Erkekler ve Anneleri

BilgeGokcen

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Mart 2007
306
1
Geçen günlerde bir arkadaşla telefonda kendi halimizde dertleşiyorduk. Benden yaşça küçük ama hayattan iyi hacimli silleler yemiş, üzerinde fazla yük taşıyan kadınlardan biridir benim arkadaşım.

Güçlüdür, sabırlıdır... Ben onu hep öyle tanıdım, hep azmetti, hep sabretti.

Bazen dayanamadığı olaylar oldu tabi, yine bunlardan biriydi muhabbetimizin ana konusu. Hatta diyebilirim ki aynı kökenden gelen olaylar dizisinin birikimleriydi bana yansıttıkları.

Konu mu... Başlıkta okuduğunuz gibi erkekler ve anneleri...

Çok severek evlendiler. Türlü güçlükleri yendiler. İş aradılar buldular, başlarını sokacak bir ev aldılar. Borç ödediler, çabaladılar.

Ama bir türlü aradaki anne olayını çözemediler. Evlilik hayatlarındaki ilk kavgayı da bu yüzden ettiler. Benim bildiğim son kavgayı da...

"Anlayamıyorum" diyor arkadaşım, "beni bu kadar sevdiğini söylerken, benim yanımda bana hak verirken, sen haklısın karıcım derken annesinin yanında nasıl dilini yutmuşa dönüyor anlam veremiyorum, deli oluyorum" diye dertleniyor. Kayınvalidesinin hayatındaki her şeye karışmasından, herşey hakkında fikir yürütmesinden şikayet ediyor. Kocasının da bir gün karısına hak verirken annesinden geldikten sonra yön değiştirmesine kızıyor...

Teskin etmeye çalışıyorum arkadaşımı ama sözler bir yere kadar diyor olaylar. "Hiç değişmez mi bu erkekler" diye soruyor bana arkadaşım.

"Ve bu anne kısır döngüsü nereye kadar?"

Of of diyorum... Bilemiyorum...

Not: Arkadaşımın izniyle bilgisi dahilinde bunları yazdım.

11 yillik evliligimde kaynanamdan iyi seylerde gördüm kötü seylerde.esime kizarken her firsatta olaya benide dahil eder. esim bircok seye sahit oldu ama demekki umursamamis annesinin laflarini .bir gün esimle konusurken senin annende bana neler etti dedim ve esimin cevabi- annem sana ne yapti -oldu ve ben o an yasadiklarimi film karesi gibi gözümün önünde canlandirdim .kendi annem esime hep iyi davrandi hep biz iyi olalim diye.bir gün annem esime cok sinirlendi ve kizdi.vay efendim bana o lafi diyemezsin,sen kimsin gibi laflar etti esim.tabi ben arada kaldim.o gün bu gündür esim anneme soguk. ya ben yillardir kaynanam bana neler söyledi ama hep saygidir,annesidir dedim ama ben kötü oldum.esim ve benim basimizdan bir olay gecti kaynanami ve kaynatami karsimizda bulduk ,hakli olmamiza ragmen.bende esime kizdim nasil bir ailen varmis diye cünkü cok gücüme gitmisti.bu olay yüzünden onlara cok kirildim ve komsu olmamiza ragmen bir ay evlerine gitmedim,yardimina gitmedim,soguk davrandim esimde aynen.annesi farkinda suclu oldugunun ama gec kaldi.kendi kaybetti ama en cok esime kiziyorum niye beni savunmuyor diye.ayrica esim evin tek cocugu varin siz yorumlayin ben ne yapayim

11 yillik evliligimde kaynanamdan iyi seylerde gördüm kötü seylerde.esime kizarken her firsatta olaya benide dahil eder. esim bircok seye sahit oldu ama demekki umursamamis annesinin laflarini .bir gün esimle konusurken senin annende bana neler etti dedim ve esimin cevabi- annem sana ne yapti -oldu ve ben o an yasadiklarimi film karesi gibi gözümün önünde canlandirdim .kendi annem esime hep iyi davrandi hep biz iyi olalim diye.bir gün annem esime cok sinirlendi ve kizdi.vay efendim bana o lafi diyemezsin,sen kimsin gibi laflar etti esim.tabi ben arada kaldim.o gün bu gündür esim anneme soguk. ya ben yillardir kaynanam bana neler söyledi ama hep saygidir,annesidir dedim ama ben kötü oldum.esim ve benim basimizdan bir olay gecti kaynanami ve kaynatami karsimizda bulduk ,hakli olmamiza ragmen.bende esime kizdim nasil bir ailen varmis diye cünkü cok gücüme gitmisti.bu olay yüzünden onlara cok kirildim ve komsu olmamiza ragmen bir ay evlerine gitmedim,yardimina gitmedim,soguk davrandim esimde aynen.annesi farkinda suclu oldugunun ama gec kaldi.kendi kaybetti ama en cok esime kiziyorum niye beni savunmuyor diye.ayrica esim evin tek cocugu varin siz yorumlayin ben ne yapayim

sana katılıyorum anlattıklarını eminim bir çok kişi yaşıyor bende dahil haksızlık bu ama galiba çözümü yoksenağlama

Demek ki en iyi kaynana ölü kaynanatatlicadiarzu
ben benimkinin annesini öldürsem mi evlenmeden evvel yarın öbürgün gelip böyle dertlenmiyim burada ne diyonuzfisfisfis

Değüştüdüm canum a.s
Kötü değil şimdilik evlenince göstercek iç yüzünü bakışlarından belli jeyyar
Önlemimi alıyım şimdikten sonra nolur nolmas dimi ama sengözlerimebaksanab

Kaynanayi Ne Yapmali Kaynar Kazana Atmali Benimkide çok Duyarsiz Hiçbirşeye Karişmaz Sorumsuz Duyarsiz Deli Ediyo Ne Sikintilar Yaşiyoruz Ne Yaptiniz Bile Demiyor Amakizlarini El üstünde Tutuyor Sadece Oğlunu Kucağina Alip Bebek Gibi Sevmesini Bilir

[COLOR="Red"]bende bıktım senelerdir bilenler bilir resmen aşık oğluna kuma gelmişim gibi davranıyor hiç umursamıyorum artık ama tabi eşimin desteği çok büyük herşeyin farkında çok anlayışlı kocam benim allaha şükür[/COLOR]

ya ben böyle şeyleri okuyunca benim kaynanam bal şeker geliyo bana kadın hiç birşeyime karışmaz ben işten çıkarıldım borçalrımızı ödüyo biz evlenirken eşya almamıştık kayınvalidemin evinde oturucağım için şimdi ayrı eve çıktık geçen gün bana koltukların borcu bitiyo gidelimde yatak odası takımı alalım dedi bide katalog getirmiş bakıyım diye sadece tek bi huyu var gece yarısına kadar gitmez evine (evi benim bir alt sokağımda)kocişimle yanlız kalamıyoz bide onu yapmasa sırtımda taşıcam kadını valla :)))

hiç bir erkek annesi suçlu olsada suçludur demez.o yuzden anneyı kocaya sıkayet etmek bır kere hata.o yuzden ben bunu yapmıyorum kendım konusuyorum esımde bızım kayınvalıdeyle olan ılıskımıze karıstırmam o esımdır dıgerıde kayın valıde sorunu varsa benım le kayın valıde halleder.benım sorunum varsa kayın valıdeyle ben hallederım.

ilayda canım kesınlıkle katılıyorum.kadın mılletı fesat malesef.hata aramayalım arkadaslar hata aramayalım kı karsınızdakıde hata aramaktan bıksın hata bulma duygusu korelsın.bıde kızlar eslere sıkayet etmeyın annelerını adamlar sıkayet edenı yargılıyo hemen

X