2013 Ekim-Kasım-Aralık Ayı Gelinleri Stres Paylaşım Platformu :))

cengizingulsahi

Gülşah Şan (06.10.2013)
Kayıtlı Üye
26 Ağustos 2013
59
20
:nazar: Kızlarr Son bir ay kaldı 6 Ekim'de düğünüm var, düğün yaklaştıkça duygu karmaşıklığı artıyo, eksikler bitmek bilmiyo tam bitti derken bişeyler daha çıkıyoo :)) heyecanı olduğu kadar stresi de olan bişeymiş evlilikk :18::KK25::KK30::KK23::21:

Sizde hazırlıklar ne aşamada :KK3:

Benim daha 3,5 ay var. Düğünüm 21 Aralık'ta. Valla ben hariç herkes gayet rahat görünüyor.Özellikle nişanlım, davetiye bakalım "amann bakarız", aşkım koltuk bakmaya İnegöl'e gidelim bir fikrimiz olsun, bak mobilya teslimatı bazı yerlerde 1 ayı buluyormuş "amannn hallederiz", aşkım kiracıyı sıkıştır bak evde yapılacak ufak tefek tadilat var "ya ne acele ediyon, annesi hastaymış çıkacak işte", ya şu düğün şarkılarını ayarla bari akşam boş boş otururken "tamam iş bende rahat ol bakıcam", ya benim gelinlik bakmam lazım "yaa daha var bakarız".......vs vs vs vs...Aklımı kaçırmak üzereyim anlayacağın:KK47::KK47:

seni o kadar iyi anlıyorum ki canım yaa özellikle şu ev konusunu çok basite almayın valla benim düğünüme 1 ay kala kiracı çıktı evden bizim sorun kiracıdaydı biraz sorunlu kişilerdi anca boşalttılar şuan boya badana olayı var ve mutfak yapılcak o kadar iş var ki ve zaman çok az kaldı bence siz son bir aya sıkıştırmayın bi an önce atılın işlere çünkü bizim mobilya seçmemiz hiç kolay olmadııı Allahtan onu düğüne 3 ay kala başladık gezmeyee :) bence siz geç kalmamışsınız ama erken de değil :KK50:

seni o kadar iyi anlıyorum ki canım yaa özellikle şu ev konusunu çok basite almayın valla benim düğünüme 1 ay kala kiracı çıktı evden bizim sorun kiracıdaydı biraz sorunlu kişilerdi anca boşalttılar şuan boya badana olayı var ve mutfak yapılcak o kadar iş var ki ve zaman çok az kaldı bence siz son bir aya sıkıştırmayın bi an önce atılın işlere çünkü bizim mobilya seçmemiz hiç kolay olmadııı Allahtan onu düğüne 3 ay kala başladık gezmeyee :) bence siz geç kalmamışsınız ama erken de değil :KK50:

Gelde benimkine anlat, aslında evet geç kalmadık ama bizim birde şöyle bir durumumuz var: Nişanlım vardiyalı çalışıyor, örneğin 8-4 gittiği zaman işe cumarteside çalışıyor ve eve gelmesi saat 17:00'yi buluyor.Vardiyası 4-12 Olduğunda da yine cumartesi öğlen 15:00'de işe gidiyor gece 01:00'de eve geliyor anlayacağın hafta sonlarımızda böyle ziyan oluyor.Bir tek gececi olduğunda 00:00-08:00 çalıştığı zaman iyi, cumartesi sabah 08:00'de çıkıyor işten taa pazartesi sabah gidiyor.E bende çalışıyorum, hafta içi birşey yapma şansım yok, sadece cumartesi-pazarım boş. Nişanlımın uygun olmadığı hafta sonları ben annemle halledeceğim işleri halledicem, onun uygun olduğu zamanlarda onunla yapılacak işleri halledicem.EE artık yazda bitti, bir süre sonra havalar erkenden kararmaya başlıycak, iş çıkışı bir iki iş halledeyim deme şansımız da olmayacak.Offfff daral geldi inan ki.Beni biri duysunnn imdaaatttt diye bağırmak istiyorum.
Ufak bir hesapla sana şunu söylesem yeter sanırım, düğüne kadar nişanlımla çarşıya çıkabileceğimiz gün sayısı sadece 5, bildiğin 5 yani.Yani 5 hafta sonu sadece.Onun dışında ki tüm hafta sonları çalışıyor,pazar zaten heryer kapalı evde olsa ne işe yarar ki.Ama o hep hallederiz modunda:KK43::KK43::KK43::KK43: ağlıycam sinirden artık

kızlar panik yapmayın yahu :)

ben gelinliğime daha dün karar verdim. ve dikilcek.
mobilyalara da bir kaç hafta içinde gidicez. :) dert etmeyin yahu. olur hepsi.
hı davetiyeler ve nikah şekerleri henüz yok :)

kızlar panik yapmayın yahu :)

ben gelinliğime daha dün karar verdim. ve dikilcek.
mobilyalara da bir kaç hafta içinde gidicez. :) dert etmeyin yahu. olur hepsi.
hı davetiyeler ve nikah şekerleri henüz yok :)

ayy keşke bende senin gibi rahat olabilsem, ben hariç herkes çoookkkk rahat zaten:KK14:

merhaba kızlar;

eh bizde de günler azaldı artık; iyi bir çeyiz hazırladığımı düşünüyordum ama ortada hiçbirşey yokmuş gibime geliyor:)) Dalamana gelin gidicem; boya henüz başlamıştı ki boyacılarla kötü işçilikleri yüzünden anlaşmamızı bozup oda oda boyaması için bir başkasıyla anlaştık..
mobilya siparişini verdik; yapılıyor ve sanırım ekim başı ancakteslim edecekler..
buarada nolur biriniz akıl versin; perdeler ve halılara hiç bakmadım bile; nereden yaptırmalıyım? İzmirden mi yoksa Muğladan mı? Çok zor işler bunlaaaaaaaaaaarr:KK43:
davetiyem yok, kınamın nerede yapılacağıını bilmiyorum artı hiçbir hazırlığımız da yok:)

Yani diyeceğim o ki; muhtemelen şimdiki tüm bu karın ağrılarımız düğüne az kala bitmiş olacak. Ama gerçekçi olup işleri de hızlandırmanı birr yolunu bulmalıyız:)

ve bir soru daha; balayına karar verdiniz mi bakalım? :)

herkese kolay gelsin gelincikler:)

merhaba kızlar;

eh bizde de günler azaldı artık; iyi bir çeyiz hazırladığımı düşünüyordum ama ortada hiçbirşey yokmuş gibime geliyor:)) Dalamana gelin gidicem; boya henüz başlamıştı ki boyacılarla kötü işçilikleri yüzünden anlaşmamızı bozup oda oda boyaması için bir başkasıyla anlaştık..
mobilya siparişini verdik; yapılıyor ve sanırım ekim başı ancakteslim edecekler..
buarada nolur biriniz akıl versin; perdeler ve halılara hiç bakmadım bile; nereden yaptırmalıyım? İzmirden mi yoksa Muğladan mı? Çok zor işler bunlaaaaaaaaaaarr:KK43:
davetiyem yok, kınamın nerede yapılacağıını bilmiyorum artı hiçbir hazırlığımız da yok:)

Yani diyeceğim o ki; muhtemelen şimdiki tüm bu karın ağrılarımız düğüne az kala bitmiş olacak. Ama gerçekçi olup işleri de hızlandırmanı birr yolunu bulmalıyız:)

ve bir soru daha; balayına karar verdiniz mi bakalım? :)

herkese kolay gelsin gelincikler:)

:)) Perde ve halı için birşey diyemeyeceğim çünkü Bursa'lıyım :)) Bizimde düğün ve kına mekanı tamam nikah işlemleri tamam balayı için Bora Bora Adalarına gideceğiz.Turizm şirketi işlemleri yapmaya başladı.Otel rezervasyonu ve uçak biletleri alındı vize işlemleri için evrak teslim edicez.

Ama evden kiracı çıkmadı, evde tadilat işi var,davetiye hiçç bakmadık daha, koltuk konusunda fikrim bile yok.Halı perde zaten eşyalar belli olmadan olmaz.Amann uff valla nişanlımla kavga etmemek için zor tutuyorum kendimi.Size de kolay gelsin Allah mutlu etsin.

Benim daha 3,5 ay var. Düğünüm 21 Aralık'ta. Valla ben hariç herkes gayet rahat görünüyor.Özellikle nişanlım, davetiye bakalım "amann bakarız", aşkım koltuk bakmaya İnegöl'e gidelim bir fikrimiz olsun, bak mobilya teslimatı bazı yerlerde 1 ayı buluyormuş "amannn hallederiz", aşkım kiracıyı sıkıştır bak evde yapılacak ufak tefek tadilat var "ya ne acele ediyon, annesi hastaymış çıkacak işte", ya şu düğün şarkılarını ayarla bari akşam boş boş otururken "tamam iş bende rahat ol bakıcam", ya benim gelinlik bakmam lazım "yaa daha var bakarız".......vs vs vs vs...Aklımı kaçırmak üzereyim anlayacağın:KK47::KK47:

Bizim düğünümüz de 22 aralıkta olacak inşallah :KK16::nazar:

Ben şehir dışına gelin gidiyorum. Henüz ortada ev falan yok :)) Hatta henüz nişan bile yok :))) ama ben öyle çok stresli değilim. Aylardır pek çok şeye baktık, inceledik. Henüz sipariş vermesek de kafamızda gelinliğim, ev eşyalarımız, fotoğrafçımız, gelin arabamız vs hazır. Bir de nereyle anlaşsanız peşinat ya da peşin ücret istedikleri için şimdiden sadece düğün için anlaşmamızı yaptık. Ha, bir de çeyizim hazır ama onu zaten 2 senedir falan yapıyordum.

Gerisi de bir şekilde hallolur, çok takmamak lazım. İsterseniz 20 senelik evli olun, bir evin eksiği bitmez çünkü :nazar:

Bizim düğünümüz de 22 aralıkta olacak inşallah :KK16::nazar:

Ben şehir dışına gelin gidiyorum. Henüz ortada ev falan yok :)) Hatta henüz nişan bile yok :))) ama ben öyle çok stresli değilim. Aylardır pek çok şeye baktık, inceledik. Henüz sipariş vermesek de kafamızda gelinliğim, ev eşyalarımız, fotoğrafçımız, gelin arabamız vs hazır. Bir de nereyle anlaşsanız peşinat ya da peşin ücret istedikleri için şimdiden sadece düğün için anlaşmamızı yaptık. Ha, bir de çeyizim hazır ama onu zaten 2 senedir falan yapıyordum.

Gerisi de bir şekilde hallolur, çok takmamak lazım. İsterseniz 20 senelik evli olun, bir evin eksiği bitmez çünkü :nazar:

Sonunda bir Aralık gelini buldum :)) Sadece kendimim sanıyordum:21::21::21:

hehhe bende ekim geliniyimm :) az kaldı cidden daha panik olmadım inş olmam da:) 2. gelinlik provasına gideceğim. daha davetiye yok ama evi kiralık eşyaları mobilyaları yani beğendik yapılıyorlar 10 gün sonra gelecek eşyalar. perdelere de karar verdik onlarda ay sonunu bulur herhalde. halılar da yok :) düğünü düşününce biraz geriliyorum misafirler gelecek herşey yolunda olur inş ya :/ onun harici hepsi bir şekilde halledilir gibime geliyor bideee balayında nereye gideceğimiz belli deil :KK43: sizin belli mi arkadaşlar

Sonunda bir Aralık gelini buldum :)) Sadece kendimim sanıyordum:21::21::21:

Evet, 1 gün arayla gelin oluyoruz kısmetse :)

Aralığın evlilik için popüler bir ay olmadığı kesin :KK9: ama düğün salonu olsun, nikah işlemi olsun, gelinlikçi olsun heryerde rahat rahat yer bulmak ve kış indirimlerinden faydalanmak gibi olumlu tarafları da var :)))

Fakat hiç bir hazırlık yok bende de ben telaş yapıyorum biraz yetişirmi diye nişanlı ma kalsa 1 hafta da hallolurmuş sinir ne yapcam nerden başlayacağımı bilmiyorum

Fakat hiç bir hazırlık yok bende de ben telaş yapıyorum biraz yetişirmi diye nişanlı ma kalsa 1 hafta da hallolurmuş sinir ne yapcam nerden başlayacağımı bilmiyorum

Erkekler bazen yapılması gerekenlerin farkında olmayabiliyor. Ben yapılması gerekenleri bir liste halinde önüne koymuştum, o zaman kabul etti çok detay olduğunu :KK62: Şimdi de aylık plan şeklinde söylüyorum "bu ay bunları halletmemiz gerekiyor" diye

Evet, 1 gün arayla gelin oluyoruz kısmetse :)

Aralığın evlilik için popüler bir ay olmadığı kesin :KK9: ama düğün salonu olsun, nikah işlemi olsun, gelinlikçi olsun heryerde rahat rahat yer bulmak ve kış indirimlerinden faydalanmak gibi olumlu tarafları da var :)))

Bende Aralığın 1.de kısmetse :)

hehhe bende ekim geliniyimm :) az kaldı cidden daha panik olmadım inş olmam da:) 2. gelinlik provasına gideceğim. daha davetiye yok ama evi kiralık eşyaları mobilyaları yani beğendik yapılıyorlar 10 gün sonra gelecek eşyalar. perdelere de karar verdik onlarda ay sonunu bulur herhalde. halılar da yok :) düğünü düşününce biraz geriliyorum misafirler gelecek herşey yolunda olur inş ya :/ onun harici hepsi bir şekilde halledilir gibime geliyor bideee balayında nereye gideceğimiz belli deil :KK43: sizin belli mi arkadaşlar

bizde de daha davetiyeler falan yok bu hafta hallederiz herhalde onları :) mobilyaların bu hafta gelmesi lazım beyaz eşyalar ayın 20sinde gelir sanırım daha sonrasında çeyiz serme olucak :) halılardan 2sini seçtik diğerleri için mobilyaların gelmesini bekliyoruz ne kadar alan kaldığını anlayıp daha sonrasında halıları o ölçelere göre alıcaz :) perdeler siparişleri verildi ancak hala gelmedi :)) balayı olayına daha girmedikk yaaa varya bitmiyorrr bitmiyorr yani kendimi klonlayıp bi çok yere aynı anda gitmem gerekiyo başka türlü yetiştiremicem sanırım :))) :KK52:

bizde de daha davetiyeler falan yok bu hafta hallederiz herhalde onları :) mobilyaların bu hafta gelmesi lazım beyaz eşyalar ayın 20sinde gelir sanırım daha sonrasında çeyiz serme olucak :) halılardan 2sini seçtik diğerleri için mobilyaların gelmesini bekliyoruz ne kadar alan kaldığını anlayıp daha sonrasında halıları o ölçelere göre alıcaz :) perdeler siparişleri verildi ancak hala gelmedi :)) balayı olayına daha girmedikk yaaa varya bitmiyorrr bitmiyorr yani kendimi klonlayıp bi çok yere aynı anda gitmem gerekiyo başka türlü yetiştiremicem sanırım :))) :KK52:

Allah kolaylık versin valla hepimize. halıları eve eşya girdikten sonra almak daha kolaydır herhalde düşüncesiyle ben de bıraktım. balayı konusunda ben Maxx Royali düşündm ama pahalı geldiği için Rixos premium ile voyage belek arasında bir karar verecem. Voyage otelinde golf turnuvası varmış nasıl olur bilemedim.. gittiğim otellerde eğitimlere denk geldiğimde hiç memnun kalmıyordum bu nasıl olur bilemedim :/

Allah kolaylık versin valla hepimize. halıları eve eşya girdikten sonra almak daha kolaydır herhalde düşüncesiyle ben de bıraktım. balayı konusunda ben Maxx Royali düşündm ama pahalı geldiği için Rixos premium ile voyage belek arasında bir karar verecem. Voyage otelinde golf turnuvası varmış nasıl olur bilemedim.. gittiğim otellerde eğitimlere denk geldiğimde hiç memnun kalmıyordum bu nasıl olur bilemedim :/

Bence balayı için büyük ve lüks oteller yerine, daha küçük, butik konseptli ve lüks olan oteller daha romantik olur ::KK16: Bizim düğünümüz yazın olsaydı öyle bir yer ayarlayacaktık ve benim üzerimde kısa beyaz bir elbise ve başımda küçük bir duvakla, Ege kıyısında bir yerde farklı ve renkli bir gelin-damat çekimi yaptıracaktık. Kış gelini olacağım inşallah, fikirlerimiz artık değişik ama yaz gelinlerine bir fikir olur belki :KK16:

Ben de kısmetse Kasım gelini olucam ,nişanlıma ne söylesem Hallederiz Cancazım modunda ..
mesajlarınızı okudukça içim rahatladı tek benim nişanlım değil tüm erkekler bu işlerden pek anlamıyormuş gerçekten
Nede olsa boşuna dememişler Yuvayı Dişi Kuş Yapar diye..
Yatak odam Mondiden,perdelerim yapıldı, ev hazır,beyaz eşyalarım falan alındı
hep bi eksik çıkıyor ama bi tek salon takımım ,halılarım ve Mutfak eşyalarım alınmadı

benim de düğünüm ekimde ama hala bir ton eksiğim var:S

yatak odamı almadım,evin badanası var davetiye var,halılar var,perdeler var da var yani:s

eksiklerini tammalayanlar var mı?

X