Dogal gida takintisi. Bildiklerimizi paylasalim, saglikli yasayalim :)

doktorcum_

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2013
171
6
Dogru olurmu bilmiyorum ama hazir gidalarda duydugumuz degil bizzat yasadigimiz anladigimiz rezaletleri paylassak burdan? Onceki konumdan ogrendiklerimle cidden cok taktim ve rahatsiz oluyorum insanin ici almiyor. Su marka da su katki var suranin yemegi iyi gibisinden.
Surda bizbizeyiz caanimmm :)))

Mesela simdi aklima geldi tavuk olarak beyza pilic iyiymis helal kesimmis galiba mesela gecen aldik yanina banvit koyduk beyzaninkiler ufak tefek banvit dolu dolu her biri elim kadar butlari. Hormonal sanirim

Ozellikle bu isin icinde olanlar bilgilendirirse bizi sevinirm

helal kesim yazanlar beni husrana ugratti :KK43:
gecende gizli kamerayla girdiler tv ciler..adama diolar helal kesim boylemi oluyo..adam dio gunde milyonlarca kesioruz tek tek nasil ugrasalim tabiki makinadan gecirioruz dedi :KK43: hos oda hakli ne dielim...yumurta tavuklarina sirkeli yem yediriliomus yumurtlasin hergun die ama omurleri kisa oluyomus..et tavugunada hormonlu yiyecekler yediriliomus oyle gosterdi tv de..valla arastirdikca acliktan olesim var :KK56::KK56:

okadar çok sağlıksız ürün varki seçmeye kalksak aç kalırız çünkü hepsinde var bişey, güzel konu olmuş herkes bildiğini yazsa bilgilenmiş oluruz, mesela ben eve sucuk, salam,sosis sokmuyorum sucuğu evde
kendim yapıyorum

benim de sağlıklı,doğal beslenme takıntım var. tavuğu tüketmemeye çalışıyorum. sütümü,salçamı,tereyağımı ev yapımı alıyorum mesela. marketten aldıklarım çok içime sinmiyor

Bu arada dikkat etmek güzel de bazı takıntılar inşanda stres endişe kaygı ve sonrasında seratonin salgısını azaltır. Bu sayede hastalıkları mıknatıs gibi çekersiniz . Hiç düşündünüz mü akciğer kanserlerinin bir çoğu sigarayı bıraktıktan 1 ay sonra gibi hasta öyküleriyle gelir . Neden ? Çünkü seratonin yok . Hastalık hemen çıkar . Bir de küçük bir bilgi kanserli hücreler şekerle beslenir şekeri azaltın . Yani karbonhidrat ayrıca acı yiyen de kanserden ölmez ( bilimselliği kanıtlanmış ancak yine de büyük genelleme demek gerekiyor ) . Acı kanserli hücrelere karşı profilaktiktir. Ayrıca Mikrop ya da katkı maddesi olsun etrafta yoksa immun sistem düşer .

Tavuk yemiyorum
Salam sosis yemiyorum
Doğal deniz tuzu kullanıyorum
Köyden köy yumurtası ve yoğurdumu temin ediyorum
Aldığım ürünlerin içeriklerin E000 gibi kodu bol olan ürünlerden kaçıyorum
Deniz balığı tüketiyorum
Etimi güvendiğim kasaptan alıyorum
Hazır meyve suyu almıyorum, katı meyve sokacağında taze sıkıp içiyorum
Tam buğday ekmeği tüketiyorum
Pazardan marulun en ufağını, tamamen temiz olmamada en hormonsuzunu almaya çalışıyorum
Hazır çorbanın filan adı bile geçemez
Keskimi poğaçamı tam buğday ucuyla yapıyorum......
Tereyağım, salçam, eriştem köyden gelir
Zeytinyağını tanıdıktan alıyorum
Balı IMO sertifikalı olanlardan alıyorum
Daha çok şey var tabi:))) yani olması gerektiği gibi beslenmeye çalışıyorum

Son düzenleme:
gecende gizli kamerayla girdiler tv ciler..adama diolar helal kesim boylemi oluyo..adam dio gunde milyonlarca kesioruz tek tek nasil ugrasalim tabiki makinadan gecirioruz dedi :KK43: hos oda hakli ne dielim...yumurta tavuklarina sirkeli yem yediriliomus yumurtlasin hergun die ama omurleri kisa oluyomus..et tavugunada hormonlu yiyecekler yediriliomus oyle gosterdi tv de..valla arastirdikca acliktan olesim var :KK56::KK56:
hehe aynen zaten dini yonden hassas oldugumuzu bildiklerinden helal diye yapistiriyolar etiketi gidip pazardan tavugunu cucugunu kendin alican bu zamanda:)))
okadar çok sağlıksız ürün varki seçmeye kalksak aç kalırız çünkü hepsinde var bişey, güzel konu olmuş herkes bildiğini yazsa bilgilenmiş oluruz, mesela ben eve sucuk, salam,sosis sokmuyorum sucuğu evde
kendim yapıyorum
Evet bende artk cikti yani hayatmdan sosisler falan. Sucugun evde yapilaninin lezzetide bambaska zaten
benim de sağlıklı,doğal beslenme takıntım var. tavuğu tüketmemeye çalışıyorum. sütümü,salçamı,tereyağımı ev yapımı alıyorum mesela. marketten aldıklarım çok içime sinmiyor
Aynen salca tereyag bizdede koy isi. O tavuklarin yenecegi yok genelde koyde tanidiklardan koy tavugu aliyoruz market isleri agza vurulmaz :/
Bu arada dikkat etmek güzel de bazı takıntılar inşanda stres endişe kaygı ve sonrasında seratonin salgısını azaltır. Bu sayede hastalıkları mıknatıs gibi çekersiniz . Hiç düşündünüz mü akciğer kanserlerinin bir çoğu sigarayı bıraktıktan 1 ay sonra gibi hasta öyküleriyle gelir . Neden ? Çünkü seratonin yok . Hastalık hemen çıkar . Bir de küçük bir bilgi kanserli hücreler şekerle beslenir şekeri azaltın . Yani karbonhidrat ayrıca acı yiyen de kanserden ölmez ( bilimselliği kanıtlanmış ancak yine de büyük genelleme demek gerekiyor ) . Acı kanserli hücrelere karşı profilaktiktir. Ayrıca Mikrop ya da katkı maddesi olsun etrafta yoksa immun sistem düşer .
Oyle tabiki ama elden geldigince dikkat etmek lazm msela az once kahve icerken dedim bunun icinde neler var simdi ama yapacak bisey yok:) en azndan yapilabilecek kadar dikkat edersek guzel olur:)
Tavuk yemiyorum
Salam sosis yemiyorum
Doğal deniz tuzu kullanıyorum
Köyden köy yumurtası ve yoğurdumu temin ediyorum
Aldığım ürünlerin içeriklerin E000 gibi kodu bol olan ürünlerden kaçıyorum
Deniz balığı tüketiyorum
Etimi güvendiğim kasaptan alıyorum
Hazır meyve suyu almıyorum, katı meyve sokacağında taze sıkıp içiyorum
Tam buğday ekmeği tüketiyorum
Pazardan marulun en ufağını, tamamen temiz olmamada en hormonsuzunu almaya çalışıyorum
Hazır çorbanın filan adı bile geçemez
Keskimi poğaçamı tam buğday ucuyla yapıyorum......
Tereyağım, salçam, eriştem köyden gelir
Zeytinyağını tanıdıktan alıyorum
Balı IMO sertifikalı olanlardan alıyorum
Daha çok şey var tabi:))) yani olması gerektiği gibi beslenmeye çalışıyorum

Oo masallah sizin evde yasamak gerek:)

ben artık hazır süt kullanmıyorum,bulunduğum şehirde hayvancılık yaygın.haliyle sütüm,yoğurdum ve peynirimi hayvancılıkla uğraşan vatandaşlardan temin ediyorum.tereyağımızda ardahandan geliyor.kesinlikle margarin kullanmıyorum.sıvıyağ olarakta tariş zeytinyağı kullanıyorum.
hazır tavuk almıyoruz,köy tavuğu getiriyor eşim.
onun dışında hazır olan puding,çorba vs..almıyorum eve.
salam,sosis eve sokmuyorum.kayseriden sucuk getirtiyor eşim o kadar.
balı asla marketten almıyorum,gene eşimin balcı bir tanıdığı var oradan alıyoruz.
garnitürü kendim yapıyorum.mümkün mertebe hiç bir konserveyi eve sokmuyorum.
salça yapacak birini arıyorum şimdide: ))
onun dışında hazır meyve suyu almıyorum.maden suyu hariç asitli şeylerde almıyorum.
meyve ve sebzeleri mevsiminde tüketiyorum.
şimdilik dikkat ettiklerim bunlar.
onun dışında bundan 4 sene evvel bilinen bir markadan kaşar peynir almıştık dayımla,güya tost yapacaktık ama kaşarın içinden sinek çıktı :110:
bir daha da o markanın ne sütünü ne yoğurdunu ne de peynirini aldık sülalece.
bu arada abim müfettiş ve gene bilinen bir marka çikolatanın denetimini yaptılar.mali bir denetimdi fakat ürünün kaliteli malzemelerle yapılmadığını görmüş.o yüzden o çikolata markasınıda artık almıyoruz.

Son düzenleme:

bizim tükettiğimiz birkaç marka var helal kesim olarak tavukta... bana özelden yazar mısın hüsrana uğrattı beni dediğini...:26:

ben artık hazır süt kullanmıyorum,bulunduğum şehirde hayvancılık yaygın.haliyle sütüm,yoğurdum ve peynirimi hayvancılıkla uğraşan vatandaşlardan temin ediyorum.tereyağımızda ardahandan geliyor.kesinlikle margarin kullanmıyorum.sıvıyağ olarakta tariş zeytinyağı kullanıyorum.
hazır tavuk almıyoruz,köy tavuğu getiriyor eşim.
onun dışında hazır olan puding,çorba vs..almıyorum eve.
salam,sosis eve sokmuyorum.kayseriden sucuk getirtiyor eşim o kadar.
balı asla marketten almıyorum,gene eşimin balcı bir tanıdığı var oradan alıyoruz.
garnitürü kendim yapıyorum.mümkün mertebe hiç bir konserveyi eve sokmuyorum.
salça yapacak birini arıyorum şimdide: ))
onun dışında hazır meyve suyu almıyorum.maden suyu hariç asitli şeylerde almıyorum.
meyve ve sebzeleri mevsiminde tüketiyorum.
şimdilik dikkat ettiklerim bunlar.
onun dışında bundan 4 sene evvel bilinen bir markadan kaşar peynir almıştık dayımla,güya tost yapacaktık ama kaşarın içinden sinek çıktı :110:
bir daha da o markanın ne sütünü ne yoğurdunu ne de peynirini aldık sülalece.
bu arada abim müfettiş ve gene bilinen bir marka çikolatanın denetimini yaptılar.mali bir denetimdi fakat ürünün kaliteli malzemelerle yapılmadığını görmüş.o yüzden o çikolata markasınıda artık almıyoruz.

canım o kullanmadığın markaları bana özelden atar mısın.çikolata ve yoğurt ...

Tavuğu besleme çeker kesersin helal olur, peki helal olması doğal olması mı ? Hiç sanmıyorum.

Bilinen markaların hiç bir doğal değil, organik tavuk dışında doğal tavuk yok piyasa da.

Son düzenleme:
Tavuğu besleme çeker kesersin helal olur, peki helal olması doğal olması mı ? Hiç sanmıyorum.

Bilinen markaların hiç bir doğal değil, organik tavuk dışında doğal tavuk yok piyasa da.

evet doğalını bulmak çok zor olduğu için bari helal kesim olsun diyoruz biz ama keşke doğal olsaaa

bizim tükettiğimiz birkaç marka var helal kesim olarak tavukta... bana özelden yazar mısın hüsrana uğrattı beni dediğini...:26:

cnm gizli kamerayla girdikleri icin marka vermediler..ama bence hepsi ayni adamlar gunde tonlarca hayvan kesio buyuk bas yada kucuk bas..hangi birini tek tek kessin.bu arad 4 yere girdiler hepsi ayni kesim yapiodu ama hangi markadir bilemem..ben im esim kesio dondurucuya koyuyorum oyle tuketiyorum..ama illaki disarda yedigimizde oluyor..biz helal yazisina guvenipte yiyoruz afrtik gunahlari boyunlarina

danone yogurtlarinda domuz jelatini var mesala..bakin arastirin E711 mi ne valla sayilardan biri ama bakin yazin internete..ilk cocuguma o kadarda yedirdim:KK43::KK43:

Konu gercekten yararlı olacaga benzıyor.
Been unıvden mezun oldugum sene banvıt fırmasında calıstım. Onların tavugu 27 gunde yetısıyor. Hatta buyuk tavuk fırmalarının hepsı aynı tarz uretım yapıyolar. Tavugu yumurtadayken aşılamaya baslıyorlar. Tavuklar tek bolmede 27 gun fazla hareket etmeden buyuyolar. Sonrada hemen kesıme gıdıyolar. Besleyıcı yemlerlede sısırıyolar. Bazı gunler resmen hındıyle yarısacak cınste tavuklar gelıyodu uretıme. Ama soyle soyleyım temızlık bakımından gozumu kırpmadan banvıte guvenıyorum. Butun ıscıler dezenkte olmadan uretımın kapısından bıle gecemıyolar.

Bende katı yag, bulyon, tuzot, hazır corba kesınlıkle kullanmıyorum. Bulyonun ıcındekı tavuk esansının tavugun neresınden yapıldıgını gozlerımle gordum. :) soylememe gerek yok sanırım.

Ne guzel konu acmisim hihi:))
Markalari burda versek sonucta amac bu tabi hepsi ayni halt da ozel olaral gorduklerimizi yazmak yararli olacaktir.
İsim vermekte bi sorun cikacagini sanmiyorum? Yabanci yok:))

Arkadaşlar hepimiz o kadar çok saçma sapan gıdalara radyasyona maruz kalıyoruz ki birini düzeltirken diğeri alıp başını gidiyor. Hadi gıday hallettik diyelim bulaşık çamaşır deterjanları acaba arınıyor mu bulaşıktan ya da çamaşırdan tam olarak . Hadi bunları da çözdük ya ilerleyen yaşla birlikte gelme ihtimali olan demans ne olacak .
Buların içinden çıkmak mümkün değil sadece birine tüm enerjimizi verip düzeltmektense hepsinde biraz biraz dikkat etmek bir bütünü sağlamak oluyor. Gıda değil herşey . Hepimizin evinde internet en az 2 akıllı telefon , sınırsız deterjanlar , avm lern xrayleri , en basiti plazmaların yaydığı uva . Klimaların filtrelerinin biriken bakteriler , işte bunların hepsi bir arada olunca fena oluyor.
İnsan vardır çok sağlıklı besleniyordur ama ağız sağlığı bozuktur erken ölür çünkü kılcal damarlardan enfeksiyon kana karışır gibi çok örnekleri var .
Bu konuda sadece gıdaya takılmayın evinize holden bir göz gezdirin herşeyde gözünüze çarpacak zaten . Bu arada özellikle söylemek isterim bir takım beyazlatıcılar 40 lt suda çamaşırdan arınmaz , Direkt kanserojendir . Ağız yoluyla almadığımız gıda statüsünde olmayan ama vücuda zararlı bir örnektir bu .

X