haksızlığa uğramak

dokunmakalbme

HERŞEY TERS GİDİYOR :((
Kayıtlı Üye
29 Nisan 2013
745
1
slm arkadaşlar o kadar sinirlerim bozuldu ki sizinle paylaşmak istedim
buraya taşınalı yaklaşık bir yıl oluyor bir yıldır avon ürünleri satan komşudan ürün alıyorum aralıksız her ay pahalı olmasada beğendiğimi alıyorum neyse bu ay ki katologda küpe vardı altın sarısı çok hoşuma gitti siparişi veririken komşuma yanımızda yine avon satan anne kız vardı ben siparişi verirken parfüm küpe falan diye söledim komşuma şretledik
küpeyi o anne kızda çok beğendiğini söyledi ama küçük oluyor diye almadıklarını söylediler
sonra siparişleri bu gün avon temsilcisi olan bi kız getirdi ama komşum evde yok diye o anne kıza bırakmış
akşam üzeri yani az evvel komşum getirdi siparişleri baktım küpe yok nerde dedim a bi sorayım dedi sorduğu kişide anne kız oda yok falan demiş galiba
ama ben inanmadım tabi kesin onlar aldı dedim içimden çünkü küçük değilse alırdım çok hoşuam gitti dedi
sonra eve geldim baktım üzünler de acılmış falan sinirlerim zıpladı gittim komşuya edemedim dedim ü.... doğru söle küpeleri onlar aldı dimi dedim yok dedi onlarda sipariş verdi dedi bende: ama onlar sipariş vermedilerki o akşam hem alcaklarınıda sölemediler dedim komşu:yok abla sonra onlarda başkasına sipariş vermişler
demesin mi o kadar sinirlendimki
yani küpeler hoşarına gitti benim siparişimi aldılar akıllılık ettiler evde kv vardı o sordu söledim oda hepsini geri ver dedi sen veremiyorsan ben geri veririm dedi bende götür ver anne dedim küpeler gelmezse almıyorum dedim
kızlar bu haksızlık değilmi ya

slm arkadaşlar o kadar sinirlerim bozuldu ki sizinle paylaşmak istedim
buraya taşınalı yaklaşık bir yıl oluyor bir yıldır avon ürünleri satan komşudan ürün alıyorum aralıksız her ay pahalı olmasada beğendiğimi alıyorum neyse bu ay ki katologda küpe vardı altın sarısı çok hoşuma gitti siparişi veririken komşuma yanımızda yine avon satan anne kız vardı ben siparişi verirken parfüm küpe falan diye söledim komşuma şretledik
küpeyi o anne kızda çok beğendiğini söyledi ama küçük oluyor diye almadıklarını söylediler
sonra siparişleri bu gün avon temsilcisi olan bi kız getirdi ama komşum evde yok diye o anne kıza bırakmış
akşam üzeri yani az evvel komşum getirdi siparişleri baktım küpe yok nerde dedim a bi sorayım dedi sorduğu kişide anne kız oda yok falan demiş galiba
ama ben inanmadım tabi kesin onlar aldı dedim içimden çünkü küçük değilse alırdım çok hoşuam gitti dedi
sonra eve geldim baktım üzünler de acılmış falan sinirlerim zıpladı gittim komşuya edemedim dedim ü.... doğru söle küpeleri onlar aldı dimi dedim yok dedi onlarda sipariş verdi dedi bende: ama onlar sipariş vermedilerki o akşam hem alcaklarınıda sölemediler dedim komşu:yok abla sonra onlarda başkasına sipariş vermişler
demesin mi o kadar sinirlendimki
yani küpeler hoşarına gitti benim siparişimi aldılar akıllılık ettiler evde kv vardı o sordu söledim oda hepsini geri ver dedi sen veremiyorsan ben geri veririm dedi bende götür ver anne dedim küpeler gelmezse almıyorum dedim
kızlar bu haksızlık değilmi ya

Haksızlık ama bu kadar üzülme sana küpemi yok başka yerden spariş edersin:KK6:satan kadındanda bir daha iğne almazsın :KK34:

ewet almayacağım birdaha kv dedi ben san parfümeriden alırım dedi
ama bir yıldır alıyordum o anne kız komşudan bile almıyorlar beni onlara değişti
çok üzüldüm küpe için değilde beni aptal yerine koymaya calıştığı için
kv ben bunları geri gönderemem demiş kv bal gibi gönderirisin demiş
siparişleri tam getirseydin ona buna el altından vermeseydin demiş

ama bir yıldır alıyordum o anne kız komşudan bile almıyorlar beni onlara değişti

ii demiş daha almasın rahat ol günahları boyunlarına ne üzülüyon :KK34:

Ben böyle şeyleri sevmediğimden ihtiyacım olanı ya gider elden alırım ya da netten sipariş ederim
Bir keresinde okuldayken almıstım arkadaştan o yani ona da güvenmesem almazdım:
Bir daha almazsın olur biter alacak yer çok :KK31:

Iyi de siz zaten kupenin fiyatini odemeyeceksiniz ki?
Geldi ya da gelmedi ,
aldilar ya da almadilar...
Size verilen urunlerin parasini odeyeceksiniz.

Cok istiyorsaniz ayni kupeleri yeniden siparis edersiniz ...

Iyi de siz zaten kupenin fiyatini odemeyeceksiniz ki?
Geldi ya da gelmedi ,
aldilar ya da almadilar...
Size verilen urunlerin parasini odeyeceksiniz.

Cok istiyorsaniz ayni kupeleri yeniden siparis edersiniz ...[/QUO
benim kırıldığım küpelerin gelmemesi değil geliyor iyise başkası alıyor beni hafife alması
ve bunu yapanlarda beğenmemişti almayacaktı ben sipariş veriyorum beğeniyorlar alıyorlar
bu hoşuma gitmedi

Madem bir şekilde kandırıldığını düşünüyorsun hiçbir ürünü alma geri ver, hepsiyle de ilişkiyi kes, merhaba merhaba..

Ben olsam yani bu kadar bozulduysam selamdan öte gitmem, sorarlarsa da söylerim, ekmeğimi onlar vermiyorlar ya..:KK33:

aman arkadasim bu da dert mi..Allah sana daha iyi komsular versin..senin derdin kupe degil gucune gitmesi anladim ben,bosver oyle is ceviren insanlari kv ne kadar tatliymis o bile yeter sana yeni komsularla tanisana kadar.Malesef iste bizim deger verdigimiz insan bizi ayni oranda sevmeyebiliyor.Tavsiyem siparislerde dikkatli ol,mumkun oldugu kadar deneyerek gorerek al,bu siparis islerinden cani ynan cok.Allah baska dert vermesin,bosver.

Komşu komşunun küpesine muhtaçtır öyle deme. Ben de hiç haksızlığa gelemem bacım. Ayrıca çok dobrayımdır. En sevdiğim huyum da mütevazı olmamdır. Bugün benim başıma böyle bir şey gelse, komşum benim küpeme el koysa yıkarım apartmanı başına. Gider dava açarım satış yapan kadına. Hep sustuk sustuk ne oldu sonra? Bugün küpene el koyan yarın yastık kılıfına da göz diker. Çok bozuldu bu dünya...Atma içine, içine atarsan ince hastalığa tutulursun. Dök içinde ne varsa. Gerekirse bir çift küpe satın al ve dikil onların karşısına.

-Been yaşar usta, sen mi büyüksün yoksa ben mi?

Diyerek çarp sıfatlarına. Böyle olmaz, içine atma.

Komşu komşunun küpesine muhtaçtır öyle deme. Ben de hiç haksızlığa gelemem bacım. Ayrıca çok dobrayımdır. En sevdiğim huyum da mütevazı olmamdır. Bugün benim başıma böyle bir şey gelse, komşum benim küpeme el koysa yıkarım apartmanı başına. Gider dava açarım satış yapan kadına. Hep sustuk sustuk ne oldu sonra? Bugün küpene el koyan yarın yastık kılıfına da göz diker. Çok bozuldu bu dünya...Atma içine, içine atarsan ince hastalığa tutulursun. Dök içinde ne varsa. Gerekirse bir çift küpe satın al ve dikil onların karşısına.

-Been yaşar usta, sen mi büyüksün yoksa ben mi?

Diyerek çarp sıfatlarına. Böyle olmaz, içine atma.

:KK53::KK53:.........:KK52::KK52:

eee daha ne arkadasım kv kapı gibi korumuş seni,aranızda ne güzel dayanışma olmuş,bir de burdan bak,

her şerde vardır bir hayır:))

Madem bir şekilde kandırıldığını düşünüyorsun hiçbir ürünü alma geri ver, hepsiyle de ilişkiyi kes, merhaba merhaba..

Ben olsam yani bu kadar bozulduysam selamdan öte gitmem, sorarlarsa da söylerim, ekmeğimi onlar vermiyorlar ya..:KK33:

benden sac maşamı istemişti iki gün önce vermiştim hala getirmedi eğer pazartesiye kadar getirmezse kv gider isterim diyor
birde kv ürünleri geri götürdüğünde kv me demiş ben konuşurum f.. abla ile diye kv sakın gitme o kadar sinirlendiki sakın konuşmayı denem demiş
kv dedi o gelemez artık dedi

eee daha ne arkadasım kv kapı gibi korumuş seni,aranızda ne güzel dayanışma olmuş,bir de burdan bak,

her şerde vardır bir hayır:))

kv asla ama asla dışardan bi kimseye kendi kardeşide dahil hiç kimseye çoçukları ve gelini hakkında asla dedikodu yapmaz ve attırmaz
hakkını söke söke alır
sinirlendiğimi görünce hemen müdahale etti sağolsun erkek gibi zaten :)) sevmem pek ama

bende cok kızarım boyle seylere:KK19:
nasıl gerı alamazmıs bal gıbıde alır onu hainlık yapmadan evvel dusunseydı:KK51:

aynen öle
dedim kv eğer küpelerid ekoyarsa içine hepsini alırım ve birdahada almam dedim ama koymazsa geri iade etsin almıyorum dedim
kv söyler ona benle muhattap olamaz artık

Ne malum onlarin aldigi? Anlattigin kadariyla aa evet kesin onlar diyebilecegin bir sey yok. Nasil emin oldun ki suizan yapiyorsun?

Onlarin da siparis vermedigine nasil eminsin ayrica? Belki senden sonra baskasindan siparis etmislerdir cidden. Niye olmasin ki yani?

Abartmissin bence.

Ne malum onlarin aldigi? Anlattigin kadariyla aa evet kesin onlar diyebilecegin bir sey yok. Nasil emin oldun ki suizan yapiyorsun?

Onlarin da siparis vermedigine nasil eminsin ayrica? Belki senden sonra baskasindan siparis etmislerdir cidden. Niye olmasin ki yani?

Abartmissin bence.

almayacaklarını yanımda söylediler ben siparişleri verirken yanımdaydılar ve o komşu kız başka bi temsilciden sipatiş verdiklerini sölemişti
ama benim komşu ağzından kaçırdı ve bana oda aynı temsilciden veriyor dedi sonrada cümleyi toparlayamadı ondan eminim

X