağımı kiminle konuşacağımı bilmiyordum.. nişanlım konuşmaya yanaşmıyordu ailemi ikna et diyordu bende saf gibi kalktım annesini aradım kadın bana ne dese beğenirsin aman kızım nolacak nişanlanıpta ayrılan ilk kişi sen değilsin ya dedi.. ben şok oldum hani olmayacaksa da insan kızım hayırlısı buymuş falan der bana kurduğu cümleye bak.. o yüzden bazı erkek anneleri oğullarını asla paylaşamıyor her fırsatta bir şeylerden şikayetçi olup dolduruşa getiriyorlar.. seninki de o hesap olmuş gibi.. Allah hayırlısını versin.. benim sana tavsiyem ailesini arama.. eşin denizden döndüğünde sana ulaşmak isterse arar zaten..

arkadaşım öncelikle hakkında hayırlısı olsun diyeyim.. bu erkek anneleri genelde böyleler.. bende 2 sene önce nişanlımdan ayrılmak zorunda kaldım.. ailesinin davranışları yüzünden.. daha doğrusu annesinin dolduruşu yüzünden.. incir çekirdeğini doldurmayan sebeplerle nişanı bozmak istediler.. ben üzüntüden ne yapacağımı kiminle konuşacağımı bilmiyordum.. nişanlım konuşmaya yanaşmıyordu ailemi ikna et diyordu bende saf gibi kalktım annesini aradım kadın bana ne dese beğenirsin aman kızım nolacak nişanlanıpta ayrılan ilk kişi sen değilsin ya dedi.. ben şok oldum hani olmayacaksa da insan kızım hayırlısı buymuş falan der bana kurduğu cümleye bak.. o yüzden bazı erkek anneleri oğullarını asla paylaşamıyor her fırsatta bir şeylerden şikayetçi olup dolduruşa getiriyorlar.. seninki de o hesap olmuş gibi.. Allah hayırlısını versin.. benim sana tavsiyem ailesini arama.. eşin denizden döndüğünde sana ulaşmak isterse arar zaten..

ama işte eşim benden boşanmayacagına dair tek şart olarak aileme gidip(telefonlada değil) af diliceksin size layık ilgili olucam diceksin yoksa kararım kesin diyor...Onlar bana bu konuda tavır yapmıyolar onu anlamıyorum benle normal konusup arkamdan doldurdularmı acaba hani af dilicek bişey yok....Ben aramazsam boşanıcak gibi duruyor...İlk başlarda blöfmü yapıyo acaba dedim her dediğini yaptık senin geldin tepemize ettin diyor.Evlenmeden önce her dediğimi yapardı dogru ama ben sımarmadım.Ailesine cok ısınamadıgım için bursaya gittiğimde fazla sohbet etmiyordum..Saygısızlık olarak adleddi...

Arkadasım bosver aynı evde bile yasamamissiniz. Emin ol aynı eve girince bu sorunların 10 katını yasayacaksınız. O yüzden bırak pesini bu erkeklerin özür diletmesi de insanı sınır ediyor. Kendi ozurdiliyor mü ki sana diretiyor.

bu admdan ve ailesinden sana hayır gelmez daha evlenmeden arıza .çıkarıyor yol ver gitsin ,kendini beğenmiş küstah seni ozen adamdan hayır gelmez , daha iyisi vardır

işimden ayrılıp tazminat almak için yaptık bayanlar evlilik sebebiyle ıstifa ettiği zaman tazminat alıyor...işimden cok bunalmıstım,değiştirmek istiyordum...

Yaptığınız şey hiç normal değil,keşke burada paylaşmasaydınız insanlara akıl verir gibi...

Problemleriniz konusunda da bence düşünülecek birşey yok. Şu an ailesi için bu kada baskı yapan,gerekirse ayrılmayı düşünen bir adam yarın öbür gün sizi daha beter ezer,döver,ortada bırakır.

Bence nişanlı olsaydınız bu kadar düşünmeyip ayrılabilirdiniz. Ama işyerinizden üç kuruş para koparmak için yaptığınız o nikah ayağınıza dolanıyor. Bunu da o kadar önemsemeyin. Eğer sonradan problem olacağını düşünüyorsanız, tazminat almak için nikah yapmıştık,düğün olmadan ayrıldık,sadece nişanlıydık diye açıklarsarsınız soranlara...

Yaptığınız şey hiç normal değil,keşke burada paylaşmasaydınız insanlara akıl verir gibi...

Problemleriniz konusunda da bence düşünülecek birşey yok. Şu an ailesi için bu kada baskı yapan,gerekirse ayrılmayı düşünen bir adam yarın öbür gün sizi daha beter ezer,döver,ortada bırakır.

Bence nişanlı olsaydınız bu kadar düşünmeyip ayrılabilirdiniz. Ama işyerinizden üç kuruş para koparmak için yaptığınız o nikah ayağınıza dolanıyor. Bunu da o kadar önemsemeyin. Eğer sonradan problem olacağını düşünüyorsanız, tazminat almak için nikah yapmıştık,düğün olmadan ayrıldık,sadece nişanlıydık diye açıklarsarsınız soranlara...

Arkadaşım aynen katılıyorum yazdıklarına. Gelin ata binmiş ya nasip demiş. O kadar önceden hiç gerek yoktu nikaha. Hakkınızda hayırlısı...

Böyle bir duruma yapıcı olarak bakarsak eğer ailesine gidip af dilemektense, onlarla biraz vakit geçirmeyi deneyin madem onların size karşı sert bi tavırları yok. Eşinizin ailesini ziyaret edin bence. Bazı erkekler ailesine çok düşkün olduklarından eşinin de ailesine karşı yakın davranmasını isterler ama bu da demek değildir ki 'ailemden af dile, size layık bir gelin olucam falan de' hiç hoş ifadeler değil. bence eşiniz evli olduğunuzdan ve kendisi de uzaklarda olduğundan bunu bekliyor sizden. ama kendinizi ezdirmeyin derim, sevdirin ama ezdirmeyin. annenizin tutumuna gelince birçok anne böyle düşünecektir ama keşke her şeyi yansıtmasaydınız eşinizle aranızda halledebilseydiniz. gurur yapıcam diye bunca yılınızı silip atmayın derim ben yalnız eşinize güveniniz sonsuzsa tabii ki. Bütün hayatım hep bu şekilde devam eder onla evli kaldığım sürede diyorsanız da, daha çocuğunuz yokken bitirmek en mantıklısı ama. Bir taraf yapıcı olmazsa da sonu pek umutlu görünmüyor

Benim niyetim insanlara akıl vermek değil bilmeyenler için acıklama yaptım sadece...Evet keske nikah onceden olmasaydı,sorunlar ayrı sehirlerde oldugumuz için büyüdü saglıksız iletişimden...belki beraber olsak bukadar büyümezdi...saolun

Son düzenleme:
Böyle bir duruma yapıcı olarak bakarsak eğer ailesine gidip af dilemektense, onlarla biraz vakit geçirmeyi deneyin madem onların size karşı sert bi tavırları yok. Eşinizin ailesini ziyaret edin bence. Bazı erkekler ailesine çok düşkün olduklarından eşinin de ailesine karşı yakın davranmasını isterler ama bu da demek değildir ki 'ailemden af dile, size layık bir gelin olucam falan de' hiç hoş ifadeler değil. bence eşiniz evli olduğunuzdan ve kendisi de uzaklarda olduğundan bunu bekliyor sizden. ama kendinizi ezdirmeyin derim, sevdirin ama ezdirmeyin. annenizin tutumuna gelince birçok anne böyle düşünecektir ama keşke her şeyi yansıtmasaydınız eşinizle aranızda halledebilseydiniz. gurur yapıcam diye bunca yılınızı silip atmayın derim ben yalnız eşinize güveniniz sonsuzsa tabii ki. Bütün hayatım hep bu şekilde devam eder onla evli kaldığım sürede diyorsanız da, daha çocuğunuz yokken bitirmek en mantıklısı ama. Bir taraf yapıcı olmazsa da sonu pek umutlu görünmüyor

bende öyle düşündüm kaynvalıdeye ayrılmak ıstıyo dediğimde olurmu ole sey bi care buluruz uzulme v.s.demesını beklerken yapacak hicbiseyim yok dediği halde arayıp gidip ziyaret ediyim dedim ama annem öle bişi yaparsan seni affetmem bida beni arkanda bulamazsın dedi işte... :KK43:((

bende öyle düşündüm kaynvalıdeye ayrılmak ıstıyo dediğimde olurmu ole sey bi care buluruz uzulme v.s.demesını beklerken yapacak hicbiseyim yok dediği halde arayıp gidip ziyaret ediyim dedim ama annem öle bişi yaparsan seni affetmem bida beni arkanda bulamazsın dedi işte... :KK43:((

o halde annenizi dinlemenizde yarar var, hakkınızda hayırlısı olsun inşallah

o halde annenizi dinlemenizde yarar var, hakkınızda hayırlısı olsun inşallah

kadın 3 kere aradı bugun sonunda actım hala bosanmadan deil balayı mevzusundan bahsetmeye calısıyo hem niye bole oldu diyo hem hala yapcak bişi yok diyo bende yapcak bişeyin yoksa neden uzuluyosunki dedim daha fazla bu konulardan konusmak ıstemıyorum eşim isterse beni arar dedim kapadım babası ufak bi kaza gecırmıs parmagı kırılmıs onu soyledı arasam bı dert aramasam bi dert:KK43:((

Eşimle 6 yıl çıktık.1 yıl nişanlı kaldık.İşimden ayrılıp tazminatımı almak istiyordum o yuzden 2 ay önce nikah yaptık.Düğününümüz seneye olcaktı.Nikahta düğünde olcaktı normalde.Halen ben izmirde ailemle,o bursada yasıyor.Nikahtan sonra tartışmalarımız başladı.Benim iş konusunda karasız kalmamla ilgili,yaşam tarzımla ilgili v.s. 3 gün barışık 5 gün küs biçimde gitmeye başladı.Ben genelde kendimi haklı gördüğüm için onun aramasını gelmesini beklerdim.1 senedir sürekli istekli bi şekilde balayı planları yaparken birgün pat diye düğün yapcam ticari araç alıp yatırım yapcam diye balayına belki geç gideriz gitmeyiz nolck falan dedi.bende tepki gösterdim neden en başından beri haftaya balayına gitcekmişiz gibi plan yapıyosun baştan açıklasaydın ozaman diye.O yüzdende aramız bozuldu.
Sonra dayımlar baska sehirden izmirin ilçesine yazlıga geldiler bizde onların yanına gittik o günde telefonunmu evde unuttum eşimlede gorusmuyoduk kızgındım haber vermedım.O gece orda kaldım.Gece bana mesaj atmış yarın izmire geliyorum diye benim haberim yok.Sabah annem arayıp haber verdi.Kardeşim yanımdaydı ordan gorustuk haber vermedım tel.imi unuttum diye bagıra cagıra konustu benle izmirde işleri vardı hemde gorusmeye gelmıstı bende o oyle ters konusunca bekliceksen gelcem izmire dedim(2 saat yol sürüyo) gelme dönüyorum dedi gelcem bekle dedim gittim ama dönmüş.Senin sorumluluğun yok.Evlilikle eşle alakan yok diye kızdı.Bu olayın bi komplo oldunu düşündü!
Aileside yıllardır zaman zaman hos olmayan davranıslarda bulunuyodu soyleyıncede genelde onları savunuyodu.Nikah zamanıda bursaya gittik ailemle dogru duzgun ilgilenmediler soyleyınce suc oldu zaten ailemi de dogru duzgun aramıyosun saygın yok falan dedi.Halbuki cok sık olmasada özel günlerde arıyodum.Ailesi eşimin yanında bana iyi davranıyo,hediyeler alıyo,resimlerim dolu evlerinde ama o yokken bazen sinir bozucu davranıslarda bulunuyolar eşimde onların kotu seyler yaptıgına inanmıyo (laf sokma işlerimize karışma aileme saygısızlık yapma gibi seyler) mesafeli davranırdım cok aramazdım ama saygısızlık etmedim.Ben bole eş istemiyorum onlara saygılı olcaksın akıllı olcksn sıcakkanlı olcaksın falan dedi bende onlardan o samimiyeti alamadıgım için olamıyorum dedim.Çok vıç vıç olmayı seven bi insan değilim.
Bikaç gün küs kaldık sonra ben bole devam edemem ayrılalım ben hayatımı senle mahvedemem kendime zehredemem v.s seyler yazmıs yuzyuze goruselım dedım kabul etmedi.Fedakarlıkla beklediğim 8 yılı bi anda silip daha ilk problemde nasıl yuvanı yıkmaya kalkarsın sende nasıl bi sorumluluk varda ilk sorunda kacıyosun fln dedim oda ben sana kackere soledım sana problemler ıstemıyorum aileme daha ilgili olcksın die fln dedi ben yinede alttan aldım.Çözmeye calıstım yanasmadı.Hep zıtlaştı.Ailesini kandilde aradım.Bayramda aradım.O ben önceden ole yaptım die ailemi aramadı.Ailemde olayların içinde buldu kendini aramayınca mecbur ögrendiler.Ailesi benimle normal konustu soguk yada tepkılı değildiler.Tavır yaptıklarıda yok.Kaynana niye bole oldunuz nıye buyudu bukadar uzuluyorm falan dedi.
Eşim gemi kaptanı oldugundan bayramın ertesi gun sefer cıkıcakmıs ben benle agır konustugu için kızgın oldugum için aramadım geçirmeyede gitmedim...aylarca dönmeyecek...O benim gelmemi beklemiş 2 gece alkol almış.Perişan üzgün bi halde gitmiş giderken allahaısmarladık diye ne beni ne ailemi aradı.Bende telefon bekledim.Gidince annesini aradım.Bunlardan bahsetti niye bu boyutlara geldi dedi o getirdi ben alttan aldım dedim.Yuzyuze goruselım çözelim dedım ıstemedı dedim gelmedin dedi benle gorusmek ıstemıyo davet edende yok nie geleyim dedim.Kadına ayrılmak istiyomus diyorum aglaya aglaya anlatıyorum sasırmadıgı gibi teslli etmediği gibi yapacak birşeyim yok diyo.Eşim giderken ya ailemin yanına gidip ben size layık bi gelin olcam sıcakkanlı olcam ilgilencem diye konusursun dedi yada bu iş biter dedi.Yani beni hiç aramadıkları gibi kızım senin halin ne cok uzgundun diye sormadıgı gibi bide yapcak bişi yok dedi ben bunun ustune gurursuz gibi nasıl arıyayım eşim gelince sorcak aradımı diye cunku suan seferde herzaman ulasamıyoruz ona aramadı diyince zaten buyuzden ayrılmak ıstıyo iyice ipler kopacak annemde kesınlıkle aramıcaksın sen gurursuzmusun arasan annen baban değiliz bosanırsa bosansın dunyanın sonu değil istese sonradan gelir diyo ama ben 25 yasında dul kalmak istemiyorum eşimi cok seviyorum bukadar buyutulcek bisey yoktu ortada hallolurdu istediği gibi daha cok ilgilenirdim ailesiylesiyle en ufak seylere takılmazdım daha anlayıslı surdurmeye calısırdım...onada dedim ama sinirden anlayıp dinlemedi suanda ona istesemde ulasma sansı yok denızde tel cekmıyo.Zaten onuda ailesinide arayıp aramamak konusunda kararsızım kendi ustunluklerını kuramaya calısıyolar anladığım kadarıyla ararsam omur boyu ezmeyemi calısırlar acaba...cıkmaza girdim... biyandan annemin tehditleri...offfff çok kotuyummmm :18: bana bi akıl verin nolur :KK43:((

canım çok üzüldüm.. kaç yaşındasın eşin kaç yaşında

X