Aşılama aşılama ile hamile kalanlar bekleyenler buraya

Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz
merhaba,
inşallah aşılamam tutar bize güzel haberlerini verirsin. bende aşılama yaptırmıştım geçtiğimiz eylül ayında. bende de hiç bir sıkıntı değişik bişey olmadı. Bünyeden Bünyeye değişiyor bence.

devlet hastanesinde aşılama yaptırmak için ne gibi prosüdürler var? kısaca yazar mısın?
çünkü ben özelde yaptırmıştım aşılamayı ve 1000 tl yi geçmişti.
tam açıklarsan sevinirim.

bende yaptırdım carsamba günü allah nasip ederse belli olacak

herkese merhaba yazılanları okudum allahım hepimizin gönlüne göre versin inşallah. ben de 6 gün önce aşılama yaptırdım aşılama sonrası bir sıkıntım olmadı ama göğüslerim çok acıyor ve şiş... bu bir anlam ifade ediyormu bilemiyorum? sizin bir bilginiz var mı ?

buarada bilgi maksatlı yazayım ben aşılamamı tıp fakültesinde yani devlet hastanesinde yaptırdım ve ilaç yüzdesi dışında hiçbir ücret ödemedim... :KK34:

slm cnm hayırlı olsun öncelikle inşalllah tutmuştur güzel haberlerini bekliyoruz.genelde tutanlarda göğüs acısı ve şişmesi çoğunlukta oluyor.benim aşılamamdaki tek belirti göğsümümün ucunda za acıma oluyordu dokununca ama şişme falan olmadı.ancak tutmadı nasip.rabbim gönlüne göre versin. devlette ücretsiz mi ki birde randevulu mu.ben aşılamamı 1000 tl ye yaptırdım ilaç ve iğneler 300 milyon tuttu.toplam 1300 tl ödedim :emir_bebek::nazar::emir_bebek::nazar::emir_bebek:özelde.acaba 2. aşılamamı devlette mi yaptırsam ki.

merhaba arkadaslar 2 gün ara ile 2.ci asılamam bu gün yapıldı simdi heycanla ocagın 1 bekliyoruz yüce rabbim insallah yeni yılıma bebegim ile girmeyi hayırlı haberler almayı nasip eder

cnm merhaba .sonuç ne oldu.yeni yılda sevinçli haber ver bizlere:KK49::emir_bebek::KK49:

ilk aşılama ve hamileyimmmm

Merhaba arkadaslar 7 aralık ta aşılamam yapildi ve ben 11.gunun aksami kanda baktirdim. 6.59 çıktı doktorum iki gün sonra tekrarla bakalım dedi ve 13.gun 12.14 cikti sonuç.Bende kan pıhtılaşmasi olduğu için igne kullanmam gerekli doktorum ertesi gun icin çağırdı ve iğnelere basladik dört gun sonra tekrar baktir dedi ve bun 16.gun 190.31 çıktı çok şükür Allahıma hamileyimmmmm...ALLAHIM İSTEYEN HERKESE HAYIRLI SAĞLIKLI EVLATLAR NASIP EYLESİN...

Merhaba arkadaslar 7 aralık ta aşılamam yapildi ve ben 11.gunun aksami kanda baktirdim. 6.59 çıktı doktorum iki gün sonra tekrarla bakalım dedi ve 13.gun 12.14 cikti sonuç.Bende kan pıhtılaşmasi olduğu için igne kullanmam gerekli doktorum ertesi gun icin çağırdı ve iğnelere basladik dört gun sonra tekrar baktir dedi ve bun 16.gun 190.31 çıktı çok şükür Allahıma hamileyimmmmm...ALLAHIM İSTEYEN HERKESE HAYIRLI SAĞLIKLI EVLATLAR NASIP EYLESİN...

tebrik ederim, tüylerim diken diken oldu :) Allah kucağınada almayı nasip etsin inşallahhhh
darısı hepimizin başınaa....

Mrb bayanlar 22 yaşında 4 yıllık evliyim 25.12.13 tarihinde aşılama yaptırdım ve bu ikinci aşılamam asilamadan sonra gunde bi tane almak uzere progestan kullaniyorum. Ara ara sanci göğüs şişme sorunlarım var test yapsam çıkar mi bilmiyorum ins hayal kırıklığına uğramak adet görmek istemiyorum gerçi herşeyin hayırlısı ama veren Rabbimiz hayırlı olanı veRir ins tüm bekleyenlere Rabbimiz sabır versin ins tüm mahrumlarin içi sira benimde bebeğim olur

Bende bekleme surecindeim cnm Rabbimiz ins bize de nasip eder bu arada belirti varmiydi hissettinmi merak icerisindeyim. Hayırlı olsun hayırlısıyla dünyaya n gelsin ins :KK3:

slm cnm.rabbim hayırlısı ile kucağına almayı nasip etsin.sen ne gibi belirtiler yaşadın ?.11 gün boyunca yattın mı.?bir de özelde mi yaptırdın ne kadar ücret ödedin?.cevaplarsan sevinirim.:KK49::emir_bebek::KK49::emir_bebek::KK49::emir_bebek:

selam kızlar, Allah bu seferde nasip etmedi. İlk aşılamın tutacağından fazla umutlu değildim. cuma günü yani dün kan tahlili yaptırmam gerekli idi. ben yinede adetin 1-2 gün geçsin diye beklim diyordum taki dün akşama kadar.

bu belirsizlikten karnıma ağırılar girdi. acaba hamile miyim diye.
dün akşam kanımı verdim. 2 saat sonra sonuç belli oldu. Telefondaki ses negatif dedi yaa yine hüsranı yaşadım.

(işten eve dönerken eşimden habersiz kanımı verdim. belki pozitif olursa ona süpriz yapacaktım. nedense daha evlenmeden birlikte çok beğenerek aldığımız bir çift kız çorabı vardı ve sanırım yaklaşık 10 senedir saklıyorum. o çorabı paket yapıp eşime hediye vermeyi hayal ettim. Ama nasip olmadı)

kısa sürede bebeğimin olmayacağını biliyorum. Nedense içimde böyle bir his var.
ve soran herkese sanırım tüp bebekle çocuğum olacak diyorum.
doktor tedavisine ara vermek istiyorum. çok yoruldum. 1 senedir git geller, ay ay karnımı ağrıtacak şekilde bekleyiş,, çok yıprattı.

Allah isteyen herkese tez vakiitte bebeklerini kucağına almayı nasip etsin.
kendinize iyi bakın.

Cnm herşey de bisey var Rabbim iz ins tüm mahrumlara bizede nasip eder. Ben de 4 yıllık evliyim ikinci aşılamami yaptırdım yatıyorum 5 ay önce kaynım evlendi ve şimdi eşi 3 aylik hamile ve esim şoför olduğu için ve çocuğumda olmadığı için sadece eşimin evde oldugu zamanlarda evimde kaliyorum yoksa kaynanamlarda kalıyorum eşimin özlemi de var. Psikolojim iyice bozuldu ama yinede sabır. Rahim filmi çektirdim ve anne doğusundan tek yumurtalık ve rahmim olduğundan küçük mus ama doktorlar olur dedi eşiminse tahlilinde ufak bi sorun varmış ama normal yolla kalırsın dedi dr. gün veriyor doktorlar ve eşim o günlerin kimisine denk geliyor kimisine gelemiyor aşılamayı önerdi ve yaptırdık ve içim içim i yiyo acaba var mı yoksa yok mu diee.Rabbimiz bizede nasip eder ins olmadaydi hz.Meyrem vâlidemiz hz.Isa peygamberimizi bakireyken doğuramazdı dgl mi Rabbim verirse güzel hayırlısıyla verir ins

slm cnm.rabbim hayırlısı ile kucağına almayı nasip etsin.sen ne gibi belirtiler yaşadın ?.11 gün boyunca yattın mı.?bir de özelde mi yaptırdın ne kadar ücret ödedin?.cevaplarsan sevinirim.:KK49::emir_bebek::KK49::emir_bebek::KK49::emir_bebek:

merhaba canım çok teşekkür ederim . öncelikle ilk 3 gün yattım sonrada kendimi korudum eve eşimden Allah razı olsun hep yardım etti ve evet özelde lina kadın sağlığı şükran çakmakta yapıldı aşılamam 750 aşılama + ilaçlar ve tahlil ücreti ödedim toplamda kabaca 1100 tl falan tuttu benim şansım iğneleri ucuza bulmam oldu hastaneye bayanın bitanesi hiç kullanmadığı iğnesini yarı fiyatına bırakmıs onu ordan aldım diğer iğneyide kadınlar külübünün bi sayfasında yarı fiyatına satılıyodu onuda ordan aldım.

belirtilerime gelince gün gün tuttum hemen seni aydınlatıyım.

1.gün
aşılamam yapıldı 3 yumurtam vardı ama 2si çatlamış dedi yapıldıktan sonra beni 15 dk masada yatırdılar.sonra 15 dk odada yattım ve okadar tuvalete sıkıstımki odaya gecmeden önce tuvalete gittim yani aşılamadan 15 dk sonra.kasıklarım idrarımı tuttugumdan dolayı sanırım ogun bayağı aradı bel ağrısı ve halsizlikte vard.

2.gün
kasık ağrısı var ve halsizlik devam ediyor

3.gün
bel kasık ağrsı devam yatarkende gögsümde ağrı başladı

4.gün
aşırı gazım başladı :)
sabahları bel kasık ağrısı ve sol tarafta batma hissi başladı(bu arada aşılama yapılırken soldaki yumurtalarım gelişip çatlamıştı) ve gögüs ağrısı

5.gün
ağrı olarak daha rahatım kasık agrım hafif vardı sol taraf gögüsler hassas buğün dışarı çıktık ondanmıdır bilmiyorum karnım şişti ve gazım fazla :)

6.gün
çabuk açıkma gögüslerde hasasiyet ve kasık ağrısı
yorgunluk ve uyku hali
ayrıca buğün idrar testi yaptım ama silik çıktı sanırım ilaçlardan

7.gün
sabah daha kalkmadan başımda ağrı ayrıca kasık ve gögüslerde hasasiyet devam ediyor ve buğün diğer hamileliklerimdede en büyük belirti buydu dilimde demir tadı vardı ve tarif nasıl edilir sanki uyuşma gibi

8.gün
progestanın yan etkisi uykusuzluk başladı
sabah kalkarken sanki adet olacakmışım gibi bel kasık ağrısı fazlaca sabah kalkarken baş ağrısı gögüsler devam aynı ve dildeki uyuşukluk devam

9.gün
bitmek bilmeyen b baş ağrısı bel ağrısı

10.gün
düne göre rahatım bel ve kasık ağrısı sanki hafifledi ara ara vuran bi başağrısı ve gögüsler hasas

11.gün
bugün kan testi yaptırdım 6.59 çıktı pozitif doktoru aradım iki gün sonra tekrarla dedi.
sezeryan yerimde sızlama (kızım sezeryanla oldu ) . dildeki uyuşma devam arttı gögüsler ve baş ağrısı devam

12.gün
sezeryan yerimde sızlama (kızım sezeryanla oldu ) . dildeki uyuşma devam arttı gögüsler ve baş ağrısı devam ve ateşim 36.5 ara sanki baş dönmesi ve birazda sinirliyim sanırım

13.gün
değer iki kat yükselmiş 12,14 olmuş yarın doktordayız bende kan pıhtılaşması iğneye başlıycam raporumu yazdı hergün iğne var pztsi kan testini yeniliycem
adet olacakmışım gibi ağrılar devam gögüslerimin ağrısı arttı idrara sık sık çıkma ateş 36.5

17.gün

kantesti 190 .31 :KK52::KK52::KK52:

30 aralıktada keseyi gördük şükürler olsun 6mm çok güzel dedi

5 ocak gribim ve acile gittik test yapıldı herşey iyi dedi ultrasona girdim doktor ne dese hiç beklemiyordum bebek sağlıklı kalbide atıyor dedi:KK16::KK52::KK52::KK52::KK52: daha ne istenir ki Allahım herkese yaşatsın bu duyguyu biraz uzun oldu ama kusuruma bakmayın olurmu

teşekkürler zaman ayırıp ta yaşadıklarını gün gün yazdığın için:KK15:.ne güzel duygu olsa gerek.hayırlısı ile kucağına almayı nasip eylesin rabbim.birde içime doğuyor senin kızın olacak bence:emir_bebek:.bende özelde gürgan clinikte ankara da yaptırdım.benim aşılamam da dr aşılamayı yaptıktan 2 dakika sonra hemşire odaya kaldırdı yarım saat oda da yattım.masada yatırmadılar.kalktığımda benden birşeylar akmıştı.acaba ondan benim aşılamam tutmadı mı ki diye düşünüp duruyorum.ben ilk aşılama yaptırmıştım masada yatacağımı hiç bilmiyordum.ısrar da etmemedim malesef .benim aşılama 1000 tl ilaçlar 300 tl tuttu.yani toplam 1300tl tuttu.:nazar::KK52:

teşekkürler zaman ayırıp ta yaşadıklarını gün gün yazdığın için:KK15:.ne güzel duygu olsa gerek.hayırlısı ile kucağına almayı nasipip eylesin rabbim.birde içime doğuyor senin kızın olacak bence:emir_bebek:.bende özelde gürgan clinikte ankara da yaptırdım.benim aşılamam da dr aşılamayı yaptıktan 2 dakika sonra hemşire odaya kaldırdı yarım saat oda da yattım.masada yatırmadılar.kalktığımda benden birşeylar akmıştı.acaba ondan benim aşılamam tutmadı mı ki diye düşünüp duruyorum.ben ilk aşılama yaptırmıştım masada yatacağımı hiç bilmiyordum.ısrar da etmemedim malesef .benim aşılama 1000 tl ilaçlar 300 tl tuttu.yani toplam 1300tl tuttu.:nazar::KK52:

Ya kalkmanin cok etkilermi inan bilmiyorum bende mesela asiri idrara sikistigim icin mecburen 15 dk sonunda tuvalete gittim bende bundan korkmustum atarmi diye ama ben idrarla bile atamadiysam sen içini rahat tut bence hakkında hayırlısı olur insallah.
Benim bi kızım var 5.5 yasinda Allah izin verirse insallah sağlıklı olsunda hic onemi yok kiz yada erkek ama su gercekki kızlar annelerin buyuk destekçisi inşallah olur♥♥♥★★★

Ya kalkmanin cok etkilermi inan bilmiyorum bende mesela asiri idrara sikistigim icin mecburen 15 dk sonunda tuvalete gittim bende bundan korkmustum atarmi diye ama ben idrarla bile atamadiysam sen içini rahat tut bence hakkında hayırlısı olur insallah.
Benim bi kızım var 5.5 yasinda Allah izin verirse insallah sağlıklı olsunda hic onemi yok kiz yada erkek ama su gercekki kızlar annelerin buyuk destekçisi inşallah olur♥♥♥★★★

hayırlısı demek ki buymuş benim için.rabbim hakkımızda hayırlısını nasip eylesin.ol dese anında olurdu.hamile olanların duaları kabul olurmuş duanı eksik etme bizlerden:KK4::KK6:

hayırlısı demek ki buymuş benim için.rabbim hakkımızda hayırlısını nasip eylesin.ol dese anında olurdu.hamile olanların duaları kabul olurmuş duanı eksik etme bizlerden:KK4::KK6:

Anlamadım asilaman tutmadimi cnm ...
Tutmadiysada lütfen uzme kendini kurban olduğum Allahım nasip eder inşallah dediğin cok doğru ama herkes için hayırlı olan neyse hakkımızda o olur inşallah. ..

merhaba canım çok teşekkür ederim . öncelikle ilk 3 gün yattım sonrada kendimi korudum eve eşimden Allah razı olsun hep yardım etti ve evet özelde lina kadın sağlığı şükran çakmakta yapıldı aşılamam 750 aşılama + ilaçlar ve tahlil ücreti ödedim toplamda kabaca 1100 tl falan tuttu benim şansım iğneleri ucuza bulmam oldu hastaneye bayanın bitanesi hiç kullanmadığı iğnesini yarı fiyatına bırakmıs onu ordan aldım diğer iğneyide kadınlar külübünün bi sayfasında yarı fiyatına satılıyodu onuda ordan aldım.

belirtilerime gelince gün gün tuttum hemen seni aydınlatıyım.

1.gün
aşılamam yapıldı 3 yumurtam vardı ama 2si çatlamış dedi yapıldıktan sonra beni 15 dk masada yatırdılar.sonra 15 dk odada yattım ve okadar tuvalete sıkıstımki odaya gecmeden önce tuvalete gittim yani aşılamadan 15 dk sonra.kasıklarım idrarımı tuttugumdan dolayı sanırım ogun bayağı aradı bel ağrısı ve halsizlikte vard.

2.gün
kasık ağrısı var ve halsizlik devam ediyor

3.gün
bel kasık ağrsı devam yatarkende gögsümde ağrı başladı

4.gün
aşırı gazım başladı :)
sabahları bel kasık ağrısı ve sol tarafta batma hissi başladı(bu arada aşılama yapılırken soldaki yumurtalarım gelişip çatlamıştı) ve gögüs ağrısı

5.gün
ağrı olarak daha rahatım kasık agrım hafif vardı sol taraf gögüsler hassas buğün dışarı çıktık ondanmıdır bilmiyorum karnım şişti ve gazım fazla :)

6.gün
çabuk açıkma gögüslerde hasasiyet ve kasık ağrısı
yorgunluk ve uyku hali
ayrıca buğün idrar testi yaptım ama silik çıktı sanırım ilaçlardan

7.gün
sabah daha kalkmadan başımda ağrı ayrıca kasık ve gögüslerde hasasiyet devam ediyor ve buğün diğer hamileliklerimdede en büyük belirti buydu dilimde demir tadı vardı ve tarif nasıl edilir sanki uyuşma gibi

8.gün
progestanın yan etkisi uykusuzluk başladı
sabah kalkarken sanki adet olacakmışım gibi bel kasık ağrısı fazlaca sabah kalkarken baş ağrısı gögüsler devam aynı ve dildeki uyuşukluk devam

9.gün
bitmek bilmeyen b baş ağrısı bel ağrısı

10.gün
düne göre rahatım bel ve kasık ağrısı sanki hafifledi ara ara vuran bi başağrısı ve gögüsler hasas

11.gün
bugün kan testi yaptırdım 6.59 çıktı pozitif doktoru aradım iki gün sonra tekrarla dedi.
sezeryan yerimde sızlama (kızım sezeryanla oldu ) . dildeki uyuşma devam arttı gögüsler ve baş ağrısı devam

12.gün
sezeryan yerimde sızlama (kızım sezeryanla oldu ) . dildeki uyuşma devam arttı gögüsler ve baş ağrısı devam ve ateşim 36.5 ara sanki baş dönmesi ve birazda sinirliyim sanırım

13.gün
değer iki kat yükselmiş 12,14 olmuş yarın doktordayız bende kan pıhtılaşması iğneye başlıycam raporumu yazdı hergün iğne var pztsi kan testini yeniliycem
adet olacakmışım gibi ağrılar devam gögüslerimin ağrısı arttı idrara sık sık çıkma ateş 36.5

17.gün

kantesti 190 .31 :KK52::KK52::KK52:

30 aralıktada keseyi gördük şükürler olsun 6mm çok güzel dedi

5 ocak gribim ve acile gittik test yapıldı herşey iyi dedi ultrasona girdim doktor ne dese hiç beklemiyordum bebek sağlıklı kalbide atıyor dedi:KK16::KK52::KK52::KK52::KK52: daha ne istenir ki Allahım herkese yaşatsın bu duyguyu biraz uzun oldu ama kusuruma bakmayın olurmu

Tebrik ederim arkadaşım. Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin.

Ben 2,5 yıllık evliyim, hiç bir problemimiz çıkmadı tahlillerde, klomen ve ovitrelle iğne ile (çatlatma iğnesi) 8,5 aylık evli iken hamile kaldım, ama bebeğim ultrasona göre 8+0 da düştü.

1,5 yıl bekledik dr. kontrolünde, bir daha hamile kalamadım ve Özel Hastanede 9 Ocak günü ilk defa aşılamam yapıldı. 3 yumurtam oluşmuş, biri 20 mm. diğer ikisi biraz daha küçüktü çatlatma iğnesini yaptırdı dr.um 24 saat sonra da aşılamayı..

İnanılmaz derece de ağrılı oldu kanamam oldu, rahim ağzında bir problem var dedi dr.um yaparken, masada 35 dk. yattım. Evde de 3 gün yattım sayılır, hiç iş yapmadım.
Muayene ücreti ilaçlar ve aşılama toplam 481 TL para harcadım bu işlem için. Progestan 200 mg. kullanıyorum günde 2 tablet. "kutu bitince, adet olmazsan 1 hafta bekle yanıma gel, hiç bir tahlil yapmanı veya yaptırmanı istemiyorum" dedi dr.um (kendisine de 2 defa aşılama yapılmış, tam tüpe geçecekken hamile kalmış).

Tutarmı bilmiyorum ama göğüs ucum inanılmaz acıyor 3.gün başladı, çok gaz var, uykum azaldı.

ALLAH'tan hayırlısını diliyorum hepimiz için

Son düzenleme:
slm kızlar bende yeni üye oldum benimde 2,aşılamam dün kan verdim hcg ama negatif ilki izimir tepecikte 2,aşılmam ise izmir ege üni oldu dr bu ay ara verelim sonraki ay tüp bebek dedi ama kafam çok karışık allah yardımcımız olsun:emir_bebek:

X