Rusça okuyan arkadaşlar var mı?

Merhabalar :) Aranıza yeni katıldım ve okuduğum bölüm dolayısıyla ilgimi çeken ilk konulardan birisi bu dil meselesi. Uluslararası ilişkiler okuyorum . Dil öğrenmeyi de severim hani :KK16: . Rusçaya da ilgim var biraz. Öğrenmek istiyorum. Kulağıma hoş geliyor. Ama kursa gidemem ingilizce kursu için yeteri kadar para döküyorum zaten. Henüz Rusya'ya seyahat gibi bi imkanım da yok.(Çok oluyorum değil mi :) ) Başka türlü nasıl öğrenirim ki acaba ? Fikri olan var mı ?

Merhabalar :) Aranıza yeni katıldım ve okuduğum bölüm dolayısıyla ilgimi çeken ilk konulardan birisi bu dil meselesi. Uluslararası ilişkiler okuyorum . Dil öğrenmeyi de severim hani :KK16: . Rusçaya da ilgim var biraz. Öğrenmek istiyorum. Kulağıma hoş geliyor. Ama kursa gidemem ingilizce kursu için yeteri kadar para döküyorum zaten. Henüz Rusya'ya seyahat gibi bi imkanım da yok.(Çok oluyorum değil mi :) ) Başka türlü nasıl öğrenirim ki acaba ? Fikri olan var mı ?

Bi site var ben bölüme başlamadan önce ordan alfabeyi falan öğrenmiştim biraz bazı konularda anlatılıyor gezinip bakabilirsin internetten :)

Yalnis anlamayin ama yaziniz ilgimi cekdi siz nerelisiniz?ben de rusca biliyorum ve bize okulda ogretiyorlardi .belki ayni memleketdeniz diye dusundumde.

Merhaba canım, aslen azeriyim.
sende azerisin sanırım, yazından anlaşılıyor :)))
Baküdenim ben. 7 buçuk senedir Türkiyede yaşıyoruz.

Merhaba canım, aslen azeriyim.
sende azerisin sanırım, yazından anlaşılıyor :)))
Baküdenim ben. 7 buçuk senedir Türkiyede yaşıyoruz.

Axir ki))))cox sukur.inanin ele sevincliyem ki,ne yaxsi oldu.men de uc il olacaq ki,turkiyedeyem.etrafimda milletimizden hec kim yoxdu deye dili de yavas yavas yaddan cixardiram.(sizi tanidigima cox sevindim.))))dostlugumu qebul etseniz cox sevinerem.

Çat pat bilirim göçmen olduğum için :KK53:
En güzeli de kopya çekerken kril alfabesiyle yazıyordum çok hoş oluyordu :KK60:

Bilyorum o siteyi . harfleri bende öğrendim ama onla bitmiyorki iş :)

Evet gerçekten de bitmiyor ama başta alfabeyi ezberleyince okumayı falan o şekilde hızlılaştırabilirsin grammeri o kadar zor ki çok uğraştırıyor ders almadan mümkünatı yok iyi bir seviyeye gelinemez ne yazık ki :/

Bende biliyorum)))

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Ben biliyorum ,3 yasindan kreys hayatindan basladi ta universitete kadar rus dilim cok iyi :)

Sent from my iPhone using Kadınlar Kulübü

Ben de lisans doneminde 4 dönem rusça gördüm okulda rusya ya doğru kitabını kullanmıştık sizde hangisidir bilmiyorum padejleri ilk öğrendikten sonra fiilerin tamamlanmış tamamlanmamış hallerini bulabilirsen onları öğren belki de gördünüz ama bence bir çok dile göre öğrenmesi daha kolay.

Slav dil ailesi pek ilgimi çekmiyor nedense ablamda büyük bi zevkle öğrenme yolunda ortalıkta ivana sert tiplerinde geziyor bzımle deyılsın:KK12::KK12:

Aa evet busuu süper eğlenceli bi dil öğrenme sitesi livemocha da var ama ben busuu yi daha çok sevdim

X