TEMİZ olmayan Bayanlar!

şunu anlatmanın da ben sahiden amacını çözemedim beni yanlış anlamayın ama, zaten kimse çıkıp buraya ben pisim demez. gelir ayda bir yıkanan insan bile her gün 2 kere duşa girmezsem uyuyamıyorum der. nereden göreceksiniz? ama böyle bir örneklemenin temizlik ne önemli değil mi gibi bir konunun altında ne işi var ben çözemedim. insanları ayıplama yarışına dönmüş. ego tatminine dönmüş biraz.

Bu konuları birilerinin gözüne girmesi açısından faydalı buluyorum aslında, herkes yazdığı gibi değildir belki ama birileri de okudukça uyanır belki, anlarlar. Bir umut işte, 18 yıldır otobüse biniyorum, yok bir değişiklik, hala umudum var, birileri okur belki , bir kişi yıkansa o bile kar =))

Bu konuları birilerinin gözüne girmesi açısından faydalı buluyorum aslında, herkes yazdığı gibi değildir belki ama birileri de okudukça uyanır belki, anlarlar. Bir umut işte, 18 yıldır otobüse biniyorum, yok bir değişiklik, hala umudum var, birileri okur belki , bir kişi yıkansa o bile kar =))

elbette bilgilendirme açısından konu başarılı ama doktor hasta özelinden alıntı yaparak kahküllerin gibiydi ayırdım vs. gibi cümlelerle anlatımı kastettim aslında :) çok meslek etiğine uygun bulmadım anlatan doktorunkini de buraya taşıyan konu sahibesinin tavrını da ama konuda bilgilendirilme yapılıyordur ucundan doğrudur :) umutlar sönmesin..

ben artık böyle şeylere hiç dikkat etmiyorum.
atandığımda, ilk kez atandığım yere giderken otobüste 3 tavuk, 20 küsur ter ve büyükbaş hayvan kokusu taşıyan insan, yanımda 2 tane kusan bayan ve bir bagaj dolusu soğan çuvalı (evet hepsi aynı dolmuşta) ile 40 derecede 2 saat yolculuk yaparken alıştım herhalde :KK1:

ama temizlik önemli gerçekten.
diş fırçalamayanlardan iğreniyorum ben de.

nolur kizmayin ama cok guldum :KK52::KK52::KK52:

tamam bazı insanlar pis de, bunu tartışarak nereye varılabilir ki? konuşacak nesi var ya da? "ay çok temizim, her gün duş alırım, hep parfüm kokarım, günde 2 kere diş fırçalarım" yazıp kendini övmelere, ego tatminine birebir bu tarz konular :KK1:

Ne alaka?
Insanlara ornek olan yorumlar bunlar. Dogru olani gosteren..
Toplum icinde yasiyorsan, temiz olacaksin. Kimse kimsenin kokusunu cekmek zorunda kalmayacak

tamam bazı insanlar pis de, bunu tartışarak nereye varılabilir ki? konuşacak nesi var ya da? "ay çok temizim, her gün duş alırım, hep parfüm kokarım, günde 2 kere diş fırçalarım" yazıp kendini övmelere, ego tatminine birebir bu tarz konular :KK1:

Agzimdan aldin lafi valla.herkes burdaki gibi temizsse pis olan kim cok merak ettim.bide bazilari camasirimi hergun yikatirim.agdami yaptiririm falan yazmis.okey pis insanlara kokuya kimsenin tahammulu olmaz ama yok ben boyleyim yok soyleyim.bukadarda olmaz.

Ayy gerçekten çok pis insanlar var.Otobüs ,münübüse binince hele binmek bile istemiyorum.Çok kötü ter kokuyorlar ya..
Ben banyo yaparım 1-2 günde pis olunca duramam ya hemen temızlenırım ,banyodan sonra koltuk altı deodarantımı surerım..Parfumu sıkarım sonra :KK12:
Ohh miss gibii ..Parfum kokusuna cok bayılıyorum ama her koku değil tabiki :KK49:
Ehliyet alcam inşallah bu sene :) arabada alırsak ıyı olur :)).

En iğrendiğim şeyde arabada burnunu karıştıran garip yaratıklar ya ..Iyyyy mıdem bulandı .
Arabaya bakıyorsun süper jip fln içindekine bakıyorsun Hapçııı..:KK9:
Ayyy ayy insanlarda terbiye yok..Yere tükürüyorlar ,çöplerini yere atıyorlar her türlü pislik var yanı..
İnsanlar umursamıyor .
Hoş sokak ortasında karısını fln döven,magdur duruma düşenleri bile görseler umursamıyanlar var bunlarımı umursayacak..

Ilginc gelebilir ama ...
Ben ter kokusu ve sarımsak kokusu duyunca bi hoş olurum. Burdan eski erkek arkadaşıma selam çakiyorum, ne kadar çok sevdirmissin kendini ki insanların igrenc bulduğu kokulari ben beğeniyorum

Ben bir yerde okumuştum terkokuyosun.com mu öyle bi site vardı sizin söyleyemediklerinize onlar mail yoluyla söylüyordu,ordaki yorumları görünce her şeye daha çok dikkat etmeye başladım,çevremde ter kokan insanların varlığından haberim yoktu mesela,paranoya sardı bi de ya benim de arkamdan konuşurlarsa filan..saç temizliği,tırnak temizliği,vücut tüyleri,diş temizliği,deodorant kullanmak olmazsa olmazdır dışarıya çıkmadan bunları kontrol etmek gerek..vücut temizliğini saymıyorum banyo yapmıyosa zaten bunları yapsa ne olur :KK53::KK53::KK53:

Son düzenleme:
Agzimdan aldin lafi valla.herkes burdaki gibi temizsse pis olan kim cok merak ettim.bide bazilari camasirimi hergun yikatirim.agdami yaptiririm falan yazmis.okey pis insanlara kokuya kimsenin tahammulu olmaz ama yok ben boyleyim yok soyleyim.bukadarda olmaz.

o yorumu ben yazdim hanimefendi tam okuduysaniz eger sonundada soru sordum, o dediginiz seyleride insanlar onu yap bunu yap demeden guzel kokmak icin fikirler versin diye belirttim

mağazalarda, yollarda bazı bayanlar yanımdan geçiyor, feci kökü kokanlar var
ama tiplerine baksan giyim kuşam yerinde
şaşırıyorum sadece. valllahi nefes almıyorum artık biirileri yanımdan geçerken.

kendinin farkında olmayan insanlar var
hiç mi kokunu almıyorsun yahu.

şu bacak arası kokuyor dediğiniz olayı anlayamadım ben yalnız?:26:

Son düzenleme:
Of of bu vücut temizliği, koku konusu bende çok fena takıntı halinde. Bir de böyle şeyler yazıyorsunuz iyice kaçırıyorum keçileri. Kendime çok dikkat ederim ama hep ya kokuyorsam korkusu var bende. Ben sabah uyanınca ağız kokusu oluyor oysaki sabah akşam diş temizlerim. Ve diş fırçalayınca geçmiyor yemek yemem lazım. Sabahları yemek yemediğim halde koku gitsin diye bir şeyler atıştırıp sonra da dişlerimi fırçalıyorum. Ama dişlerimi fırçaladığım halde birinin yanında gülerken tedirginim ya dişimde bir şey kaldıysa, ya koku varsa diye. Sokakta yürürken ağzım açık nefes alıyorum içeri temiz hava girsin diye. :KK1:

Sokakta insan içinde kollarımı oynatamıyorum ya ter kokuyorsam, ya koltuk altımda ıslaklık varsa diye. Koltuk altı temizliğimi, deodorantımı ihmal etmem ama hep bu korku var. Ağır kokuları sevmem hafif parfümler kullanırım. Çok temizim banyomu yapar parfümümü sıkarım bu sefer de ya insanlar parfümümden rahatsız olursa diye düşünürüm az sıkarım. Zaten hafif parfüm az sıkınca ya kötü kokular sararsa beni diye korkarım. Ay ben ne manyağım. :KK52:Bazen temizlik işini o kadar abartıyorum ki kendi kokumdan midem bulanıyor. Vücudumdan yükselen losyon kokusu, koltuk altımdan gelen deodorant kokusu, ellerimdeki krem kokusu, ayaklarımda krem kokusu öff midem bulanıyor. Parfüm standı gibi oluyorum. Benim gibi işi manyaklığa götüreni var mı aranızda? :KK1:

Bir de bacak arası nasıl kokar bu kokuyu nasıl bir başkası duyar ilk kez burada gördüm. Korkularıma yenisi eklendi. Köpeğe döndüm zaten kendimi giysilerimi koklaya koklaya yaşıyorum. :KK1:

Çok parfüm sıkanlara yapılan yorumlara ise katılmıyorum ben ağır kokulardan çok rahatsız olurum ama bir insan seviyorsa sıkar yani karışamayız. Benim sevmemem onun da sevmemesini gerektirmez. Ayrıca ben naftalin kokusuna bayılıyorum. :KK16:

Saç konusunda bu kadar acımasız olmayın lütfen. benim saçlarım çok yağlı iki günde bir yıkıyorum ama ikinci gün hafiften yağlanmış oluyor. Her gün yıkasam gün ortasında yağlanmaya başlıyor o daha beter o yüzden gün aşırı yıkıyorum. Beni ikinci gün gören biri ay ne pis mi diyecek şimdi? Bu kadar ön yargılı olmayın. Sizin gibileri yüzünden yedim kafayı. En sonunda atacak kafamın ayarı salacam vallahi kendimi ter üstümden su gibi akacak bıyıklarım bacaklarıma inecek göreceksiniz. Bu ne biçim toplum baskısı arkadaş. :KK19:

lafimiz insanlari ayiplamak icin degil ki hemen kavga cikarmaya yer ariyosunuz,otobusten de sikayet etmeyelim mi,sarmisagin lahmacunun icinde memnun memnun yasayabiliyorsaniz ben neden alindiginizi cok iyi tahmin ediyorum..kendini ovme mi simdi arkadasin anlattiklari,her insanin yapmasi gerekenler bunlar..bir migren hastasi olarak yaz kis sal sarmak zorunda miyim otobuslerde?bir farkindalik olur belki burda yaziyi okuyan aile bireylerine de dikkat eder belki,mesela biz annanemizi dort dortluk bakiyoruz,ne kadar yasli insan var kokmus ustu basi,dislere su degmemis bozulmus vs umursanmayan anneler babalar nineler dedeler de var saydiklarimizin icinde..ben utaniyorum o insanlardan uzaklasinca anlarlar alinirlar bakanlari yoktur diye uzaga gitsem mi gitmesem miyi dusunuyorum,siz burda millet kendini ovuyo deyin anca tartisma cikarin..sahsi olarak yazmaktaki amacim biraz sikintimi anlatmak biraz da etrafimizdaki insanlara temizlik asilamakti..konu saibesi sonuna kadar hakli,ne oluyosunuz hemen camdan sarkan kadinlar gibi,cekirdek de citleyin bari kosun kavga var...tovbe yarabbi...

belki aramızda vardır böyle kadınlar ya da kocası öyledir kimbilir, kardeşi babası vs.
Allah aşkı için ne olur fırçalayın şu dişlerinizi yahu. inanın kusasım geliyor.
ben işim gereği konuşmak zorundayım, hani susayım işimi yapayım olmuyor. mecburum dinlicem cevap vericem ama
inanın nefesimi tutuyorum o kokuyu daha az alabilmek için. bayılacak gibi oluyorum.
diş fırçalamak bu kadar mı zor. yiyolar içiyolar sigara ziftleniyorlar fırçalamıyolar yaaa :KK4:
bi naneli sakız at bari ağzına Allah rızası için yahu ..

size yemin ediyorum hiç dişini fırçalamayan ve bunu ulu orta söylemekten çekinmeyen tanıdıklarım var. iki tanesi iş arkadaşım aynı kurumdayız düşünün..
ben dişimi fırçalamam hiç, arada bir önemli bişey olduğunda!!! bilmem ne white now var onla fırçalıyom beyazlıyor!!!!! diyen var yemin ederim. ve bu insanlar saat başı sigara içerler düşünün.
ayyy yine bi mide bulantısı geliyo banaaa :KK53:

o bacak arası kokmasının tek sebebi ,iç çamaşırı değişim sıklığı ,akıntı ,adet ve kıl tüy den dolayı ,orası kılsız ,çamaşırın temiz ve birde günlük ped kullanıyorsan sorun kalmaz ,hergün çamaşır değiştirilmeli bana göre ,bir arkadaşım çamaşırının üzerine intime parfüm sıkardı yani hassas bölge deo su ,bende koku sorunu olmadığından hiç kullanmadım ama mantıklı bişey , yani eğer bu koku mevcut ise kullanılabilir ...

belki aramızda vardır böyle kadınlar ya da kocası öyledir kimbilir, kardeşi babası vs.
Allah aşkı için ne olur fırçalayın şu dişlerinizi yahu. inanın kusasım geliyor.
ben işim gereği konuşmak zorundayım, hani susayım işimi yapayım olmuyor. mecburum dinlicem cevap vericem ama
inanın nefesimi tutuyorum o kokuyu daha az alabilmek için. bayılacak gibi oluyorum.
diş fırçalamak bu kadar mı zor. yiyolar içiyolar sigara ziftleniyorlar fırçalamıyolar yaaa :KK4:
bi naneli sakız at bari ağzına Allah rızası için yahu ..

size yemin ediyorum hiç dişini fırçalamayan ve bunu ulu orta söylemekten çekinmeyen tanıdıklarım var. iki tanesi iş arkadaşım aynı kurumdayız düşünün..
ben dişimi fırçalamam hiç, arada bir önemli bişey olduğunda!!! bilmem ne white now var onla fırçalıyom beyazlıyor!!!!! diyen var yemin ederim. ve bu insanlar saat başı sigara içerler düşünün.
ayyy yine bi mide bulantısı geliyo banaaa :KK53:

benim de anlatmak istedigim o,is kendimizle bitmiyo ki..o otobusteki,isteki,sokaktaki insanlar birilerimizin teyzesi dayisi anasi kardesi..bir farkindalik yaratilabilir etrafimizdakiler icin,temizlige tesvik edilebilir bunu demek istemistim,nerelere cekilmis..ek olarak parfumu boca etmenin yanlis oldugunda israr ediyorum,ayni hava sahasini paylasiyoruz istemis surmus diye bisey kabul etmiyorum,astimi olan hamile olan migreni olan var..azicik burnumuza carpan koku icin problem yok,sigara icilmis,biseyler yenmis,terlenmis onlari bastirmak icin boca ediliyo parfum,kendi adima konusursam parfumu boca etmis birini gorunce kimbilir ne yedi,nasil terledi vs diye dusunuyorum...abartmayin ne olursunuz su parfum isini,arka koltukta oturup fis fis parfum sikani biliyorum yapmayin ne olur..size gore hostur ama hastalara gore degil,havami kirletmeyin ne olur...

Of of bu vücut temizliği, koku konusu bende çok fena takıntı halinde. Bir de böyle şeyler yazıyorsunuz iyice kaçırıyorum keçileri. Kendime çok dikkat ederim ama hep ya kokuyorsam korkusu var bende. Ben sabah uyanınca ağız kokusu oluyor oysaki sabah akşam diş temizlerim. Ve diş fırçalayınca geçmiyor yemek yemem lazım. Sabahları yemek yemediğim halde koku gitsin diye bir şeyler atıştırıp sonra da dişlerimi fırçalıyorum. Ama dişlerimi fırçaladığım halde birinin yanında gülerken tedirginim ya dişimde bir şey kaldıysa, ya koku varsa diye. Sokakta yürürken ağzım açık nefes alıyorum içeri temiz hava girsin diye. :KK1:

Sokakta insan içinde kollarımı oynatamıyorum ya ter kokuyorsam, ya koltuk altımda ıslaklık varsa diye. Koltuk altı temizliğimi, deodorantımı ihmal etmem ama hep bu korku var. Ağır kokuları sevmem hafif parfümler kullanırım. Çok temizim banyomu yapar parfümümü sıkarım bu sefer de ya insanlar parfümümden rahatsız olursa diye düşünürüm az sıkarım. Zaten hafif parfüm az sıkınca ya kötü kokular sararsa beni diye korkarım. Ay ben ne manyağım. :KK52:Bazen temizlik işini o kadar abartıyorum ki kendi kokumdan midem bulanıyor. Vücudumdan yükselen losyon kokusu, koltuk altımdan gelen deodorant kokusu, ellerimdeki krem kokusu, ayaklarımda krem kokusu öff midem bulanıyor. Parfüm standı gibi oluyorum. Benim gibi işi manyaklığa götüreni var mı aranızda? :KK1:

Bir de bacak arası nasıl kokar bu kokuyu nasıl bir başkası duyar ilk kez burada gördüm. Korkularıma yenisi eklendi. Köpeğe döndüm zaten kendimi giysilerimi koklaya koklaya yaşıyorum. :1
Çok parfüm sıkanlara yapılan yorumlara ise katılmıyorum ben ağır kokulardan çok rahatsız olurum ama bir insan seviyorsa sıkar yani karışamayız. Benim sevmemem onun da sevmemesini gerektirmez. Ayrıca ben naftalin kokusuna bayılıyorum. :KK16:

Saç konusunda bu kadar acımasız olmayın lütfen. benim saçlarım çok yağlı iki günde bir yıkıyorum ama ikinci gün hafiften yağlanmış oluyor. Her gün yıkasam gün ortasında yağlanmaya başlıyor o daha beter o yüzden gün aşırı yıkıyorum. Beni ikinci gün gören biri ay ne pis mi diyecek şimdi? Bu kadar ön yargılı olmayın. Sizin gibileri yüzünden yedim kafayı. En sonunda atacak kafamın ayarı salacam vallahi kendimi ter üstümden su gibi akacak bıyıklarım bacaklarıma inecek göreceksiniz. Bu ne biçim toplum baskısı arkadaş. :KK19:

hanimefendi,parfumu sevmisse sikar ama boca edemez rahatsiz edecek kadar,lutfen sikintimizi iyi okuyun..ayni havayi kullaniyoruz,keyfiyeti de ben kabul etmiyorum..biraz empati yapin,astimlilar nereye gitsin..

Konuyu gorunce daha bu sabah otobuste basıma gelen olaydan bahsetmek ıstıyorum .....

97-98m-98a-97e

bu hatlardan hangısı denk gelırse bınıyorum hepsı gecıyor ama arkadas 97 bu kadar mı ezıyet bu kadar mı ıskence olur tıkıs tıkıslıgı ayrı bır dert kokusu ayrı bır dert hele yazınnn klımasızzz ınsanların ter kokuları artık bedenlerıyle butunlesmıs hamurumsu ekşiii iğrenççç derecede neyse velhasıl kelam

sabah 98mdeyım arkadas boyle bır kadın olamaz olmamalı ya ınsan kendıne hıcmı kokmazz hıcmı hıssetmezsın bırde bu kadın evlı kocasının koynundan cıkıp otobuse bınmıs adam hıcmı demıyor bı yıkan leşş gibi kokuyorsun dıyeeee:KK47::KK47::KK47:

ben ayaktayım o da yanımda sag elıyle bıryerı tutmuyor bende sagındayım ayaktayım neyse aman allahımmmmmmmmmmmmmmmmmmm otobus tıklım tıkıs olunca o sag kolunu kaldırmasıyla panzehir etkisi kıvamında acıı ekşiii öyle iğrenc bır koku yayıldıkı ınanın kı kusacaktım :KK53::KK53::KK53::KK53:

bı ınsan hıcmı dus almaz hadı almadın dıyelım ya temız kck bı havlu al ıslat az dus jelı sık sıl acık bolgelerını sonra durulaaa vucut losyonu sür leş gibiler vallahi

cogu kadınlar erkeklerden beter :KK47::KK47::KK47::KK47:

X