Doğuma Hazırlık Bebeğin Nabız Sayısı İle Cinsiyet Belirleme

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

Bebeğimin Nabız Sayısına Göre Cinsiyet Belirleme Yöntemi ;

• Ankete Katılan
    34
160 ti ama erkek bu teori benim prensime uymadi

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

ben dr a nabız sayısını sordum oda başlarda 160-190 civarı olur doğuma yaklaştıkça bu sayı düşer dedi...

Benimde 6+6 da 121 bpm bidahaki gidisimde de yazarim bakalim bu teiri bende tutcak mi ama doktorum tamamen savmalik hic bi bilimsel gercekligi yok dedi

:KK16::KK16::KK16::KK16:

Kızlar, bu konuda birkaç araştırma yaptım, genellikle yabancı sitelerde var;
Sitelerin ve araştırmaların birçoğu şu yönde;
Nabız ile cinsiyet belirlemedeki nabız, bebeğin nabzı ve çoğunlukla erken gebelik dönemi olarak izlenmiş, bir kaynakta 9 haftalık yazıyordu...
Biz bu 9. haftayı ilk trimester olarak düşünürsek, yine ilk trimester olan 12. haftaya kadarki bile olur diye düşünüyorum. Ama sonrası sonucu değiştirir mutlaka, buna dikkat etmeli...

Eğer bebeğin kalp atışı:
110-130 arası ise erkek bebek,
140-160 arası ise kız bebek diyor...

Kız bebeklerin nabzı daha hızlı olurmuş...
Bunu ultrasonda kalp atışını dinlerken anlayabilirsiniz yani...
Eğer elinizde ultrason kağıdı varsa o haftalara ait, BPM yazan yer varsa, işte o sayı bebeğinizin nabız sayısı
:13:

Tabi yine de bazı araştırmalarda bu hususta anlamlı bir ilişki olduğu saptanırken bazısında ilişki olmadığı gözlemlenmiş...
:KK31:
Biz de buradan kadınlar kulübü ortalaması çıkartalım yapacağımız anketle.
Ama lütfen o haftalara ait verileri olanlar doldursun anketi...
Doğruymuş gebeliğin başlangıcında kalp atım hızı önemli olan doktoruma sordum doğruluk payı çok yüksek dedi

kızlar benim bebeğin kalp atımı 145 bugün sağlık ocağında dinledik bakalım bu teoriye göre kız. ikili testte de dr kız gibi görüyorum demişti. pazartesi kontrolümüz var bakalım ne olacak:) tabi şimdi 16 haftalığız.9. haftanın ultrason resimlerine baktım bpm falan hiçbişey yazmıyo

X