bebeği uyuyamayan ve uykuya dalamayan anneler buraya bakınız. belki yardımı dokunur.

umayya

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
29 Ekim 2012
26
8
anneler genellikle benim oğlumda bu problemleri yaşıyor ama bazende çok rahat ve çabuk uyuyor.bende oğlumu gözlemledim ve ne zaman çabuk rahat ve uzun uyuyup hangi zamanlarda uykuya dalamayan uyumak istemeyen ve problem çıkaran bir bebk haline dönüştüğünü keşfettim sizin bebekleriniz içinde geçerli mi bilmiyrm ama(ki muhtemelen geçerlidir çevremdeki çocuklar da da böyleydi çünkü)benim kuzucumun uykusuzluğunun sebebi tamamen yapamadığı büyük tuvaleti!
Ne zaman birkaç gün yapamazsa o zamn hemen uyku düzeni bozuluyor uyumayan uykuya dalamyan bir bebek haline dönüşüyor ne zaman ki hergün düzenli olarak büyük tuvaletini yapıyor o zaman çabuk kolay ve uzun uyuyup sakin bir bebek oluyor.katı gıdalar geçtiğimiz için bu aralar biraz kabızlık ssorunumuz oluştu yine aynı oluverdi.şimdi kayısı suyu erik suyu v.b kabızlık giderici şeyler kullanıyorum (üst üste ve düzenli birkaç gün)tuvaletini yaptığı günler mışıl mışıl

sizlere de tavsiyem bebişinizin düzenli olarak büyük tuvaletini yapmasını sağlayın ve takibe alın bakalım sizde de aynı durum söz konusu mu umarım bu konuda sıkıntı çeken tüm arkadaşlara yararı dokunur?

(ne yaparsanız yapın kabızlık şikayeti devam ediyor bir türlü normal yapamıyor bir kez büyük tuvaletini yaptıktan sonra 2. kez yapması günler alıyorsa ve bu ne yaparsanız yapın düzelmiyorsa en acelesinden bir uzmana görünün ki kronikleşmesin zira onu düzeltmek çok daha zor olabiliyr)

bayağı okuyan anne olmuş kimse cevap yazmamış ama umarım bi faydası dokunmuştur okuyanlara

Teşekkürler deneyimlerinizi paylaştığınız için ay kıyamam ya çok üzülüyorum böyle oldukları zaman :)) bal kaymaklar :)

Merhaba bizimki sanki bişey kaçıracakmış gibi uyumak istemiyor. Tam uyuyacak hop kalkmaya çalışıyor. Tuvaletiyle çok ilgili değil. Uykusu gelip de zamanı biraz geçirdiysem enerji patlamasına geçiyor. :)

X