Kızlar yardım! Kedimiz çok agresif!!

Valla size cok sınır oldum tamam ılkten ıstememıssınız ama sonra alısmıssınız tamamda esınız boyle ıskence cektırmek ıcınmı gertırmıs kedıyı bebeklerde ısırıyo bellı bı donemde o zaman cocuklarınızıda terlık kumandayla dovup asagıya atmaya calıstınızmı sakın ne alakası var demeyın o cocuga can verende allah kedıye verende o kedı bence bu sekılde davranıldıgı ıcın dahada agresıflestı belkıde sız gormeden cocuklarınız sıkıstırıyodu oyun oynarken canını yakıolardı bılerek veya bılmeden dılımı var anlatsın sıze derdını sureklı oksayıp sakınletrseydınız kısa surede gecerdı bence ama sız ısırdı dıye boyle davrandıgınız surece oda sıze saldırgan davranmaya devam eder bırı benım canımı yaksa bende onunkını yakarım her fırsatta bu sekılde bakıcaksanız lutfen veterınere falan goturun bısey yapın ama dovmeyın kıymayın o cana..

Bizim de köpeğimiz var 4 aylık golden.İlk zamanlar elimizi,ayağımızı ısırıyordu.Otururken ayaklarımı koyamıyordum yere.Biz okuduk,araştırdık ne yapalım diye.Oyuncaklar aldık.Onları kemiriyor şimdi rahatladık.Bazen yine ısırmaya çalışıyor ama kızıyoruz hayır diyoruz bırakıyor hemen.Kıyamam dişleri kaşınıyor ne bulsa kemirmeye çalışıyor.Hayvan o ağzı var dili yok anlatamıyor ki derdini! Vurmak,kapatmak,dövmek asla çözüm değil aksine daha da agresifleştirir hayvanı!Evcil hayvan bakımında ve eğitiminde aslolan sabır ve zamandır.Bizim oğlumuzun da bizim de katetmemiz gereken uzun bir yol var.Benim eşimde sinirli bir adamdır.Nasıl sabırlı davranıyor anlatamam.Aslına bakarsan evlatcığımız bizi eğitiyor,törpülüyor.Seviyoruz onu.

Eşiniz de gram merhamet yokmuş.Yazık olmuş hayvana.Çok üzüldüm.

Agzim acik okudum.ALLAH ISLAH ETSIN

$BNxLQvyCIAANWhb.jpg :KK23: Hadi sevgiler, Kal sağlıcakla :KK53:

Diğer konunuzdaki yorumlardan yola çıkarak,bu konunuzu merak etmiştim..
Nasılsa farklı bir karakter olarak çizmişim sizi bir anda.,
Halbu ki,'kediyi resmen sahiplenmişsiniz,ve bunları çok iyi niyetli olarak anlatmışsınız..(oğlunuza terlik vs ile terbiye etmeye çalıştığınızı es geçiyorum,görmedim o konunuzu)

Bende 'kediyi dövdüğünüzü' görünce,ne kadar kalpsiz,sanırım ruh hastası biri dedim içimden.
Günah vallahi,anında insan insanı yerin dibine geçiriyor hayret.
Halbu ki kedi aşırı agresifleştiği için,çocuklarınızda malum söz konusu olunca,malesef kendinize hakim olamamışsınız.

Hiç bir neden sessiz bir hayvancağıza vurmanızı gerektirmez,ama evlat söz konusu olunca otokontrolünüzü kaybettiniz sanırım.

Amacım konuyu güncellemek değil,ama sizin hiçte kedi konusunda kötü niyetli olmadığınız anladım en azından..

Eşinize ise söyleyecek sözüm yok,kalbi nasır tutmuş insanlardan sadece bir teki,Allah ıslah etsin.

Yazımı iyi okumadığın belli. Diğer yorumlarımıda okudunmu peki? Arkadaşımızın gözü şuan kısmen kör. bunuda biliyormuydun? O lanet kediye çok acıdıysan gelde şimdi o adamcağızın gözünü sen geri getir. çünkü o gözün bedeli yok. aslada birdaha geri gelemiyecek

Diğer konunuzdaki yorumlardan yola çıkarak,bu konunuzu merak etmiştim..
Nasılsa farklı bir karakter olarak çizmişim sizi bir anda.,
Halbu ki,'kediyi resmen sahiplenmişsiniz,ve bunları çok iyi niyetli olarak anlatmışsınız..(oğlunuza terlik vs ile terbiye etmeye çalıştığınızı es geçiyorum,görmedim o konunuzu)

Bende 'kediyi dövdüğünüzü' görünce,ne kadar kalpsiz,sanırım ruh hastası biri dedim içimden.
Günah vallahi,anında insan insanı yerin dibine geçiriyor hayret.
Halbu ki kedi aşırı agresifleştiği için,çocuklarınızda malum söz konusu olunca,malesef kendinize hakim olamamışsınız.

Hiç bir neden sessiz bir hayvancağıza vurmanızı gerektirmez,ama evlat söz konusu olunca otokontrolünüzü kaybettiniz sanırım.

Amacım konuyu güncellemek değil,ama sizin hiçte kedi konusunda kötü niyetli olmadığınız anladım en azından..

Eşinize ise söyleyecek sözüm yok,kalbi nasır tutmuş insanlardan sadece bir teki,Allah ıslah etsin.

Kendini birazda olsun o adamın yerine koy. gözüne tam 12 iğne yedi. yemeyede devam ediyor. ameliyat oldu. gözü tam 2 hafta sargıda kaldı. ağır ilaçlar kullanıyor. gözü kör oldu KÖR. Ve bir hiç uğruna kör oldu. Benim çocuklarımın veya bizim başımızada gelebilirdi bu olay. bizide zamanında çizdi. çocuklarımın ve benim kollarım kesik içindeydi. saatlerce ağladı çocuklarım. eşimin kulağını ısırdı. her tarafımızı dişledi mikrop. haç günler sonra geçti o izler. sadece sevmek istemiştik başımıza gelmeyen kalmadı. yinede insaflı çıktıkta sokağa attık. mataraktı o kedi. layığını buldu şimdi. ya bunları sen yaşamış olsaydın ne yapardın? bize vicdansız diyorsunuz, hala bu anlattıklarıma rağmen bizi suçluyorsunuz. yazıklarım olsun. Sende biraz ara yüreğinde vicdan varmı diye?

Geçen haftalarda eşim eve bir yavru kedi getirdi. arkadaşının kedisinin yavrularından bir tanesiydi bu kedi. arkadaşının kedisi nazlı 2 ay önce doğum yapmıştı. 5 dünyalar tatlısı bebek dünyaya gelmişti. arkadaşı xx de bunları teker teker az bir miktar parayla sahiplendiriyordu. hatta sizde alın diye ısrar ediyolardı. zaten bizim afacanlarda ne zamandır yavru kedi yavru kedi diye başımızın etini yiyolardı. eşimde bana baskı yapıyodu. işte alalımda çocuklar oynasın sıkılmaz canları diye. bak başımın etini yediler. hevesleri geçsin sonra susarlar diyodu. ama ben asla evde olmaz diyodum. eşime trip atıyodum filan. eşimde susuyodu bişi demiyodu bende hayvanları çok severim ama evde asla istemem. neyse işte eşim bir gün yine herzamanki gibi iş çıkışı saatinde gelmişti. ben sakin sakin gidip kapıyı açmıştım. birde ne göriyim kedi. şok olmuştum. süprizz demişti. aklıma hiç gelmezdi eşimin bir gün kucağında kedi yavrusu ile geleceği. bende kapıda öğle kedi ile görünce almadım içeri hemen tabii. biraz tartıştık. ben diyorum kılı dökülür filan, yok bişi olmaz süpürürsün diyo. nasıl bakcaz buna diyorum, bak mama aldım filan diyo. ben iyice sinirlenmiştim ama sonra kucağıma verdi bu minik kediciği bende o zaman resmen eridim. çok sevdim bu pisiciği. adınıda şirine koyduk :KK17: hemen ısındım. eşimden daha çok üstüne titremeye başlar olmuştum. hergün maması,tuvaleti benim üstüme kaldı. ilk başta tabii biraz iğrenerek yapsamda artık evladım saydığım için hiç tiksinmiyorum. neyse, resmen ailemizin maskotu olmuştu. çocuklarımızlada arası iyiydi. ama nedense zamakla bu pisicik bir canavara dönüştü. hiç tanıyamıyorum artık şirineyi. çocuklarımızı ısırmaya başladı. oğlumun kolu çizik içinde kaldı. bende çok sinirlendim bir iki kere sineklik ile dövmüştüm belki uslanır diye ama nafile. hep hep bizi ısırmaya başladı benim kollarımda yara bere içinde. artık çocuklarımızdan uzak tutmaya çalışıyoruz. bu seferde hep bana saldırıyor. eşime hiç saldıramyıyor çünkü eşim onu hep dövüyor. artık eline ne geçerse sopa,terlik,kumanda. emgel olmaya çalışıyorum. yapma öldürceksin hayvanı diyorum ama dinlemiyor. ısırmasın oda gebertirim diyor. geçen akşamda pencereden aşaya atmaya kalktı zor engel oldum. eşimle resmen aramız açıldı. her gece kavga ediyoruz. hatta eşimle arkadaşının arası bile açıldı. bende vermek istemiyorum bu kediciği neyapıyım kıyamıyorum bu cana. benden habersiz bir gün bir şey yapıcak diye ödüm kopuyor. tamam bende kızıyorum ama böğlede hep döverek olmazki. sokağada atmak istemiyorum. hernekadar kızsamda kıyamıyorum işte kızlar. sokakta ne yapar bu yavru. kışın ayazda donucak aç susus kalıcak. hep bunları düşünüyorum. alıştım artık bu kediye. annelik duygusu olsa gerek. ısırılmakta istemiyorum. yara bere içinde kaldık. ama zamnla geçer diyorum. bilmiyorum çok kararsızım kızlar. neden bir den içine cin girmiş gibi oldu bu kedi? sonra değişirmi? sizce ne yapmalıyız? bi akıl verin lütfen..... :KK43:

Allah sizi ve sizin gibileri ıslah etsin.

Son düzenleme:
Asla ama asla eve getirip bakmayı göze aldığınız hayvanınıza değil vurmak agresif bile davranmayın. Tabi ki bu sokaktaki canlılar içinde geçerli.Nasıl ki insana şiddet uygulanırsa o da büyünce uygular ,hayvanda şiddet sinir gördükçe agresifleşir saldırganlaşır.:KK19:

Benim kedimden eve gelen bir arkadaşım korkuyordu, gece bende kalacağı içinde yatacağımız odaya kedimi almadık.Kedim inanın öyle kin gütmüş ki bu duruma sabah kucağımdan zorla fırlayıp kızcağızın bacağına saldırdı.Arkadaşımın canı yandı üzüldüm de ama kediyi mi döveyim yok artık daha neler.Kaldı ki canı yanan taraf bile sinir yapmadı hiç hayvana.Kızmam çözüm değil çünkü onun bunu yapma sebebi o yaşa kadar hiç odadan uyurken çıkarılmadan büyümesi.Kim bilir sabaha kadar neler hissetti o da pisi işte:KK9:

Hayvanlarınız evdeki siniri negatif atmosferi bile hisseder huysuzlaşır,korkar...Siz sabırla onlara ne kadar sakin yaklaşırsanız o kadar geri dönüşüm alırsınız.Benimki çizmiyor mu hemde nasıl.7 yaşına geldi hala kendini sevdirmez:18:Aman tüyleri bozulmasın.Canı ne zaman isterse sevdirir:KK14:Ne yapalım kızalım mı.Kedi işte:KK25:

Yazımı iyi okumadığın belli. Diğer yorumlarımıda okudunmu peki? Arkadaşımızın gözü şuan kısmen kör. bunuda biliyormuydun? O lanet kediye çok acıdıysan gelde şimdi o adamcağızın gözünü sen geri getir. çünkü o gözün bedeli yok. aslada birdaha geri gelemiyecek

Kendini birazda olsun o adamın yerine koy. gözüne tam 12 iğne yedi. yemeyede devam ediyor. ameliyat oldu. gözü tam 2 hafta sargıda kaldı. ağır ilaçlar kullanıyor. gözü kör oldu KÖR. Ve bir hiç uğruna kör oldu. Benim çocuklarımın veya bizim başımızada gelebilirdi bu olay. bizide zamanında çizdi. çocuklarımın ve benim kollarım kesik içindeydi. saatlerce ağladı çocuklarım. eşimin kulağını ısırdı. her tarafımızı dişledi mikrop. haç günler sonra geçti o izler. sadece sevmek istemiştik başımıza gelmeyen kalmadı. yinede insaflı çıktıkta sokağa attık. mataraktı o kedi. layığını buldu şimdi. ya bunları sen yaşamış olsaydın ne yapardın? bize vicdansız diyorsunuz, hala bu anlattıklarıma rağmen bizi suçluyorsunuz. yazıklarım olsun. Sende biraz ara yüreğinde vicdan varmı diye?

Hımm,arkadaşım bilmem farkında mısın ama,ben sizi gayet ılımlı bulmuştum bu konuda.
Yani FARKINDA MISIN?SENİN TARAFINDAYDIM..

Arkadaşlarında dediği gibi,o kediye kim bilir nasıl davranıldı şahıs tarafındanda,kedi o hale geldi.

Konunu gayette güzel okudum ayrıca,siz anlamak istediğiniz gibi anlıyorsunuz,dün açtığınız 'saçma sapan' konunuza rağmen,bu konuda sizi kısmen haklı bulmuştum.

Fakat konunuza yorum yapan arkadaşların,neden size nefretle yorum yaptıklarını şimdi daha iyi anlıyorum.

Biliyorum,banada saldıracaksınız herkese yaptığınız gibi..ama size cevap verip,ban yemek istemiyorum boş şeyler için..

Hoşçakalın..

Geçen haftalarda eşim eve bir yavru kedi getirdi. arkadaşının kedisinin yavrularından bir tanesiydi bu kedi. arkadaşının kedisi nazlı 2 ay önce doğum yapmıştı. 5 dünyalar tatlısı bebek dünyaya gelmişti. arkadaşı xx de bunları teker teker az bir miktar parayla sahiplendiriyordu. hatta sizde alın diye ısrar ediyolardı. zaten bizim afacanlarda ne zamandır yavru kedi yavru kedi diye başımızın etini yiyolardı. eşimde bana baskı yapıyodu. işte alalımda çocuklar oynasın sıkılmaz canları diye. bak başımın etini yediler. hevesleri geçsin sonra susarlar diyodu. ama ben asla evde olmaz diyodum. eşime trip atıyodum filan. eşimde susuyodu bişi demiyodu bende hayvanları çok severim ama evde asla istemem. neyse işte eşim bir gün yine herzamanki gibi iş çıkışı saatinde gelmişti. ben sakin sakin gidip kapıyı açmıştım. birde ne göriyim kedi. şok olmuştum. süprizz demişti. aklıma hiç gelmezdi eşimin bir gün kucağında kedi yavrusu ile geleceği. bende kapıda öğle kedi ile görünce almadım içeri hemen tabii. biraz tartıştık. ben diyorum kılı dökülür filan, yok bişi olmaz süpürürsün diyo. nasıl bakcaz buna diyorum, bak mama aldım filan diyo. ben iyice sinirlenmiştim ama sonra kucağıma verdi bu minik kediciği bende o zaman resmen eridim. çok sevdim bu pisiciği. adınıda şirine koyduk :KK17: hemen ısındım. eşimden daha çok üstüne titremeye başlar olmuştum. hergün maması,tuvaleti benim üstüme kaldı. ilk başta tabii biraz iğrenerek yapsamda artık evladım saydığım için hiç tiksinmiyorum. neyse, resmen ailemizin maskotu olmuştu. çocuklarımızlada arası iyiydi. ama nedense zamakla bu pisicik bir canavara dönüştü. hiç tanıyamıyorum artık şirineyi. çocuklarımızı ısırmaya başladı. oğlumun kolu çizik içinde kaldı. bende çok sinirlendim bir iki kere sineklik ile dövmüştüm belki uslanır diye ama nafile. hep hep bizi ısırmaya başladı benim kollarımda yara bere içinde. artık çocuklarımızdan uzak tutmaya çalışıyoruz. bu seferde hep bana saldırıyor. eşime hiç saldıramyıyor çünkü eşim onu hep dövüyor. artık eline ne geçerse sopa,terlik,kumanda. emgel olmaya çalışıyorum. yapma öldürceksin hayvanı diyorum ama dinlemiyor. ısırmasın oda gebertirim diyor. geçen akşamda pencereden aşaya atmaya kalktı zor engel oldum. eşimle resmen aramız açıldı. her gece kavga ediyoruz. hatta eşimle arkadaşının arası bile açıldı. bende vermek istemiyorum bu kediciği neyapıyım kıyamıyorum bu cana. benden habersiz bir gün bir şey yapıcak diye ödüm kopuyor. tamam bende kızıyorum ama böğlede hep döverek olmazki. sokağada atmak istemiyorum. hernekadar kızsamda kıyamıyorum işte kızlar. sokakta ne yapar bu yavru. kışın ayazda donucak aç susus kalıcak. hep bunları düşünüyorum. alıştım artık bu kediye. annelik duygusu olsa gerek. ısırılmakta istemiyorum. yara bere içinde kaldık. ama zamnla geçer diyorum. bilmiyorum çok kararsızım kızlar. neden bir den içine cin girmiş gibi oldu bu kedi? sonra değişirmi? sizce ne yapmalıyız? bi akıl verin lütfen..... :KK43:

eğer apartmanda oturuyorsanız ve hayvan enerjisini atacak koşup hoplayacak yer bulamıyorsa olur böyle şeyler eğer bahçeniz varsa kendi gözetiminizde kedicikle bahçeye çıkın bahçede oynatın etrafı koklasın fakat sakın yalnız bırakmayın 1 saat filan her gün böyle yapın
eğer bahçeye çıkartamıyorsanız balkonunuzu kapatın kedi çimlerinden filan ekin oyuncaklarla oynatıp enerjisini attırın ve yaşı gelince kısırlık ameliyatı yaptırın
bu hayvanda aşırı enerji birikmiş bu enerjisini atması lâzım dövmekle korkutmakla olmaz yoksa size saldırır

kediyi dövdünüz sonra biz yazar yazmaz hemen kocan arkadaşına geri verdi, kedi de hemen arkadaşınızın gözünü çıkardı. :KK31:

ben insanların sinirlerini zıplatmak için yazdığını düşünüyorum.

inşallah da öyledir

Allah sizin gibi yaratıkları ıslah etsin ne demek hayvanı dövmek siz nasıl insansınız size insan demek bile yanlış.Sen kimsin ki Allah’ın yarattığı sessiz kuluna acı çektiriyorsun birde sokağa atmak istemiyorum demişsin vicdan mı rahatlatıyorsun aklınca sokakta bile sizdekinden daha mutlu yaşar.Merhametsiz yaratıklar 2 çocuğunuz var ama Allah öyle büyükki o hayvan ettiğiniz eziyeti öyle bir cezalandırır ki biz naptık dersiniz.Sizin gibiler çocuk sahibi olmamalı hayvanlara acımayan insanlarada acımaz.Allah sizi nasıl biliyorsa öyle yapsın ömür boyu o hayvanın vebalini inşallah ödeyemeyin.Sizin gibi iki ayaklı hayvanlar sayesinde bu canlara rahat yok ama sesi çıkmayan bu hayvanlar öteki dünyada öyle bir dile gelecek ki vay halinize utanmadan yazmış bide

X