Hacettepe meme büyütme ameliyatı korkuyorum... :( yardım edin

pinksade

Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2013
319
0
Merhaba bayanlar. Meme büyütme ameliyatı olmaya karar verdiğimde internette araştırma yaparken tesadüfen size rastladım yaklaşık 3 aydır yazdıklarınızı okuyorum. Burada okuduğum olumlu referanslarınızla Ankara ya Hacettepe hastanesine Ömer beyle görüşmeye gittim. Çok olumlu ve güzel geçti samimi, bana güven verdi. Kararımı verdim 13 Eylül cuma allah kısmet ederse ameliyat olacağım. Kas üstü 200cc yuvarlak meme altı kesisi. 2 günüm kaldı :KK43: ağrı eşiği düşük hastanelere fobisi olan biriyim canım acımasa da ağlarım :) bu huyumu sevmiyorum ama böyleyim. İlk kez narkoz alacağım ilk kez ameliyat olacağım bu yüzden neyle karşı karşıya kalacağım konusunda sadece yazdıklarınız sayesinde fikrim var. Bu ameliyatı olmayı çok istiyorum bir o kadar da korkuyorum ya son anda ben vazgeçtim deyip çıkarsam :KK43:( Kızlar bana yardım edin motivasyona çok ihtiyacım var. Zaman yaklaştıkça nefesin kesiliyor kalbim sıkışıyor resmen şimdi böyleysem hastanede ne yapacağım :KK43:( Kas üstü ameliyat olan arkadaşlar yardım edebilir mi acaba süreçleriyle ilgili bilgilerini paylaşabilirler mi ??

yaş boy kilo evli bekar bunlar hakkında bilgi verebilir misiniz? neden kas üstü tercih edildiğini ve neden 200 cc tercih edildiğini merak ettim

yaş boy kilo evli bekar bunlar hakkında bilgi verebilir misiniz? neden kas üstü tercih edildiğini ve neden 200 cc tercih edildiğini merak ettim

27 yaşındayım, bekar, 43-44 kilo 1.55 boy. Yeterli meme dokum olduğu için kas üstü. Aynı şekilde benim göğüslerim var üstlerim boş duruyor o yüzden olmak istiyorum.

Meme dokumdan dolayı yani sıfır meme olmadığı için doktor 200cc dedi bence. Çok büyük koyarsa benimde var nasıl durur bilemiyorum :) Taşıyamam zaten :))

Büyük koymasın zaten. Yuvarlak doğru seçim süt bezlerine engel olmayacaksa şimdiden geçmiş olsun

Son düzenleme:
Büyük koymasın zaten. Yuvarlak doğru seçim süt bezlerine engel olmayacaksa şimdiden geçmiş olsun

Doktor süt kanallarına engel olmayacak sıkıntı yaşamazsın dedi. Hayırlısı çok az kaldı çok korkuyorum. Sen oldun mu ? olduysa nasıl oldu? Korkmalımıyım çok acıyormu :KK43:

Doktor süt kanallarına engel olmayacak sıkıntı yaşamazsın dedi. Hayırlısı çok az kaldı çok korkuyorum. Sen oldun mu ? olduysa nasıl oldu? Korkmalımıyım çok acıyormu :KK43:

ben senden 2 yaş büyüğüm 10 ay oldu kas altı 300 meme altı kesisi, boy 1.60 kilom 48 di. şimdi 52 kiloyum. Benimki kadar acımayacak korkma kas altı en ağırı senin ki rahat olacak

Son düzenleme:
ben senden 2 yaş büyüğüm 10 ay oldu kas altı 300 meme altı kesisi, boy 1.60 kilom 48 di. şimdi 52 kiloyum. Benimki kadar acımayacak korkma kas altı en ağırı senin ki rahat olacak

Umarım dediğin gibi olur. teşekkür ederim cevaplar için. Ameliyat olana kadar bu korku endişe geçmicek :KK43:

Merhaba bayanlar. Meme büyütme ameliyatı olmaya karar verdiğimde internette araştırma yaparken tesadüfen size rastladım yaklaşık 3 aydır yazdıklarınızı okuyorum. Burada okuduğum olumlu referanslarınızla Ankara ya Hacettepe hastanesine Ömer beyle görüşmeye gittim. Çok olumlu ve güzel geçti samimi, bana güven verdi. Kararımı verdim 13 Eylül cuma allah kısmet ederse ameliyat olacağım. Kas üstü 200cc yuvarlak meme altı kesisi. 2 günüm kaldı :KK43: ağrı eşiği düşük hastanelere fobisi olan biriyim canım acımasa da ağlarım :) bu huyumu sevmiyorum ama böyleyim. İlk kez narkoz alacağım ilk kez ameliyat olacağım bu yüzden neyle karşı karşıya kalacağım konusunda sadece yazdıklarınız sayesinde fikrim var. Bu ameliyatı olmayı çok istiyorum bir o kadar da korkuyorum ya son anda ben vazgeçtim deyip çıkarsam :KK43:( Kızlar bana yardım edin motivasyona çok ihtiyacım var. Zaman yaklaştıkça nefesin kesiliyor kalbim sıkışıyor resmen şimdi böyleysem hastanede ne yapacağım :KK43:( Kas üstü ameliyat olan arkadaşlar yardım edebilir mi acaba süreçleriyle ilgili bilgilerini paylaşabilirler mi ??

oyyy cnm kıyamam ben sana demek randevuyu aldın hayırlı uğurlu olsun neolur bukadar sıkıntı yapma pinksade benim canımda tatlıdır evlenmeden önce ahhh nasıl evlencem o gecem nasıl geçecek neyse o geçti busefer hamile kaldım aman Allah ım nasıl doğum yapacam ve sanmıyorum ki benim kadar canın tatlı olduğuna 2 gün korkudan eşimle birlikte olammadım, doğumda hastahaneyi başlarına yıktım yani anlayacağın halende canım tatlıdır ama şu var burdaki ameliyatları ben hemen hemen 3 yıldır takipteyim 1.5 yıl misafir üye olarak 1.5 yılda üyeliğimle ve çok kişiyle yazıştım nasıl geçtiğine dair süreçleri v.s. çok ahım şahım acı yaşayan yok bitanem kendini germe bak çoğu kişinin olmak isteyip yıllarca acı çeken olamayan ameliyatı olacaksın hiç bukadar kasma kendini senin için dönüm noktası olacak ogün bence ameliyattan sonraki güzellikleri düşün kendi kendini bir nebze rahatlatırsın bak ben 31 yaşındayım ve 3 yıldır takipteyim ve bir türlü mAllah kısmet etmedi bana geçen yıla kadar özel araştırıyordum çok arkadaşım bana burdan yardımcı oldu zühtü beyle görüştüm tam karar verdim derken maddi yönden sıkıntıya düştük eşimle ve halende aynı ama yaş ilerledikçe zoruna gidiyor heleki çalışan bayansan çalışıyorum bir türlü istediğimi yapamıyorum diye özel şirkette resmi muhasebeciyim her şekilde özelde olma durumum var ama bir türlü sıkıntılardan kurtulamadık eşimle neyse herşeyin hayırlısı bundada vardır bir hayır diorum ve son sözüm hayırsısıyla girip çıkacaksın kendine iyi bak sıkıntıya girme hoşçakal :)

Son düzenleme:
canım bende damar yolu fobisi var düşün doğumdan vs değil damar yolundan korkuyorum ve operasyon sonrası acılardan da hiç korkmam iş olana kadar benim korkum olduktan sonra nasıl olsa çekecem yani... ben iki doğum yaşadım biri sezeryan ve o fenaydı düşün 7 karnın kesiliyo vss... sonra bacağım kırıldı merdivenden düştüm onun acısı yemin ediyorum hiç bişeyde yaşamadım çünkü kırığı tekrar yerleştirdiler sonra kemik tekrar kaydı ve ömrümde öyle bi acı çekmemiştim ölüyorum sandım yemin ederim o yüzden kendini rahat bırak rahat ol ben canına çok tok biriyim galiba dayanırım yeterki sonucu iyi güzel olsun.. mesela ikinci bebeğimde normal doğumda risk olabilir dediler aman ona bişey olmasın ben çekerim acısını yattım ameliyat masasına.. şimdi meme büyütme de de bana kas altı daha doğal gözüküyo ultrason mamoğrafi gibi konularda protez kas altında olduğu için meme dokusuyla hiç ilişki olmadığından daha avantajlı geliyo dokum olmasına rağmen kas altı istiyorum tamam bi hafta 10 gün sağlam acı çekicem belki ama uzun vade de beni daha çok memnun edecekse ben o acıyı gözüm kapalı kabul ederim...

bekarmışsın belki de o yüzden bu kadar nazlısın yanlış anlama yani şuna gelicem evlenince hamilelikler doğumlar vs acıya alışıyosun hele kadınların derdi hiç bitmiyo :KK53::KK53:

pinksade cim sen ömer bey dışında başka bi dr hiç muayene oldun mu ???

Arkadaşlar merhaba;bende bugün üye oldum.ama 3 aydır takipteyim forumda.özellikle meme büyütme ameliyatı konusundaki yorumlara takıldım kaldım.bende olacağım inşallah.kayserideyim.aslında ankara yada istanbul düşünüyorsum ama malesef işten dolayı imkansız gözüküyor.cumartesi günü doktora gittim büyük bir heves ve heyecanla.ama şu anda kafam allak bullak.bana 325 kas üstü koyacağını söyledi.ben doğal dursun burdayım demesin diye belirttim kendisine.hatta kas üstü istemiyorum kas altı dedim.ama kas altına dayanamazsın kas üstü senin için daha uygun dedi.birkaç foto gösterdi yaptığı ameliyatlardan.fena değil ama kas altı görüntülerini daha çok beğendim.benimde meme dokum yok.üstelik simetri var.bugün araştırmalarımdan kas zarı altı tekniğini okudum.hem kas üstü hem kas altının avantajlarını taşıyormuş.bana yardımcı olabilirmisiniz lütfen.

canım bende damar yolu fobisi var düşün doğumdan vs değil damar yolundan korkuyorum ve operasyon sonrası acılardan da hiç korkmam iş olana kadar benim korkum olduktan sonra nasıl olsa çekecem yani... ben iki doğum yaşadım biri sezeryan ve o fenaydı düşün 7 karnın kesiliyo vss... sonra bacağım kırıldı merdivenden düştüm onun acısı yemin ediyorum hiç bişeyde yaşamadım çünkü kırığı tekrar yerleştirdiler sonra kemik tekrar kaydı ve ömrümde öyle bi acı çekmemiştim ölüyorum sandım yemin ederim o yüzden kendini rahat bırak rahat ol ben canına çok tok biriyim galiba dayanırım yeterki sonucu iyi güzel olsun.. mesela ikinci bebeğimde normal doğumda risk olabilir dediler aman ona bişey olmasın ben çekerim acısını yattım ameliyat masasına.. şimdi meme büyütme de de bana kas altı daha doğal gözüküyo ultrason mamoğrafi gibi konularda protez kas altında olduğu için meme dokusuyla hiç ilişki olmadığından daha avantajlı geliyo dokum olmasına rağmen kas altı istiyorum tamam bi hafta 10 gün sağlam acı çekicem belki ama uzun vade de beni daha çok memnun edecekse ben o acıyı gözüm kapalı kabul ederim...

bekarmışsın belki de o yüzden bu kadar nazlısın yanlış anlama yani şuna gelicem evlenince hamilelikler doğumlar vs acıya alışıyosun hele kadınların derdi hiç bitmiyo :KK53::KK53:

Canım o kadar çok şey yaşamışsın ki ne desem bilemedim:KK43: benimki seninkilerin yanında mızmızlık kaldı resmen :) dediğin gibi bekarım doğum vs hiç ameliyat olmadım. Hiç bir fikrim olmadığı için ilk defa olacağı düşüncesi ürkütüyor beni. Ama acımasın istiyorum :KK43:( yada az acısın. Eve döndüğüm de sürekli olarak yanımda biri olmayacak yalnızım en kısa sürede toparlanmam lazım hem çalışıyorum bir de yolculuk yapacağım off ;(

pinksade şimdiden geçmiş olsun canım.. korkacak bişey yok yatcaksın kalkcaksın hoop büyüyecek cicilerin :)
Ama 2oo küçük sanki 2oo'lu cc'ler taktırıp küçük oldu diye sitem edenlerde çok... gözün ödemli halindeki şişliğine alışıyor sonra çok küçük mü oldu diyorsun..

Evet canım İstanbul da birkaç doktora da muayene oldum. Ama güven vermediler bana. Ama hepsi aynı fikirdeydi kas üstü meme altı kesisi 200-250cc arası yuvarlak.

iyi canım senin diğer dr larda aynı fikirdeymiş başka dr larında görmesi iyi olmuş fikir açısından madem hepsi aynı fikirde demek ki uygunu bu.. ama mesela benim daha önce görüştüğüm iki dr aynı seyleri söylemişti birebir ölçü vs konularında, fakat ömer beyden çok farklı seyler duydum o yüzden pek emin değilim suanda bakalım hayırlısı artık...

pinksade şimdiden geçmiş olsun canım.. korkacak bişey yok yatcaksın kalkcaksın hoop büyüyecek cicilerin :)
Ama 2oo küçük sanki 2oo'lu cc'ler taktırıp küçük oldu diye sitem edenlerde çok... gözün ödemli halindeki şişliğine alışıyor sonra çok küçük mü oldu diyorsun..

Canım saol inşallah geçicek :KK43: bana da 200cc küçük geldi ama göğüs dokum var minyonum çok da büyük olsun yapar Dursun istemiyorum bide ne kadar büyük okadar ağırlık ve gerginlik olacak :) aslında 250cc olsa daha iyi olur yaptırdığıma deysin istiyorum. Zaten doktor deneyecek hangisi iyi durursa o olucak yani değişebilir 200 :)

Bende doku olmamasina ragmen butun doktorlar 2oo-27o dediler.. boyum 167 47 kiloyum... Sadece bir doktor 3oo den asagi taktirma dedi diye kendi doktoruma 27o den denemeye baslayin 3oode kalin demistim :))
Ameliyattan cikinca buyuk olmus diye dusundum ama goz alisiyor cidden ... Odemler ininceki hali kucuk gelecektir.. yinede sen bilirsin, umarim pisman olmazsin

:KK43: bana kimse morel vermiyor :KK43:

bence şöyle düşün, bu ameliyatı olamayanlar var ve senin şuan böyle bi şansın var, hatta o kadar şanslısın ki kasüstü olacaksın ve acın minimum olacak :) sakın fobine yenik düşme, sonradan çok mutlu olacağına inanıyorum ben, henüz benimkiler de şekilsiz oldukları için değerlendirme yapamıyorum ama forumdaki insanları okuyunca anlıyorsun ki pişman olmayacaksın çünkü kimseyi okumadım ben pişman olan. hatta sanırım ebruli nin süreci biraz zor geçmişti -yanlışsam düzeltin- ama o bile mutlu gayet :) o yüzden kendini hiç kasma bence, sana gösterilen ve gösterilecek olan ilginin tadını çıkar :KK19: seni seviyoruz, insan hiç memelerim büyicek diye üzülür mü cık cık cık :KK9:

X