Kızlar yardım! Kedimiz çok agresif!!

Ay sizin eşiniz agresif ilk önce ona dikkat bence. İkinci olarak hayvanın en başında dayak yediği için kin bilediğini filan zannetmiyorum ben, bence eşiniz alırken yavrular içinde, en oyuncu, en hareketli olanını seçti, şimdi de hayvanı yeteri kadar oynatmadığınız için enerjisini böyle atıyor. Bol bol kağıttan toplar, kendi kendine boğuşabileceği çorap topları, minik peluşlar filan atın önüne, onlarla boğuşup oynayıp enerjisini atsın.

Muhtemelen kısırlaştırmamışsınızdır da hayvanı diye düşünüyorum, kısırlaştırmak hayvanları ciddi manada sakinleştiriyor, ama kısırlaştırılan kedilerin bir daha doğa şartlarına uyum sağlayacaklarını düşünmüyorum ben, saldırganlık güdüleri gittiğinden sokağa ya da barınağa bırakmaya kalkarsanız, diğer hayvanlarla mücadele edemez, hayatta kalamaz, bunun bilinciyle hareket edin lütfen. Kısırlaştırma sonrası şişmanlamaya meyilli olduklarından egzersiz, mama sistemi oturtmanız gerekir.

3. olarak kediyi dövmeyin, Yarınız bile olmayan bir canlıya saldırmanın ahlaki açıdan yanlış olması bir yana, kediler itaat ettirilebilinen canlılar değildir, dövmenizin ya da bağırmanızın hiç bir anlamı yok hayvana. Nasıl ki balıkları okşayamıyorsak, kedilerde dediklerimizi yapmıyor anladıkları halde böyle bu.

benim evime bir van kedisi girdi, bakmaya başladım
ben kedileri sevmem normalde. ama tanrı misafiri işte bakıyorum.
kedi olduğundan bile şüpheliyim, insan gibi hareketlerı
kapım açık duruyor ve odaya adım atmıyor. gel dersem gelıyor. bu kedi beni korkutmuyor değil :KK1:
maşallah, ama nasıl bir hayvan anlamadım gitti. kumuna yapıyor geldıgı günden beri
yanıma çağırdığımda dibimde oturup hırıldanıyor, ve hiç kesilmiyor hırıltısı
mutlu oldugu belli. bende su tabancası var, istemediğim bir yere girmeye çalısınca ona gösterıyorum ve yerıne kaçıyor
( dövmekten iyi bence yöntemım) .

canım bence eski sahipleri evden atmışlar.O da yazık,kovulmaktan-yeniden sokağa dönmekten korktuğu için sana yaranmaya çalışıyo,bu yüzden zamanında azar işittiği şeyleri yapmıyo :KK43:
kıyamam ben ona yaaa...bi kere de benim kedi komşunun balkonuna atlayıp,ordan açık pencereden odasına girmişti.Aklıma o geldi =))

beni de darp etseler ben de hırçınlaşırım,ona buna saldırırım ne var ki bunda??
mutsuz sonuçta hayvan,kendini öyle ifade edebiliyo...
kediler akıllı hayvanlardır,gerektiğinde hırçınlaşmayı iyi bilirler.Benim kedim de yanlışlıkla canını acıttığımda ya da kucağımdan kurtulmak istediğinde çizerdi beni.Bunun ne kadar iyi bi özellik olduğunu evden kaçtığında kendimi "şirin-bonbon bi ev kedisi ama gerektiğinde panter oluyodu,ezdirmiyodur inşallah kendini" diye teselli ettiğimde anladım...

bu arada "içine cin kaçmış sanki" diye betimlediğiniz kedilerden birini ben de gördüm.Eski erkek arkadaşımın öğrenci evindeki kedi o kadar hırçındı ki...Ama nedeni erkek evinde -devamlı itilip kakılmasıydı.Kedi artık dayak arsızı olmuş,hırpalanacağını bildiği halde ona buna dayılanıyordu.
sizinki de o hesap bence.Gördüğü kötü muamele sonucu öyle olmuştur.Yani şahsen hiç görmedim sevgi dolu kızların elinde büyüyüp de aşırı hırçın olan bi kedi...
önerim başka birine vermeniz,internet bugünler için var.
"komşumun elinden zor aldım" diye belirtip sizin yaptıklarınızın aynılarını açık açık (komşunuzun üzerinden) yazarsanız daha iyi olur,merhamet eder belki birileri.
benim bile evime alasım geldi garibanı...
allah sabır versin kediciğe :KK43::KK43:

Yengenç kedini buldun mu? Üzüldüm kaçtığını şimdi duyunca, benimki de bu yaz öldü.

canım bence eski sahipleri evden atmışlar.O da yazık,kovulmaktan-yeniden sokağa dönmekten korktuğu için sana yaranmaya çalışıyo,bu yüzden zamanında azar işittiği şeyleri yapmıyo :KK43:
kıyamam ben ona yaaa...bi kere de benim kedi komşunun balkonuna atlayıp,ordan açık pencereden odasına girmişti.Aklıma o geldi =))

tasması da vardı, çok kirliydi çıkardım :26: ya kaybolmuş ya atmışlar sokağa
çok başka bir kedi, dediğim gibi ''kedi demeye şahit lazım''

Yengenç kedini buldun mu? Üzüldüm kaçtığını şimdi duyunca, benimki de bu yaz öldü.

kendisi geldi bikaç hafta sonra..sonra tekrar kaçtı tekrar geldi :)
evi bulabiliyomuş demek,korkmuyoruz artık kaçtığında^^
bu arada başın sağolsun :KK43: yaşı çok değildi senin sarmanın,kaza falan mı geçirdi ?
çok üzüldüm ya :-/

kendisi geldi bikaç hafta sonra..sonra tekrar kaçtı tekrar geldi :)
evi bulabiliyomuş demek,korkmuyoruz artık kaçtığında^^
bu arada başın sağolsun :KK43: yaşı çok değildi senin sarmanın,kaza falan mı geçirdi ?
çok üzüldüm ya :-/

Ya ölüm sebebi konusunda pek net bir durum yok ortada. Yazları bizimkilere götürüyordum, gezip tozsun apartmanda tıkılmasın diye, evinde bahçenin bitişiğinde de minik bir meşelik vardı, arada gündüzleri oraya kaçıp kuş falan kovalıyordu, öyle kendine göre takılıyordu yavru kaplan gibi :KK1: kaybolup normalde geldiğinden daha uzun bir süre ortalarda görünmeyince orayı aramış babam. Ceseti orda buldum ama biraz şişmesi haricinde yara bere gibi birşey yoktu üzerinde dedi. Ben dönmeden de gömmüşler. Sebebini bilemiyoruz o yüzden. Tabi ortada sebep ve beden olmayınca, sokağa mı attılar lan acaba diye, eve döndüğünde gördüğü her sarman kediye seslenen bir paranoyak çıktı ortaya orası da ayrı bir konu :KK1:

ne kadin dayanismasindan bahsediyorsunuz , isterseniz verin bir tokat da biz atalim kedicige.

sevmıyeceksek dokunmayacaksak niye aldik diyorsunuz, hanimefendi bir canli o, oyuncak degil. anlasilan cocuklariniz severken esegin gozune su kaciriyorlar ki kendini savunuyor yavrucak.

yahu savunmasa bile, akli yok fikri yok hayvanin, doverek bir yere varamazsinz. kotu bisey demiyoruz. sahiplendirin siz de kurtulun hayvan da.

para vererek sattiigina gore cinstir kesin, rahatlikla sahip bulursunuz.

Ah ahh.... daha neler yapıyor kızlar bi görseniz. bu sabah yaptığı son haddeydi. bu sabah kahvaltı ederken yaramaz şey geldi ve eşimin üstüne atlayıp kulağını ısırdı. eşim acı ve sinirle kedimizi üstünden fırlattı. resmen sabah kahvaltımız zehir oldu. eşim hışımla kedimizide alıp aceleylen dışarı çıktı. ben nereye gidiyorsun hayatım filan dedim ama bana hiç cevap vermedi. tabii çocuklar ağlıyor şirine şirinee diye. ben zorlan susturdum çocukları. tamam gelcek şimdi şirine filan ama ne kadar çok üzüldüler. bende çok üzüldüm. aradan 1 buçuk 2 saat geçince eşime telefon açtım. dedim ne yaptın kediyi? işte verdim geri ismaile diyo. neden verdin hemen dedim. ne yapsaydım gözümüzü çıkarcaktı az kalsın mikrop kedi dedi. biraz işte konuştuk. yani kedi eski sahibine geri gitti kızlar. çok üzgünüm. :KK43: :KK43:
maması,yatağı,oyuncakları bizde kaldı. çocuklara belli etmemeye çalışıyorum ama aslında bende içten içe ağlıyorum. keşke gitmeseydi şirine. çok iyi bir kedi olsaydı ne güzelde mutlu olurduk. yok anam olmadımı olmuyor işte. artık hayırlısı bakalım.....

ne kadin dayanismasindan bahsediyorsunuz , isterseniz verin bir tokat da biz atalim kedicige.

sevmıyeceksek dokunmayacaksak niye aldik diyorsunuz, hanimefendi bir canli o, oyuncak degil. anlasilan cocuklariniz severken esegin gozune su kaciriyorlar ki kendini savunuyor yavrucak.

yahu savunmasa bile, akli yok fikri yok hayvanin, doverek bir yere varamazsinz. kotu bisey demiyoruz. sahiplendirin siz de kurtulun hayvan da.

Yok bitanem. eşimin arkadışının sokak kedisi. evlerinin bahçesine doğurmuş. kedilerin annesini besledikleri için,mama parasını çıkarmaya çalışıyorlardı. az bi paraya satıyorlardı. sokak kedisinin allahıydı canım hemde matarakından......

Geçen haftalarda eşim eve bir yavru kedi getirdi. arkadaşının kedisinin yavrularından bir tanesiydi bu kedi. arkadaşının kedisi nazlı 2 ay önce doğum yapmıştı. 5 dünyalar tatlısı bebek dünyaya gelmişti. arkadaşı xx de bunları teker teker az bir miktar parayla sahiplendiriyordu. hatta sizde alın diye ısrar ediyolardı. zaten bizim afacanlarda ne zamandır yavru kedi yavru kedi diye başımızın etini yiyolardı. eşimde bana baskı yapıyodu. işte alalımda çocuklar oynasın sıkılmaz canları diye. bak başımın etini yediler. hevesleri geçsin sonra susarlar diyodu. ama ben asla evde olmaz diyodum. eşime trip atıyodum filan. eşimde susuyodu bişi demiyodu bende hayvanları çok severim ama evde asla istemem. neyse işte eşim bir gün yine herzamanki gibi iş çıkışı saatinde gelmişti. ben sakin sakin gidip kapıyı açmıştım. birde ne göriyim kedi. şok olmuştum. süprizz demişti. aklıma hiç gelmezdi eşimin bir gün kucağında kedi yavrusu ile geleceği. bende kapıda öğle kedi ile görünce almadım içeri hemen tabii. biraz tartıştık. ben diyorum kılı dökülür filan, yok bişi olmaz süpürürsün diyo. nasıl bakcaz buna diyorum, bak mama aldım filan diyo. ben iyice sinirlenmiştim ama sonra kucağıma verdi bu minik kediciği bende o zaman resmen eridim. çok sevdim bu pisiciği. adınıda şirine koyduk :KK17: hemen ısındım. eşimden daha çok üstüne titremeye başlar olmuştum. hergün maması,tuvaleti benim üstüme kaldı. ilk başta tabii biraz iğrenerek yapsamda artık evladım saydığım için hiç tiksinmiyorum. neyse, resmen ailemizin maskotu olmuştu. çocuklarımızlada arası iyiydi. ama nedense zamakla bu pisicik bir canavara dönüştü. hiç tanıyamıyorum artık şirineyi. çocuklarımızı ısırmaya başladı. oğlumun kolu çizik içinde kaldı. bende çok sinirlendim bir iki kere sineklik ile dövmüştüm belki uslanır diye ama nafile. hep hep bizi ısırmaya başladı benim kollarımda yara bere içinde. artık çocuklarımızdan uzak tutmaya çalışıyoruz. bu seferde hep bana saldırıyor. eşime hiç saldıramyıyor çünkü eşim onu hep dövüyor. artık eline ne geçerse sopa,terlik,kumanda. emgel olmaya çalışıyorum. yapma öldürceksin hayvanı diyorum ama dinlemiyor. ısırmasın oda gebertirim diyor. geçen akşamda pencereden aşaya atmaya kalktı zor engel oldum. eşimle resmen aramız açıldı. her gece kavga ediyoruz. hatta eşimle arkadaşının arası bile açıldı. bende vermek istemiyorum bu kediciği neyapıyım kıyamıyorum bu cana. benden habersiz bir gün bir şey yapıcak diye ödüm kopuyor. tamam bende kızıyorum ama böğlede hep döverek olmazki. sokağada atmak istemiyorum. hernekadar kızsamda kıyamıyorum işte kızlar. sokakta ne yapar bu yavru. kışın ayazda donucak aç susus kalıcak. hep bunları düşünüyorum. alıştım artık bu kediye. annelik duygusu olsa gerek. ısırılmakta istemiyorum. yara bere içinde kaldık. ama zamnla geçer diyorum. bilmiyorum çok kararsızım kızlar. neden bir den içine cin girmiş gibi oldu bu kedi? sonra değişirmi? sizce ne yapmalıyız? bi akıl verin lütfen..... :KK43:

kediyi sineklikle dövecek kadar aptal olduğunuz için ne desek boş. allah kahretsin seni. şikayet etmek lazım seni.

konu sahibi bir de annelik duygusundan bahsetmişsin. ne nasıl bir annesin yahu. önce insan ol sonra kadın sonra anne ol. kocan da insan olsun. en masum çocuklar gibi gözüküyor ama bu şekilde ebevenyler olduğu sürece çocuklarda da hasarlar oluşuyor. kedi agresif değil sizin ailede sıkıntı var. onlar huzuru sevgiyi hisseder ona göre bir hal alırlar. allahtan kedi eski sahibine gitmişte cehennemden kurtulmuş. şükür. artıııı onlar oyuncak değil!!!! git kumda oynat bebelerini.

konu sahibi bir de annelik duygusundan bahsetmişsin. ne nasıl bir annesin yahu. önce insan ol sonra kadın sonra anne ol. kocan da insan olsun. en masum çocuklar gibi gözüküyor ama bu şekilde ebevenyler olduğu sürece çocuklarda da hasarlar oluşuyor. kedi agresif değil sizin ailede sıkıntı var. onlar huzuru sevgiyi hisseder ona göre bir hal alırlar. allahtan kedi eski sahibine gitmişte cehennemden kurtulmuş. şükür. artıııı onlar oyuncak değil!!!! git kumda oynat bebelerini.

1. Kediyi sineklikle değil, seni kürekliklen dövmek lazım. seni haddini bilmez senii.....

2. Benim çocuklarım pırlanta gibidir. senin gibi sivrizekalı kafaya bin basar. gelde benim çocuklarım sana insanlık dersi versin. şimdi buraya 2 çift laf daha yazarım ama değmezsin zaten. asıl sen git kumda oyna. oyuncak kovanı küreğinide almayı unutma :KK34:

ayrıca, verilmiş sadakamız varmışki kediyi iyiki vermişiz çünkü o sevimli gibi gözüken kedi arkadaşımızın gözüne pençe attı. ameliyat olacakmış. 100 de 60 mış görme kaybı oluşmuş. allah sabır versin. yinede insaflı çıktılar kediyi sokağa attılar. istersen gel sen al sokaktan canım. çünkü tam sana layık.....

hayvanlarında beşeri şaşarı var. tıpkı seninde olduğu gibi. sanada allah selamet versin...

1. Kediyi sineklikle değil, seni kürekliklen dövmek lazım. seni haddini bilmez senii.....

2. Benim çocuklarım pırlanta gibidir. senin gibi sivrizekalı kafaya bin basar. gelde benim çocuklarım sana insanlık dersi versin. şimdi buraya 2 çift laf daha yazarım ama değmezsin zaten. asıl sen git kumda oyna. oyuncak kovanı küreğinide almayı unutma :KK34:

ayrıca, verilmiş sadakamız varmışki kediyi iyiki vermişiz çünkü o sevimli gibi gözüken kedi arkadaşımızın gözüne pençe attı. ameliyat olacakmış. 100 de 60 mış görme kaybı oluşmuş. allah sabır versin. yinede insaflı çıktılar kediyi sokağa attılar. istersen gel sen al sokaktan canım. çünkü tam sana layık.....

hayvanlarında beşeri şaşarı var. tıpkı seninde olduğu gibi. sanada allah selamet versin...

ne kadar çirkin bir insansın sen. bir kediyi bu kadar kendine dert edip büyütüyorsun be kadın! aslandan bahsediyorsun sanır gören de. YİYEMEYECEĞİN MUZU SOYMA demişler. sokaktaki canlar bizim işimiz zaten. tabiki onlar bana ben onlara layık olmaya çalışıyorum. onları mı aşalamakla yükselebileceğini sanıyorsun. arkadaş çevrende kocan da çocukların da aynısınız, vicdan yok ! İNSANLIK YOK! ALLAHIN ADINI ALMAN DA AYRICA KOMİK.

Geçen haftalarda eşim eve bir yavru kedi getirdi. arkadaşının kedisinin yavrularından bir tanesiydi bu kedi. arkadaşının kedisi nazlı 2 ay önce doğum yapmıştı. 5 dünyalar tatlısı bebek dünyaya gelmişti. arkadaşı xx de bunları teker teker az bir miktar parayla sahiplendiriyordu. hatta sizde alın diye ısrar ediyolardı. zaten bizim afacanlarda ne zamandır yavru kedi yavru kedi diye başımızın etini yiyolardı. eşimde bana baskı yapıyodu. işte alalımda çocuklar oynasın sıkılmaz canları diye. bak başımın etini yediler. hevesleri geçsin sonra susarlar diyodu. ama ben asla evde olmaz diyodum. eşime trip atıyodum filan. eşimde susuyodu bişi demiyodu bende hayvanları çok severim ama evde asla istemem. neyse işte eşim bir gün yine herzamanki gibi iş çıkışı saatinde gelmişti. ben sakin sakin gidip kapıyı açmıştım. birde ne göriyim kedi. şok olmuştum. süprizz demişti. aklıma hiç gelmezdi eşimin bir gün kucağında kedi yavrusu ile geleceği. bende kapıda öğle kedi ile görünce almadım içeri hemen tabii. biraz tartıştık. ben diyorum kılı dökülür filan, yok bişi olmaz süpürürsün diyo. nasıl bakcaz buna diyorum, bak mama aldım filan diyo. ben iyice sinirlenmiştim ama sonra kucağıma verdi bu minik kediciği bende o zaman resmen eridim. çok sevdim bu pisiciği. adınıda şirine koyduk :KK17: hemen ısındım. eşimden daha çok üstüne titremeye başlar olmuştum. hergün maması,tuvaleti benim üstüme kaldı. ilk başta tabii biraz iğrenerek yapsamda artık evladım saydığım için hiç tiksinmiyorum. neyse, resmen ailemizin maskotu olmuştu. çocuklarımızlada arası iyiydi. ama nedense zamakla bu pisicik bir canavara dönüştü. hiç tanıyamıyorum artık şirineyi. çocuklarımızı ısırmaya başladı. oğlumun kolu çizik içinde kaldı. bende çok sinirlendim bir iki kere sineklik ile dövmüştüm belki uslanır diye ama nafile. hep hep bizi ısırmaya başladı benim kollarımda yara bere içinde. artık çocuklarımızdan uzak tutmaya çalışıyoruz. bu seferde hep bana saldırıyor. eşime hiç saldıramyıyor çünkü eşim onu hep dövüyor. artık eline ne geçerse sopa,terlik,kumanda. emgel olmaya çalışıyorum. yapma öldürceksin hayvanı diyorum ama dinlemiyor. ısırmasın oda gebertirim diyor. geçen akşamda pencereden aşaya atmaya kalktı zor engel oldum. eşimle resmen aramız açıldı. her gece kavga ediyoruz. hatta eşimle arkadaşının arası bile açıldı. bende vermek istemiyorum bu kediciği neyapıyım kıyamıyorum bu cana. benden habersiz bir gün bir şey yapıcak diye ödüm kopuyor. tamam bende kızıyorum ama böğlede hep döverek olmazki. sokağada atmak istemiyorum. hernekadar kızsamda kıyamıyorum işte kızlar. sokakta ne yapar bu yavru. kışın ayazda donucak aç susus kalıcak. hep bunları düşünüyorum. alıştım artık bu kediye. annelik duygusu olsa gerek. ısırılmakta istemiyorum. yara bere içinde kaldık. ama zamnla geçer diyorum. bilmiyorum çok kararsızım kızlar. neden bir den içine cin girmiş gibi oldu bu kedi? sonra değişirmi? sizce ne yapmalıyız? bi akıl verin lütfen..... :KK43:

Diğer konunuzdaki yorumlardan yola çıkarak,bu konunuzu merak etmiştim..
Nasılsa farklı bir karakter olarak çizmişim sizi bir anda.,
Halbu ki,'kediyi resmen sahiplenmişsiniz,ve bunları çok iyi niyetli olarak anlatmışsınız..(oğlunuza terlik vs ile terbiye etmeye çalıştığınızı es geçiyorum,görmedim o konunuzu)

Bende 'kediyi dövdüğünüzü' görünce,ne kadar kalpsiz,sanırım ruh hastası biri dedim içimden.
Günah vallahi,anında insan insanı yerin dibine geçiriyor hayret.
Halbu ki kedi aşırı agresifleştiği için,çocuklarınızda malum söz konusu olunca,malesef kendinize hakim olamamışsınız.

Hiç bir neden sessiz bir hayvancağıza vurmanızı gerektirmez,ama evlat söz konusu olunca otokontrolünüzü kaybettiniz sanırım.

Amacım konuyu güncellemek değil,ama sizin hiçte kedi konusunda kötü niyetli olmadığınız anladım en azından..

Eşinize ise söyleyecek sözüm yok,kalbi nasır tutmuş insanlardan sadece bir teki,Allah ıslah etsin.

Son düzenleme:

Akıl veren çok olur,ama zora gelince herkes yok olur.
Neden siz sahiplenmediniz kediyi?
Madem bu kadar vicdan sahibisiniz,keşke siz alsaydınız kediyi..Ne güzel olurdu..

Kaç aylık ? Enerjisini atamıyor olabilir yok yeterince oynuyoruz gezdiriyoruz diyorsan Neden agresifleşiyor önce onu takip ederek bulabilirsiniz Bir şeyin sesi olabilir camdan gördüğü bir köpek vs. olabilir
Kedin bir şey sebebiyle streste ve tüm sinirini size yönlendiriyor.

Kaç aylık ? Enerjisini atamıyor olabilir yok yeterince oynuyoruz gezdiriyoruz diyorsan Neden agresifleşiyor önce onu takip ederek bulabilirsiniz Bir şeyin sesi olabilir camdan gördüğü bir köpek vs. olabilir
Kedin bir şey sebebiyle streste ve tüm sinirini size yönlendiriyor.

Konu sahibinin eşi mahvetmiş kediyi arkadaşım ya.
Bence konu sahibi gayet ılımlı yaklaşmış kediye,ama kalbi nasır tutan eş yapmadığını bırakmamış kediye..
Kurunun yanında yaş yanmış gibi bir izlenimleri var..

X