grip aşısı ?

misss_girl

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Ekim 2010
2.112
728
kızlar bu sene kpssye hazırlanacağım ve kışın çok fazla hastalanan biriyim derslerimi etkilemesini istemiyorum. Sizce grip aşısı yaptırayım mı birde ne zaman ve nerelerde yaptırılıyor? bilginiz var mı? Önerende çok önermeyende var çünkü bir yaptırdığın zaman sürekli yaptırman gerekiyormu bazıları öyle diyor yardımcı olur musunuz

ben 2 kere yaptırdım şimdiye kadar açıkçası çok bir şey farketmedi
yine de hastalandım
aşıyı eczaneden alıp hastanede yaptırabilirsin

şu anda fiyatları konusunda fikrim yok uzun zamandır yaptırmıyorum
netten bakabilirsin ama
sadece daha kısa sürmüştü hastalığım ama aşının etkisi midir bilmiyorum :44:

Ben grip aşısını gereksiz buluyorum;

Virüsler kendini tehlikeden korumak için kapsüllere bürünürler, her ne kadar grip aşısı yaptırılsa da virüs yine kendini imhacısından gizlemek için başka bir kapsüle bürünür ve grip aşısındaki virüsü yokeden madde virüsü tanıyamaz. Bir nevi kendini kamufle eder.
Bu yüzden grip aşısı pek fayda etmez çünkü virüs tanınmamak için yine kapsül değiştirir.
Yine de yaptırmak isterseniz bu ay yaptırılabilir diye biliyorum, aşı yaptırırken grip olmamanız ve aşının üzerinden 15 gün falan kendinizi gripten korumanız gerekir.

En güzeli griple doğal yollarla mücadele etmek. Örneğin zencefil grip soğuk algınlığı öksürük gibi rahatsızlıklara çok faydalıdır. Adaçayı ıhlamurdan daha etkili bir grip ilacıdır.

Ben grip aşısını gereksiz buluyorum;

Virüsler kendini tehlikeden korumak için kapsüllere bürünürler, her ne kadar grip aşısı yaptırılsa da virüs yine kendini imhacısından gizlemek için başka bir kapsüle bürünür ve grip aşısındaki virüsü yokeden madde virüsü tanıyamaz. Bir nevi kendini kamufle eder.
Bu yüzden grip aşısı pek fayda etmez çünkü virüs tanınmamak için yine kapsül değiştirir.
Yine de yaptırmak isterseniz bu ay yaptırılabilir diye biliyorum, aşı yaptırırken grip olmamanız ve aşının üzerinden 15 gün falan kendinizi gripten korumanız gerekir.

En güzeli griple doğal yollarla mücadele etmek. Örneğin zencefil grip soğuk algınlığı öksürük gibi rahatsızlıklara çok faydalıdır. Adaçayı ıhlamurdan daha etkili bir grip ilacıdır.

araştırıyorum işte bende iyi midir değil midir diye... zencefil ıhlamur o tarz şeyleride hiç içemem ne olacak bilmem:/

ben sağlık bak. çalışıyorum bugün bize sordular girp aşısı olmak ister misiniz diye ben istemedim zaten yeni çıktım gripten, vücut kendi savaşıp kurtulmalı.

ben 2 kere yaptırdım şimdiye kadar açıkçası çok bir şey farketmedi
yine de hastalandım
aşıyı eczaneden alıp hastanede yaptırabilirsin[/QUOT
Fiatı ne kadar canım bbirde aynı şekildemi hasta oldun yoksa azda olsa faydası oldu mu?

MARTTA17 TL YDI CNM SORDUGUMDA
ABLAMIN KV 3 YILDIR YAPTIRIYOR SUKUR GRIP OLMADI DESEK YERI

Son düzenleme:
Bildiğim kadarıyla bu tarz aşılar hastalığı komple engellemiyor.Sadece daha hafif atlatmanı sağlıyor... Araştırın iyice çok sık hastalanıyorsanız bir şeyler yapmalısınız tabi hele de dersler varken çok zor olur...Bana şahsen doğru gelmiyor vücudu bu tarz şeylere maruz bırakmak ama kesin bir şey söyleyemem belki yerinizde olsam bende yaptırırdım :)

ben sağlık bak. çalışıyorum bugün bize sordular girp aşısı olmak ister misiniz diye ben istemedim zaten yeni çıktım gripten, vücut kendi savaşıp kurtulmalı.

ders çalışmak olmasa yaptırmam ama işte bir kereye mahsus düşünüyorum hiç mi önermiyorsunuz:/

Bildiğim kadarıyla bu tarz aşılar hastalığı komple engellemiyor.Sadece daha hafif atlatmanı sağlıyor... Araştırın iyice çok sık hastalanıyorsanız bir şeyler yapmalısınız tabi hele de dersler varken çok zor olur...Bana şahsen doğru gelmiyor vücudu bu tarz şeylere maruz bırakmak ama kesin bir şey söyleyemem belki yerinizde olsam bende yaptırırdım :)

işte bende hem çok sık olurum hemde uzun süre atlatamam birde öksürüğe çevirir hep o da yaza kadar gitmez...bir kereye mahsus düşünüyorum bir zararı olurmu acaba...şu kpss olmasa işte offff...

bana çok faydası dokundu.

aşı olmama rağmen hasta oldum diyenler olmuş.
aşı sen gidip kendini üşütürsen hasta olmanı engellemez.
sadece başkasından mikrop bulaşmasını engeller.
kendin eczaneden gidip alıyosun sağlık ocaklarında yapıyolar cnm.

bana çok faydası dokundu.

aşı olmama rağmen hasta oldum diyenler olmuş.
aşı sen gidip kendini üşütürsen hasta olmanı engellemez.
sadece başkasından mikrop bulaşmasını engeller.
kendin eczaneden gidip alıyosun sağlık ocaklarında yapıyolar cnm.

biraz komik olcak ama birde acımasından korkuyorum...çok acıyormu canım yoksa böyle kan aldırırkenki gibi mi oluyor

X