07.08.2013 Kizim Ela Dünyaya Hosgeldin :)

6 aylik olduk biz....:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:

$Ela 2.jpg $ela 1.jpg

AYyy maşallah bu yavruya :) çok tatlı bi bebiş çookk :)

Diş buğdayı yapın bence sizin için hoş bi anı olur ilerde pişman olmazsınız :)

AYyy maşallah bu yavruya :) çok tatlı bi bebiş çookk :)

Diş buğdayı yapın bence sizin için hoş bi anı olur ilerde pişman olmazsınız :)

cok tsk ederiz :)
cok kararsiz kaldim bu konuda.. bazilari cok sacma buldular.. Burda pek bilindik birsey olmadigindan..
yok artik cisini yapti bebek parti verelim bari diye dalga gecenler oldu :KK70:

cok kararsiz kaldim bu konuda.. bazilari cok sacma buldular.. Burda pek bilindik birsey olmadigindan..

Şimdi pek bilinmiyor ama şurda bi kaç yıl sonra bunu herkes yapıcak bence :) ay canım ne var dalga geçicek hem çok tatlı bi anı olur :) Öyle diyenlere sizde diş bahane parti şahane diyiverin :):) Maksat eğlence :)

Şimdi pek bilinmiyor ama şurda bi kaç yıl sonra bunu herkes yapıcak bence :) ay canım ne var dalga geçicek hem çok tatlı bi anı olur :) Öyle diyenlere sizde diş bahane parti şahane diyiverin :):) Maksat eğlence :)

bende öyle düsünüyorum.. ilerde vazgecilmez olacak ama iste :KK70:
cok güzel fikir dis bahan parti sahane bayildim bu söze :KK70:
cok sagolun..

diş buğdayı, atalarımızdan eski türklerden kalma bi gelenek aslında. ilk dişi çıkınca yapılıyor, haşlanmış buğday şekerle veya haşhaşla süslenip ikram ediliyor. çocuk tepsiden simgesel eşyalar seçiyor falan. bence çok bize özgü güzel bir gelenek.

diş buğdayı, atalarımızdan eski türklerden kalma bi gelenek aslında. ilk dişi çıkınca yapılıyor, haşlanmış buğday şekerle veya haşhaşla süslenip ikram ediliyor. çocuk tepsiden simgesel eşyalar seçiyor falan. bence çok bize özgü güzel bir gelenek.

aaa bunu bilmiyorum.. Bilgi verdiginiz icin cok tsk ederim..
cok güzel bir gelenek aslinda.. karar verdim bende yapicam... hazirliklarimi tamamlayabilsem yapacagimda :) disimiz cikti cünkü

Merhaba.. Yazdıklarınızı okuyunca çok duygulandım. gerçekten çok içten yazmışsınız.
Allah analı babalı büyütsün nazar değmesin :)

Merhaba.. Yazdıklarınızı okuyunca çok duygulandım. gerçekten çok içten yazmışsınız.
Allah analı babalı büyütsün nazar değmesin :)

aa merhaba :) yeni gördüm kusura bakmayin... cok tsk ederim Amin.. baya bi uzun olmus ama evet icimden geldigi gibi yazdim..
allahim isteyen herkese annelik duygusunu tattirsin.. :KK17::KK17:

:nazar:
Selam Herkese:nazar:
Bende size dogum hikayemi anlatmak istiyorum.. nereden baslamam gerekli bilmiyorum ama en bastan olsun.. :KK1::KK1:

Evlendigimizde Esimle 3-4 sene bebek icin bekleyelim diye konusmustuk.. yasimiz genc, biraz birbirimize alisalim, gezelim, tozalim...
aslinda cokta gezmeyi tozmayi seven kisilerde degiliz ama :KK1::KK1:
neyse dügünümüz olali 8 ay gecmisti ve bebegimiz olsun istedik... aslinda korunmayi biraktiktan sonra hemen hamile kalmistim ama malesef düsükle sonuclanmisti.. aradan 5 ay gecti ve ben güzel kizima hamile kaldim...

Her ay adetime 2-3 gün kala test yapiyordum bir umut.. o ayda yapmistim ama hic ümidim yok.. Sabah idrariyla daha net oluyor diye kalktim uykulu uykulu (esim evde yok calisiyor) gittim testi yaptim ve geri yattim... yok yok bu ay kesin yok cünkü Zamani tutturamamistik.. esimi ikna edememistim ki.. yumurtlayacagim gün iliski olmamisti..

aradan 10 dakika gecti... yataktan geri kalktim teste bir bakayim yinede ben... orda hafif bir cizgi gibi birsey var ama, test baya ucuzdu herhalde bozuk... neyse yarin Sabah birdaha yaparim, hem adetime daha 4 gün var...
ama siritmaktanda alamiyorum kendimi... var cünkü cizgi..

test cöpten cikip geri giriyor acaba yaniliyormuyum :KK70: neyse esim isten geldi ben siritiyorum mutluyum ve söylemezsem catlayacagim.. arabada siritarak ben hamileyim dedim :KK70: esim tabi inanmadi.. her ay öyle diyorsun zaten diye.. Doktora git ondan sonra söyle bana dedi.. tabi bende tripler alinmalar.. niye sevinmedi ki bu Adam?!
ertesi Sabah tekrar test yaptim tekrar iki cizgi.. artik 1 hafta boyunca hergün test yapar oldum ve sonuclarini esime gönderiyorum resim olarak bak sende gör cizgiyi diye.. tabi gün gectikce daha belirginlesiyor.. esimde yavas yavas inanmaya basliyor..

Eki Görüntüle 797157 Eki Görüntüle 797158

doktordan randevumuzu aldik.. esimle gittik.. o arabada bekledi ben girdim altdan ultrasonla bakti ve tebrik etti.. kizimin ilk resminide vermeyi ihmal etmedi....

Eki Görüntüle 797156

ciktim doktordan elimde bu ultrason fotografi bindim arabaya.. esime uzattim.. siritiyorum tabi :KK70: esimde mutlu oldu ve öptü beni kocaman... artik kizimiz bizimleydi...

Hamileligim cooooooooook güzel gecti..:nazar::nazar: ne bulantim vardi, ne agrim, ne sizim... hic hamile degilmisim gibi bir SIKInti yoktu..

gün gectikce karnim büyüyordu, kipirtilarini hissediyordum.. hersey cok güzeldi.. cinsiyetini ögrenmeden esimle isim arayisini cikmistik bile.. ama ne hikmetse sadece kiz ismi düsünmüstük..
rüyalarimda hep erkek bebek görüyordum ve oglumuz olacak diyordum esime.. icime öyle doguyordu sanki:KK52::KK52:

yanilmistim.. doktora gittigimizde kiziniz olacak dedi... cok mutlu olduk.. saglikli sihhatli olsunda fark etmiyordu aslinda okadarda..

alisverisler basladi.. odasini hazirladik.. elbiseler, sapkalar, ayakkabilar.. kizimizi bekliyorduk sadece..

Doktor 09.08.2013 tarihini belirlemisti dogum icin.. ama tabi benim icime doguyordu:KK52::KK52::KK52::KK52: erken gelecekti prensesim..

tabikide öyle olmadi :KK52::KK52:

hic bi agrim, sancim yok...acaba diyordum hissedebilecekmiyim dogum sancilarini.. suyum patlarsa yüzde yüz bilirim ama sancilar nasil olur hic bilmiyorum ki?! ilk bebegim sonucta.. tamam adet olurken sancilaniyorum ama onun gibi birsey mi ki?
tecrübesizlik var..

05.08.2013 Esim Sabah 5 te ise gidecek... ama ondan önce ben uyandim.. Saat 4:30 sanki karnimda agri var ama sanci olabilirmi?
Esime birsey söylemedim.. panik yapmasina gerek yok.. sanci olsa daha siddetli olurdu herhalde.. neyse o kalkti ise gitmek icin hazirlaniyor... ben yatagin icinde gözler fal tasi gibi... ne oldu diyor.. birsey yok sancim var galiba birazcik diyorum...
dogum sancisi deyildir diyor öyle olsa duramazsin herhalde diyor ve ise gidiyor...

saate bakmak geliyor aklima.. kac dakikada bir gelecek bakalim sancilar.. her 3 dakikada bir sanci... neyse birde sicak dusa gireyim.. gecerse zaten dogum sancisi degil artarsa hemen annemlere gecerim diyorum.. giriyorum sicak suya..
cikiyorum ama sancilar ayni...annemleride telaslandirmak istemiyorum ya degilse diye..

o ara uyuyup kalmisim.. Saat olmus 10:30.. babam aradi gel kahvalti yapalim diye.. annemlerin evi hemen yan taraf oldugu icin hazirlandim gittim.. sancilardan eser yok ama.. gecmis gitmis...

esim saat14:30 da isten geldi...ve biraz uzanayim dedi.. annemlerdeyiz... o uzandi uyudu.. bende biraz yatayim dedim ve yanina uzandim.. 1-2 Saat icim gecmis.. tuvalete kalktim.sancilar gelmis yine. baktim kanamada var.. korktum önce.. ciktim anneme söyledim.. nisan o dedi.. esimi kaldirdim hastaneye gidiyoruz diye....

eve gectik.. önceden hazirlamis oldugum hastane cantami aldik.. bende panik yok ama esim masallah bi heycan, bir panik...

neyse hastaneye geldik hemsireler bakti aciklik 1-2 cm dediler.. bebegin kalp atislarina falan baktilar hersey yolunda dediler.. ilk bebeginiz oldugu icin dogum nezaman baslar nekadar sürer birsey söyleyemiyoruz dediler.. isterseniz eve gidin sancilariniz daha cok artarsa tekrar gelirsiniz dediler.. annemde gitmeyelim nolur nolmaz dedi ve hastanede kaldik.. yürüyüs yapmam gerektigini söylediler.. ciktik disari 4 Saat yürüdük acilmam olsun, sancilar Siklassin diye.. ama nafile.. hic bir degisiklik yoktu.. okadar yürümeye sancilara aciklik ayniydi..

tekrar yürüyüse gönderdiler disari... yürü Allah yürü ama bosuna kürek cekiyor gibiydik.. Saat olmustu gece 1.. hemsire annemle esimi eve gönderdi.. dinlensinler diye.. banada Serum takti ilacli.. sende uyu biraz dinlen dedi.. ilac beni Sabah 6 ya Kadar uyuttu..

Sabah kalktigimda sancilar yine vardi ama sanki acilma icin cok yetersizdi.. hemsireler bakiyordu arada acilma ne durumda diye..
kahvaltiya gönderdiler beni.. sancilardan birseyde yiyemiyordum.. esimi aradim ne Zaman geleceksiniz diye.. moralim cok bozulmustu.. ilerleme kaydedemiyorduk cünkü.. sanci cekiyordum ama acilma olmuyordu.. hemsirelerde birsey söylemiyordu veya birsey önermiyordu.. sadece yürüyüs yapmam söyleniyordu..

annemle esim geldi.. tekrar ciktik yürüyüse.. benim artik iyice moralim bozulmustu.. hemsireler ilgilenmiyor gibi geliyordu.. hem yürüyordum hem agliyordum.. sancilar var ama niye bukadar uzun sürüyor diye.. canim annem hemsirelere söyle suni sanci versinler madem yürü yürü nereye Kadar diyordu.. ciktik tekrar yukari.. dedim ben suni sanci istiyorum...

suni sanciyi bagladi genc bir hemsire bana.. simdi cok kizacaksin bana ama sen kendin istedin dedi.. yok yok diye sakalasiyorum ben... tabi daha etki etmedi ya :KK1::KK1: aradan bir yarim Saat gecti
sancilar dayanilacak gibi degil.. siddeti artti, ben artik bagirmaya basladim her sanci geldiginde.. ondan önceki sancilarim yaninda sinek isirigi gibi birseymis.. hatta dalga geciyordum yan odada bagiran kadinlara.. abartacak ne var ki diye :KK70:
onlardan cok ben bagirdim herhalde sonra.. neyse suni sanci takildiktan 3 Saat sonra tekrar acilmaya bakti hemsire 3-4 cm olmus dedi..
yine ümitsizlige kapildim.. siddetli sancilar cekiyordum ama acilma daha cok az gibi geliyordu..
hemsireye sancilara dayanamadigimi söyledim ve bana epidural anasteziyi tavsiye etti.. Kabul ettim..

cok korkuyordum sonucta bel kemigine igne yapacaklardi.. ama korktugum Kadar acimadi... Doktor onu yaptiktan sonra sancilarim devam ediyordu ama ben hissetmiyordum... tekrar acikliga baktilar ve 5 cm dedi.. suyunu patlatacagim dedi hemsire yoksa dogum baslamicak galiba dedi.. ve suyumu patlatti.. igneden dolayi birsey hissetmiyordum.. sadece sicak sicak gidiyordu asagidan:KK1::KK1:

suyumu patlattiktan sonra kalcalarima agri giriyordu.. sirt üstü yattigim icin herhalde diyordum.. yattigim pozisiyonu degistirdim ama fayda etmedi.. ebeye cagirdim.. kalcamda agri var dedim.. normal suan bebek kanala giriyor onun baskisi dedi ve tekrar benim yatis pozisiyonumu degistirdi.. ikinma gibi bir his duyarsan mutlaka bana cagir dedi ve tekrar gitti...

aradan 1 Saat falan gecti ve benim ikinma hissim geldi.. ebeye cagirdik hemen.. esimle annem yanimda tabi bu arada hic yanliz birakmadilar... babam, abim, yengemde kapinin önünde bekliyorlarmis dogum basladi baslicak demisler...

ebe geldi bakti tamam dedi basladi dogum dedi ve ne yapmam gerektigini söyledi.. her sanci geldiginde ikinmam gerekiyordu artik..
büyük tuvaletini yapar gibi ikinmam gerekiyordu ama cok zorlaniyordum... esim annem destek oluyordu ama bebegim gelmek istemiyordu sanki.. ebe saclarini görüyorum az kaldi diyordu ama inanamiyordum cünkü ikiniyordum ikiniyordum birsey olmuyordu..
karnima tuhaf kokan birsey sürüp masaj yapiyordu ebe sanci geliyor, ben ikiniyordum... bebek daha kolay gelsin diye baska bir ebe karnima dirsegiyle baski uyguluyordu, cok canimi acitmisti birakmasini söylüyordum... biraz daha ikinmam lazim diyordu ebe ama bende güc kalmamisti.. beni kesmek istemedigi icin cok zorluyordu ebe beni.. ama sonunda kesmek zorundayim üzgünüm dedi..
sancim geldigi anda kesti ve benim güzel kizim geldi..
ebenin kucagindaydi görüyordum.. öyle bir rahatlamistim ki... kizimin sesi cikmiyordu.. annem esim hemen yanina gitti.. ikisininde gözünün ici parliyordu.. melegim cok su yutmustu o yüzden sesi cikmiyordu.. ebeler hemen midesini bosaltti..
annem ve esimin gözündeki o isigi hic unutmayacagim.. kizim ebenin kucaginda hemen karsimdaydi.. tertemiz geldi.. ne kan ne birsey.. ebe cok güzel bir bebek diyordu.. sabirsizlaniyordum onu almak icin... suyu bosaltalim hemen verecegiz diyorlardi..

sonunda sesi cikti kizimin.. ebe kilosuna ve boyuna bakti.. . 3280 gr ve 52 cm dogdu kizim....allahim benim kizimdi.. kucagima verdiler.. esim sol yanimda bir bana bakiyor bir kizina.. mutluluk Sevinc... o cektigim sancilardan eser kalmamisti..
gögsümde yatiyordu kizim gözlerini acmis gözlerime bakiyordu.. babam, abim, yengem onlarda görmek istedi kizimizi.. ebe beni örttü ve onlari odaya Aldi.. herkesin gözünün ici parliyordu..
cok durmadilar annemide aldilar gittiler..

esim, ben ve kizimiz kalmistik.. kizim gögsümde yatiyordu.. sicacik.. hic sesi cikmiyordu.. bakiyordu sadece gözlerime..
ebe beni dikmeye basladi.. hic birsey hissetmiyordum.. icten 3 tane yirtik ve kesigim vardi ama ne olursa olsun bu güzel varlik herseye bedeldi..

Eki Görüntüle 797183
:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:

dikislerim atildi.. gece Saat 4 olmustu.. kizimi giydirdiler.. ve bizi normal odaya aldilar.. esimi eve gönderdiler.. 7 ye Kadar uyudum ve kizimi cok özlemistim.. :KK1::KK1:
Sabah 7:30 da getirdiler kizimi.. ilk defa emzirdim kizimi.. esimde hic uyuyamamis 8 de geldi..
3 gün hastanede kaldik ve ciktik....

suan tam 1 aylik olduk... benim dikislerden eser yok.. toparladik allaha sükür..

allahim herkese bu duygulari yasatsin.. isteyen herkese nasip etsin...

sabirla okudugunuz icin tsk ederim... baya bir uzun oldu :KK70:

buda güzel kizim ela.. 1 haftalik hali.. hastanede resim cekiyorlar. o cekimden kareler... resimlerde toplu cikiyor kizim ama aslinda minicik ufacik tefecik :KK1::KK1::KK1:

:nazar:Eki Görüntüle 797189 Eki Görüntüle 797187 Eki Görüntüle 797188 :nazar:

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Merhabalar

biz 6 aylik olduk ve artik yavas yavas emekliyoruz.. Disimiz cikmadi henüz ama cooook huysuz bir kiz olduk.. Durmadan aglamalar. Sanirim en yakin zamanda disimiz cikacak..
simdiki halimizi paylasmak istiyorum... 3-4 sayfalarda...

-------------------------------------------------------------
9 aylik olucaz bir kac güne.. 2 tane disimiz cikti 6,5-7 aylik iken. suan baska yok.. Yaramazliklarimiz basladi.. heryere tutunup kalkiyoruz :)
cok dikkat istiyor artik, ki herkes bi yürüsün öyle gör sen yorulmayi demeye basladi :KK70:
erkek kardesimin dügünü var bu ayin 17 sinde.. kizima henüz kiyafet bulamadim malesef. gerci benim abiyeme Uygun olsun istiyordum ama henüz yok yok yok :KK70:
fotograf paylasiyorum herkese selamlar teyzeleri :)
Çok tatli kızınız MAŞALLAH Hiç sıkılmadan okudum :KK200: Rabbim kaderini güzel etsin

X