Nasil Bir Annesiniz Yada Olacaksiniz (test)

CAVIDAM

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2007
188
0
"Nasıl Bir Annesiniz?"

Çocuklarınız için elinizden gelen herşeyin en iyisini yapıyorsunuz. Nasıl bir anne olduğunuzu merak ediyor musunuz?

[Only Registered Users Can See Links]İşte size anneliğinizi test etme fırsatı!.. 10 soruluk testimizi yanıtlayın, ne tip bir anne olduğunuzu öğrenin! Elinize kağıt kalem alın! Verdiğiniz cevabın yanındaki puanları not edin ve testi bitirdikten sonra toplayın!

Ne tip bir annesiniz?
Çocuklarınızı kendi yollarını seçmeleri konusunda cesaretlendirir misiniz? Çocuğunuzu her dileği sizin için emir mi? Kendinizi eğitimli bir anne olarak mı değerlendiriyorsunuz? Testi yanıtlayın ve gerçekten nasıl bir annesiniz öğrenin!

Çocuğunuz kendi yatağında uyumak istemiyorsa;
Kendi odasında ve yatağında daha rahat edeceğine onu ikna etmeye çalışırım. (3)
Hoşlansa da hoşlanmasa da kendi yatağında uyuyacak. (2)
Neden hiçbir zaman onu kendi odasında yatıramıyorum? (1)

Akşam yemeğine karar verirken;
En kolay ne varsa hazırlarım. (1)
Çocuklarımın sevdiklerini hazırlarım. (2)
Ortak kararlaştırırız. (3)

Çocuğunuz gündelik işlerini yapar çünkü;
Yapmadıkları takdirde zorlamayla karşılaşırlar. (1)
İşlerini tamamladıklarında ödüllendirilirler. (3)
Çocuklar mı günlük işlerini yapacak? Şaka mı yapıyorsunuz? (2)

Çocuğunuz ev ödevini yapmak için yardım isterse;
Ev ödevini onun için yaparım. (1)
Çocuğunuz anlamasa bile ödevini kendisinin bitirmesi gerektiğini açıklarsınız ve cesaretlendirirsiniz. (3)
Gelecek sefere iyiliği için ödevi kendisinin yapması gerektiğini anlatır ve yardımcı olurum. (2)

Çocuğa harçlık vermek yararlıdır çünkü;
Çocuğa parayı nasıl yöneteceğini öğretir. (3)
Çocuklar birşeyler satın almak da ister. (2)
Yararlı değildir. Çocuğumun imkanları var, neden para gerekebilir? (1)

Çocuğunuz okula gideceği sabah hastalık belirtisi göstermediği halde "iyi hissetmiyorum" derse ona;
"Annenle tartışma. Okula gideceksin."
"Zavallı bebeğim! Daha iyi hissetmen için ne yapabilirim?"
"Okula gitmemene neden olacak canını sıkan birşey mi var? Hadi biraz konuşalım"

Hedefiniz çocuğunuzu;
Sorumluluk sahibi olarak yetiştirmek. (2)
Mutlu bir kişi olmasını sağlamak. (3)
21 yaşına geldiğinde hala benimle konuşabilen biri olmasını sağlamak. (1)

Hafta sonu ailenizle birlikte seyahat için yola çıktığınızda, yer seçimini nasıl yaparsınız?
Her zaman görmek istediğim yerlere göre (2)
Çocuklarınızı sessiz kalmasını sağlayacak aktivitelere göre (1)
Tüm aile için eğitsel yerlere göre. (3)

Çocuğunuz kolej için evden ayrıldığında, Ona olan sevginiz için;
Yurt dışına gidersiniz. (2)
Sizi her hafta ziyaret etmesini istersiniz. (1)
Bir iş bulursunuz. (3)

Puanlamalar
0 - 10 puan arası
Aşırı hassas annesiniz!
Çocuklarınız sizin herşeyiniz, hayatta hiç üzülmesinler, sıkıntı yaşamasınlar istiyorsunuz. Bu nedenle onların yapmaları gereken bazı önemsiz gibi görünen ancak hayatlarını etkileyecek sorumluluklarını onun adına üstleniyorsunuz. [Only Registered Users Can See Links] verme noktasına geldiklerinde hep size sığınmalarına neden oluyorsunuz. Unutmamanız gereke şey; Siz çok iyi bir annesiniz. Yapmanız gereken şey ise çocuklarınızı dinlemek, anlamak ve yönlendirmek. Ona sorumluluklarının ne olduğunu, nasıl üstesinden gelebileceğini, gündelik hayatın aslında tüm hayat demek olduğunu ve ekmek kırıntıları olarak adlandırılabilecek bu görevlerin onu güzel bir eve görüreceğini göstermeniz gerekiyor. Bunu şimdi yapmaya başlamazsanız gelecekte onun yanında olmadığınız süreçlerde inanın şimdi üzüldüğünden daha çok üzülecek ve sıkıntı yaşayacak. Bırakın tek başına yürümeyi öğrensin. Siz olabildiğiniz kadar yanında olun, desteğinizi asla esirgemeyin. taşa takılıp düştüğünde ilk önce kendisinin kalkmasını bekleyin, sonrasında yardım istediğinde elinizi uzatın. Onun her zaman iyi olduğunu göreceksiniz.

10 - 20 puan arası
Cesaretli bir annesiniz!
Annelik hakkındaki bilimsel araştırmalardan ve tavsiyelerden son derece yararlanıyorsunuz. Çocuklarınızı dinleme ve sizi dinlemelerini sağlamak için gerekli düzenlemeleri yapmakta uzman görünüyorsunuz. Açık olarak görülüyor ki, çocuklarınızın duygu ve düşüncelerine oldukça değer veriyorsunuz. Bu kendilerini değerli hissetmelerini, daha doğru düşünmelerini ve iyi bir birey olmalarını sağlayacak. Çocuklar ve aile arasındaki ortak ve karşılıklı saygı, özgürlük, sorumluluk ve içinde bulunduğukutuların dışında düşünebilen yaratıcı yetişkin olmaları için rehber olacak. Tüm bu cesaretlendirme gelecekte çocuğunuzun lider ve başarılı olma yolunda ilerlemesini sağlayacak.

20 - 30 puan arası
Mükemmele yakın bir annesiniz!
Mükemmellik insanı şımartabilir bu nedenle sizi mükemmele yakın anne olarak tanımlayabiliriz. Çocuklarınızla yakından ilgileniyor, düşüncelerine önem veriyorsunuz. Onu veya onları o kadar iyi tanıyorsunuz ki neyi neden yaptığını biliyorsunuz. Kendi yaşamınızın onun yaşamı olmadığının farkındasınız. Hayatı öğretmek ve ayakta kalmasını sağlamak, gerekli donanımları edinmesini sağlamaya çalışıyorsunuz. Endişelenmeyin! Çok da iyi yapıyorsunuz. İkilem yaşadığınız durumlar olabilir, bundan sonra da olacaktır. Bu noktada çocuk konusunda uzman psikiyatristlerden destek almayı ihmal etmeyin.

20 - 30 puan arası
Mükemmele yakın bir annesiniz!

ÇIKTI BANAAA.. ACABA GERÇEKTEN ÖYLE OLABİLECEKMİYİM :KK43:

20-30 arası çıktı vaybe mükemmel anne!!!

umarım öle bi anne olurumm

banada 20-30 arası çıktı bigün anne olursam umarım çocuğumu iyi yetiştirebilirim

21 çıktı.evet ben mükemmel bir anneyimyerimseniben.umarım hep böyle kalırım.sevgilera.s.

mükemmele yakın anne çıktım ama bunu birde çocuklara sormak lazım değilmi ?

19 çıktı benim..evde düzen için belli kurallar olmalı diye düşünüyorum ben...

En mükemmeliniz benim heheheeesırnaşık şey

Ne kadar iticiyim değil mi? Ama olsun sonuçta mükemmelimjeyyar

iyi bir anne olduğum söylenir etrafımdaki insanlar tarafından.
hatta oğlum bana "anne sen annelik eğitimi mi aldın" dedi bir gün.
onların önmeli ve değerli olduğunu hissettir,düşüncelerine önem veririm,sık teşekkür eder,gerktği yerde özür dilerim.

Cesaretli bir anne olacak mısım?
İnsallah...
Cevaplardan birinde puanlama yazmıyodu bende kendime ordan 3 puan verdim :KK70:

e bana 15 çıktı :)))ben dandik anne olcam demek Kötü Kazen Kötü Kazen

henüz anne değilim ama testin sonucu gibi mükemmel bir anne olabilmeyi cok isterim

cesaretli bir anneymişim ama mükemmellik sınırında.ama çocuğum olunca belki mükemmel bir anne olurum:))teşekkürler canım.

Inşallah Testin Sonucundaki Gibi Mükemmele Yakin Anneler Olabiliriz Herbirimiz Kizlar

X