Doğuma Hazırlık Şubat 2014 Erkek anneleri bebeklerinizin isimleri nedir?

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Kızlarrr yardım pleaseeeeeeee:18::18::18:
biz de çok kararsısız isim konusunda:KK50::KK50:
ama iki seçeneğe indirebildik..
aras ve bartu isimleri arasında gidip geliyoruz...
sizce hangisi daha güzel, bir de bartu veya arasın yanına ikinci iim planlıyoruz ama kulağa hoş gelmes de önemli...ege bartu gibi mesela:))

benim oğlumun adına salih eymen koyduk ilk oğlumun ismide tarık erdem...

s.aleyküm hanımlar bakıyorum da sadece farklı olsun degişik dursun diye ve manasının dahi ne anlama geldiğini bilmeden isimler koyuyorsunuz
sunu unutmayın ki HADİSİ ŞERİFTE PEYGAMBERİMİZ S.A.V ŞÖYLE BUYURUYOR EVLADIN ANNE BABA ÜZERİNDE ÜÇ HAKKI VARDIR 1. ONA GÜzel BİR İSİM VERMEK 2. ONU İSLAM AHLAKI İLE TERBİYE ETMEK 3. VAKTİ GELDİĞİNDE ONU EVLENDİRMEK
şimdi bunu bilen bir insan nasıl olurda sırf farklı olsun diye ahirette niçin bana güzel bir isim koymadın anne baba diye sikayet edecek evladını düşünmez biraz düşünürsek manası yön olan kuzeyi güneyi niçin koyarki insan yada manası felaket sarsıntı olan tufanı yada bal arısı olan aseli müzk terimi olan aryayı karın göbek manası olan batını deve yavrusumanasına gelen bugrayı kibir büyüklenmek manasına gelen gururu nasıl isim dye evledına koyar bir anne yada uydurulmuş bir anlatım dizisine hikaye manasına gelen masalı ya bunun gibi bir çok isim örnek verebilirim HADİSİ ŞERİFTE BUYURUYOR Kİ PEYGAMBERİMİZ ALLAHU TEALANIN EN HOSUNA GİDEN İSİM ABDULLAH VE ABDURRAHMAN DIR. DİĞER BİR HADİSİ ŞERİFTE ALLAHU TEALA HAZRETLERİ İSİMLERİ AHMED VE MUHAMMED OLAN KİMSELERİ YAKMAKTAN HAYA EDER BUYURULUYOR NİÇİN BUNLARI OKUMAZ ARASTIRMAZSINIZ ARKAMIZDA BIRAKACAĞİIMIZ YADİGAR EVLADLARIMIZ GÜZEL BİR İSİMLE VAR OLSALAR OLMAZMI NİCE SAHABE İSİMLERİ NİCE PEYGAMBER İİSİMLERİ NİCE MANASI GÜZEL İSİMLER VAR ORTALIKTA DURU DERİN KUZEY GÜNEY ADA EZEL GİBİ İSİMLER DOLDU SANKİ HEPSİ DİZİ SETİNDEN FIRLAMIŞ GİBİ BİRAZ DAHA ARASTIRMACI OLALIM LÜTFEN ŞUNUDA UNUTMAYALIM Kİ SEN EVLADINI ALLAHIN RAZI OLMADIĞI ŞEKİLDE YETİŞTİRECEKSEN ADI HA AHMED OLMUS HA MEHMED.. VESSELAM

X