Sayfa: 2/3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 30 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dogal gida takintisi. Bildiklerimizi paylasalim, saglikli yasayalim :)

1. Konu Sahibi : doktorcum_ #11
    Tavuğu besleme çeker kesersin helal olur, peki helal olması doğal olması mı ? Hiç sanmıyorum.

Bilinen markaların hiç bir doğal değil, organik tavuk dışında doğal tavuk yok piyasa da.
    Düzenleyen: hybris Düzenleme Tarihi : 29-08-2013 Düzenleme Saati :16:57

2. Konu Sahibi : doktorcum_ #12
    Alıntı SerHatice kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    canım o kullanmadığın markaları bana özelden atar mısın.çikolata ve yoğurt ...
    o markaları banada bildirirseniz çok sevinirim kızlar

3. Konu Sahibi : doktorcum_ #13
    Alıntı hybris kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    Tavuğu besleme çeker kesersin helal olur, peki helal olması doğal olması mı ? Hiç sanmıyorum.

Bilinen markaların hiç bir doğal değil, organik tavuk dışında doğal tavuk yok piyasa da.
    evet doğalını bulmak çok zor olduğu için bari helal kesim olsun diyoruz biz ama keşke doğal olsaaa

4. Konu Sahibi : doktorcum_ #14
    Alıntı SerHatice kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
    bizim tükettiğimiz birkaç marka var helal kesim olarak tavukta... bana özelden yazar mısın hüsrana uğrattı beni dediğini...
    cnm gizli kamerayla girdikleri icin marka vermediler..ama bence hepsi ayni adamlar gunde tonlarca hayvan kesio buyuk bas yada kucuk bas..hangi birini tek tek kessin.bu arad 4 yere girdiler hepsi ayni kesim yapiodu ama hangi markadir bilemem..ben im esim kesio dondurucuya koyuyorum oyle tuketiyorum..ama illaki disarda yedigimizde oluyor..biz helal yazisina guvenipte yiyoruz afrtik gunahlari boyunlarina

5. Konu Sahibi : doktorcum_ #15
    danone yogurtlarinda domuz jelatini var mesala..bakin arastirin E711 mi ne valla sayilardan biri ama bakin yazin internete..ilk cocuguma o kadarda yedirdim

6. Konu Sahibi : doktorcum_ #16
    Konu gercekten yararlı olacaga benzıyor.
    Been unıvden mezun oldugum sene banvıt fırmasında calıstım. Onların tavugu 27 gunde yetısıyor. Hatta buyuk tavuk fırmalarının hepsı aynı tarz uretım yapıyolar. Tavugu yumurtadayken aşılamaya baslıyorlar. Tavuklar tek bolmede 27 gun fazla hareket etmeden buyuyolar. Sonrada hemen kesıme gıdıyolar. Besleyıcı yemlerlede sısırıyolar. Bazı gunler resmen hındıyle yarısacak cınste tavuklar gelıyodu uretıme. Ama soyle soyleyım temızlık bakımından gozumu kırpmadan banvıte guvenıyorum. Butun ıscıler dezenkte olmadan uretımın kapısından bıle gecemıyolar.

Bende katı yag, bulyon, tuzot, hazır corba kesınlıkle kullanmıyorum. Bulyonun ıcındekı tavuk esansının tavugun neresınden yapıldıgını gozlerımle gordum. :) soylememe gerek yok sanırım.

7. Konu Sahibi : doktorcum_ #17
    Ne guzel konu acmisim hihi:))
    Markalari burda versek sonucta amac bu tabi hepsi ayni halt da ozel olaral gorduklerimizi yazmak yararli olacaktir.
    İsim vermekte bi sorun cikacagini sanmiyorum? Yabanci yok:))

8. Konu Sahibi : doktorcum_ #18
    bencede isim verilse daha faydalı olacaktır

9. Konu Sahibi : doktorcum_ #19
    Hey oysa guncel bir konu olmaliydi

10. Konu Sahibi : doktorcum_ #20

Doğal beslenmenin yanında doğru beslenmek de önemli

Arkadaşlar hepimiz o kadar çok saçma sapan gıdalara radyasyona maruz kalıyoruz ki birini düzeltirken diğeri alıp başını gidiyor. Hadi gıday hallettik diyelim bulaşık çamaşır deterjanları acaba arınıyor mu bulaşıktan ya da çamaşırdan tam olarak . Hadi bunları da çözdük ya ilerleyen yaşla birlikte gelme ihtimali olan demans ne olacak .
    Buların içinden çıkmak mümkün değil sadece birine tüm enerjimizi verip düzeltmektense hepsinde biraz biraz dikkat etmek bir bütünü sağlamak oluyor. Gıda değil herşey . Hepimizin evinde internet en az 2 akıllı telefon , sınırsız deterjanlar , avm lern xrayleri , en basiti plazmaların yaydığı uva . Klimaların filtrelerinin biriken bakteriler , işte bunların hepsi bir arada olunca fena oluyor.
    İnsan vardır çok sağlıklı besleniyordur ama ağız sağlığı bozuktur erken ölür çünkü kılcal damarlardan enfeksiyon kana karışır gibi çok örnekleri var .
    Bu konuda sadece gıdaya takılmayın evinize holden bir göz gezdirin herşeyde gözünüze çarpacak zaten . Bu arada özellikle söylemek isterim bir takım beyazlatıcılar 40 lt suda çamaşırdan arınmaz , Direkt kanserojendir . Ağız yoluyla almadığımız gıda statüsünde olmayan ama vücuda zararlı bir örnektir bu .

Sayfa: 2/3 İlkİlk 123 SonSon