Erkekler Neden Böyle? Feminist olmak üzereyim

propanol

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
28 Kasım 2012
838
917
Sanırım feminist oluyorum.Ciddi anlamda erkeklerden nefret eder oldum.Her gün gazetede okuduğum kadına şiddet haberleri,gündelik hayatta rastladığım erkeklerin aşırı egosu.Ataerkil bir toplumda yaşamaktan nefret ediyorum.Toplumumuzun gözü sadece erkekleri görüyor.Kadınlar sadece cinsel bir obje,bir doğum makinası ve bir hizmetçi.Evet neyse ki eskiye göre biraz daha iyi durumdayız ama toplumun %70lik kesiminin bakış açısı hala böyle.Özellikle doğudakilerin.13-14 yaşında evlendirilen küçücük çocuklar.Eğitim hakkı verilmeyen bireyler... Bizim tek suçumuz xx kromozomlu olmak mı? Bir erkek istediğini yapar,sabaha karşı eve gelebilir,sayısız kadınla yatıp kalkabilir,karısına çocuklarına el kaldırabilir,cebindeki parasını içki masalarına yatırabilir."ERKEKTİR YAPAR" diye sırtı sıvazlanır.Bir kadın yaptığında ne or....luğu kalır ne fa...şeliği.Yerden yere vurulur.Bu mu bizim hak ettiğimiz? Kim hangi hakla kadınları bu kadar aşağılayabiliyor? Ve erkekler nasıl bu kadar egoist ve aciz olabiliyor.Bir kadına el kaldırmak nedir ya? Senin yarın kadar olan bir insana,sana karşılık verebilecek fiziksel güce sahip olmayan bir insana el kaldırmak nedir? Bu nasıl bir psikolojinin sonucudur.Ben anlamıyorum gerçekten.

İyi bir ailede büyüdüm.Anne babamın birbirine saygı duyduğu.Ve asla şiddet olayı yaşamadım.İyi bir çocukluk geçirdim.Şu düşündüklerim sadece okuduklarım ve gözlemlediklerim sonucunda ortaya çıktı.Ve haklı da olduğumu düşünüyorum.Bir kadın kendini neden ezdirir anlayamıyorum? Aşk için mi? Çocuklarının hatrına mı? Onsuz yaşayamayacağını düşündüğü için mi? Gerçekten anlam veremiyorum.Umarım bir gün kadınlar hak ettikleri bakış açısı ile görülür.

Çok haklısın canım:KK14: "bu kadınlar neden kendilerini ezdiriyorlar?" Bu sorunun cevabı ise tam bi "muamma":KK50:

Son düzenleme:
Bu durumu değiştiremeyende malesef bayanlar bana göre.. Bir bayan anne oluyor bir kızı birde oğlan çocuğu oluyor. Kızını elalem ne der diye yetiştirmeye çalışıyor hala, aman gece geç gelmesin kız çocuğu o , aman erkek arkadaşı olmasın ya da ayrılmasn erkek arkadasından millet ne der bu kadar zaman görüştün evlen vs. Oğlunu ise inanılmaz özgür yetiştiriyor. Oğlunun iki ayda bir kız arkadaş değiştirmesi ile övünüyor ee erkek adam benim oğlum çok yakışıklı diyor. Kızlarla geziyor eğleniyor sonra gelin getirince aaa hanım hanımcık kız olsun diyor eline erkek eli değimemiş! Malesef günümüz 'anneleri' bu durumu değiştirmek için hiç çaba harcamıyor ..

haklısın cnm ama erkeklerin yaptığı herşeyi erkektir deyip sineye çeken bakış açıları olduğu için bu böylede devam eder gibi. fakat bu durumu gurur meselesi yapıp pohpohlayan insanların dışında bunu sineye çekmek mecburiyetinde olan bi kadın için bu durum çok can yakıcı erkeklerin hepsi değil fakat çoğu odundan ibaret ve ne yazıkki tıp bu konuda bi çözüm bulamadı bizler napalım...

erkeklerin büyük bi çoğunluğu seninde dediğin gibi arkadaşım çok özgür yetiştiriliyo ve şımartılıyo annesi bile oğlundan çekiniyo e hal böyle olunca kadını ezme içgüdüsü ve korkusuzluk şiddeti doğuruyo anne kızını savunamaz halde olduğu için bu baskı çok küçük yaşlardan kızın hayatında yer ediyo. kızda adına örf adet diye nitelendirilen bu aptal kurallarla yaşamaya başlıyo ve toplumda pasif kalıyo ve em önemliside bu durumu kabullenip gerçek anlamda hayatına sindiriyo ve sonundada erkekler kadını her türlü ezer, erkek özgürdür ve heristediğini hesap vermeksizin yapma hakkına sahiptir gibi düşünceler çıkıyo. kadında eğitimini tamamlamamış ve pasif kalıncada kadına şiddet kaçınılmaz oluyo herşeyini erkeğin dediğine göre yapıyo seçim hakkı kalmıyo bi kukladan farksız kısacası hayatı zindan olmuş ve korkuya hapsolmuş bi hayat. çok yazık...

evet onlar istediği kadar kadınla beraber olabilir sonra dedikleri laf aynen şu

her kilidi açan anahtarla her anahtara açılan kilit bir olmaz

Türk erkeğine anası babası, karın senin namusundur diye öğrettiği için böyle oluyorlar genelde.
Toplumumuz cinsiyet arası muazzam bir ayrımcılık yapıyor.
Kadını bir mal olarak anlatırsan erkek çocuğuna, o zaman o çocuk da büyünce psikopata dönüşür onun karşısında.
Çünkü böylelerinin beyninde , adam ne yaparsa yapsın kadın ondan ayrılamaz düşüncesi yerleşiyor.
Kadını kendinden ayrı bir birey olarak göremiyor, ona ait bir eşya muamelesi yapıyor; iletişim kuramayan bir canavar oluyor.
İradeye saygı duymuyor. Aklını kaybediyor.
Suç ailelerde. Oğullarını adam gibi yetiştiremeyen örümcek beyinli ailelerde.

Türk erkeğine anası babası, karın senin namusundur diye öğrettiği için böyle oluyorlar genelde.

Lafım sana değil arkadaşım da bu olaya da ayrı gıcık oluyorum. Niye kadın birinin namusu olsun ki? Kendi namusumuzu kendimiz gözetiriz yani ille babanın, kocanın birinin üstüne yıkılması gerekmiyor, çok çirkin yahu değil mi :KK19:

Sanırım feminist oluyorum.Ciddi anlamda erkeklerden nefret eder oldum.Her gün gazetede okuduğum kadına şiddet haberleri,gündelik hayatta rastladığım erkeklerin aşırı egosu.Ataerkil bir toplumda yaşamaktan nefret ediyorum.Toplumumuzun gözü sadece erkekleri görüyor.Kadınlar sadece cinsel bir obje,bir doğum makinası ve bir hizmetçi.Evet neyse ki eskiye göre biraz daha iyi durumdayız ama toplumun %70lik kesiminin bakış açısı hala böyle.Özellikle doğudakilerin.13-14 yaşında evlendirilen küçücük çocuklar.Eğitim hakkı verilmeyen bireyler... Bizim tek suçumuz xx kromozomlu olmak mı? Bir erkek istediğini yapar,sabaha karşı eve gelebilir,sayısız kadınla yatıp kalkabilir,karısına çocuklarına el kaldırabilir,cebindeki parasını içki masalarına yatırabilir."ERKEKTİR YAPAR" diye sırtı sıvazlanır.Bir kadın yaptığında ne or....luğu kalır ne fa...şeliği.Yerden yere vurulur.Bu mu bizim hak ettiğimiz? Kim hangi hakla kadınları bu kadar aşağılayabiliyor? Ve erkekler nasıl bu kadar egoist ve aciz olabiliyor.Bir kadına el kaldırmak nedir ya? Senin yarın kadar olan bir insana,sana karşılık verebilecek fiziksel güce sahip olmayan bir insana el kaldırmak nedir? Bu nasıl bir psikolojinin sonucudur.Ben anlamıyorum gerçekten.

İyi bir ailede büyüdüm.Anne babamın birbirine saygı duyduğu.Ve asla şiddet olayı yaşamadım.İyi bir çocukluk geçirdim.Şu düşündüklerim sadece okuduklarım ve gözlemlediklerim sonucunda ortaya çıktı.Ve haklı da olduğumu düşünüyorum.Bir kadın kendini neden ezdirir anlayamıyorum? Aşk için mi? Çocuklarının hatrına mı? Onsuz yaşayamayacağını düşündüğü için mi? Gerçekten anlam veremiyorum.Umarım bir gün kadınlar hak ettikleri bakış açısı ile görülür.

sadece erkeklermi.,. esas kadınlar yapıyor bunu ve bu sözleri söylüyor.
bakın kkya,konulara,nasıl bu yazdığınız şeyleri savunanlar var. nasıl sindirildiyseler,erkektir yapar diyenler var.
kadınlara, o dediğiniz kelimeleri söyleyenler var.
bakın kızlık zarı konularına.bakın bekaret konularına... denmeyen kalmıyor orada. bu erkekleride işte bu kadınlar yetiştiriyor.
önce onların değişmesive eğitilmesi lazım.

Bence bizim kadınlarımızın en büyük sorunu hayatlarında bir erkek olmadan yaşayamayacaklarını düşünmeleri.Yaşamak için gereken tek şey atan bir kalp ve çalışan bir beyin.Ve allah bunu bütün insanlara vermiş.Bence önce bunu anlamak gerekiyor.Kendi ayaklarının üstünde durabilmeyi öğrenmek gerekiyor.Bir erkeğin egemenliği altına girmek,ondan şiddet görmek yerine ekmeğimi taştan çıkarır kıt kanaat geçinirim daha iyi.

Son düzenleme:
sadece erkeklermi.,. esas kadınlar yapıyor bunu ve bu sözleri söylüyor.
bakın kkya,konulara,nasıl bu yazdığınız şeyleri savunanlar var. nasıl sindirildiyseler,erkektir yapar diyenler var.
kadınlara, o dediğiniz kelimeleri söyleyenler var.
bakın kızlık zarı konularına.bakın bekaret konularına... denmeyen kalmıyor orada. bu erkekleride işte bu kadınlar yetiştiriyor.
önce onların değişmesive eğitilmesi lazım.

Evet zaten forumda gördüğüm konulardan sonra iyice cinlerim tepeme çıktı.Hani ben 30 yaşında çok olgun bir insan değilim.20 yaşındayım daha yolun başındayım ben bunların farkında bu yaşta varabiliyorsam benden daha olgun insanlar niye göremiyorlar bunu anlayamıyorum.Sanırım yetiştirilme tarzı ve zihni dışardan gelen uyarılara ve fikirlere kapatma sonucu olan bir şey.

bence her kadın feminist olmalı :KK14:
feminist erkek düşmanlığı değildir!

Feminizmi genel olarak kadın-erkek ayrımcılığına karşı çıkarak, cinsiyetler arasında ekonomik, siyasal ve toplumsal eşitliği savunan görüş olarak tanımlayabiliriz. Temel amacı kadın özgürlüğü ve kadının toplumdaki yeri konusunda gerçek bir eşitlik durumunun sağlanmasıdır.

Bence bizim kadınlarımızın en büyük sorunu hayatlarında bir erkek olmadan yaşayamayacaklarını düşünmeleri.Yaşamak için gereken tek şey atan bir kalp ve çalışan bir beyin.Ve allah bunu bütün insanlara vermiş.Bence önce bunu anlamak gerekiyor.Kendi ayaklarının üstünde durabilmeyi öğrenmek gerekiyor.Bir erkeğin egemenliği altına girmek,ondan şiddet görmek yerine ekmeğimi taştan çıkarır kıt kanaat geçinirim daha iyi.

haklısın cnm ama akıl kalp ve beyin dışında insanın hayatını yönlendirmesi için cesaret lazım. zaten kadınlarımızın çoğunda özgüven eksikliği olduğu için hiçbişeye cesaret edemiyo birinin hayatına takılıp kalma gereği duruyo sorgulamaksızın. bu yüzden ilk adım cesaret ve özgüven. ha bunu yapan yok değil elbette var fakat bide yapılmasına fırsat verilmeyenler var yani hayatlarında psikopat bi eş varsa sonuç hep üzücü attıları adım ne yazıkki ölüm! buda çok vahim bi durum gerçekten topşum dışı arkadaşım.

kadın kendini ezdirmese ne olur ki? kocası kötü olan için hiç bir savunma yöntemi yok ki. kocası iyi olan ya da ununu eleyip eleğini asan valideler bir kadın dır dır ederse erkek de başkasına gider, şu adam şurda bağırmış da karısı da haketmiş, kadın erkeği elinde tutmasını bilecel, kadın erkeklik taslarsa erkek de boşar... bu cümleleri uzattıkça daha çok kadın dayak yer. geçen gün türk filmi izliyorum bir jenerasyonun bunlarla büyüdüğü türk filmleri, esas adam esas kadına kaç kere tokat attı saymadım. hiç bir tokatında kadın kardeşim sen ne yapıyorsun demiyor, adamın bu nedenle yargılanmasını bırak kadın dizlerine yapışıyor yalvarıyor... ee bunu izliyen ve zaten fıtratında egoist olan erkek bilinç altına bunları kodlamıyor mu? ya da kadınların çocukları ortarlarda koşuştururken aralarında yok necmiyenin kocası aldatmış diye dedikodu yaptıklarında, erkeği rezil de eden vezir de eden kadındır diye filozofluk tasladığında bu bilgiler o ortalarda koşturan erkek çocukları tarafından kodlanmıyor mu? kaç tane anne oğluna davranış, hitap, sadakat vs gibi konularda eğitim veriyor? iyi bir kız olsun helal süt emmiş bir kız olsun el değmemiş olsun (entegre tesislerde üretilsin bari) akıl verdikleri konular bunlar değil mi? kim yetiştiriyor bu adamları? eğer benim erkek kardeşim benim oğlum ne olursa olsun böyle bir hata yapabiliyorsa bu benim suçumdur, benim terbiyesizliğimdir. Bu diyebiliyor mu her anne her abla? önce kadınlar kendileri içinde birbirini ezmemeyi öğrenmeden daha çok kadın dayak yer öldürülür... ne yazık ki:2:

Ne hikmetse feminizm erkek düşmanlığı olarak algılanıyor hala ve ısrarla. Halbuki feminizm, kadın haklarını korumaya ve kadınları özgürleştirmeye dayanan bir akımdır. Kendi içinde bölünür, anlamı farklı yerlere istenilen ölçüde çekilir. Marksist feminizm, liberal feminizm, radikal feminizm şeklinde bölümlere ayrılır.

Oldum olası haz etmem feminizm akımından. Bittabi kadın erkeğe kıyasla daha çok ezilir birçok toplumda. Ancak pozitif ayrımcılığa girer feminizm akımı da. İlla bir şey savunulacaksa ve arkasında sağlam durulacaksa, insan haklarının savunulmasını tercih ederim. Nihayetinde kadın yahut erkek ayrımı yapılmadan tüm zulüm gören canlılar savunulmalı. Hayvanlar da dahil buna.

Dediğim gibi feminizm zaman içinde içi boşaltılmış bir kavrama dönüştü. "Eşitlik" talep edilirken, pozitif ayrımcılığa yer verilen talepler sıralandı. Belki de canım ülkemde her -izm gibi araştırılmadan tapılan kavramlardan biri haline dönüştüğü için bunlar yaşandı. Muhtemelen tepki alacağım ancak eşitlikten yana da değilim, eşitlik kavramına da inanmıyorum. Eğitim, iş, yaşam faktörleri açısından eşitlik olmalı. Bu kadın değil insan hakları düşünülerek gerçekleştirilmeli. Şiddete kadın da erkek de maruz kalmamalı.

Ancak eşitlik... Ben istemiyorum kadınların askerlik yapmasını mesela. İnşaat işçisi olarak çalışmalarının mümkün olmayacağını düşünüyorum ya da. Maden ocaklarında bir erkeğe kıyasla daha çabuk yıpranacaklarını iddia ediyorum ısrarla. Hani eşitlik? Eşitlik istenen durumlar sınırlandırılmışsa bu eşitlik değil pozitif ayrımcılıktır. Şiddet, zulüm, haksızlık yapılması istenmiyorsa, eğitim ve iş sektöründe eşit haklara sahip olunması arzulanıyorsa, bunun adı feminizm değil insan haklarını savunmaktır. Kadın, öncelikli olarak insandır. Cinsiyetçilik pozitif yönde de olsa tasvip etmeyeceğim bir durumdur. Vesselam.

bence her kadın feminist olmalı :KK14:
feminist erkek düşmanlığı değildir!

Feminizmi genel olarak kadın-erkek ayrımcılığına karşı çıkarak, cinsiyetler arasında ekonomik, siyasal ve toplumsal eşitliği savunan görüş olarak tanımlayabiliriz. Temel amacı kadın özgürlüğü ve kadının toplumdaki yeri konusunda gerçek bir eşitlik durumunun sağlanmasıdır.

Feminizmi salt manasında kullanacak olursak, bence sadece kadınlar değil erkek kadın ayırmadan tüm insanlar feminist olmalı. Bir üst paragrafta açıkladım feminizmin maalesef ki çok farklı algılandığını ve bu algıya sonuna kadar karşı çıktığımı...

Şöyle bir gerçek var, erkekler yaradılış itibariyle bizden çok çok farklı..
Bir kere bedenen farklılar..Dinen kadınlardan daha ön plandalar...

Ancak yukarıda bahsettiğin durumların bunlarla alakası yok..
Bu o erkeğin ve kadının yetiştirilmesinden kaynaklı olabilir..
Şöyle ki, biz 2 kız 3 erkek kardeşiz..Ve evde annemize yardım eden, akşam ezanı okunmadan eve gelmesi gereken hep biz olduk.. Erkek kardeşlerimizin önüne yemeklerini getirdik, yataklarını topladık, çamaşırlarını yıkattık..Onlar gece yarılarına kadar gezdiler tozdular... Belki de ailelerimiz haklıydı çünkü dışarıda kendimizi koruyamayabilirdik...
Nitekim eşlerimizi de anneleri böyle yetiştiriyor.. Şu an evliyim ve eşim sağolsun yardım eder ama güç bela..Niye? Çünkü annesi herşeyini önüne getirmiş..
Ama şartlar değişti..Eskiden erkek çalışır evine bakardı ataerkil bir yapı vardı.. Artık kadın da çalışıyor.. Kadın da akşam olunca eve yorgun geliyor ve bir de ev işi, çocuklar derken...Ama maalesef insanların çoğu bunu görmezden geliyor ve sonra da aile içi çatışmalar ve BEDEN GÜCÜ güçlü olan erkek de kadına şiddet uyguluyor...

Neticede toplumdaki bütün düzen bir sistem üzerine oturtulmuş ve birbirini takip ederek böyle böyle düzen devam ediyor maalesef..

Her seferinde böyle bir konuyu gördüğümde ve la havle diyorum yazmamaya gayret ediyorum ama olmuyor.
Evet kadınlarda da suç ve gerçeği ve doğruyu ayırt edemeyen ERKEK EVLATlarda da var suç. Annen yanlış öğretiyor olabilir de senin aklın yok mu bre kaz kafalı. Düşünmeyeceksen niye konmuş o kafana o beyin acaba?
Ona bakarsan her yerde yanlış fikirler öğretiler olabilir aslolan düşünüp doğruyu kendin bulmandır.

Benim annemin babamın yanlışları yok muydu? Sonra aklım ermeye başlayınca bazı şeyleri kendi istediğim düşündüğüm gibi yapmayı başarabildim.
Velhasıl yetiştirme de etken olsa da komple bir sebep olamaz. İşlerine öyle geliyor bacılar. Yani her haltı yiyip, bakire kız almak hoşlarına gidecek bir durum. Azıcık kafayı çalıştıralım. Adamlar uyanık ayolll. Siz hala birbirinizi suçlayın:nazar:

ayyyhhh cidden bu konu çoğu zaman benim de midemi bulandırıyor. erkeklerden nefret eder oldum zaten olabildiğince uzak tutuyorum kendimi :KK4:

İş annelerde bitiyor annelerde . Şu an yetişmiş 30-40 yaşındaki adama artık bir şeyler aşılanamaz onun için geç ama daha yeni kuşak ve bundan sonra doğacak erkek çocuklarının artık düzgün yetiştirilmesi gerekiyor. Hayır şunu anlamıyorum bir kadının hem kızı hem oğlu var diyelim ya da kızı yok ama ne biliyim yeğeni ileride belki torunu olacak biraz düşünse ben erkek çocuğumu böyle rezil bir şekilde yetiştiriyorum ama benim gibi bir anne de oğlunu böyle yetiştiriyor yarın öbür gün de başkasının oğlu gelip benim o çok sakındığım, koruyup kolladığım kızımın, yeğenimin ne biliyim torunumun canını yakacak.Bu mantığı kurmak çok mu zor?

X